olumlu düşünce ve nefes

sevdacım yazdıklarını şimdi goruyorum uzun zamandır sitede de goremiyordum seniii hep aklımdaydın ama naptı acaba diye

inan öle duygulandım ki şimdi bu yazdıklarını okuyunca...

o kadar mutlu oldum ki anlatamam....

hep böyle devam et olur mu... o gunku kız gitmiş yerine pozitif enerjisi taaa burdan hissedilen bammmbaska biri gelmiş

hayran oldum sendeki değişime... o güzel yüzün hiç solmasın canım benim asıl ben sana tesekkur ediyorum yazdıklarımı dikkate aldıgın icin

cnm, hayat ışığım seni gördüğüme çoook sevindim.çok çok iyiyim.elbetteki senin sayende...çok şey yaşadım senden sonra.ama senin istediğin şekilde hayata bakmaya başladıktan sonra her şey gerçekten değişti.çok araştırmalar yaptım.gelişim seminerlerine katıldım bol bol.sadece kendimi değil ailemi,çevremdeki herkesi değiştirmeye çalıştım tabiki olumlu düşüncenin gücüyle.aradığımı bulmama yardımcı oldun.çok sağol cnm.msjın hala cüzdanımda.bunaldıkça açar okurum.seni koooocaman öpüyorum....

ben sadece vesile oldum kuzummm... değişmeyi gercekten isteyen dileyen biri olarak bu senin mucizen

hayat bu elbette zorluklar cıkacak karsımıza cıkıyor da, boyle olgunlukla karsıladıkca mucizelerinin de devamı gelecektir

ben hep buralardayım özel mesaj atarak da istedigin zaman ulasabilirsin sen de gecen zamanda baya bilgi sahibi olmussun bu konularda zevkle takip edicem yazdıklarını tatlım

ben de seni cok öpüyorum.... mutluluklar ve güzellikler hep seninle olsun

Bu olumlu düşünmeyi neden ben yapamıyorum ?

Çok karamsar bakıyorum çoğu zaman.

İşler kötü gittiğinde, ki bazen gidecektir,

Tırmandığınız yol size çok dik geldiğinde,

Elinizdeki para az, borçlarınız çok olduğunda,

Gülümsemek isteyip, iç çektiğinizde,

Biraz daha endişe, sizi daha da kötü yaptığında,

Gerekirse dinlenin, ama vazgeçmeyin.

Hayatın dönemeçleri olduğunu

Öğreniriz hepimizin zamanla,

Ve birçok başarısızlık tersine döner,

Sonuna kadar dayanıp, kazandığınızda;

Vazgeçmeyin adımlarınız ne kadar ağırlaşsa da,

Esecek bir rüzgarla başarıya ulaşabilirsiniz.

Tersine döndürülmüş başarısızlıktır, başarı,

Gümüşe çalan şüphe bulutlarının altında,

Anlayamazsınız hedefinize ne kadar yakın olduğunuzu,

Çok uzak gibi görünürken, hemen yanı başınızda olabilir;

Öyleyse, devam edin mücadeleye, en kötü anınızda,

İşler kötü gidiyor gibi göründüğünde,

Vazgeçmemelisiniz...!

~ C. W. Longenecker ~

çok çok teşekkür ederim cnmmm...

