Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Eki Görüntüle 2793698
Buraya 8 martı bekleyememiş ikizlerini kapmış gelmiş bir Lariş bırakıyorum 🧡 haftaya kalp atışı için çağırdı ama ben 8 mart'taki kontrolümüzde duyabileceğimizi düşünüyorum
Allahım şükürler olsun sana 😍 Çok duygulandım çok mutlu oldum ❤️ Hayırlı olsun ikizlerin canım benim ❤️ Ne kadar güzel görünüyorlar gözlerim doldu 🥺 Maşallahhhhhh 🧿 🧿🧿🧿

Ahhh o duş almalar beni soğuttu zaten fıtı fıtıdan 😂 sabah erkenden kalk git duş al ondan sonra buz gibi dışarıya çık öf bi hamile kalıyım 10 gün duş almayacam 😂😂😂😂 öğğğ iğrenç 😂😂

Edoooş bana bunlar la gel edoooş 😂😂 ayyy çok heyecanlıyım çift çizgi çıkacağını bildiğim halde gidip test yapasım var o dereceyim 😂
aynen o duş alımları fenaydı vallahi :KK70: oh oh hep böyle poztf ol süpersn kuzucmm devmkeeeee :KK73::KK73: güzel sonuçlarda glckkk kız bak bize lari çok şükür keseleri gördü hala sor ona belirtisi yok bnmde öyle çok nadir oluyor hatta bazı gün hiç ama hiç olmuyor LaRisaCca LaRisaCca dimi bebegmmmm :KK6::KK6::spor::spor:

aynen o duş alımları fenaydı vallahi :KK70: oh oh hep böyle poztf ol süpersn kuzucmm devmkeeeee :KK73::KK73: güzel sonuçlarda glckkk kız bak bize lari çok şükür keseleri gördü hala sor ona belirtisi yok bnmde öyle çok nadir oluyor hatta bazı gün hiç ama hiç olmuyor LaRisaCca LaRisaCca dimi bebegmmmm :KK6::KK6::spor::spor:
Ayy kuzum inşallah bende aynı senin gibi oluruuuuum pozitif düşünüp pozitif olmaya çalışıyorum caniko yoksa kendimi bi bırakırsam herşeye sulugöz olmaya başlarım aman aman 😂 şu pazar günü bi gelsin hemmmmmmen kan verecem 😍 sonrada inşallah güzel haberi size verecem 😍🤲🏻

gerçekten uzman mısınız?

benim hikayem aşağıda benimle paylaşır mısınız hikayenizi?

Arkadaşlar slm ben 8+3 günlük hamileyim . Kilom 74 . (aşağıdaki tedavilerden ve stresten arttı) Hamile kalır kalmaz günde 1 oksapar 0,4 iğne ve 1 adet coraspirin ilaç verdi doktorum.

Ancak bu konuda forumlarda aşırı farklı şeyler okudum. Neredeyse pıhtılaşmanın tamamını okudum. Lütfen factor V leiden heterozigot hamile olanlar kullandıkları dozu doğuranlar vs bilgilerini paylaşabilir mi? bazı hamileler 0,6 iğne kullanmış. Heterozigot olup 0,4 yeten oldu mu?

Sağlıklı bir doğum yapmak istiyorum. 39 yaşımdayım 5 tüp bebek ,6 yumurta toplama bir hsg bir histeroskopi , 4 pgd yaptırdım. çocuğum yok.

ilk hamileliğim. lütfen yardımcı olun ve deneyimlerinizi paylaşın. Ayrıca pıhtılaşma için gerekli dozu belirleyen testten bahsettiler böyle bişey var mı? bunun dışında bebeğin ilerleyen aylarında tehlikeye girmemesi için sezeryanla aldırmayı düşünüyorum. 34. haftada doktoruma danışarak . bir de bebeğe kan akışında problem olup olmadığını ilerleyen aylarda doppler ultrasonla anlaya biliyor muyuz?

