Olaylar. Haklıydınız ve Bitti..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne oldu ya zaten ayrılmadı mı derken yaşananlara çok şaşırdım. Karakteriniz bana çok daha farklı gelmişti yaptığınız yorumlardan.

Exin ailesi sizinle aynı çevre mi Değilse ve ailenize anlatmasından çekinmiyorsanız önünüze bakın. Yüksek lisans çok mantıklı. Odağınız değişsin, gündeminiz değişsin. Ailenizle konuşun,birkaç gün girin depresyona sonra geride bırakın her şeyi önünüze bakın.

Evleneyim diye evlenilmez. Kardeş tavsiyesi, geç kalmışlık hissi hiç olmasın. Durduğum yerden bekar ve çocuksuzken yapmadığım her şeyin pişmanlığını yaşıyorum. Mutlu muyum evet, çok şükür. Ve aksini düşünmek bile istemiyorum. Şimdi bile hayat bu kadar zorken mutsuz olsam ne halde olurdum?

İster 30 ol ister 40, düzgün bir insan olmadıktan sonra evlilik anca zulüm olur.

Senin kimseye bekaret borcun yok 🤌
gerçekten öyle.
Hadi diyelim çok yobaz bir çevredesin adamlar herşeyi yaşıyor sana laf gelir diye korkuyorsun diktirirsin bu toplum dürüst olmayı gerçekten haketmiyor en son liseye giden kızlara bile b'k atan erkekler gördüğümde bunların neyine insanlık dedim.

Baska konularda hiciv ve komedi ustasi olanlar burada cicek gibi takilmis ne guzel. Demek ki iki muhabbet cevirir ona buna salca olursaniz her turlu basiniz oksaniyor. Bdv'deki gercek dert sahiplerine iletmek lazim, herkes bu anlayisli tavri hak ediyor 🥰
Hayat zaten vurdu bir de biz vurmayalım diye elleşmiyoruz😂

Arkadaşlar dün görüşmüştük ailesiye ve barışmayı düşündüğümü biliyordunuz. Ben bu olaylar yaşandığı zaman o kuzenine dert yanmıştım. Balayından tutun da aldıkları eşyalara kadar ağzıma geleni söylemiştim. O kuzeni de bugün yememiş içmemiş yetiştirmiş. Nişanlım beni aradı. Bizi rezil etmişsin. Her şeyi aktarmışsın. Seninle aramızda hiç sır olmayacak demek ki. Herşeyi herkese söylemişsin ailene söylesen neyse bizi rezil ettin. Ailemin sana ne kötülüğü vardı gibisinden söylendi. En sonunda ben düğünü ertelemek istiyorum düşüneceğim dedi. Ben de sen kimsin de böyle şeyler söyleyebilirsin. Siz sebep oldunuz konuşacak kimsem yoktu bir anlık boslukla anlattım dedim.
Bu arada kız beni engellemiş. Daha sabah aradı halbuki, davetiyenizi bastırdım dedi.
Nasıl böyle iki yüzlülük, kızın da yaşı var 32, 33. Yani velhasıl kendi kendine bitti.

İnanılmaz bir acemilik 🙄 o kadar da yazdık ettik olmaz dedik yine barışacam dedin hemi 🤦‍♀️

Arkadaşlar dün görüşmüştük ailesiye ve barışmayı düşündüğümü biliyordunuz. Ben bu olaylar yaşandığı zaman o kuzenine dert yanmıştım. Balayından tutun da aldıkları eşyalara kadar ağzıma geleni söylemiştim. O kuzeni de bugün yememiş içmemiş yetiştirmiş. Nişanlım beni aradı. Bizi rezil etmişsin. Her şeyi aktarmışsın. Seninle aramızda hiç sır olmayacak demek ki. Herşeyi herkese söylemişsin ailene söylesen neyse bizi rezil ettin. Ailemin sana ne kötülüğü vardı gibisinden söylendi. En sonunda ben düğünü ertelemek istiyorum düşüneceğim dedi. Ben de sen kimsin de böyle şeyler söyleyebilirsin. Siz sebep oldunuz konuşacak kimsem yoktu bir anlık boslukla anlattım dedim.
Bu arada kız beni engellemiş. Daha sabah aradı halbuki, davetiyenizi bastırdım dedi.
Nasıl böyle iki yüzlülük, kızın da yaşı var 32, 33. Yani velhasıl kendi kendine bitti.
Barışmayı mı düşünüyordun? Gidip adamın kuzenine bülbül gibi mi şakıdın?

Aferin çocuğum aferin, böyle devam et.
Ne barışması? İnşallah barışmak için görüşelim dememişsindir bunu da dediysen kendimi sekmeden atarım.
Evladım git yılana çıyana anlat dağa taşa anlat, adamın ailesinden birine niye her şeyi anlatıyorsun? Bir de nasıl böyle iki yüzlülük diyorsun ohooooo insanları ne zannediyordun ki acaba? Şimdi onlar canciğer kuzu sarması olur seni de aman ne yılanmış sizi kötülümelere doyamadı iyi ki kurtuldunuz diye anlatacak o kuzen.

Hazır yüzüğü atan senken adamı havalara sokmuşsun bu davranışınla, düğünü ertelemek istiyorum demiş o kim ki?
Anne babasının ablasının aklıyla hareket eden, onların lafıyla kıyafetlerine bile müdahale etmeye kalkan, kendi kazandığı parayı harcarken bile ailesi duyarsa diye tırsan birisi.

Kendi kendine bitmeseydi bitirmeyecektin öyle mi? Sana şurdan anne terliği fırlatmak istiyorum😠

Evet 🥺 ilerde aşık olacağım kişi bunu problem ederse

Öyle aşırı sığ çevresi olan, kendi mahallesinden çıkmamış erkekler bunu problem eder. Böyle kompleksli tipler zaten kendilerinden 10-15 yaş küçükleri elde etmeye çalışıyorlar.

Sen kendine bu hayatta o kadar emek vermişsin, kendini yetiştirmişsin en önemli şey bu. Kimsenin haddine değil bunu eleştirmek, bunu sorgulamak.

Barışmayı mı düşünüyordun? Gidip adamın kuzenine bülbül gibi mi şakıdın?

Aferin çocuğum aferin, böyle devam et.
Ne barışması? İnşallah barışmak için görüşelim dememişsindir bunu da dediysen kendimi sekmeden atarım.
Evladım git yılana çıyana anlat dağa taşa anlat, adamın ailesinden birine niye her şeyi anlatıyorsun? Bir de nasıl böyle iki yüzlülük diyorsun ohooooo insanları ne zannediyordun ki acaba? Şimdi onlar canciğer kuzu sarması olur seni de aman ne yılanmış sizi kötülümelere doyamadı iyi ki kurtuldunuz diye anlatacak o kuzen.

Hazır yüzüğü atan senken adamı havalara sokmuşsun bu davranışınla, düğünü ertelemek istiyorum demiş o kim ki?
Anne babasının ablasının aklıyla hareket eden, onların lafıyla kıyafetlerine bile müdahale etmeye kalkan, kendi kazandığı parayı harcarken bile ailesi duyarsa diye tırsan birisi.

Kendi kendine bitmeseydi bitirmeyeceksin öyle mi? Sana şurdan anne terliği fırlatmak istiyorum😠

Mune haklı, dağılalım kızlar. ✋

Zaten bitmeliydi inşallah daha hayırlısı çıkar karşına burhan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X