ölmüş birini özlemek...

hatılarının düşünüyorum, onla geçen vakitleri.. yaptıklarımızı..
ağlıyorum bende çoğu zaman, dua ediyorum.. Dua edince içim rahat ediyor.

Babaannem.. canımdan can gitti o öldüğünde 2 sene geçti bazen beynime vuruyor şuanda yanımda olsun
da sarılayım öpeyim diye..sonra başlıyorum ağlamaya.. hiç bir şekilde geçmiyor özlem sanırım.

Kalbıme ateş dusuyor..onun için dua ediyorum..bazen keşkelerim on plana çıkıyor..vıcdan azabı duyuyorum..

Sonra yıne normal hayatın akışına kapılıp gıdıyoruz..

aglmaktan duva etmekten başka bırsey gelmıyor elden ben babaımı hergun sureklı ozuyorum hayatım her anında özluyorum aslında aglamadıgım gun yok baskada carem yok allah hepımızın ölmüşlerıne rahmet eglesın...

aglmaktan duva etmekten başka bırsey gelmıyor elden ben babaımı hergun sureklı ozuyorum hayatım her anında özluyorum aslında aglamadıgım gun yok baskada carem yok allah hepımızın ölmüşlerıne rahmet eglesın...
Sanırım mayıs ayında kaybettin babanı. Benim babam da o tarihte hastanedeydi ben de 2 haziranda kaybettim.

Hayat hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak gibi..

Keşke olabilse.

Bazen gece dua ediyorum yatarken rüya olsa sabah uyandığımda her şey normale dönse, belki rüyadır diyorum. Hani bazen rüyadayken rüya olduğunu bilirsin ya ben de öyle olmasını umut ediyorum ama sabah acı gerçek değişmemiş oluyor. Geçen sene bu zaman babam yanımızdaydı..Allah rahmet eylesin herkesin vefat eden annesini, babasını.

Tekrar kavuşamayacağını bildiğin birini, tekrarının mümkün olmadığını bildiğin bi anıyı özlemek hic kolay bi şey degil...

İnsanların bi öteki dünyanın varolmasını istemesinin, bu fikre sıkı sıkıya tutunmasının en önemli sebebi bu galiba, bi seyin son oldugunu kabullenmek ve acıyla yüzleşmek gerçekten zor.

Onun yerine bi şansın daha olacagına inanmak, sonu inkar etmek en azından acıyı bastırıyo, geçici de olsa bi huzur sağlıyo.

Siz ne yapıyosunuz demissiniz, ben sevdiklerime en güzel sekilde hatırlanmayı layık görüyorum. En mutlu anılarımızı hatırlıyorum, geçiremedigimiz zamanlara üzülmek yerine birlikte oldugumuz mutlu anılara sevinip onları yad ediyorum.

Onları birilerine anlatıyorum. Kendileri yaşamasa da hikayeleri yaşıyo böylece.

Bazen ağlıyorum, gercekten değen bi şey icin gözyaşı akıtmayacaksam ne işe yarar ki o yaşlar.

Bi de fotograf ve videonun oldugu bi çağda yaşadıgıma seviniyorum icten ice. Hayatta olmasalar bile onlardan bi kare görebilmek, bi ses duyabilmek iyi geliyo.

Sanırım mayıs ayında kaybettin babanı. Benim babam da o tarihte hastanedeydi ben de 2 haziranda kaybettim.

Hayat hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak gibi..

Keşke olabilse.