0,6 ilaç kullan diyen doktorlarımda oldu. Ancak şu anki doktorum zaten hem coraspirin hem de iğnen var gerek yok dedi. Yabancı kaynaklar da da factor V leiden gebelerde başarı oranının 0,4lük iğne ve coraspirinle arttığını okudum acil yardım:)
Merhaba hayırlı olsun gebeliğiniz sağlıkla kucağınıza alın inşallah, ben kayıplar sonrası çok fazla araştırıp çok fazla hekimle görüşmüştüm bu konuda,en riskli gördükleri iki gen var birisi faktör 2 diğeri de 5. Homozigot mutasyondan daha çok korkuyorlar, sizin faktör 5 de heterozigot mutasyon var sanırım? Aspirin ve oksapar birbirini destekler ama aslında etki mekanizmaları farklı, o yüzden riskli durumlarda beraber veriyorlar. Oksapar dozunu genelde kiloya göre ayarlıyorlar ama bu sizin daha önce pıhtılaşmayla ilgili bir sorun yaşayıp yaşamadığımıza göre(akciğerde pıhtı, bacak toplardamarlarında pıhtı gibi) de değişiyor..anti faktör X-a diye bir test var o testle dozun yeterli olup olmadığı anlaşılıyormuş o testle doz ayarlamak için bence bir perinatolog ile görüşün..ilerleyen aylarda kan akışının yeterli olup olmadığını ölçüyorlar ultrasonda, ama yine de tek başına ona güven olmaz bence

Eki Görüntüle 2793698
Buraya 8 martı bekleyememiş ikizlerini kapmış gelmiş bir Lariş bırakıyorum 🧡 haftaya kalp atışı için çağırdı ama ben 8 mart'taki kontrolümüzde duyabileceğimizi düşünüyorum
Yaaa çok harika görünüyor, Maşallah maşalahhh sağlıkla ilerlesinler Hemşomm :nazar::nazar::nazar::KK200::anneadayı:

Maşallah cnm sağlıkla devam etsin ins mucizelerin💖💙💚
Burcuss dualarimdasin darısı sana canım benim 🥰
Oturdum dükkanda ağlıyorum allah seni napmasın 😪😭😭😭😭😭😭 Allahım ikizlermi geliyo şimdi 🙈 kurban olduğum yarabbim yorulan bu ümmetine bu sevinci iki katı yaşattığın için sana ne kadar şükretsek az Allahtan korkmayan gerçekten taş olsun 😔 şu mutluluğa bakarmısın bi yaa çok duygulandım lari gözümden yaşlar süzülüp gidiyo arkadan meryem suresi çalıyor dilerim Allahtan sağ salim kucağına almak nasip olur 😔❤️
😭😭😭 Öyle deme zaten poliklinikte de ağladım çok duygusalim rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayi nasip etsin
Kızlarrrr
Çatlama iğnemin 14.günü
Ne dersiniz iğne etkisi mi
Korkmadan sevinemiyorum bike
Bu arada 10 dk içinde çektim resimieri
Eki Görüntüle 2793701 Eki Görüntüle 2793702
Kiz bu kuruma çizgisi olabilir mi pembe mi bu çizgi sen daha iyi görürsün? Bence birkaç test daha al ve her gün sabah ilk idrar ile yapmaya devam et inşallah koyulaşır inşallah bebisin seninledir 🧡
yaaaaaaa bnden önceee davrandn demekkk :spor: :spor: :KK6: :KK73: :KK73: ohhh ohhh gelsn yegenler herşeyin yolunda olmasına çok sevndmm kuzuuuuu süper güzel bir şekilde ilerlesn inşallah :KK76::dua:
He yaa duramadim 🥰 sağol kuzusum senden de güzel haberleri heyecanla bekliyorum 🥰
Yaaa cilginnnnnnnnn
Cok cok guzeller canimmm
Rabbim saglikla aldirsin kucaginaa🥰❤️
😍😍 Canım çok teşekkür ederim darısı sana 😍
Kızlar ben çatlatma iğnesi vuruldum 10 şubatta regli günümde geçti adet olmadım kaset testlerim bugünde dahil hep negatif çıktı. Fakat dün başlayan koyu kahverengi akıntım arada pıhtılı geliyor ama idrar temiz günlük pedimi doldurmuyor o yüzden adet gibi değil bu durumu yaşayan ya da bilgisi olan var mı?
Canım adetin sokuluyor sanırım.
ben biliyordummmmmmmmmm sen durmazsınnnnn. bu sessziliğin hayra alametmişşş :KK70:
🤣🤣 Kız duramadim yaa öyle kanama alanı filan demişti ya e ben hep ne zaman kanama olsa düşük yaptım diye travmama dokundu dayanamadım
Allahım şükürler olsun sana 😍 Çok duygulandım çok mutlu oldum ❤️ Hayırlı olsun ikizlerin canım benim ❤️ Ne kadar güzel görünüyorlar gözlerim doldu 🥺 Maşallahhhhhh 🧿 🧿🧿🧿
🥺 Çok duyguluyum Rabbim tüm bekleyenlere nasip etsin çok teşekkür ederim

