Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aynn değerlendirdik bakalim nasip bugün daha silik çıktı test ya çatladı yada hiç yumurtlama olmadi Allah büyük dua edelim birbirimize insallah olur
Testlerin nasıldı? Aynı zamandayız sanırım. Benim bugün catladı. İnşallah güzel sonuçlar alırız.

Kizlar bi sorum olacaktı
3de test yapmam lazım 1de sıvı alımını kestim ama baya sikistim idrar tutmak mi gerekli yoksa tutmamakmi

Çok yakın hissediyorum 😍 sanki yarın pik olur aselece ?

Eklentiler

• 6385E9EB-9973-4153-83EE-7B12A305B681.jpeg
    6385E9EB-9973-4153-83EE-7B12A305B681.jpeg
    94,8 KB · Görüntüleme: 25
Birkaç yerde okudum da kimisi tutmak lazım kimisi tutmamak demiş kimisi yemek yenebilir sıvı alımı önemli demiş kafam karıştı baya
Ben elimden geldiğince ne yiyorum ne içiyorum o iki saat boyunca hatta bazen daha fazla susuz kalıyorum tam çıksın diye 😶 tutmaya gerek yok ama onu biliyorum

Kizlar ovulasyon testinde normalde sadece sivi alimini birakmak yeterli ama yemek yerken ornek veriyorum bir corba iciyorsaniz bir karpuz yiyorsaniz sulu yemekler yiyorsaniz sivi aliyorsunuz demektir o yuzden yemek yiyorsaniz da suyu az olanlari tercih edin.

20190809_153834.jpg
Aselece Aselece cnm dün sabah silikti akşamda agri ve uzayan akıntı olunca yaptım baktım biraz koyulasmistamam sabaha olur dedim ama gunduzler iyice siliklesti sanırım bu ay olmadı bayramada denk geldi iyice

Kizlar bi sorum olacaktı
3de test yapmam lazım 1de sıvı alımını kestim ama baya sikistim idrar tutmak mi gerekli yoksa tutmamakmi

Ben genelde 13:00'de test yaparım mesela saat 11'e doğru yiyip içerim 11'den sonra yiyip içmeyi keserim sonra çişim gelir tabi 1 defa tuvalete giderim sonra daha gitmem saat 13:00 oluncada testi yaparım

guzelgunler2019 guzelgunler2019 gel kız gel burda iyi bir yorumcu var😄 Aselece Aselece 'ye sorabilirsin
Sağolsun soranlara yardımcı oluyor
22 si ilk yaptığım gün o gün çok koyuydu bence sonra açıldı. İlişkiyi hangi günler önerirsiniz? Adetin 22. Günü koyuluk oldu 23 de açılmaya başladı işte. 21. Ve 23. Gün ilişki oldu. Yeter mi yoksa 25. Gün de ilişki gerekir mi?

Eklentiler

• 6A338739-2FD7-44E0-A66B-0A4B4EFEC8C5.jpeg
    6A338739-2FD7-44E0-A66B-0A4B4EFEC8C5.jpeg
    108,4 KB · Görüntüleme: 26
Hanımlar ben de gebelık dusunuyorum ama nette su labaquıck dıye bı markavar onu almaya dusunuyorum sizce kalıtelımı? 2.sorum su ovulasyon testı nasık yapılıyor adet bıttıkten hemen sonramı yoksa adetın 14.gununden ıtıbarenmı.?14.gun dıye sayarken adetın ılk gununden ıtıbarenmı sayıyoruz 14 gun. Bırde hergun yapıyoruz anlasılan bu testı pekı bu cizgiler silik oluncamı ilişkiyle degerlendırılcek yoksa koyulasıncamı degerlendırılmesı gerek? Cunky bazı arkadaslar resım atmıs dıyelm 22.gun sılık cıkmıs dıger sahısta 22.gunu degerlendır demıs ama ogun silik cıkms nasıl oluyor 🤷‍♀️ neyse benm sorum bunlar. Adetımle ıkgılı soyle bıle vereyım normalde her ay basında 3 veya 4unde baslardı adetım 6 gun surerdı. Sonra doktor 3-5 cm kist var vs dıyınce hemmdogum kontrol hpı kullandım hemde sogan kuru yapıp ıctım oyle 1 ay sınra tekrar gıttım doktor kıstın 12 mılıme kuculmus dedı. Bu arada adet duzenum bozuldu her ay basnda olurken budefa ay sonnda 21 22 gıbı baslıyor adetım 4 5 gun suruyor oda ılk gun kırmızı gelıyor gerı kalan gunler kahverengı camur gıbı gelıyor🤷‍♀️ kan sulandırıcı adet dyzenleyıcı tarrusal falan verdıde gerı normale dondu rengı. Iste bı beslenme sekkı verdı yumurtamın catlaması ıcın folıkasıt kan sulandırıcı(olurda gebe kalırsan dusugu onler dddı) bıde vıtamın hapı verdu ımom omega onn yannda beslenme cavdar ekmegı teretagı vs sagkıklı bır beslenme ıste. 3 ay boyunca boyle beslen yumurtam kendıkıgnden catlasın catladıgı guju degelendır dedı ama anlamıyormkı catlıyomu catlamıyormu. Bend eovulasyon testı yapaym dıyorm nasıl yapacagmı bılmıyorm. Yanı sımdı herayın sonnda 21 22 gıbı baslıyor adetım. Hangı gunlerı degerlendırmelıyım. Ya da bana ovulasyın testı onerın onu alayım e tabı kullanma seklını ve sılıkkenmı koyuykenmı degerlendırmelı onuda soylersenız🤷‍♀️😔😔 tesekkur ederım

X