Ömrümü kendime harcamak hedefim

A pardon ya doğru, yazmak zorunda da değilsin merak ettim sadece haklısın🍁

Su da olabilir kahvaltı da olabilir enerjik olmam. Muhtemelen ikisi de. Elim ayağım titreyerek dışarıdan yemek söylüyordum ya tabii halsiz olurum diğer günler :KK43:
Artık sağlıklı yaşam gurmesi oluyoruz ama değil mi 🤣🤣

Nasıp yapıyorsun canım
7 senedir nasıl bıraktın
Ne olur bana da söyle bu formülü :KK43:
Yalnız sigarayı bırakmış gibi hissettim kendimi :KK70: Zaten herkesin bir patlama noktası oluyor. Baktım sessiz kalıp saygılı olmanın bir faydası yok onlar için her türlü eleştirilecek bi kişisin bende içimde tutup hasta olacağıma kendimi ezdirmemek adına her şeyi söyledim yüzlerine onlar bile böyle bir tepki beklemiyordu benden. Ne giyimim ne fiziğim ne sosyal hayatım hakkında kimse artık laf edemiyor edende lafını alıyor. Unutma mutsuz insanlar seni her şeyinle eleştirir ve kendine benzetmeye çalışır. Bu yüzden ulaşamadıkları o hayatı gömüyorlar. Kilolusun zayıfsın onları yararı ve zararı ne ki zaten. Bunlar hep psikolojik baskılar. Bunlar dış minnahların oyunu diyesim geldi bi an :KK70:

Yalnız sigarayı bırakmış gibi hissettim kendimi :KK70: Zaten herkesin bir patlama noktası oluyor. Baktım sessiz kalıp saygılı olmanın bir faydası yok onlar için her türlü eleştirilecek bi kişisin bende içimde tutup hasta olacağıma kendimi ezdirmemek adına her şeyi söyledim yüzlerine onlar bile böyle bir tepki beklemiyordu benden. Ne giyimim ne fiziğim ne sosyal hayatım hakkında kimse artık laf edemiyor edende lafını alıyor. Unutma mutsuz insanlar seni her şeyinle eleştirir ve kendine benzetmeye çalışır. Bu yüzden ulaşamadıkları o hayatı gömüyorlar. Kilolusun zayıfsın onları yararı ve zararı ne ki zaten. Bunlar hep psikolojik baskılar. Bunlar dış minnahların oyunu diyesim geldi bi an :KK70:
Bana mesela kilolu iken diyorlardı ki
Kaç kilosun 80 var mı diyorlardı ve ben hayatımda bırak 80 i 70 bile olmadım
Şimdi 55 kiloyum
Şimdi de diyorlar ki
Sen zaten hep zayıftın hiç kilolu olmadın ki

Şimdi 55 kiloyum
Şimdi de diyorlar ki
İşte ben bu noktada '' sizde Ajda Pekkansınız mübarek bu kadar kusur aradığınıza göre '' derdim o yüzden iki kez düşünüyorlar benimle konuşurken :KK70: Kimsenin o laflarına katlanmak zorunda değilsiniz. Tamam bazı noktalarda aman uğraşamam diyoruz ama kırıcı bir hale geldiğinde kimse kusura bakmasın haddini bilmeli. Benim kilom hiç değişmediği halde kem küm ediyorlar ne desek diye kabız olmuş gibi kıvranıyorlar resmen :KK70: Popon yok, memen yok asdfggh. Estetik yaptırsam '' Allah'ın verdiği bedeni değiştirme kuzum günah '' derler :KK70: Tahmin edebiliyorum yani. Birde bunu söyleyen insanlarla zaten bi araya gelmiyorum ben pek kırk yılda bi görüyorum oda dün Yasin okundu bizde mesela o zaman gördüm onun dışında benim çevremde bunu söyleyen yoktur olmazda ama annemin arkadaşları biraz patavatsızdır onlarıda yonttum çok şükür :KK70:

