annemle bir türlü anlaşamıyoruz

Küçük kardeşlerin ne durumda yaşları kaç ? Oldu ki sen atandın o çocuklar ne olacak acaba :KK43: Çok üzüldüm durumunuza umarım her şey çok daha iyi olur. Eğer doktor ilaç yazdıysa ilaçları gizlice içeceğine veya yemeğine katmaya çalışın. Belki yanlış yönlendiriyorumdur bilmiyorum ancak aklıma bir tek bu geldi.
kardeşlerimin biri 8 diğeri 6 yaşında onları da ben bakıyorum denilebilir. Çünkü annem hep uyuyor sürekli yorgun. İlacı bende düşündüm fakat korktum anlarsa bana yapamayacağı şey yok😔

kardeşlerimin biri 8 diğeri 6 yaşında onları da ben bakıyorum denilebilir. Çünkü annem hep uyuyor sürekli yorgun. İlacı bende düşündüm fakat korktum anlarsa bana yapamayacağı şey yok😔
Şimdi oturup ağlicam gerçekten. Dur bakalım belki bir çıkar yol bulunur. Konunu takip edicem hayatım olur da bir yerden bir şey duyarım falan anında yazıcam sana. Sakın yalnız hissetme.

İlaçlarını içermez misiniz? Doktora danışıp birşeylerin içine katmak gibi... Aman görmesin... Yoksa dengeye gelmeyecek 🙄
Doktora danışacağım ilaç içtiği zamanlar en azından daha sakin. Bir de temizlik hastası gün içerisinde 7 kere evi süpürmezsek fenalık geçirmeye başlıyor. O kadar yoruldum ki anlatamam.

yani şimdi konu anne olunca hassaslaşıyor, tek başınasın anladığım kadarıyla onun bakımında. atanıp gittiğinde annen ne olacak tedaviyi kabul edebilmesini sağlaman lazım yoksa rahat edemezsin. onun da hakkı güzelce yaşamak...

yani şimdi konu anne olunca hassaslaşıyor, tek başınasın anladığım kadarıyla onun bakımında. atanıp gittiğinde annen ne olacak tedaviyi kabul edebilmesini sağlaman lazım yoksa rahat edemezsin. onun da hakkı güzelce yaşamak..
Yaşadığım şehire atanmak istiyorum. O kadar uzaklaşırsam kardeşlerim kimsesiz kalır mecburum onlarla ilgilenmeye. Bir yandan çok sevdiğim bir sevgilim var onu da ihmal etmek istemiyorum cidden bana yardımcı olan tek kişi. hayat maalesef adil değil.

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun
Maddi durumunuz nasıl ? Acaba böyle iyi araştırsak sizin şehrinizde çok iyi bir psikiyatrist bulsak hem terapi uygulayan hem de ilaç denetimi yapabilecek birini. Sadece psikolog annene yetmez zaten bu sebeple psikiyatri diyorum. Yalvar yakar ikna etsen sadece bir seans bile olsa gitmez mi ? Herkes kendi açısından düşünüyor ya ben olsam ağlaya zırlaya seni şöyle seviyoruz böyle seviyoruz sen iyi ol istiyoruz küçük kardeşlerim bak ne halde nolur gel vs diye ikna ederim gibi geliyor ama sizin durumda işe yarar mı bilmiyorum :KK43: Belki beğenir ve içini dökmek iyi gelir devam etmek ister :/

Maddi durumunuz nasıl ? Acaba böyle iyi araştırsak sizin şehrinizde çok iyi bir psikiyatrist bulsak hem terapi uygulayan hem de ilaç denetimi yapabilecek birini. Sadece psikolog annene yetmez zaten bu sebeple psikiyatri diyorum. Yalvar yakar ikna etsen sadece bir seans bile olsa gitmez mi ? Herkes kendi açısından düşünüyor ya ben olsam ağlaya zırlaya seni şöyle seviyoruz böyle seviyoruz sen iyi ol istiyoruz küçük kardeşlerim bak ne halde nolur gel vs diye ikna ederim gibi geliyor ama sizin durumda işe yarar mı bilmiyorum :KK43: Belki beğenir ve içini dökmek iyi gelir devam etmek ister :/
Maddi durumumuz iyi şükür. Türkiyenin en iyi psikiyatristinden birine götürdüm psikologa da ayrıca götürdüm ama mümkün değil adamların aklını beğenmiyor ki. Onlar kim ki bana bu teşhisi koyuyor diyor böylece bana saldırıyor senin yüzünden oluyor bunlar diye.

