Organik Ve Doğal Ürünlerim Var

:KK16::KK16:Off offff yeşil mercimekle yapmışsın,ağzım sulandı.Maşallah ben bu işlere başlayınca evde doğru düzgün yemek yapamaz oldum.:KK53:Kocişim aç kalıyor:KK24:Hep aynı şeyler yapıyorum bu aralar.

Bende istiyorum ondan.Birde ıspanak başı varsa off off diyorum canım.Ellerine sağlık,civcivlere afiyet olsun.Teyzesi öpüyor onları.:nazar::nazar:Eşinede selamlar,Allah ondan da razı olsun canım.

canım ellerine sağlık çok sverrek içtik dün akşam civcivlerim de ellerinden öper eşim de çok beğendi hürmetler sey_ren hanım' a dedi :)

sen hergün aynı şeyi de yapsan yenir yavrum elin lezzetli çünkü :)

günaydinnnn bende gördüm mandalin üzüm allahim yem yesil her yerrrr
diyecenki sizin orda yok mu pazarda manavda cokkkkkk ama dalinda görmek almak bir baska olurrr
allah daha mutlu etsin canimmm:nazar:

:KK16::KK16:Evet canıkm dalında görmek toplamak elbette başka,inşallah TR ye gelirsen misafirim olursun birgün

canım ellerine sağlık çok sverrek içtik dün akşam civcivlerim de ellerinden öper eşim de çok beğendi hürmetler sey_ren hanım' a dedi :)

sen hergün aynı şeyi de yapsan yenir yavrum elin lezzetli çünkü :)

Oyy afiyet olsun canım civcivlerime kucak dolusu hatta halamın dediği gibi bir kaymon yükü öpücükler yolluyorum.:KK1::KK16:
Eşinden de Allah razı olsun ben teşekkür ederim canım.

SEVCAN62(KARGOYA VERİLDİ)
:nazar:

*1 kg pestil
*1 kg biber salçası
*1 ip patlıcan

MELEKYAVRUM(KARGOYA VERİLDİ)

*1 kg ince bulgur
*1 kg pilavlık bulgur
*1 ip patlıcan(dolmalık)
*1 ip biber(dolmalık)
*1 kg domates salçası
*500 gr petekli çiçek balı
*1 kg üzüm pekmezi
*500 gr pestil

AMONRA(KARGOYA VERİLDİ)

*500 gr pestil
*1 bağ adaçayı
*500 gr kuru domates

BOREAS(KARGOYA VERİLDİ):nazar:

*2 kg bamya
*1 kg incir kurusu

GLAZE_BUTTERFLAY(KARGOYA VERİLDİ)

*500 gr incir
* 1 kg dut pekmezi

CİVCİVV(KARGOYA VERİLDİ)

*Turşu
*Zeytinyağı
*500 kg patlıcan kurusu yemeklik
*2 kavanoz konserve domates
*1 Kg fasulye kurusu

Canlar siparişlere biraz ara vereyim.Bekleyen listemi hazırlayayım,ve Seyda'nın eriştesini keseyim.Çünkü o zamanımı alacak.Yeni siparişi olanları birazcık bekletsem ayıp olmaz değil mi.:26::KK16:

SİPARİŞİNİ GÖRMEDİĞİM EKSİK OLAN VARSA VE YAZARSA SEVİNİRİM.

Ve özellikle kurutulmuş patlıcan biber yolladığım arkadaşlarım size kargo ulaştığında ne şekilde geldiğini ezilme parçalanma olup olmadığını yazarsanız sevinirim.

NOT:Patlıcan ve biber kuruduğunda küçüldüğünden 1 ip olanların içinden yinede küçüklerini seçip olabildiğince dolmalık olanları yolladım.Bazı arkadaşlarım özellikle küçük dolmalık istiyorlar siparişleriniz olduğunda bunuda belirtirseniz çok sevinirim.
:KK16:

ELOSSA

*1 Kg pestil
*Harnup pekmezi

FERİDEİİ

*Erişte
* 1kg pestil

REPUTABLE

* 2 kg erişte
*500 gr kurutulmuş domates
*1 bağ çay
*500 gr dut pekmezi
*1 ip patlıcan
*1 ip biber(dolmalık)
*500 gr kuru incir
*500 gr pestil

SEYDA_66(ERİŞTE YAPILIYOR)

*5 kg erişte
*5 kg kurutulmuş fasulye
*5 kg kuru biber
*500 gr kuru bamya

Evet kızlarrr KARAKOVAN BALLARIMda geldi.Satış fiyatını 60 tl olarak söylemiştim ama isteyen arkadaşlarım var 50 tl ye indiriyorum.Özellikle piyasadaki satış fiyatının çok daha altına bu siteden de inceleyebilirsiniz hepsini.(alaadinticaret)Aradaki farkları görebilirsiniz.Fiyatlarım gayet uygundur.

