ORİFLAME Satış Temsilcileri ve Temsilci Olmayı Düşünenlerin Bilgi Paylaşım Konusu

kendine alırsan gelir yok sadece ucuza aolmış oluyorsun hesap açmana gerek yok gelen makbuzda yazılı yerlere ödeyebiliyorsun ben ing bank yada postaneye ödüyorum mesela

kendine alırsan gelir yok sadece ucuza aolmış oluyorsun hesap açmana gerek yok gelen makbuzda yazılı yerlere ödeyebiliyorsun ben ing bank yada postaneye ödüyorum mesela

mesela kendime çok çok alsam ilerde o puanlar birikip bir işe yaramıyomu?

bakın böyle bir şema buldum böyle gelir elde edenler varmı içinizde? hiç banka hesabına para yatan arkdşlar varmı aramızda??

Bence böyle küçük hesaplara girmek yanlış hem de çok yanlış.Ben başlarda oriflame alıyordum bu siteden katalogları araştırıyordum özellikle bir sonraki ayların kataloglarını,Ancak şimdi hiç katalog yayınlanmıyor gördüğüm kadarıyla.Ben de insanlar uğraşmak istemediklerinden yüklemiyorlar diye düşünürdüm nedeni bu zihniyetse yazık.
Arkadaşlarımdan oriflame alıyorum hatta tanımadığım arkadaşım olmayan satıcılar bile hiç gelecek ayın fiyatlarını öğrenmek istememi böyle karşılamadılar.Gelecek ayların kataloglarını seve seve paylaşıyorlar.Evet onlar da kar yapmaya çalışıyor ancak müşterilerinin çıkarlarını da koruyorlar, çünkü bir kere aldın mı gerisi mutlaka geliyor.Müşteriye değer verdiğini,onu yalnızca kar aracı olarak görmediğini belli edersen satış yapılıyor hiç de mağdur olunmuyor.
Şimdi ise oriflame dan yana hevesim kaçtı çünkü eskiden gelir buradda bu ayın ve gelecek ayın kataloglarına bakar daha ay bitmeden gelecek ay neler alacağıma karar verirdim.
Şu an avona yöneldim bir nebze, kataloglarını ay ay takip ediyorum telefonla satıcıya sipariş veriyorum.Diğer konu başlığında insanlar bu ay gelecek ayın kataloğunu ilk kim yayınlayacak diye yarışırken burda bir ürünün fiyat paylaşımı bile çok görülüyor.Bunu mağduriyet olarak görmeniz gerçekten çok ama çok garip.

Son düzenleme:
arkadaşlar peki alt üye toplarsak ve onlarda satış yapar seviyemiz artarsa gelicek olan para için hangi bankaya nasıl hesap açtırıyoruz içinizde hiç böle hesabına para yatan yokmu? arkdşm soruyor bnide deli ettii ne paraymış yaa

canım arkadaş yazısında sadece şu ana kadar bu katolog için satış yapanların mağdur olmaması için yazmış.Yani satış yapanlar mağdur olmasın ama satış yapacaklar zaten gösterir ürünün hangi katologta daha uygun fiyatta olduğunu :) şahsen ben hem uygun fiyatı gösteririm arkadaşlarıma hem bazen kar bile almam eminim arkadaşta satış yapmış olanlar için kurdu cümleyi yapacaklar için değil :) :80:

O konuda haklısın arkadaşım, ben kesinlikle satıcıyı sahtekarlıkla suçlamanın kabul edilir bir şey olduğunu düşünmem.Alıcının da aklı var neticede,şayet indirimli ürünlerin her ay değiştiğini biliyorsa bu konuda sorun çıkarması anormaldir.Ha yok bilmiyorsa bilgilendirilmelidir kanaatimce.Mesela ben öğrenciyim,çok para yatıramayacağımdan istediğim ürünlerin indirime girmesini beklerim, gördüğüm gibi kapmam ama indirimliyse de 2-3 tane alırım.Kimisi umursamaz ne zaman lazımsa o zaman alır.Adı üzerinde indirim, normalde 30 lira olan ürün 15 e düşütyorsa o ürünün aslen 30luk ürün olmadığı malumdur ama isteyen 15ten alır isteyen 30dan kimse gırtlağımıza yapışmıyor ki alalım diye.
Sen de satıcıymışsın bak ne demek istediğimi anladın değil mi?Yani hangi katalogda uygun olduğunu bilmesen, göstermesen bile indirimlerin değişken olduğunu belirtmek bile müşterini düşündüğün anlamına gelir.Ben sırf indirimli ürünlerden alışveriş yapmama rağmen yine de yüklü bir ödeme yapıyorum.Ve benim alım yaptığım satıcılar gerçekten çok yardımcı oluyor ama ne yazık ki şu an yakınlarımda oriflamecı olmadığından ve internetten takip edemediğimden fazla birşey almaya yanaşmıyorum.
Yani demek istediğim şu, müşteri de sistemi bildikten sonra neden mağduriyet yaşansın ki fiyat ya da gelecek katalog paylaşımıyla?yaşanmayacağının örneği de var zaten.

