Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Cok tesekkur ederım ne guzel bılgı verdınz ekran aldım. Iste ben onu anlamamıstm. Yanı t koyuyken yumurtluyor demek t sılıkken catladı demek. Bıde doktor bana hep 1 gun dur 1 gun ıloskıye gır dedı erkek sperm hucresı 48 saatte bır yenılenıyormus. Iste ondan korkuyorm ben catlayan gune denk getırsemde spoerm etkısızse dıye11 aylık evlıyım 2, 3 aydır denıyoruz. Sey sorucam esım alkol sogara asla kullanmaz kullanmadı. Ama süt urunlerıde asla tuketmıyor sofrada yogurt bıle varsa oturtamıyorum asırı tıksıntı duyuyor sut urunlerıne bunun spermlere bı etkısı varmı hanı ben kendıöde sorun goruyorm ama ya esmdeyse sorun dıye ona sanada baktırlamda dıyemıyorm gururu kırılır flan dıye
Canim sütle alakasi yok. Ama kabak cekirdegi yiyebilir sperm kalitesini artiriyor sen de kuru incir keciboynuzu pekmezi yiyebilirsin yumurta kalitesini düzenliyor. Iki gune bur iliski yapin duzenli iliski yumurtlayana kadar. Yumurtlama esnasinda 4 gun ara vermeden olacak bir sorun olmaz denk gelsede

Canim sütle alakasi yok. Ama kabak cekirdegi yiyebilir sperm kalitesini artiriyor sen de kuru incir keciboynuzu pekmezi yiyebilirsin yumurta kalitesini düzenliyor. Iki gune bur iliski yapin duzenli iliski yumurtlayana kadar. Yumurtlama esnasinda 4 gun ara vermeden olacak bir sorun olmaz denk gelsede
Insallahh bakalımmm🙏🙏 cok sagolunn

Aselece Aselece benim de merak ettiğim bir konu var. Mesela benim 18. Gün yumurtam çatladı.17 18 19 20. Gün ilişki öneriliyor. 18. Gün yumurta catladıysa 20. Gün hamile kalma olasılığı var mı? Yumurtanın canlı kalma süresini hesaplayınca biraz gec gibi oluyor. Tabiki her ihtimale karşı o günleri degerlendirmek lazım ama merak ettim 😊

Aselece Aselece benim de merak ettiğim bir konu var. Mesela benim 18. Gün yumurtam çatladı.17 18 19 20. Gün ilişki öneriliyor. 18. Gün yumurta catladıysa 20. Gün hamile kalma olasılığı var mı? Yumurtanın canlı kalma süresini hesaplayınca biraz gec gibi oluyor. Tabiki her ihtimale karşı o günleri degerlendirmek lazım ama merak ettim 😊
Yumurta hucresi 48 saate kadar yaşıyor ve döllenme zaten bir iliskide oluyor ama hangisi tutar bilinmez. 17 yumurta büyüdü ve degerlendirildi vucutta yumurtalari karsilicak spermler mevcut degil mi. 18 de catladi ve degerlendirdin yeni spermler de eklendi. Catlama 19 una kadar da 20 sine kadar yumurta hucresi salabilir.19 20 de degerlendirdin ve vucut 4 gun boyunca spermlerle yumurtayi karsilastirdi. Yani yeni yumurtalarin spermden kacmak icin bir sansi kalmadı bilimsel olarak. Eee gerisi takdiri ilahi Rabbim döllenmeyi verecekse olacak.

Yumurta hucresi 48 saate kadar yaşıyor ve döllenme zaten bir iliskide oluyor ama hangisi tutar bilinmez. 17 yumurta büyüdü ve degerlendirildi vucutta yumurtalari karsilicak spermler mevcut degil mi. 18 de catladi ve degerlendirdin yeni spermler de eklendi. Catlama 19 una kadar da 20 sine kadar yumurta hucresi salabilir.19 20 de degerlendirdin ve vucut 4 gun boyunca spermlerle yumurtayi karsilastirdi. Yani yeni yumurtalarin spermden kacmak icin bir sansi kalmadı bilimsel olarak. Eee gerisi takdiri ilahi Rabbim döllenmeyi verecekse olacak.
Açıklama için çok tesekkür ederim. Ben hiç bu şekilde düşünmemiştim.

Bugün gece eşim çok geç gelecek yarın sabah değerlendiricez galiba inşallah kaçırmayız ☺️ Dualarınızı bekliyorum kızlar inşallah bu ay olur

Eklentiler

• B4821798-9E08-4CFD-8D06-3E9AE3AB648B.jpeg
    B4821798-9E08-4CFD-8D06-3E9AE3AB648B.jpeg
    97,9 KB · Görüntüleme: 38
Kızlar on dakika falan fark var aralarında yani aynı koşullarda yapıldı biri innovita biri laboquik ikisi de gayet net arada kalanlara bilgi olsun diye atmak istedim

Eklentiler

• 80290873-2ADE-48E5-BD3C-1C0E125B7749.jpeg
    80290873-2ADE-48E5-BD3C-1C0E125B7749.jpeg
    70,4 KB · Görüntüleme: 35
Kızlar on dakika falan fark var aralarında yani aynı koşullarda yapıldı biri innovita biri laboquik ikisi de gayet net arada kalanlara bilgi olsun diye atmak istedim
Canim bende innovita testim pik yaptindaa laboqucik kullandik ama ondaki koyuluk goremedim maleseff

😢😢😢 malesef bi türlü yumurtlayamadim artık bayram geldi
Acaba 11. Gün oldu gectimi anlayamadim tam uzayan akintin ogün olmuştu Aselece Aselece cnm olabilirmi nedersin

Eklentiler

• 20190810_152344.jpg
    20190810_152344.jpg
    94,1 KB · Görüntüleme: 36
Merhabalar bana yardımcı olursanız sevinirim benim progesteron değerim 3,98 di ben hayıt suyu içerek değerimi 14 15 lere yükselttim bu ay ki ovülasyonda 3 gün koyu pik gördüm en koyu olanda adetin 13.günü olandı pik görmeme rağmen bu ay adetin 21.günü yapılan kan testinde diğerim 4,35 çıktı ve benim moralim çok bozuldu anlamadığım şey yumurtlama olmadıysa ve bu diğer dusuk ben nasıl pik gördüm lütfen yardımcı bu konuda bilgisi olan yazarsa sevinirim 🙏🏻

X