Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya valla 3 gün benim de kanamam olmuştu

ya yüksek çıkması kısırlığa yol açabilir diyo araştırdığım sitelerde, ondan mı olmadı acaba bu kadar zaman, hiç stressiz bi dakikam yokki benim ya

keşke bende öyle yapsaymışım, bide aksi gibi çişim geldi diye tuvalete gitmiştim, hemşireye de sordum gidilmemesi gerekiyomuş biraz sıkışık olmak iyiymiş ama söylemediler bişey

Yaa ne yapıyosak kendimize yapıyoruz, bnm yapısal olarak öyle stresli bi insanım, üzüldüğüm bişey olmada da her şeye stres panik yaparım yaşam tarzım o, bide dışardan da çok sakin sanki hiçbişey yokmuş sanır millet, içimde yaşıyorum herşeyi herhalde ondan
Aynen bende çok sakin görünürüm ama hassas karakterli biriyim . Bazen eşimin beni böyle çekmesine bile şaşırıyorum, kıyamam yaaa🤭 şöyle kafam boş olsam 1 ay belki yetecek bana. Idrara sıkışık olmak çok önemli kuzum niye söylememişler sana😟idrar torbana bastırıp rahim agzinin biraz genişlemesi ve kavisin de duzlesmesini sağlıyorlar.

Aynen bende çok sakin görünürüm ama hassas karakterli biriyim . Bazen eşimin beni böyle çekmesine bile şaşırıyorum, kıyamam yaaa🤭 şöyle kafam boş olsam 1 ay belki yetecek bana. Idrara sıkışık olmak çok önemli kuzum niye söylememişler sana😟idrar torbana bastırıp rahim agzinin biraz genişlemesi ve kavisin de duzlesmesini sağlıyorlar.
İşte söylemediler, olan oldu artık tabi, napıcaz biz bu stresle böyle 😄

İşte söylemediler, olan oldu artık tabi, napıcaz biz bu stresle böyle 😄
bir ara ben olumlama dinliyordum pamuk gibi yapiyor insani ama onlari dinlemekten de sıkıldım. Daha dogrusu fazla gercekci biriyim olumlamalari kestikten sonra fabrika ayarlarima geri dondum 😄

bir ara ben olumlama dinliyordum pamuk gibi yapiyor insani ama onlari dinlemekten de sıkıldım. Daha dogrusu fazla gercekci biriyim olumlamalari kestikten sonra fabrika ayarlarima geri dondum 😄
Kontrole gidince doktora bi sorim bakim ne yapmak gerekiyomuş nasıl düşüyomuş söylesin de faydalanalım 😅

Canım neden acıyor senin de mi rahim agzi darligin var? Bende böyle bir sorun var malesef hsg de cıktı. Ilk asılamam da heryer kan revan oldu sanırım amatör bir doktordu. Cunku 2. Asılamam da bir doç. Girdi ve hiç canım yanmadı öncesi de sonrası da
Rahim agzi darlığı değil aslında içeride yapılan işlemleri cok net hissediyorum ve bu aşırı rahatsiz ediyor. Yoksa cok şükür benimde rahim filmimde denmedi, olsaydi denirdi diye düşünüyorum 🙏

kuzucummm hadiiiii hayırlı şekilde geçsin bugünler güzel haberi alalım 12 gün sonra :KK76::KK200::KK60: poztf ol tmm mı
İnsallaaah🙏 pozitif olmak mi ?
O is bende 😜😂 delirmek seviyesinde hemde aşırı pozitif olcam merak etme😜

Harika 😍 hadi inşallah bu ay gebe kalırsın canım 🥰

Yaaaa çok kıskanıyorum 🥺 ben de köye gidecem

Kuşum gözün aydın çok sevindim. Perde konusuna yüzde bı milyon katılıyorum. Önündeki canlı örnek benim. Perde hem geç hamile kalmaya sebep oluyor hem de düşüğe.. yalnız yerinde olsam önce histeroskopi yaptırır bir süre kendim denerim. Sonra tüp yaptırırım. Önce yumurta toplayalım i seni bağlamak için söylüyor çünkü histeroskopi den sonra kendin de gebe kalırsın