Karakovan bal nedir?

Karakovan balı ise petek balın boş tahtasının (dış çerçevesinin) arılara bırakılıp tüm peteğin arılar tarafından örülmesiyle elde edilen bala denir. Bu balın en büyük özelliği bal mumunun arı tarafından örülmüş olmasıdır. Diğer ballardan farkı balın arasında fabrikaların ürettiği kalın mumun olmamasıdır. Karakovan balı üreticiye bağlı olarak şekerli veya şekersiz olabilir. Şekersiz karakovan balları tamamen doğal olan ballardır.

Eklentiler

• $2.jpg
    $2.jpg
    75,7 KB · Görüntüleme: 16
  • $3.jpg
    $3.jpg
    76,3 KB · Görüntüleme: 18
  • $4.jpg
    $4.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 17
  • $5.jpg
    $5.jpg
    82 KB · Görüntüleme: 16
  • $6.jpg
    $6.jpg
    67,4 KB · Görüntüleme: 18
  • $7.jpg
    $7.jpg
    77,8 KB · Görüntüleme: 16
  • $8.jpg
    $8.jpg
    75,2 KB · Görüntüleme: 22
  • $9.jpg
    $9.jpg
    68,2 KB · Görüntüleme: 17
BALDAKİ MUCİZE
Nahl suresi, ayet 68-69:- Rabbin bal arısına şöyle vahyetti "Dağlardan, ağaç¬lardan ve kurdukları çardaklardan' evler edin."
- Sonra meyvaların her türünden ye ve Rabbi'nİn yolla¬rında boyun eğerek' yürü"! Onların karınlarından türlü renklerde şerbetler çıkar, ondan insanlar İçin şifa vardır. El¬bette bunda düşünen bir kavim için büyük bir ibret vardır.
Bal ile ilgili olan hadis-i şerifler:

Şu şifalı iki şeye devam ediniz: Bal ve Kur'an."

"Kim, her ay üç gün sabahleyin, bir kaşık bal alırsa; o kimsenin başına, büyük bir hastalık gelmez."

(Hafızayı kuvvetlendirmek için bal yiyin!)

(Bedeni besleyen üç şeyden biri de bal yemektir.)

(Lohusaya taze hurma, hastaya, bal gibi şifalı bir şey yoktur.)

(Balda bereket ve şifa vardır. Yetmiş peygamber bala duâ etmiştir.)

(Şifa olan şeyden biri de bal yemektir.)

(Faydalı tedavilerden biri de bal şerbeti içmektir.)

(Her ay, 3 sabah aç karnına bal yiyene, büyük bir hastalık isabet etmez.) [Beyheki]

(Helal para ile alınan bal, yağmur suyu ile şerbet yapılıp içilirse her derde deva olur.) [Deylemi]

(Böğür sancısının ilâcı sıcak bal şerbetidir. ) [Hâkim]

(Şu üç şeyde şifa vardır: Bal şerbeti, hacamat, ateşle dağlama. Ama ümmetimi ateşle dağlamadan men ederim.) [Buhari]

(İki şifa kaynağını elden bırakmayın: Bal ve Kur’ân)

Resûl- ü Ekrem s.a.v , bal şerbetini çok severdi.

