Ömrümü kendime harcamak hedefim

Ya ne kadar güzel bişey yaptınız, yoga dostluğunuz daim olsun diyorum bende ayrıca huzurlu hissediyor olmanız da çok güzel bir gun mutlaka topiğimin en çalışkan üyesi seni de çoook tebrik ediyorum

Jane sabah altıda uyanmak dedin beni bi etkiledin hemen bende masa başına geçip Ekim in hedeflerimi belirleyeceğim ve umarım kasıma geçmeden hepsini bitirdim bildirimini de okurum

Etamin nedir?

Ben bu bildirimi alıntılayıp cevap verememişim, bebişlere tuvalet alışkanlığı kazandırmak zaten başlı başına bir rutin daha ne yapacaksınız ki benim kız kardeşim çok zor alıştı tuvalete hatırlıyorum da sürekli klozete kıyafetle oturup yapıp annemi çağırırdı. Milyonlarca kere banyo yaptı. Bir kere hiç üstü kalmamıştı babam gidip üst aldı kolaylıklar diliyorum stresli ve yorucu bir süreç bu yüzden dizi filmle dingin geçirmeniz çok iyi bence

Ay çok teşekkür ederim, çok iyi geldi bu mesaj. Biz birkaç kez erteledik yazın, artık 2,5 yaşında öğrenmesi lazım. Bizimki altına yapıp söylüyor. Gece hiç yapmıyor çok şükür.

Günaydıınn Umarım hepiniz iyisinizdir. Bayadır yazamadım ama hedeflere geri döndüm.

Bugünkü hedefler:

-Almanca çalış
-Kişisel bakım
-Ev temizliği ve toplama
-Akşam misafire uygun yemek, hazırlık vs.

Bir de etamine tekrar başladım, etamin yapıyorum.
Bakim?
bir gun mutlaka topiğimin en çalışkan üyesi seni de çoook tebrik ediyorum
Ya bırak :) Dün 10 sayfa kitap okuyabildim sadece. Neyse hafta sonu toplu bir güncelleme yapınca yazarım neler yapabildiğimi.
Birlikte okuyup kritik yapmak da güzel olur.
Ben sizi bulayım o zaman danışman hocam ile yüz yüze görüşüp fermanım belli olduktan sonra.
Eveet benim hislerimi hiç konuşmayalım. Yoga ile ilgili hislerim gayet olumlu ama yalnızca şahsımı ilgilendiren bazı konulardan ötürü yaşadığım sıkıntılardan ötürü dün berbat bir gün geçirdim. Yoga programımızın ilk dersinin son gününde yoga yaparken ilk kez ağladım. Hani şu çocuk duruşundan kobraya geçtiğimiz harekette (Bu arada çok seviyorum o hareketi aslında.) Ağlayınca fark ettim ki aslında kendimi ağlamamak ve çok güçlü, yıkılmaz görünmek için zorlamamla da ilgisi varmış diş ağrımın. (Ağustos ayının başlarından beri dişim, hatta çenemin sol tarafı ağrıyordu. Bu süreçte 4 kez diş hekimine gitmiş, 6.5 saat dişçi koltuğunda yatmıştım.) Kendimi biraz salınca diş ağrım hafifledi. Tamamen iyileşti diyemem çünkü oralarda bir sorun var yani çözemediğimiz, orası kesin. Ama 7-8/10'luk bir ağrı yaşayıp bazı günleri çift majezik ile geçirirken şu an dişlerim ya hiç ağrımıyor ya da 2-3/10'luk bir ağrı yaşıyorum.

Neyse dün çocuk duruşundayken -Çetin Çetintaş da uzun uzun konuşuyor ya o pozisyondayken- bayağı höykürerek ağladım ve burnum, kulaklarım olduğu gibi tıkandı. Dedim: "Ben şimdi yogaya nasıl devam edicem?" Ama sonra çok güzel bir şey oldu, hani bu dizlerimizi alnımıza dayadığımız hareket hareket var ya (adını bilmiyorum) o hareketi yapınca burnum ve kulaklarım eskisinden çok daha iyi şekilde açıldı. O zaman yaptığımız hareketlerin aslında benim normalde hissedebildiğimden çok daha fazla olumlu etkisi olduğunu anladım.