Dünyayı mı kurtaracan

🤣🤣 Çabucak kiskandik

Aynen canım 🧡
İnşallah canım benim geliyoruz arkandan 🙏😂

Arkadaşlar selam :oops: gece saat 1 de ovitrelle çatlatma iğnesi oldum ve yarın aşılama yaptıracağım. Hadi!!! Eylül ayı çatlatma iğnesi olanlar ve anne adayları deneyimlerimizi paylaşalım.
13 aydır deniyoruz. Son aylarda 3 ay klomen ve ovitrelle çatlatma iğnesi denedim fakat tutmadı. Sonra hsg çekildim. Tüpler açık ve eşimin spermiyogramı iyi çıktı. 2-3 ay doğal yolla olacağını bekleyerek dinlendik fakat yine olmayınca. aşılamaya karar verdik. Adetimin 3. günü gonal f 450 kullanmaya başladım, 1 hafta süreyle. Yumurtalarım gelişmişti ve çatlatma iğnesi vurduk. yarını sabırsızlıkla ve korkuyla bekliyorum. Sizde durumlar nasıl ?:KK36:
Merhaba ilk aşılama da hamile kalmadınız sanırım nasıl hamile kaldınız tedavi olemi bende bu ay adet olmayı bekliyorum aşılamaya geciyoruz siizn gibi 3 defa klomen +ovitrelle vuruldum ama sonuç alamadım 2 buçuk sene olcak neredeyse hiç korunmadık rahim filmi çekildi sorun yok eşimin sprem testi de çok iyi çıktı sadece yumurtalıklarim zayıf başka hiç bir sorun yok yumurtam büyüyor çatlıyor ama gebelik olmuyor

Rahim agzi darlığı değil aslında içeride yapılan işlemleri cok net hissediyorum ve bu aşırı rahatsiz ediyor. Yoksa cok şükür benimde rahim filmimde denmedi, olsaydi denirdi diye düşünüyorum 🙏
Aman aman kimseye vermesin Allah . Çok acı veriyor rahim filmi tam bir eziyet oluyor

Kızlaaarrr iyi akşamlarrr 😍
Şimdi yarın adet günüm yarın veya öbür gün adetimi olacağım. Ve tüp bebek doktoru ile görüşeceğim. Öyle anlastık adetliyken görüşeceğimizi söyledi. Fiyat harici sormam gereken birşeyler varmı? Pek tüp bebeğe hakim olmadıgım icin soru cevap şeklinde konusalm istiyorum. Neleri sorayım neye dikkat edeyim. Taze transfer düşünüyor kendisi sadece bunu biliyorum. Ve tsh ile prolaktin tahlilimi görmek istedi. LaRisaCca LaRisaCca edaecoo edaecoo ve etiketleyemediğim diğer tüp bebek yaptıran arkadaslarım 😊 şmdiden çok teşekkür ederim.

Bir de kızlar acil cevap bekliyorum, kortizol hormonum 23,9 ug/dL çıkmış, referans aralık şu şekilde
Sabah(06:00-10:00) : 4.82 - 19.5
Ögleden sonra (16:00-20:00) : 2.47-11.9
ben sabah 10:20 de verdim kan
bu nedir yüksekliğinin kısırlığa neden olduğunu falan okudum, kortizol ile ilgili bilgisi olan var mı ??????
Hiç fkrm yok kuzu bu konuda

