ölmüş birini özlemek...

En mutlu oldugunuz anda kahkahalar attiginizda birden gözünüzden yaşlar gelir.. Sicak evinizde guzel bir film izlerken iciniz urperir keske yanimda olsa dersiniz..
En acisi da yanimda olsa(lar) diyenler için. Marmara Depreminde tum arkadaslarimi,dostlarimi,canlarimi,ailemi kaybetmis biri olarak dayanmak ne ben de çözemedim.. Zamanla yeni bir hayat kuruluyor da o aci yüreğinde insanin.. Hayata isyan mi,lanet okumak mi herşey.. Gecmiyor zaten gecmez de.. Bitmez de bu acı..:-(

Kimin komik duruma düştüğü açık ve net. Neyse ben eger iman ediyorsanız sizi hayatin degil Allahin yarattigina atifta bulunmak istemistim. Bu tarz kullanimlar dogru degil ve imanı tehlikeye atiyor. Bir kardesiniz olarak uyarmakti asıl niyetim. Iyi geceler kardeş.

Kızlar böyle hassas bir konuda gereksiz tartışmanız hoş değil.
Hayat beni neden yoruyosunnnn diye şarkı da var.
Ne olmuş yani?

İnsanların inancını nickte falan aramak anlamsız.
İnanç insanın yüreğindedir, taa içindedir.

Nickte, iki yorumda göstermez kendini..

Konu sahibi..

Bir şey yapılmıyor bazen hüngür hüngür ağlıyorsun,bazen gözlerin doluyor.
Burnun kıpkırmızı oluyor sızı içinde.

Bu yemeği pek severdi.
Hava çok soğuk.. Üşüyor mudur yine?

Gibi düşüncelerle dalıp gidiyorsun işte.

Sonuçta hayat devam ediyor.
Ağlaya ağlaya yiyorsun onun sevdiği yemeği..

Onun ısınmaya çalıştığı odada artık onsuz sen ısınmaya çalışıyorsun..

Öyle işte..
Üstün Dökmen der ki; bir konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayin. Bence ise hele de hassas bir konuysa.. bosver arkadaş riske atma kendini

Kimin.
Nickimoxdomik duruma düştüğü açık ve net. Neyse ben eger iman ediyorsanız sizi hayatin degil Allahin yarattigina atifta bulunmak istemistim. Bu tarz kullanimlar dogru degil ve imanı tehlikeye atiyor. Bir kardesiniz olarak uyarmakti asıl niyetim. Iyi geceler kardeş.
Cok komiksin varya. Sadece guldum iyi geceler kardes. .nickimide istedigim gibi kullanirim hayat beni bastan yarat demek aci cekmissin mesela iste. Hayatin bastan yaratmasini istyrum zaman gibi ona istinaden boyle yazdim ki sadece siz boyle anlam yuklediniz saglicakla kalin..

Tovbe estagfurullah allah her manada kullanmayin yahu igreniyorum sizin gibi insanlardan bunuda buna alet etmeyin..

Cok komiksin varya. Sadece guldum iyi geceler kardes. .nickimide istedigim gibi kullanirim hayat beni bastan yarat demek aci cekmissin mesela iste. Hayatin bastan yaratmasini istyrum zaman gibi ona istinaden boyle yazdim ki sadece siz boyle anlam yuklediniz saglicakla kalin..
Boyle iyi niyetli bir yoruma boyle cocukca bir cevap yaziyosan sen iyi niyete gelmezsin. Ahirette beni anlarsin. Yorum YAZMA artık hayata anlat derdini sen.

Bu durumu yaşayanlar vardır elbet. Bununla nasıl başa çıkıyorsunuz?
Bununla başa çıkılamıyor maalesef canım..Annemi izlediğimde,sesini duymak istediğimde fotoğraflarımıza bakıyorum,videolarımızı izliyorum ve içim çıkana kadar ağlıyorum..Yapacak hiçbir şey yok :KK43:

Bogazıma düğümleniyor bir şeyler. Onsuz nasıl nefes aldığımı anlamıyorum ama alınıyor işte...:KK43::KK42:

aradan kaç yıl geçerse geçsin sanki ilk günkü gibi kalbiniz acır, nefes alamazsınız. dedemi kaybettim ve her bayramda, düğünde, cenazede, özel günlerde boğulurum. o burda olsaydı nasıl olurdu. hala boğazıma birşey takılır nefes alamam. ağlarım dua ederim.
tek yapmamız gereken duadır ahireti için dua etmek.

