Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Artık birbirimizi çok iyi tanıyoruz 🤣 hala daha bana bugün diyor ki Dr" kesenin birinde hala biraz sıvı vaaarrr " hocam dedim bir kanama alanı mi değil mi bilemedim deyisinden 5 günü zor ettim. Keseler gebelik sağlıklı mı değil mi bana onu söyle. Yok dedi sağlıklı e tamam o zaman dedim çok şükür 🤣 bu Dr lar insanı çelişkide bırakıyorlar.
duyma sen onu güzel olucak sonuu :KK60:

Merhaba hayırlı olsun gebeliğiniz sağlıkla kucağınıza alın inşallah, ben kayıplar sonrası çok fazla araştırıp çok fazla hekimle görüşmüştüm bu konuda,en riskli gördükleri iki gen var birisi faktör 2 diğeri de 5. Homozigot mutasyondan daha çok korkuyorlar, sizin faktör 5 de heterozigot mutasyon var sanırım? Aspirin ve oksapar birbirini destekler ama aslında etki mekanizmaları farklı, o yüzden riskli durumlarda beraber veriyorlar. Oksapar dozunu genelde kiloya göre ayarlıyorlar ama bu sizin daha önce pıhtılaşmayla ilgili bir sorun yaşayıp yaşamadığımıza göre(akciğerde pıhtı, bacak toplardamarlarında pıhtı gibi) de değişiyor..anti faktör X-a diye bir test var o testle dozun yeterli olup olmadığı anlaşılıyormuş o testle doz ayarlamak için bence bir perinatolog ile görüşün..ilerleyen aylarda kan akışının yeterli olup olmadığını ölçüyorlar ultrasonda, ama yine de tek başına ona güven olmaz bence
ben de mhfr de homozigotmuş ama ona pek takılmamışlardı acaba o da önemli mi ki :KK43:

edaecoo edaecoo , 🤩 gunaydin din dan sonra uyumusum ben yaa😁 iyiyim tatlimm sen nasilsin ?
ayy bnde sürekli iş yernde uyuklama moduna giriyorum snra açılmaya çalısıyorm ama gözlerim genelde batıyor nolck biizm bu haller çalışınca daha zor :emir_bebek::KK70: bnde iim kuzu cuma yı bekliyorum heycanlaaa bakalm bizm cücüş nası

illa dötümü kesin diyor senin doktor :bicak: :bicak:
Haketmiyor mu Alla'sen 🤨
edaecoo edaecoo , 🤩 gunaydin din dan sonra uyumusum ben yaa😁 iyiyim tatlimm sen nasilsin ?
Ayy ben de aynı mod
duyma sen onu güzel olucak sonuu :KK60:
İnşallah canım🧡
H halleycik L Limonlu Su kızlar toplanın, öperasyona gidiyoruz :KK70: hala daha kanama alanı diyen doktoru keseceyüzzzz:KK70:

On bacakla bir kabasi benim🤣
Ahahah operasyon melekleri 🤣
diğer ön bacakta bnm olsun o zmn üstü siz halledersinzz :kızgın: :KK70: :KK70:
Kız otur oturduğun yere hamilesin sen :sinirli:

Evet ben geçen ay femera kullandım rahim duvarim inceldigi için tedavi iptal edildi sonraki ay başka doktora gidip durumu anlatınca klomen ve femera inceltir geçen ay inceldiyse bu ay incelecekmi bakalım diyip vakit kaybetmeye gerek yok dedi gonal f kullandım o inceltemez dediği için ve gerçekten inceltmedi
Canım ya cevap yazdığın için çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak bu incelmenin etkisi ne kadar sürüyor. 1 adet geçince düzelir mı ki

Ayy lariss ağzından 🍯 damlıyor 😁

Bugün rüyamda yine yüzük gördüm kardeşime ayrılan sevgilisi yüzük almış ona diyordum ki siz ayrıldınız niye takiyosun yüzüğü 😁😁 yüzük güzel biseymis inşallah rabbim nasip eder bebiş 🤲🙏🤗
Kız bugün bana doktor kesenin içindeki bebeği gösterirken haninyuzuk diyoruz ya bak senin de tektaş in burda dedi. Acaba sen hamile mi kakacaksinn

bu testi her hastane yapıyor mu biliyor musunuz?ayrıca çok teşekkür ederim. bilgiler için siz kaç kiloydunuz ve ne doz kullanmıştırnız?
Yok her hastane yapmıyor eğitim araştırma ve üniversitelere tek tek sormak lazım, ben daha çok özel lab.lar yapıyor diye biliyorum bence uğraşmaya değmez özel lab.da yaptırın 🤕 ben 60kilo civarıyım aspirin + 0.4 oksapar başladık daha yeni öğrendik gebeliği, inşallah sağlıklı ilerler, benim mthfr c677t ve pai heterozigot
ben de mhfr de homozigotmuş ama ona pek takılmamışlardı acaba o da önemli mi ki :KK43:
işte tek başına önemi olmayabilir ama başka gende de varsa ikisi birleşince önemli olabiliyor diye anlatmışlardı bana, ilgisi var da diyemiyorlar yok da diyemiyorlar
factor V leiden heterozigot

öyle ki perinatologa kalsa hiç ilaç kullanmayacağım sanki cırt diye oldu :))) sanki 20 yaşımın başındayım.
Bazı perinatologlar gerçekten çok rahat! Ben de denk geldim kendi doktorum olmasa şu anda hala bekliyor olacaktım ve içim içimi yiyecekti. İnşallah ben de kalp atışı duyabilirim sizin de inşallah herşey harika ilerler gelişmeleri yazarsanız sevinirim 🤗

Eki Görüntüle 2793698
Buraya 8 martı bekleyememiş ikizlerini kapmış gelmiş bir Lariş bırakıyorum 🧡 haftaya kalp atışı için çağırdı ama ben 8 mart'taki kontrolümüzde duyabileceğimizi düşünüyorum
maşallah kuzucuklara allah sağ salim kucağına almak nasip etsin inşallah canım benim :))

X