Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Cok haklısın canım doğru söylüyorsun. Tamam hepsini soracağım bunları düşünememiştim. Çok sağol görüştükten sonra burada da paylasırım sizinle 🤗

Kuzum bu arada hastane isimi Okan üniversitesi İstanbul'da belki bilgin vardır ☺️ LaRisaCca LaRisaCca
Canım ben hataydayim ama muhakkak okanda tüp yapan vardır forumda kendi doktorunun adı ile araştır kuzum. Ay çok heyecanlıyım 😍😍 süper olacak
Askolar ben Progestanı fitil olarak kullanmadım çok akıntı yaptı diye bide tekrar mantar olursam diye korktum bugün 6.gunum aşılamanın afedersiniz çamaşırıma beyaz akıntı oluyor normal mi bide karar verdim kocamı ikna edip pazartesi günü kan verecem çıkar herhalde dimi aşılamanın 13.gunu oluyor 😁 LaRisaCca LaRisaCca seninde pazartesiydi kontrolün bı güzel haberde ben veririm inşallah
Canimm akıntı belirleyici değil 🤗🧡 benim adet öncesi de çok akıntım oluyordu beyaz doğal gebeliklerimde de çok akıntım olmuştu .gebelik akıntım sarı beyaz şuan. Ya da fitilden de geliyor olabilir bilmiyorum 🤔 ben de 13. Günde öğrenmiştim canım 30 küsur değer ile . Varsa çıkacaktır inşallah.. edaecoo edaecoo güzel haberi kapar gelir ardından ben ve sen sonra da Y yesilcayyy ve tüm o tarihte olanlar güzel haber versek ne iyi olur 😍

Ayyy çok mutluyum cokkk inşallah 😍😍😍

Canım merhaba.ilk aşılamada hamile kaldım. İkizdi. Bebeklerden biri hastaydı sürekli kanamam oluyordu ve düşük yaptım. Hemen 1 ay sonra doğal gebe kaldim yine 4. Ay aniden suyum geldi düşük yaptım meğer benim rahmimde perde varmış. Temmuzda ameliyat oldum, ağustosta aşılama yaptım tutmadı Şubat'ta tüp yaptim çok şükür şimdi hamileyim ayın 8 inde kese ve kalp için gidecem

İyi akşamlar tatlım daha seni muayene etmedi o ay ki rezervini görmedi neye göre uzun ya da kısa olmasına karar verdi ? Nerede yaptiracaktin? Laboratuvar iyi mi arastirdin mi? Canım detaylıca sor nasıl bir süreç izleyeceğini 🤗🧡 ay çok heyecanlı yaaaa 🥰🥰🥰 sen de bu ay hamilesin Allah in izniyle transfer gününde Meryem okuyalım sana canım
Tüp bebekde süreç nasıl oluyor devlettemi özelde mi yaptırdin 6 ay süresi var diyorlar anlatır mısın biraz ücreti vs.rabbim kucağına almayı da nasıl etsin insAllah sağlıklı sıhhatli

Bir de kızlar acil cevap bekliyorum, kortizol hormonum 23,9 ug/dL çıkmış, referans aralık şu şekilde
Sabah(06:00-10:00) : 4.82 - 19.5
Ögleden sonra (16:00-20:00) : 2.47-11.9
ben sabah 10:20 de verdim kan
bu nedir yüksekliğinin kısırlığa neden olduğunu falan okudum, kortizol ile ilgili bilgisi olan var mı ??????
Böbrek üstü bezinde sorun var mı diye yapılmıştı bana da. ilaç içip öyle yapılan test mi?

Ayyy çok mutluyum cokkk inşallah 😍😍😍

Canım merhaba.ilk aşılamada hamile kaldım. İkizdi. Bebeklerden biri hastaydı sürekli kanamam oluyordu ve düşük yaptım. Hemen 1 ay sonra doğal gebe kaldim yine 4. Ay aniden suyum geldi düşük yaptım meğer benim rahmimde perde varmış. Temmuzda ameliyat oldum, ağustosta aşılama yaptım tutmadı Şubat'ta tüp yaptim çok şükür şimdi hamileyim ayın 8 inde kese ve kalp için gidecem
Sana ameliyattan sonra korunma süresi vermedi mi kuzu 🙄 niye hemen aşılama yaptırmıştın? Biz bu ay da korunucaz

Askolar ben Progestanı fitil olarak kullanmadım çok akıntı yaptı diye bide tekrar mantar olursam diye korktum bugün 6.gunum aşılamanın afedersiniz çamaşırıma beyaz akıntı oluyor normal mi bide karar verdim kocamı ikna edip pazartesi günü kan verecem çıkar herhalde dimi aşılamanın 13.gunu oluyor 😁 LaRisaCca LaRisaCca seninde pazartesiydi kontrolün bı güzel haberde ben veririm inşallah
Günde 7-8 kere çamaşır değişiyordum ben 😅 pamuklu çamaşır giyin. Vajinak kullanmak emilimi ve etkiyi arttırıyor