Bense bazen tam tersini dusunuyorum.
2 yasinda bir cocuk, baba nedir bilmeyecek ama varligini bilmedigi bir seyin yoklugu o kadar da cekilmez mi olur ki?

Daha buyuk yastaki insanlar icinse anilari var, odasinda, sokaginda, arabasinda, her adiminda,her nefesinde hatiralari var.

Varligi bilinen bir seyi sonradan kaybetmek hic bilmemekten daha aci geliyor bana.

Bilemiyorum.
Ben de bu korkuyla yasiyorum, korkusu bile agir.
Cok uzuldum buradaki yazan herkes icin.

Hepinize bas sagligi diliyorum.
Allah rahmet eylesin.
Mukafatlarinizi artirsin insallah.

Benim de 24 yaşında bekar kardeşim var. Daha babam onu askere gönderip, evlendirecekti.

Ancak ve ancak hayat çok acımasız. Benim çok yakın bir tanıdığım kanserden vefat etti 32 yaşında yeni 1 ay önce; arkada 2 yaşında bir erkek çocuk ve 28 yaşında dul bir kadın kaldı. Düşün o çocuğu babasıyla tek anısı yok, ne sesini ne de kendisini hatırlamayacak büyüdüğü zaman. En azından bizim babalarımızla yaşadığımız bir çocukluk ve gençlik var.

Ben iman ediyorum. Canı veren Allah öyle istedi. Her şeyin iyi olanını o bilir şüphesiz. Şöyle düşün her şeyin kusursuz yaratıldığı fani hayat bu kadar güzelse, edebi hayat ne kadar güzeldir acaba.

Bunları düşünerek babamın iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum inşallah. O yüzden dua etmekten başka çare yok.

ALYA_DUA ALYA_DUA @BenIpek kızları tarafından bu kadar sevgi ve özlemle anıldıklarına göre gerçekten baba olmanın hakkını veren, evlatlarının kalbine dokunan iyi iki adammış babalarınız. Başınız sagolsun, hic tanımasam da saygıyla yad ettim.

Sizin yaptıgınız her seyde, söylediginiz her sözde onların bi izi var, sizi yetistirirken, sizi severken yaptıkları, size ögrettikleri seylerin etkisi var her adımınızda. Sizin her parcanızda yasıyolar yani aslında.

Birileri sizin icin her babasının kızı diye düsündügünde varolmaya devam ediyolar.

regarde-moi regarde-moi yeni yaşın kutlu olsun. Annenle yapamadıklarınızı bi kenara bırak. Hep bi fazlası vardır cünkü. Ne kadar sey paylaşmış olursanız olun, hep söylenecek yeni bi güzel söz, yaşanacak yeni bi güzel anı ukte kalır icinde. O uktelerle canını yakma boşuna. Yanında olabildigi zamanlar icin sevin.

Sen onun bu dünyada annenin kendinden geriye bıraktıgı parçası degil misin? İnsanlar bizden geriye bi can kalsın diye anne baba olmuyolar mı?

Bugün o hayatta olsa senin icin ne yapacaksa sen de kendin icin onu yap.
allah razı olsun canım evet gercekten baba olmanın hakkını fazlasıyla verdı babam her anlamda.... allah babalarımıza rahmet eylesın mekanlarını cennet eylesın inşallah...

Boyle iyi niyetli bir yoruma boyle cocukca bir cevap yaziyosan sen iyi niyete gelmezsin. Ahirette beni anlarsin. Yorum YAZMA artık hayata anlat derdini sen.

bende nefret ediyorum herşeye allahı alet edenlerden ahirete kalsın bilmem allaha bıraktım gibi şeylerden. hepimiz inanıyoruz çok şükür ama alet etmiyoruz. zaten ahiretteki azabın şiddetini okuyan bilen bu tarz beylik beylik konuşmaz

X