Bal, soğuk su ile karıştırılıp içilirse ishali durdurur, sıcak su ile veya ılık su ile içilirse kuvvetli müshil olur.
Bal, boğaz ağrılarında ılık nemli bezle boğaza sürülüp sarılırsa ağrı kısa zamanda geçer yok olur.
Bal, bir miktar tuzla karıştırılıp, devamlı içilirse balgam söktürür.
Bal, sırt ağrılarında ağrıyan yere sürülür, üzerine dövülmüş karabiber ekilirse ağrı kesilir.
Bal, beynin çalışmasını kolaylaştırır. Düşünceye mükemmellik kazandırır.
Bal, kan yapar. Kanın temizlenmesine yardımcı olur. Kan dolaşımını hem düzenler, hem kolaylaştırır ve damar sertliğinde olumlu etki yapar.
Bal, yağın hazmını kolaylaştırır, anne ve inek sütünün demir eksikliğini tamamlar, iştah açar ve bağırsaklara özgü hareketleri artırarak rahatlık sağlar.
Bal, kalp çarpıntısından ve yüksek tansiyondan şikayetçi olanlar için son derece yararlı bir besindir.
Bal, yiyerek, sinir bozukluğundan yakınan uykusuz kişiler rahatlayabilirler.
Bal, altını ıslatan çocuklara 1-2 ay devamlı yedirilirse bu huylarından vazgeçtikleri saptanmıştır. Çünkü balın sinirler üzerinde olumlu etkisi vardır.
Bal,beslenmeden doğan bazı eksiklikler çocuklara ve hatta büyüklerde bile kemikle ilgili hastalıkların tedavisinde çok faydalıdır.
Bal, hem sabah hem akşam devamlı yedirilirse sarılığın çok kısa zamanda tedavi edilmesinde yardımcı olur.
Bal, kusma, öksürük, bronşit gibi hastalıklarda kaynatılmış arpa suyu ile içirilirse hastalık tedavi edilir.
Bal, bademciklerin doğal ilacıdır. Kaynatılmış ada çayına biraz sirke biraz bal karıştırılıp önce gargara yapılıp sonra yudum yudum içilirse boğaz içindeki ağrılar geçer, bademcik iltihaplarında iyileşme görülür.
Balın çabuk enerjiye dönüşen hazır gıda maddesi olması özelliği ile sporla meşgul olan kimselere enerji vermek için ve yorgunluklarını gidermek için sade veya portakal suyuna karıştırılarak kullanılmaktadır.
Bal, kozmetik sanayisinde çeşitli güzellik malzemelerinin yapımında da kullanılmaktadır.
Bal, limon suyu ve bir bardak sıcak su ile içildiğinde boğaz ağrısını ve öksürüğünü giderir, gribe yakalanmış kişileri rahatlatır.
Bal, mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Bu özelliğinden dolayı bal, göz ağrılarını gidermek için kullanılır.
Bal, karın ağrılarını keser, mideye ferahlık verir. Mide ve bağırsaktaki yaraları tedavi eder. Ülserli hastalardan 4 kilo bal, yiyen ( 1 haftada ) ve buna 1 ay devam eden 100 hastadan 97 sinde ülserden kesin eser kalmadığı saptanmıştır

Bal uzmanı Çağlar Kara da balın özelliğini yitirmemesi için metal kaşıkla yenilmemesi gerektiğini vurgulayarak, balın özellikle tahta ve plastik kaşıkla yenmesi
gerektiğini belirtti.

Bal ılık suyla karıştırıldığında 7 dakika içinde kana karışır. İçerdiği serbest şekerlerden dolayı beynin çalışması kolaylaşır. Yapılan son araştırmalara göre, şekerlerin bu kendine has karışımı yorgunluğun giderilmesinde en etkili yöntemdir ve atletik performansı artırmaktadır.

DOĞAL DİŞ MACUNU: Diğer tatlı ve meyvelerin zıttı bal dişleri ve diş etlerini temizleyip parlatan bir macundur. Dişleri ve diş etlerini mikroplardan korur,ağızdaki yaraları tedavi eder.
ŞİŞMANLIK: Bal içerdiği enzimler sebebiyle şişmanlığı önler. Bilhassa ılık bal şerbetinin zayıflatıcı özelliği vardır
SAÇLAR’ ı besler. Saça sürülürse saçları yumuşatır. Besler,uzatır,parlaklık ve canlılık kazandırır.
NEZLE’yi geçirir. Bal limonla veya sütle içilirse nezle için çok faydalıdır
BALGAM SÖKTÜRÜR: Balgamı keser vücudun pis rutubetini giderir
YARA İLTİHAP GİDERİR: Bugün modern tıpta ameliyat yaralarında bal kullanıldığı bilinmektedir
KANSIZLIĞI GİDERİR: Kan yapıcı özelliğinin yanında hastalıktan yeni kalkmışlara kuvvet verir.