Şimdi yarın adet günüm yarın veya öbür gün adetimi olacağım. Ve tüp bebek doktoru ile görüşeceğim. Öyle anlastık adetliyken görüşeceğimizi söyledi. Fiyat harici sormam gereken birşeyler varmı? Pek tüp bebeğe hakim olmadıgım icin soru cevap şeklinde konusalm istiyorum. Neleri sorayım neye dikkat edeyim. Taze transfer düşünüyor kendisi sadece bunu biliyorum. Ve tsh ile prolaktin tahlilimi görmek istedi. LaRisaCca LaRisaCca edaecoo edaecoo ve etiketleyemediğim diğer tüp bebek yaptıran arkadaslarım 😊 şmdiden çok teşekkür ederim.
Kuzu ilk önce hsg çektirdin degl mi tüpe gitmedn önce kesnlkle çekilmesi gerek. Onlar sana konuyu açtıkları zmn ilk 5 gün mü 3 gün mü ona nası dkkt ediyorlar die bak ilaçlarının dozlarını sor mutlaka ama mutlaka tsh kan pıhtılaşması d vitamini demir fln bütün degerlerine baktır istemese bile saglk ocagında sn yaptır. Ztn konu kendiliginden ilerler ama ilk snnle nası konuştuguna iyi bak müşteri olarak mı görüyor hasta olarak mı o cok önemli 😘

İnşallah canım benim geliyoruz arkandan 🙏😂
Ayyy çok mutluyum cokkk inşallah 😍😍😍
Merhaba ilk aşılama da hamile kalmadınız sanırım nasıl hamile kaldınız tedavi olemi bende bu ay adet olmayı bekliyorum aşılamaya geciyoruz siizn gibi 3 defa klomen +ovitrelle vuruldum ama sonuç alamadım 2 buçuk sene olcak neredeyse hiç korunmadık rahim filmi çekildi sorun yok eşimin sprem testi de çok iyi çıktı sadece yumurtalıklarim zayıf başka hiç bir sorun yok yumurtam büyüyor çatlıyor ama gebelik olmuyor
Canım merhaba.ilk aşılamada hamile kaldım. İkizdi. Bebeklerden biri hastaydı sürekli kanamam oluyordu ve düşük yaptım. Hemen 1 ay sonra doğal gebe kaldim yine 4. Ay aniden suyum geldi düşük yaptım meğer benim rahmimde perde varmış. Temmuzda ameliyat oldum, ağustosta aşılama yaptım tutmadı Şubat'ta tüp yaptim çok şükür şimdi hamileyim ayın 8 inde kese ve kalp için gidecem
İyi akşamlar tatlım daha seni muayene etmedi o ay ki rezervini görmedi neye göre uzun ya da kısa olmasına karar verdi ? Nerede yaptiracaktin? Laboratuvar iyi mi arastirdin mi? Canım detaylıca sor nasıl bir süreç izleyeceğini 🤗🧡 ay çok heyecanlı yaaaa 🥰🥰🥰 sen de bu ay hamilesin Allah in izniyle transfer gününde Meryem okuyalım sana canım

Kuzu ilk önce hsg çektirdin degl mi tüpe gitmedn önce kesnlkle çekilmesi gerek. Onlar sana konuyu açtıkları zmn ilk 5 gün mü 3 gün mü ona nası dkkt ediyorlar die bak ilaçlarının dozlarını sor mutlaka ama mutlaka tsh kan pıhtılaşması d vitamini demir fln bütün degerlerine baktır istemese bile saglk ocagında sn yaptır. Ztn konu kendiliginden ilerler ama ilk snnle nası konuştuguna iyi bak müşteri olarak mı görüyor hasta olarak mı o cok önemli 😘
Ay onu nasıl anliycaz hasta gibi mı müşteri gibi mı? Ben hemen inanırım kim ne dese 😱

Tamam kuzum iki ay evvel konustuğmuzda çektir dedi bende çektirdim baktı sorun görmedi. Tsh prolaktin ekimde yaptırmıstım onları kabul etti. Kan pıhtılasmam varmı yokmu bilmiyorum ama onu konusurken sorayım onu coraspin kullan demişti sadece. Cok cok tesekkurler . Peki ilaç dozajını söylediğinde itiraz da edemem bilmediğim için iyi mi kötümü nasıl anlayacağım direk size yazarım ama 🙄

X