Böylelikle bu sabah yoga programımızın 2. aşamasına geçtim. Daha önce açıp videoyu izlemediğim için Çetintaş'ın videonun başında yapmamızı istediği: "Sabah uyanır uyanmaz elinize 2 kağıt alın, birine aklınıza gelen ilk 5 sözcüğü yazın," pratiğini uygulayamadım çünkü ben uyanalı neredeyse 3 saat olmuştu. Bir de "Gece bu kağıdı yakacağız, bununla bir işimiz yok," diyor ya, orada aklıma boşanma aşamasında kendime yurt ararken gezdiğim MEB'e bağlı yurtlardan birindeki müdürün anlattığı sevgilisinden ayrıldığı akşam ağlayarak çocuğun verdiği mektup ve notları yakarken yurdu ateşe veren kızın hikayesi geldi :) Bilmiyorum bu yakma etme işi beni bozabilir.

Bir de Çetintaş diyor ya: "Bu pratiği muhakkak "sabah evden çıkmadan önce" yapın." İyi de kardeşim evden çıkmayanlar bu pratiği yapmasın mı? Bir hüzünlenmedim diyemem. Galiba bu yoga programının hedef kitlesi içinde yer almıyorum :)

Her neyse ama yaptım yani ilk gününü neticede. Genel hislerimi sorarsan ki muhtemelen sen genel olanları sordun, ben ne varsa anlattım, bence ilk yaptığımız pratik, yeni başladığımızdan daha güzeldi. Bugün başladığımız, biraz gererek rahatlatmaya yönelik. Ben öbür türlüsünü daha pamuk gibi buluyorum. Bunda muhakkak güne hazırlama şeysi daha baskındır ama biliyorsun ki ben dışarı çıkmıyorum, bu yüzden de böyle hissetmiş olabilirim :)

O zaman saymaya başlayalım:

bir gun mutlaka yoga 2: 1. gün
C cranial yoga 2: 1. gün mü? :)

Ben her gün paylaşım yapıcam bu arada :) Yapabilsem de yapıcam yapamasam da yapıcam. Yalnızlık çekiyorum ve burada kadın arkadaşlarla karşılıklı paylaşımda bulunmak bana uzakta durmaktan daha iyi geliyor. Sadece bu tip sitelerin bazen zamanı yutan bir tarafı var, ondan kendimi korumam lazım.

Aramızda daha önce antidepresan kullanan ya da terapi alan var mı? Biraz tavsiyeye ihtiyacım var ilaç kullanımı hakkında ve genel gündemde soru olarak yazmak istemedim. L LADY VEGA için sakıncası yoktur umarım böyle bir soru sormuş olmamın? Çünkü "bdv'ye çevirmeyeyim" demiştin Orange sana bir derdini sorduğunda. Dert anlatmaktan ziyade bu tip tecrübesi olan arkadaş varsa görüş almak istedim. Terapi maalesef benim durumumda biri için büyük bütçe gerektiriyor. Ama güzelce dinleyip doğru teşhisi koyabilecek bir psikiyatrist varsa şehir de değiştiririm muayeneye gidip gelmek için sorun değil.

Bir de ben burada istediğim kadar yazabilir miyim? Siteyi daha çok bu konuda bulunmak için kullanacağım çünkü. Rahatsız olur musunuz?
Şimdi pek girmeyeceğimden hiç çıkmayacağıma dönüştü gibi oldu ama benim bazı kişisel sorunlarım vardı, bazı şeylerde aydınlandım. Bu yüzden daha emin ve özgür hissediyorum kendimi. Bir de başka sitelerden bahsetmek yasak mı bilmiyorum ama başka forum siteleri var mı daha çok kadınların takıldığı bildiğiniz? Ne yasak ne değil sitenin yeni bir üyesi olmasam da çok hakim değilim.

Şahsım adına cevaplayacak olursam ben rahatsız olmam, site olarak ise buna benzer bildiğim bir yer yok. Kızlar sor…. diye site var biliyorsunuzdur ama orada da hep ergenler takılıyor bence

Ben de rahatsız olmam ama tabi esas konu sahibinin ne diyeceği önemli. Ben daha önce antidepresan kullandım ama sadece 2 hafta o yüzden yorumum pek sağlıklı olmayabilir. Ne zaman daralır dertleşmek istersen özelden de yazabilirsin

Ben paylaşımlarınızı okurken çok keyif alıyorum çok da takdir ediyorum düzenli egzersiz ve okumalarınızı. Yani kesinlikle rahatsız olmam. Burda iyi kötü her şeyimizi paylaşabileceğimizi düşünüyorum. Kitap okunan bir gün verimliyse, dertleşip yardımcı olabildiğim gün yine kat kat verimlidir değerlidir.