Tamam canım randevu alıp bütün değerlerimi tekrarlıyayım en iyisi çok teşekkürler
aynen, işimizi garantiye alalım, inşallah tıkır tıkır ilerler bütün işlerşn ve en kısa zamanda bebişin gelir 🥰
Böbrek üstü bezinde sorun var mı diye yapılmıştı bana da. ilaç içip öyle yapılan test mi?
Yok öyle değil, hiç ilaç fln içmedim ben o başka sanırım

aynen, işimizi garantiye alalım, inşallah tıkır tıkır ilerler bütün işlerşn ve en kısa zamanda bebişin gelir 🥰

Yok öyle değil, hiç ilaç fln içmedim ben o başka sanırım
Kortizol testi için geceden ilaç içip öyle yapılıyor.. o şekilde benimki düşük çıkmıştı. Sonucunu sorarken bunu da bir sor istersen, hastane kendi verdi hatta ilacı

Tüp bebekde süreç nasıl oluyor devlettemi özelde mi yaptırdin 6 ay süresi var diyorlar anlatır mısın biraz ücreti vs.rabbim kucağına almayı da nasıl etsin insAllah sağlıklı sıhhatli
Özelde yaptırdım. Yumurta geliştirici ilaç kullanıyorsun yeterli olgunluğa gelince çatlatma iğnesi vuruluyorsun yumurtaları topluyorlar esin de sperm veriyor bu sırada yumurtaları laboratuvar ortamında dolluyorlar 5. Güne gelmesi bekleniyor o sırada herşey yolunda gittiyse taze taze transfer ediyorlar yoksa tahmini 2-3 adet dönemi dinlendirip öyle transfer ediyorlar. 10250₺ tüp + 2350₺ embriyo dondurma + 5000 ₺ civarında ilaç ücreti toplam Maliyet bu şekilde oldu. Bahsettigin 6 ay süreyi bilmiyorum caniminici ben hiç devlete görünmedim o_O
Sana ameliyattan sonra korunma süresi vermedi mi kuzu 🙄 niye hemen aşılama yaptırmıştın? Biz bu ay da korunucaz
Evet secocum 2 adet dönemi korunma verdi ama ben korunmadim 🤣 gittim bı de aşılama yaptım tutmadı zaten

13. Günü kana gerek yok canım idrar testi yaparsın. Gecikme yaşarsan kan testi yap derim. İnşallah güzel haberler verirsin🙏🙏🤲

Özelde yaptırdım. Yumurta geliştirici ilaç kullanıyorsun yeterli olgunluğa gelince çatlatma iğnesi vuruluyorsun yumurtaları topluyorlar esin de sperm veriyor bu sırada yumurtaları laboratuvar ortamında dolluyorlar 5. Güne gelmesi bekleniyor o sırada herşey yolunda gittiyse taze taze transfer ediyorlar yoksa tahmini 2-3 adet dönemi dinlendirip öyle transfer ediyorlar. 10250₺ tüp + 2350₺ embriyo dondurma + 5000 ₺ civarında ilaç ücreti toplam Maliyet bu şekilde oldu. Bahsettigin 6 ay süreyi bilmiyorum caniminici ben hiç devlete görünmedim o_O

Çok teşekkür ederim

Yine olacak bu defa sağlıkla olacak inşallah🥰

Canım hiç korkma öyle bazı anlatılanlar gibi ağrılı değil. Gitmeden yarım saat önce Bir ağrı kesici at. Muhakkak leke olma ihtimaline karşı günlük ped al yanına. HSG cekilinen ay şans yüksek oluyor korunma, Bol şans.

Ayy hemsom benim yaa 🤗🧡 Allah razı olsun darısı isteyen herkese olsun

Kuzum daha 10 gün oldu çok erken 2-3 gün sonra erken gebelik testinde görünür ama 🥰
İnşallah güzelim, ben de aslında korkudan çok artık heyecan var. Adım adım ilerleyince sanki daha çok yaklaşıyormuşum gibi meleğime. Allahım kimsenin emeklerini boşa çıkarmasın. Senin ikiz mi tek mi belli oldu mu? Epeydir okuyamadım sohbetleri. :)

Erken test yokki, normal test var evde, yook büyük konuşmim gecikme olmadan kan vermem sonrs çok fena çakılıyorum 😅

Hadi inşallah bu ay olmuştur 😍😍 ialç ve iğneler de etkiliyo şişkinlik yapıyo, ilaç fln kullanırken dikkatli ol tabiki yapma bişey, ben bıktım artık bu ay yeter dedim zaten soğan içiyorum diye, yürüyüş yapabilirsin aslında müsait oldukça

İyiyim napim aynı öyle, eski test profesörü olarak sana sorim, 19 şubatta çatlama görmüştük ya, bat 5 ya da 7 mart, test yapsam çıkarmı idrarda şimdi sence ?

Gelsin artık gelsin hepimize birden gelsin 🥰🥰🥰

Hsg önemli çektirmen iyi olacak sonrasında inşallah kendiliğinden gebelik oluşur da seviniriz hepimiz 🥰🥰🥰 bol şanslar ❤️❤️

aminnn inşallah 😍😍
Çoook teşekkür ederim canım, buradaki herkes için aynı güzel dileklerimle. :)

X