merhaba canım arkadaşlarım nerelerdesiniz başımdan neler geçti bilseniz bi kez daha inandım olumsuzluğun insanın başına neler açtığını
geçen hafta sabah uyandığımda oğlum ateşlenmişti ama öyle yüksek bir ateş değil öğleden sonra doktora götürmeye karar verdim eşimi beklemeye başladık gelip bizi doktora götürmesine yarım saat kaldı ama hala endişe edilecek bir ateşi yok tabi sabahtan beri kafamdan neler geçiriyorum bilseniz yine kendi hastalığından mı bişey oldu... yine uykusuz geceler beni bekliyo.... yine hastane odalarındayız belli oldu...eğer bişey olursa naparm binlerce mesaj kafamda dönüp dolaşıyo yok diyorum bişey yok kendime ama ikna edemiyorum böyle düşünüp beklerken kucağımdaki çocuk birden kendinden geçti gözleri döndü bedenini kastı allahım dedim ne oluyo koştum hemen alt komşumu çağırdım çığlıklarla banyoya yöneldim ılık suyun altına soktum ama kendine gelmedi dişlerini kitledi ağzını açmıyo dünyam başıma yıkıldı bu arada hep korkmuşumdur havale geçirmesinden doğduğundan beri bu endişe her ateşlendiğinde kemirir beni ve aklıma gelen başıma geli çağıra çağıra nihayet oğlumu havale geçirtmeyi başardım
oğlumun o an öldüğünü düşündüm nefes almıyodu ağlıyorum koştum dışarıya komşulardan bir araba bulmalarını istiyorum bağıra bağıra herkes toplandı sonra bi taksi geldi o anda ben seni yaşatıcam oğlum diyerek ağlıyorum başarıcam hemen hastaneye yetiştik oğlumun havale geçirdiği tespit edildi...
şuan iyi çok şükür epeyce kendini topladı ve ben bir kez daha anladım ki ona bunu yaşatan yine benim daha önceki yazılarımda da oğlum hakkındaki endişelerimden bahsetmiştim onu kaybetme korkusundan bunu yavaş yavaş aşmaya başladım derken bir kez daha olumsuz düşünce beni uyardı sakın yapma bunu kendine diye
o hastane odasında öyle çaresizdimki onun sesini duymak için beklerken omzuma dokunan bi el sadece dua et dedi ettim inandım bunu oğlumun kulağınada fısıldayıp durdum biz seninle çok güzel günler görücez oğlum buda geçecek gün ışığım....

yine gözyaşlarımı tutamadım ama bunlar hayatın bana yaşatığı acıda olsa bu tecrübe için değil mutluluğu çağırmayı başardığım için bazen göremesemde o hep benim yakınımda....

çok üzüldüm canımm...
gelmiş geçmiş olsunn. Allah oğlunu sana bağışlamış. inşallah ömür boyu el ele olursunuz oğlunlaaa...

sağol canım inşallahh. çok sıkılıyorum çünkü...

senin için okuyalım o zaman dua her kapının anahtarı bilirsin tugceciğim

"Bismillâhi alâ nefsi ve mâlî ve dînî. Allahümme raddınî bi-kadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî, hattâ lâ uhibbe ta'cîle mâ ahhartehu ve te'hîra mâ acceltehu."

"Allah'ım, senin ismine, malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah'ım, hükmüne beni razı kıl, kaderimde olanı bana mübarek kıl ki, te'hir ettiğinin acelesini, acele ettiğinin de te'hirini istemeyeyim. Nefsimin isyanını önle, teslimini sağla."

amin....

aminnn...
çok sağol canım.
Allah razı olsun.
inşallah faydası olur. ben de nefes alabilmek istiyorum.
çok şükür halimize herzaman.

Okurken gözlerim doldu çünkü ateş olayı beni çok etkiliyor. Babamın rahatsızlığnda dolayı bizde günlerdir ateşle uğraşıyoruz ve artık 37,5+38+38,5 rakamlarından nefret eder hala geldim. Ama buna da hamd olsun. Rabbims evdiklerimizi bize bağışlasın.

Aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Günaydın herkese,

Babamın rahatsızlığından bahsetmiştim daha önce. Durumu aynı değişiklik yok.

Ve ben bu olaylardan inanın evlilik olaylarını bile düşünmez hala gelmiştim çünkü sıkılmıştım artık bu konulardan uzadıkca uzuyordu.

Zaten babam ağırdı ve artık nişanlımla evlilik olayını konuşmuyordum bile o anlatıyordu ben dinliyordum. Olur diyordum nasip diyordum sakindim yani.

Ve nişanlım salonlara bakmaya başladı bana tarih bildirmeye başladı.

En sonunda aldık tarihi 07.10.2012 ve ben hala şokdayım.

Tarihi duyunca nasıl tepki vereceğimi şaşırdım garip bir duygu.

Yıllardır beklediğim tarih buymuş demekki Rabbimin bana nasip ettiği tarih ( inş. hayırlısıyla gelir o tarih)

kızlar az önce olmasını çok çok istediğim güzel bir haber aldım.hayırlarla sonuçlanır inşallah..........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…