Bazen gece dua ediyorum yatarken rüya olsa sabah uyandığımda her şey normale dönse, belki rüyadır diyorum. Hani bazen rüyadayken rüya olduğunu bilirsin ya ben de öyle olmasını umut ediyorum ama sabah acı gerçek değişmemiş oluyor. Geçen sene bu zaman babam yanımızdaydı..Allah rahmet eylesin herkesin vefat eden annesini, babasını.
canım evet mayısta kaybettım babamı sende hazıran kaybettın konun vardı ordada konusmustuk hıc bısey eskısı gıbı olmuyorkı babam varken gercekten kucucuk bı cocukmusum babam öldugunde buyudum.... ınsan sevdıklerı hıc olmuycek gıbı hıs eder bı anda kaybedınce dunya tersıne donuyo....r ölümden başka hersey bos... ben hergece yataga gırdıgımde allaha yalvarıyorum nolursun babam ruyama gelsın onunla konusum sarılım dıye bazen kabul oluyor duvam bazen olmuyor.... kendımı hep eksık yarım hıs edıyorum keske babam yasa bunlar bı ruya olsa dıyorum ama olmuyor bılıyomusun sesını unutmaya başladım babamın sureklı beynımı hafızamı zorluyorum arada bır hatırlıyorum sesını babamla cok zaman gecırmıs olamama ragmen neden boyle oluyo bılmıyorum onlu gunlerın hayalını kuruyorum sureklı evımın duvarına babamın resımlerını astım hep bakıyorum evet gecen sene bu zamnlarda babam yanımızdaydı telefonda konusdum yanına gıderdım elını öperdım babamı cok özledım benı enıyı sen anlarsın eksık yarım paramparca hıs edıyorum.... allah rabbım rahmet merhamet eylesın yakınları olmuslere kabırlerı nur dolsun....

mekanının cennet olduğunu elimden sadece kuran okuyup dua etmekten başka birşey gelmediğini ölümün de rahmet olduğunu düşünüyorum ... orada huzur içinde rabbine kavuşmuş olduğunu düşünüyorum ama o boşluk boğazımda ki o düğümü bir türlü geçiremiyorum çok ama çok özlüyorum :KK42::KK42:

canım evet mayısta kaybettım babamı sende hazıran kaybettın konun vardı ordada konusmustuk hıc bısey eskısı gıbı olmuyorkı babam varken gercekten kucucuk bı cocukmusum babam öldugunde buyudum.... ınsan sevdıklerı hıc olmuycek gıbı hıs eder bı anda kaybedınce dunya tersıne donuyo....r ölümden başka hersey bos... ben hergece yataga gırdıgımde allaha yalvarıyorum nolursun babam ruyama gelsın onunla konusum sarılım dıye bazen kabul oluyor duvam bazen olmuyor.... kendımı hep eksık yarım hıs edıyorum keske babam yasa bunlar bı ruya olsa dıyorum ama olmuyor bılıyomusun sesını unutmaya başladım babamın sureklı beynımı hafızamı zorluyorum arada bır hatırlıyorum sesını babamla cok zaman gecırmıs olamama ragmen neden boyle oluyo bılmıyorum onlu gunlerın hayalını kuruyorum sureklı evımın duvarına babamın resımlerını astım hep bakıyorum evet gecen sene bu zamnlarda babam yanımızdaydı telefonda konusdum yanına gıderdım elını öperdım babamı cok özledım benı enıyı sen anlarsın eksık yarım paramparca hıs edıyorum.... allah rabbım rahmet merhamet eylesın yakınları olmuslere kabırlerı nur dolsun....
Aynı şeyleri hissediyoruz.

Ben de gözümü kapatıyorum babam geliyor gözümün önüne. Sesini unutmak istemiyorum bazen aynen hatırlıyorum. Bazen bir olayı aynen yaşıyorum..

Bazen olaylar hatırlatıyor geçmişi. Sonra annem için üzülüyorum. Babam 59 yaşındaydı annem 3 yaş küçük babamdan ve dul kaldı. Allah’a şükür biz varız ama annem her akşam ağlıyor babam için. Resimlerine bakıyor ve ağlıyor. Belki yalnızlığına, belki eski günlere.

Çok zor gerçekten onları yaşamak. Ben babama çok düşkündüm. Babam işe giderken atkısını benim yastığımın üstüne koyardı. Sabah uyanınca ağlardım babam yok diye. Sonrasında babamı morgta görmek, şimdi mezar taşında babamın adını görmek anlatılması çok zor şeyler bunlar..

Ben rüyamda görüyorum. Gerçek gibi oluyor. “seni çok özledim baba” diyorum. “ben de seni çok özledim” diyor. Sarılıyoruz.

Bazen çok hastayım diyor. Bazen ben ona diyorum “baba sen hastasın ben yapayım” yani hastane günlerinin etkilerini rüyalarımda hissediyorum daha.

Ben hem kendim hem de babam için doğru yaşamaya çalışıyorum. Bir tek onu böyle mutlu edebilirim. Allah herkese sabır versin.

X