İşte ben bu noktada '' sizde Ajda Pekkansınız mübarek bu kadar kusur aradığınıza göre '' derdim o yüzden iki kez düşünüyorlar benimle konuşurken :KK70: Kimsenin o laflarına katlanmak zorunda değilsiniz. Tamam bazı noktalarda aman uğraşamam diyoruz ama kırıcı bir hale geldiğinde kimse kusura bakmasın haddini bilmeli. Benim kilom hiç değişmediği halde kem küm ediyorlar ne desek diye kabız olmuş gibi kıvranıyorlar resmen :KK70: Popon yok, memen yok asdfggh. Estetik yaptırsam '' Allah'ın verdiği bedeni değiştirme kuzum günah '' derler :KK70: Tahmin edebiliyorum yani. Birde bunu söyleyen insanlarla zaten bi araya gelmiyorum ben pek kırk yılda bi görüyorum oda dün Yasin okundu bizde mesela o zaman gördüm onun dışında benim çevremde bunu söyleyen yoktur olmazda ama annemin arkadaşları biraz patavatsızdır onlarıda yonttum çok şükür :KK70:
İyi yapmışsın
Ama bu insanlar her yerde
Keşke sadece annemin arkadaşları olsaydı

Jane sabah altıda uyanmak dedin beni bi etkiledin hemen bende masa başına geçip Ekim in hedeflerimi belirleyeceğim ve umarım kasıma geçmeden hepsini bitirdim bildirimini de okurum
Ay evet evet, sabah 6'da uyanmak benim için çok iyi olacak, bana çok vakit kalacak. Şu an köydeyim, eve gidince biraz daha düzene sokacam uykumu inşallah. Yazmaya çalısırım arada, motive ediyor beni burası.
Etamin kanaviçe varya, iğne ile kumaş işlemeye deniliyor.

Şimdi 55 kiloyum
Şimdi de diyorlar ki
Ben de 50 kiloyum, boyuma göre kilom çok ideal. Ama sürekli aşırı zayıfsın diyorlar

Bakim?

Ya bırak :) Dün 10 sayfa kitap okuyabildim sadece. Neyse hafta sonu toplu bir güncelleme yapınca yazarım neler yapabildiğimi.

Ben sizi bulayım o zaman danışman hocam ile yüz yüze görüşüp fermanım belli olduktan sonra.

Eveet benim hislerimi hiç konuşmayalım. Yoga ile ilgili hislerim gayet olumlu ama yalnızca şahsımı ilgilendiren bazı konulardan ötürü yaşadığım sıkıntılardan ötürü dün berbat bir gün geçirdim. Yoga programımızın ilk dersinin son gününde yoga yaparken ilk kez ağladım. Hani şu çocuk duruşundan kobraya geçtiğimiz harekette (Bu arada çok seviyorum o hareketi aslında.) Ağlayınca fark ettim ki aslında kendimi ağlamamak ve çok güçlü, yıkılmaz görünmek için zorlamamla da ilgisi varmış diş ağrımın. (Ağustos ayının başlarından beri dişim, hatta çenemin sol tarafı ağrıyordu. Bu süreçte 4 kez diş hekimine gitmiş, 6.5 saat dişçi koltuğunda yatmıştım.) Kendimi biraz salınca diş ağrım hafifledi. Tamamen iyileşti diyemem çünkü oralarda bir sorun var yani çözemediğimiz, orası kesin. Ama 7-8/10'luk bir ağrı yaşayıp bazı günleri çift majezik ile geçirirken şu an dişlerim ya hiç ağrımıyor ya da 2-3/10'luk bir ağrı yaşıyorum.

Neyse dün çocuk duruşundayken -Çetin Çetintaş da uzun uzun konuşuyor ya o pozisyondayken- bayağı höykürerek ağladım ve burnum, kulaklarım olduğu gibi tıkandı. Dedim: "Ben şimdi yogaya nasıl devam edicem?" Ama sonra çok güzel bir şey oldu, hani bu dizlerimizi alnımıza dayadığımız hareket hareket var ya (adını bilmiyorum) o hareketi yapınca burnum ve kulaklarım eskisinden çok daha iyi şekilde açıldı. O zaman yaptığımız hareketlerin aslında benim normalde hissedebildiğimden çok daha fazla olumlu etkisi olduğunu anladım.