Antidepresan kullandım, terapi almadım ama asla alana girmeyen bir psikolog olarak terapist tanıdıklarım var Öneri verebilirim ama şu an yoksun sanırım.

Nasıp yapıyorsun canım
7 senedir nasıl bıraktın
Ne olur bana da söyle bu formülü

Merhabalar yorucu ve uzun bir günün ardından yeni girebildim siteye. Nasılsınız canım kadınlar? Gününüz nasıl geçti?
Sabah otobüsün kapıları kitlendi ve tüm otobüs mahsur kaldık 30 dk kadar uğraştılar öyle başladı işte günüm halbuki ne keyifli uyanmıştım
İşe giderken kısa bir yürüyüş yapıp, kahvemi alıp öyle gittim. Yoğun tempolu bir gündü. Eve gelip yemek bulaşık derken yeni oturma fırsatı buldum.
Bugün yüksek lisans yapmaya karar verdim ama bana korkutucu geliyor nedense yüksek yapma fikri, neyse bi yapayım da görelim nasıl bişeymiş

bir gun mutlaka sanırım şuanda ban yemişsin. Duygularını bizimle paylaşmanı çok seviyorum, bu topik kendimize şifa aradığımız bir topik ancak antidepresan ve terapiler hakkında ne yazık ki site kuralları gereği konuşamayız. Bu konular çok hassas bir ilaç ismi veya bir terapi yöntemi topiğe yazmayan ama okuyan birinin ölümüne dahi sebep olabilir. Okuduğumuzu denemeye çok meraklıyız ne yazık ki toplum olarak.

3 yıl antidepresan içtim bende kaygı bozukluğu vardı hiçbir faydasını görmedim ama ilacın, hala da ataklarım oluyor az da olsa. Ya şöyle olursa da böyle de olursa da diye diye bir kaos silsilesi kurarım mesela kafamda sonra çarpıntı başlar ama bunu baskılamayı öğrendim artık hayatımı eskisi kadar melankoliye sürüklemiyor.

Dertlerimizi dinlemek de şifa bulmaktır. Ben dertleşmeyi severim ama bu topik enerjisi yüksek bir topik her gün negatif enerjiyi yazmak kendi enerjini de düşürür. Bu yüzden zaman zaman dertleşmekte ağlamalarımızı paylaşmakta benim için hiç mahsuru yok. Ve tabiki her gün, gün içinde neler yapıyoruz diye bildirim yapmak serbest

30 dakika otobüste mahsur kalma fobisi çık kafamdan

Ben yüksek lisans yaptığım alanda ilerlemedim. Tezim de çok uzadı. Ama senin mesajı görünce bi düşündüm de, öyle ya da böyle bana çok şey öğretmiş. Yumurta dayanmadan düzenli bi şekilde çalışmayı öğrendim mesela bence hayatıma girmiş en mantıklı karardı. Hangi alanda yapmak istiyorsun?

Ben bugün yine erken uyandım. Eşimle tartışıp küs uyumuştuk, adamı sabah 20 dk işe uyandırmaya çalıştım uyandı yine küs Kendim için bi adım attım ve hatalı olduğumu kabul ettim, barıştık. Benim için iyi bi ilerleme :)

Kitap okudum veee kahvaltı yaptım Ve 5 toplantı geçirmeme rağmen daha az toplantılı günlerdeki halsizlik yok diyebilirim. Güne sıkı başlayınca daha kolay geçiyormuş.

İş konusunda da kendimi daha iyi hissettiğim bi gündü. Biraz daha öz güvenli, biraz daha kendinden emindim bugün. Bir süredir bu aşamaya gelmeye çalışıyordum.

Güne baktığımda iyiyim denebilir yani

Alanımı özelden yazsam olur mu çünkü tanıdık felan çıksın istemiyorum topikte. Burası benim özel alanım çünkü.

7 yıllık ilişkimde ilişkinin altın çağını hatalı olduğum zaman hatamı kabul etmekle yakaladım diyebilirim. Eskiden hatalıyım ama olsun bi tur özür dilesin şeklinde toksik bir yaklaşımım vardı. Yani diyeceğim şudur ki aynı tümör benim beynimde de vardı.

Güzel bir gün geçirmene çok sevindim bence su tüketimini arttırmanla alakalı bunu hiç gözlemledin mi?

A pardon ya doğru, yazmak zorunda da değilsin merak ettim sadece haklısın

Su da olabilir kahvaltı da olabilir enerjik olmam. Muhtemelen ikisi de. Elim ayağım titreyerek dışarıdan yemek söylüyordum ya tabii halsiz olurum diğer günler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…