:KK16:Daha olmadılar canım olsunlarda yollarım inşallah,hurmalar oldu ama kargo almıyor işte yazık ki:KK50::KK50:

Allah razı olsun canım,mandinaları yolda ziyan etme benim yerime çocuklara bol bol yedir sen de ye ben yemiş gibi olurum: ))

buradanda yazmak istiyorum,
dün geri kalan siparişlerim geldi.
o domates sosu bu kadar mı güzel kokar...
o patlıcan kurularu,fasülyeler...resmen aşk yaşadım :KK53:
çiğ çiğ yiyesim geldi :KK53:
zeytinyağı,turşu..hepsi ayrı ayrı çok güzel,
maşallah hepsini özenle poşetlemişsin.
hele o turşular :KK53:
eşim açıyor bi poşet daha,bi poşet daha: ))
en son dediki:''hey maşşallah kadıncağız üşenmemiş matruşka gibi paketlemiş,ben olsam poşet parasıda isterdim :KK53: ''
eşimde teşekkürlerini iletiyor sana,ikimizde bayıldık :KK16:
Allah razı olsun canım: ))

bu arada herkes aldığı ürünlerle pişirdiği yemeği paylaşmış.
ben sadece dolma ve biber kavurması yaptım.
biber kavurmasının fotoğrafını çekmek aklıma bile gelmedi hemen hüplettim :KK56:
dolmaları resimlemeye utandım,ilk yapışımdı çünkü :KK17:
ama bir daha ki yemeği bende fotoğraflayacağım(tabi yemeğin tipini tuttturabilirsem: ) )

Allah razı olsun canım,mandinaları yolda ziyan etme benim yerime çocuklara bol bol yedir sen de ye ben yemiş gibi olurum: ))

buradanda yazmak istiyorum,
dün geri kalan siparişlerim geldi.
o domates sosu bu kadar mı güzel kokar...
o patlıcan kurularu,fasülyeler...resmen aşk yaşadım :KK53:
çiğ çiğ yiyesim geldi :KK53:
zeytinyağı,turşu..hepsi ayrı ayrı çok güzel,
maşallah hepsini özenle poşetlemişsin.
hele o turşular :KK53:
eşim açıyor bi poşet daha,bi poşet daha: ))
en son dediki:''hey maşşallah kadıncağız üşenmemiş matruşka gibi paketlemiş,ben olsam poşet parasıda isterdim :KK53: ''
eşimde teşekkürlerini iletiyor sana,ikimizde bayıldık :KK16:
Allah razı olsun canım: ))

:KK1::KK1::KK1:Eşinin söylediğine çok güldüm canım ya.
Ya ilk önce kaplara koydum bir telefon geldi gittim postaneye heryer turşu kokuyor:KK52::KK52:
Artık ne yapayım poşetledim.Yoksa alamayacaklar diye ödüm koptu.Sağolsun arkadaşta yardımcı olduda aldı.
Canım zeytinyağım gerçekten çok güzel.Hani ürünlerime genelde kefil oluyorum ama hiç çekinmeden kefil olduklarım varki,domates kurularım,fasulyelerim,bal,zeytinyağım,eriştem....uzar gider.Elimden geldiğince sizlere sizi memnun edecek şeyler yollamaya gayret ettiğim gibi neyi nasıl yaptığımı içine koyduğumuda paylaşıyorum.Allah hepinizden razı olsun en büyük sevincim sizin memnun olmanız.Patlıcan kuruları sana az geldi.:KK1:Burada kurtaramadım ki arkadaşlarımdan.artık en sonunda dedim size yok netteki arkadaşlarıma bunlar.:KK1:
Eşinde de Allah razı olsun selamlarımı ilet canım.Çook öptüm seni.

bu arada herkes aldığı ürünlerle pişirdiği yemeği paylaşmış.
ben sadece dolma ve biber kavurması yaptım.
biber kavurmasının fotoğrafını çekmek aklıma bile gelmedi hemen hüplettim :KK56:
dolmaları resimlemeye utandım,ilk yapışımdı çünkü :KK17:
ama bir daha ki yemeği bende fotoğraflayacağım(tabi yemeğin tipini tuttturabilirsem: ) )

:KK1::KK1:Afiyet olsun canım.Bebişin canı çekince gerisi teferruat.Bir dahakine resimlersin.Ve şekil önemli değil o gün yaptığının kokusu buraya kadar geldi bugün bende yapacağım.Üstümde yolladığım kargoların ferahlığı var bugün bende kocişime adamakıllı bir yemek yapayım:KK1:
Canım sen yolladıklarımın tariflerinide istiyordun aklımda.Ben henüz yapamadım ama bugün ilerleyen saatlerde fırsat bulursam ayrı başlıklarda sana tarifleride yazayım.