Böylelikle bu sabah yoga programımızın 2. aşamasına geçtim. Daha önce açıp videoyu izlemediğim için Çetintaş'ın videonun başında yapmamızı istediği: "Sabah uyanır uyanmaz elinize 2 kağıt alın, birine aklınıza gelen ilk 5 sözcüğü yazın," pratiğini uygulayamadım çünkü ben uyanalı neredeyse 3 saat olmuştu. Bir de "Gece bu kağıdı yakacağız, bununla bir işimiz yok," diyor ya, orada aklıma boşanma aşamasında kendime yurt ararken gezdiğim MEB'e bağlı yurtlardan birindeki müdürün anlattığı sevgilisinden ayrıldığı akşam ağlayarak çocuğun verdiği mektup ve notları yakarken yurdu ateşe veren kızın hikayesi geldi :) Bilmiyorum bu yakma etme işi beni bozabilir.

Bir de Çetintaş diyor ya: "Bu pratiği muhakkak "sabah evden çıkmadan önce" yapın." İyi de kardeşim evden çıkmayanlar bu pratiği yapmasın mı? Bir hüzünlenmedim diyemem. Galiba bu yoga programının hedef kitlesi içinde yer almıyorum :)

Her neyse ama yaptım yani ilk gününü neticede. Genel hislerimi sorarsan ki muhtemelen sen genel olanları sordun, ben ne varsa anlattım, bence ilk yaptığımız pratik, yeni başladığımızdan daha güzeldi. Bugün başladığımız, biraz gererek rahatlatmaya yönelik. Ben öbür türlüsünü daha pamuk gibi buluyorum. Bunda muhakkak güne hazırlama şeysi daha baskındır ama biliyorsun ki ben dışarı çıkmıyorum, bu yüzden de böyle hissetmiş olabilirim :)

O zaman saymaya başlayalım:

bir gun mutlaka bir gun mutlaka yoga 2: 1. gün
C cranial yoga 2: 1. gün mü? :)
C cranial 1. Gün:)

Adını mı değiştirdin etiketleyemedim?
Anlattıkların çok güzel, farketmediğimi etkileri olduğunu bilmek beni daha da mutlu hissettirdi. Bu arada ben de daha önce videoyuyu izlemediğim için pratiğin ilk bölümünü yapamadım. Evden çıkmıyor olman bunu yapmana engel değil. Aklını böyle şeylerle doldurma:) ego yapıyor bazen böyle şeyler. Kuzu kuzu yapacağız:) yakma için fikir alışverişi yapalım. Neyin içinde yakacağız:)) Acaba yırtsak da aynı etki olur mu?
Bir de bunun rahatlatmadığına karar vermek için bence daha erken. Bi dur bakalım:) önyargılı olma. Beni baya zorladı bu arada. Ayakların üzerine oturmak beni mahfediyor. Sende durum nedir?
Bu arada depresyonla ilgili bir şeyler yazmışsın. Ben yanındayım merak etme. Sana boş tavsiyelerde bulunmayacağım. Boş teselliler etmeyeceğim. Biliyorum ki işe yaramaz. Çabaladıkça batarsın. Ama yoga bizi iyileştirecek. Zamana bırakacağız.
Bu serimiz bitsin elementlere başlayalım. O da çok iyi hissettiriyor. Biz ne düşünürsek düşünelim hayat devam ediyor. Direnmeyelim. Hayatla beraber akıp gidelim güzel arkadaşım benim

Ben her gün paylaşım yapıcam bu arada :) Yapabilsem de yapıcam yapamasam da yapıcam. Yalnızlık çekiyorum ve burada kadın arkadaşlarla karşılıklı paylaşımda bulunmak bana uzakta durmaktan daha iyi geliyor. Sadece bu tip sitelerin bazen zamanı yutan bir tarafı var, ondan kendimi korumam lazım.