Aynen öyle bebeğim 🥰
Yaaa çok harika görünüyor, Maşallah maşalahhh sağlıkla ilerlesinler Hemşomm :nazar::nazar::nazar::KK200::anneadayı:
Hemsom ya Allah razı olsun darısı sana inşallah 🥰😘🧡

Kızlar ben çatlatma iğnesi vuruldum 10 şubatta regli günümde geçti adet olmadım kaset testlerim bugünde dahil hep negatif çıktı. Fakat dün başlayan koyu kahverengi akıntım arada pıhtılı geliyor ama idrar temiz günlük pedimi doldurmuyor o yüzden adet gibi değil bu durumu yaşayan ya da bilgisi olan var mı?
kan verdin mi canım?

Burcuss dualarimdasin darısı sana canım benim 🥰

😭😭😭 Öyle deme zaten poliklinikte de ağladım çok duygusalim rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayi nasip etsin

Kiz bu kuruma çizgisi olabilir mi pembe mi bu çizgi sen daha iyi görürsün? Bence birkaç test daha al ve her gün sabah ilk idrar ile yapmaya devam et inşallah koyulaşır inşallah bebisin seninledir 🧡

He yaa duramadim 🥰 sağol kuzusum senden de güzel haberleri heyecanla bekliyorum 🥰

😍😍 Canım çok teşekkür ederim darısı sana 😍

Canım adetin sokuluyor sanırım.

🤣🤣 Kız duramadim yaa öyle kanama alanı filan demişti ya e ben hep ne zaman kanama olsa düşük yaptım diye travmama dokundu dayanamadım

🥺 Çok duyguluyum Rabbim tüm bekleyenlere nasip etsin çok teşekkür ederimla
Larissa 10 dk içinde oluştu ama çizgi
O şekilde öizgi kuruma olur mu ?

Larissa 10 dk içinde oluştu ama çizgi
O şekilde öizgi kuruma olur mu ?
Aşkım temennim öyle olmaması yeni bir gebelik haberi müjdesi beni çok heyecanlandıriyor ama ciddi koyuluklarda HCG değerini 0 gördük ben dahil. Benim bundan daha koyu çıktı 3-4 ay ve HCG 0 di o yüzden takip edelim inşallah vardır canım benim

Eki Görüntüle 2793698
ayyyyy canım benim sağlıkla ilerlesinler inşallah Rabbim kucağına almayı nasip etsin :dua:bizlerede bu duyguyu tatmayı yaşamayı nasip eder inşallah:dua::KK200:

Aşkım temennim öyle olmaması yeni bir gebelik haberi müjdesi beni çok heyecanlandıriyor ama ciddi koyuluklarda HCG değerini 0 gördük ben dahil. Benim bundan daha koyu çıktı 3-4 ay ve HCG 0 di o yüzden takip edelim inşallah vardır canım benim
Ay inşAllah bebiş
Senin dediğin gibi bir kaç tane ebe giderken alıcam test
Her sabah ilk idrarla denşcem
Bakalım koyulaşıcak mı
Ama aşırı sağ kasık ağrıö varr

X