Merhaba sey_ren hanım, benim salça sıkıntım var. nerden nasıl temin ederim bilmiyorum, market salçası istemiyorum artık.
salça da satıyor musunuz, salçayla ilgili bilgi verdiğiniz sayfa nerdedir acaba :26: maşallah 44 sayfa olmuş. ben biraz tarayayım :KK55:

Merhaba sey_ren hanım, benim salça sıkıntım var. nerden nasıl temin ederim bilmiyorum, market salçası istemiyorum artık.
salça da satıyor musunuz, salçayla ilgili bilgi verdiğiniz sayfa nerdedir acaba :26: maşallah 44 sayfa olmuş. ben biraz tarayayım :KK55:

Merhaba canım,salça daha pazartesi günü yaptık şu an kuruyor,hem domates hem biber yaptık.Bu yıl ikinci kez salça yapıyorum.Maşallah yetişemedim salçaya:KK16:
İlk sayfada bilgiler var canım.Ama yeni resimleri henüz atamadım buraya,çünkü benim evim çok müsait değil annemlerde yaptık.Oraya gidince yeni resimleride çekerim inşallah.Çünkü kızım okula,eşim işe gidiyor ben oğlumla heryere çok fazla koşamıyorum.Sen kadar istersen yollayabilirim canım.Buradan birçok arkadaşım aldılar memnunda kaldılar.Sende kalırsın inşallah.

tamam Seyren Hanım çok teşekkür ederim :KK16:
akşam ben eşimle konuşayım, bir de şu sayfaları bir tarayayım, 8'e geldim :KK9:
ondan sonra siparişlerimi kesinleştireyim inşallah.
erişte de alcam sanırım. bir de siyez bulguru öğrenmiştim Boreas'tan. bir türlü alamadım, aklım kaldı. ondan da var mıdır sizde :26:

:KK1::KK1::KK1:Eşinin söylediğine çok güldüm canım ya.
Ya ilk önce kaplara koydum bir telefon geldi gittim postaneye heryer turşu kokuyor:KK52::KK52:
Artık ne yapayım poşetledim.Yoksa alamayacaklar diye ödüm koptu.Sağolsun arkadaşta yardımcı olduda aldı.
Canım zeytinyağım gerçekten çok güzel.Hani ürünlerime genelde kefil oluyorum ama hiç çekinmeden kefil olduklarım varki,domates kurularım,fasulyelerim,bal,zeytinyağım,eriştem....uzar gider.Elimden geldiğince sizlere sizi memnun edecek şeyler yollamaya gayret ettiğim gibi neyi nasıl yaptığımı içine koyduğumuda paylaşıyorum.Allah hepinizden razı olsun en büyük sevincim sizin memnun olmanız.Patlıcan kuruları sana az geldi.:KK1:Burada kurtaramadım ki arkadaşlarımdan.artık en sonunda dedim size yok netteki arkadaşlarıma bunlar.:KK1:
Eşinde de Allah razı olsun selamlarımı ilet canım.Çook öptüm seni.

:KK1::KK1:Afiyet olsun canım.Bebişin canı çekince gerisi teferruat.Bir dahakine resimlersin.Ve şekil önemli değil o gün yaptığının kokusu buraya kadar geldi bugün bende yapacağım.Üstümde yolladığım kargoların ferahlığı var bugün bende kocişime adamakıllı bir yemek yapayım:KK1:
Canım sen yolladıklarımın tariflerinide istiyordun aklımda.Ben henüz yapamadım ama bugün ilerleyen saatlerde fırsat bulursam ayrı başlıklarda sana tarifleride yazayım.

tarif yayınlarsan çok sevinirim canım özellikle fasülye ve yemeklik patlıcan kuruları için: ))
senin ürünlerin iyi olmakla beraber sen çok iyisin seyrencim ve senin iyiliğin ürünlerin lezzetinede geçiyor :KK16:
senin gayretin,uğraş ve ilgin bile yetiyor inan :KK19:
ben bir de şeyi merak ediyorum,domates kurusu diye bişey ilk kez duydum ve burada gördüm,
yemek olarak nasıl kullanılır,tadı falan nasıl oluyor?

tamam Seyren Hanım çok teşekkür ederim :KK16:
akşam ben eşimle konuşayım, bir de şu sayfaları bir tarayayım, 8'e geldim :KK9:
ondan sonra siparişlerimi kesinleştireyim inşallah.
erişte de alcam sanırım. bir de siyez bulguru öğrenmiştim Boreas'tan. bir türlü alamadım, aklım kaldı. ondan da var mıdır sizde :26:

Ben teşekkür ederim canım,sen ne istersen ben elimden geleni yaparım senin için
Bulgur istemediğin kadar var:KK16:

X