Son düzenleme:

Biraz hassas bi konu sanırım :) ama satış yapmak için daha uygun fiyatı söylemeyen temsilciler vardır muhakkak. aslında zorunda değil göstermeye ama gösterse onun ne kadar hassas ve düşünceli olduğunu ortaya koyar bu hareket :) hem müşteri de kendini değerli hisseder ki aslında memnuniyet en önemli şey :93: işte arkadaşta bu göstermeyenler mağdur olmasın demiş. Ya mesela Midnight Pearl diye bi parfüm var normal fiyatı 74 tl ama bu fiyat 40tl ye kadar dşüyorsa her temsilci söyler indirimi bekle diye :) bilmem ben söylüyorum yanlış yapmıyorum umarım aslında esas mesela sevmek ben çok seviyorum bu işi o yüzden kara pek takılmıyorum arkadaşlarım ürünleri beğendikçede mutlu oluyorum =) veya benim yerime bir başkasına "bunu kullanmıştım memnunum" dediğnde seviniyorum :)

Hatta bence sadece fiyat konusunda değil ürünler konusunda da olumsuz düşünceler alıcıyla paylaşılmalı :) mesela yukarıda bahsettiğim "Midnight Pearl" adlı parfüüm kesinlikle kalıcı bir parfüm değil. Koku muhteşem buna katılıyorum ama parfümü sıktıktan 20 dk sonra kokudan eser yok buharlaşıyo mu noluyo bilmem :) Fiyatı insanı kaliteli olduğu yanılgısına düşürüyor ama öyle değil :) bir de moon diye bir parfüm var bu katologta indirime giricek bence başarısız bir koku kalıcılık bakımından :) bu düşüncelerimide herzaman paylaşırııım :) :81:

Böyle düşünüyorsan ne mutlu sana,inşallah satışların daimi olur
Ben alımımı arkadaşımdan yapıyordum bir ara,karından vazgeçmeyi falan teklif ederdi kolaylık olsun diye ama ben buna hiç müsade etmedim çünkü işini cidden iyi yapıyordu,neticede hakkı,kendi isteğiyle de olsa vazgeçsin istemem.Keza sırf alışveriş amaçlı görüştüğüm,normalde tanımadığım bir kaç satıcı da aynı şekildeydi.Mal nasıl satılır, müşteri memnuniyeti nasıl sağlanır iyi biliyolardı bence, hatta bazen beni bazı şeyleri almaktan vazgeçirdikleri bile oldu, yeri geldi isteğime uygun farklı markalar tavsiye ettiler.Neticede satıcı benim çıkarımı koruyorsa ben de satıcıdan yana olurum elbet, bir keresinde aldığım tonik baya eksik çıkmıştı.Şişeyi 3 parmak az doldurmuşlar,normalini bilmesen neyse dicem.Sırf satıcı uğraşmasın diye ses etmedim, bugüne kadar memnuniyetle bana yardımcı olmuş 3 parmak tonik için iadeyle uğraştırtmadım, ha uğraştırtsam da tüketici olarak hakkımdı ama benim hakkımı kullanmam satıcı arkadaşı boşuna zahmete sokacaktı netice de doğrudan onla ilgili bir sorun da değildi ki

kızlar ben güzellik danışmanı diye görünüorum ya sistemde arkdşlarımı üye yapınca bir grup kurmuş oluyomuyum yoksa bana bağlı olmuyolarmı? direktörmü olmak gerekio alt üyeler alabilmek için??

detaylı sorularına oriflame direktörün daha net cevap verir heralde cnm.bizide bilgilendir hatta

Kızlar bişey sorcam. ben 26 yaşındayım ama teyzeme çektiğim için saçlarımın maalesef neredeyse % 40 beyaz. Bir arkadaşımın teyzesi oriflamede çalışıyodu telini veridi ama kaybettim arkadaşımın söylediğine göre teyzesi bir hap kullanıyomuş sanırım hücre yenileyici teyzesinin saçlarının beyaz olmasına rağmen kökten siyah geldiğini söyledi. Bu ürünü biliyo musunuz ya da tahmin edebiliyomusunuz. kullanmak istiyorum bu ürünü

canım oriflame de böyle bir hap yok sadece kapsül var yaşlanma karşıtı ama onun da tekrar siyah saç çıkartabileceğini düşünmüyorum öyle bir vaatte bulunmuyo çünkü sadece yaşlanma karşıtı diyor. kapsülü kırıp saçlarına sürüyosun o hap başka bişey bence

slm kızlar erkek parfümü glacierin kokusu nasıl fres bi kokumu bohçaya koymak istiyorum çok pahalı olmasın ama güzel koksun isityorum oda tamamlayıcı ürünleri ile 39,90 iyi fiyatıda kokusu nasıl cvp bekliyorum

Arkadaslar!! ben pure skın 8saatte sivilce lekelerine bakım ı aldım şahane bişeyyyyyyy tavsiye edeerim kesinliklee ve şiddetle... anındaa bitiriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…