Çok kötü bir ailede büyüdü. Dedem zengin olmasına rağmen evde aç bırakırmış annemi. Anneannem daha kötü sürekli annemi dövermiş dedemi aldatırmış. Annemde bıktığı için evden kaçayım en azından belki mutlu olurum diye kendinden yaşça bayağı büyük babamla evlendi fakat anlaşamadılar hiç.
Yaşadıklarından ziyade seçimlerinin sonuçları.Dedigim gibi seçim hakkı her zaman var.Sadece bir beterden bir beterin iyisine gitme hali baş etmesi zor bir durum.Yillar içinde gelişip koklesen bu tarz durumlar için çok uzun bir tedavi süreci gerekli.Dunyaya değil anneniz size değil kendi seçimlerine düşman.

Doktora danışacağım ilaç içtiği zamanlar en azından daha sakin. Bir de temizlik hastası gün içerisinde 7 kere evi süpürmezsek fenalık geçirmeye başlıyor. O kadar yoruldum ki anlatamam.
Görümcem de bipolardı benzer şeyler yaşadı. Gördüm. İlaç İçmezse sanrılar da görebilir. Evde küçükler var, büyük problem...

Yaşadıklarından ziyade seçimlerinin sonuçları.Dedigim gibi seçim hakkı her zaman var.Sadece bir beterden bir beterin iyisine gitme hali baş etmesi zor bir durum.Yillar içinde gelişip koklesen bu tarz durumlar için çok uzun bir tedavi süreci gerekli.Dunyaya değil anneniz size değil kendi seçimlerine düşman.
Çok çok haklısınız. Aslında kendini çok seviyor ama aynı zamanda kendisinden nefret ediyor.

Çok çok haklısınız. Aslında kendini çok seviyor ama aynı zamanda kendisinden nefret ediyor.
İkna edin bir uzman bulun.Bu sizin yada kendisinin çözebileceği bir durum değil kronikleşmiş olmalı seneler içinde.İnsallah yakınmaları en aza indirecek bir bakış açısı kazanabilir.Yasadiklarina

Görümcem de bipolardı benzer şeyler yaşadı. Gördüm. İlaç İçmezse sanrılar da görebilir. Evde küçükler var, büyük problem...
En basitinden öyle şeylere inanıyor ki geçen hafta erkek arkadaşımın ailesini tanımamasına rağmen ki defalarca tanıştırmak istedim kendi tanışmadı. Onlar hırsız falan demeye başladı. Sonra dedim anne iyi insanlar falan diye anlattım sakinleştirene kadar canım çıktı.

En basitinden öyle şeylere inanıyor ki geçen hafta erkek arkadaşımın ailesini tanımamasına rağmen ki defalarca tanıştırmak istedim kendi tanışmadı. Onlar hırsız falan demeye başladı. Sonra dedim anne iyi insanlar falan diye anlattım sakinleştirene kadar canım çıktı.
Sanrı görüyor olabilir. Görümcem simitçi bana laf attı, kötü şeyler dedi demişti. Halbuki yanında kvalide varmış, yok öyle birşey dedi o duymadan🙄 bu gibi bir sürü şey duymuştum. İnatlaşmayın. Oda görmek duymak istemezdi. Onun yerine ilaç konusu üzerine gidin

Sanrı görüyor olabilir. Görümcem simitçi bana laf attı, kötü şeyler dedi demişti. Halbuki yanında kvalide varmış, yok öyle birşey dedi o duymadan🙄 bu gibi bir sürü şey duymuştum. İnatlaşmayın. Oda görmek duymak istemezdi. Onun yerine ilaç konusu üzerine gidin
Çok teşekkür ederim ilaç konusunu halletmeye çalışacağım

X