Aramızda daha önce antidepresan kullanan ya da terapi alan var mı? Biraz tavsiyeye ihtiyacım var ilaç kullanımı hakkında ve genel gündemde soru olarak yazmak istemedim. L LADY VEGA için sakıncası yoktur umarım böyle bir soru sormuş olmamın? Çünkü "bdv'ye çevirmeyeyim" demiştin Orange sana bir derdini sorduğunda. Dert anlatmaktan ziyade bu tip tecrübesi olan arkadaş varsa görüş almak istedim. Terapi maalesef benim durumumda biri için büyük bütçe gerektiriyor. Ama güzelce dinleyip doğru teşhisi koyabilecek bir psikiyatrist varsa şehir de değiştiririm muayeneye gidip gelmek için sorun değil.

Bir de ben burada istediğim kadar yazabilir miyim? Siteyi daha çok bu konuda bulunmak için kullanacağım çünkü. Rahatsız olur musunuz?
Şimdi pek girmeyeceğimden hiç çıkmayacağıma dönüştü gibi oldu ama benim bazı kişisel sorunlarım vardı, bazı şeylerde aydınlandım. Bu yüzden daha emin ve özgür hissediyorum kendimi. Bir de başka sitelerden bahsetmek yasak mı bilmiyorum ama başka forum siteleri var mı daha çok kadınların takıldığı bildiğiniz? Ne yasak ne değil sitenin yeni bir üyesi olmasam da çok hakim değilim.
Ben senin yazılarını zevkle okuyorum, uzun uzun anlatman özellikle sanki bir arkadaşım yada yakınımdan mektup almışım gibi. Mektuplaşma jenerasyonundan değiliz ama filmlerden büyüklerimizden duyduğumuz kadarıyla.

Diğer konuya gelirsek, illa özele gitmeye gerek yok bence, devlette yada üniversite hastanelerine de gidilebilir. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama ben bir kez oğlumu götürmüştüm çok iyiydi.

İyi geceler kızlar, ancak bu vakit kendimle baş başa kalabiliyorum. Yazdıklarınızı okudum, açıkçası yogaya ben de merak sardım. Yarın sabahtan itibaren başlamayı istiyorum.

Benim iki çocuk, biri okula gidiyor diğeri tuvalet alışkanlığı döneminde. Büyüğünü okula götür al, bilsem’e de aynı şekilde, ödevleri, beslenmesi, küçüğü çok hareketli.

Bugün evi süpürdüm, oğlumu okula ve bilsem’e götürüp getirdim. Küçüğünü tuvalete alıştırma derken gün nasıl geçti anlamadım. Bir de çok geç yatıyor küçük oğlum.

Benim de hedeflerim yoga yapmak, spor yapmak, kitap okumak, dil çalışmak.

Günaydınlar, sayfayı okumak çok ama çok hoşuma gidiyor. Yarından itibaren keto ağırlıklı beslenmeye ve spora başlıyorum . Kilom 85 ama kendimi hiç şişman hissetmiyorum. Hatta hayatımın en dişi döneminde hissediyorum çevremden de bu yönde feedbackler alıyorum. Ayrıca kereviz sapı kürüne başlayacağım aynada cildimi kaymak gibi görmek hoşuma gidiyor :):):):) Gencecik güzel kadınlarız nasıl istersek öyle oluruz kime ne? Bizler iç motivasyonumuzu yüksek tutarsak ışıldayabiliyoruz hanımlar çat çat cvpları verip geçmekten çekinmeyelim biz üzüleceğimize onlar üzülsün :) Bu huyumu çok severim biraz sivri dilliyim ama bana ilk taşı attıysa hak etmiştir. Tatlı ve narin ruhlarımızı üzmeyelim üzdürmeyelim biz dişiyiz. Işıldamalıyız :KK15::KK15::KK15:Hepinizi seviyorum hanımlar:KK200:

X