Okuldan çok sıkıldım :/ Neler oluyor bana?

AdventureTime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2016
932
397
DİKKAT!AĞIR ERGEN TRİBİ İÇERİR!YAŞIMDAN DOLAYI(15) YARGILAYACAKLAR,DALGA GEÇECEKLER (BENCE YOKTUR AMA) VARSA OKUMAYABİLİR.KONUDAKİ TEK AMAÇ İÇ DÖKÜP RAHATLAMAK.
Tuhaf bir ruh halindeyim.Elle tutulur hiçbir sebep yok belki de ama mutsuzum.Okuldan sıkıldım artık bunaldım.İnsanlardan bunaldım.Yarım yine beden dersi var.Yine bi rezillik ve derse girmemeye çalışma günü.Dua ediyorum sürekli yağmur falan yağsın da çıkmayalım dışarı diye.Şehir dışına çıktık bir kaç gün bir hafta gitmedik tatil moduna girmiştim istemeden de olsa onun da etkisi vardır ama her beden dersinden önce strese giriyorum.En en en sevmediğim ders.Beden dersi kalkacak matematik fizik tarih 20 katına çıkarılacak deseler bile hiç düşünmeden kabul ederim.hoca da çok acımasız Allah korusun kötürüm olsak bile zorla derse katacak neredeyse.
Matematik hocasıyla da aram kötü sayılır ve yarın onun da dersi var.Ne güzel görmüyordum kaç gündür yarın yine onu çekeceğim.Coğrafyacıyı da ben çok seviyordum ama o beni sevmiyor.Dersi hep dinliyorum ödevleri hep yapıyorum tamam derse katılmıyorum ama dinliyorum ve konuşmuyorum.Herkesi uyarıyor beni uyarmıyor sessizim derste.Notlarım da kötü değil hatta iyi.Ama bana hep haketmediğim düşük sözlü notları veriyor derste hiç susmayan sınavları da benden düşük olan birine benden yüksek vermişti mesela bi keresinde de ödevi geciktirdim 1-2 gün diye 0 vermişti.ama sonra sildi allahtan.Ödevin son gününü diğer sınıflardan ödev alanlara söylemiş ama bana söylemeyi unutmuş sanırım.Çünkü eminim geniş bi zaman aralığı söyledi tam gün söylemedi.Neyse çok uzatmıyım.

Arkadaşlar desen ayrı dert.Neredeyse hiçbirine gıcık olmuyorum ama bayıldığım da söylenemez.Whatsappımı galerimi görseniz full dedikodu farklı farklı insanların stalklanmış sslenmiş fotoğrafları sevgilileriyle kankalarıyla fotoğrafları.Fake hesaplardan ilanı aşklar işletmeler..Amaçsız amaçsız bir sürü şey.
Herkes herkesten nefret ediyor.Herkes herkesi çekiştiriyor sanki onlara ne.
Sorunun bende olduğunu biliyorum.Çünkü o kadar insan yanlış bi ben doğru olamam.Ama sorun ne bilmiyorum.Sanırım utangaçlık,içe kapanıklı,özgüvensizlik gibi sebepler.Bunları yoğun yaşayan biri değilim aslında ama lise 1 deki sınıfımı da sevmiyordum(şimdi oradakilerle aram oldukça iyi orda kalsaydım daha mutlu olurdum) orada ufak da olsa sorunlar yaşadım ve ortam kötüydü.hatta berbattı ama en azından kişiler fesat değildi herkes zararsızdı.
Bu seneki sınıfımdan da sıkıldım.Çabuk sıkılıyorum insanlardan ortam değiştirmek iyi geliyor.Seneye alan seçiminden dolayı sınıflar dağılıyor yine farklı bir sınıfta olacağım inşallah.O zaman da bu sınıfı mı özleyeceğim?Her şey daha mı sıkıcı ve kötü olacak.Lise hayatım eğlenceli güzel ve sağlam dostluklarla hiç geçmeyecek mi?Herkes mi lise günlerini özlüyor herkesin mi lise hayatı hababam sınıfı ablalarım? Bi tek benim mi şu ana kadar insanlara anlatıp gülebileceğim güzel lise anılarım yok.Tek ben mi bayılmıyorum okuluma.Tüm arkadaşlarım "bu okulu seviyorum yaaaa iyi ki buradayım" diyor.Tek ben mi "bura olmasa da olurdu farketmez" hatta mutsuzken "keşke bu okula gelmeseydim başta nakil isteseydim yan okula" diyorum?
Nasıl düzelirim,nasıl lise hayatımı,okulumu,arkadaşlarımı severim?
Tatile gün sayıyorum resmen.Şu yıl bitse de bir kaç aylığına daha mutlu ve rahat olsam(Allah bir dert vermezse inşallah tabi)
Ramazanda artık gitmiyorum zaten okula.Beden dersine de sınav saatlerini falan çıkarırsam yarınla beraber 2 kez çıkacağız yıl sonuna kadar.
Sorunum ne ve nasıl düzelirim?Bu kıza bi el atın tecrübeli ablalarım

Sözlü notlarını bu kadar önemseme. Zaten öğretmenler öğrencilerine haklarını vermeye çalışır. Senin dikkatini çekmeyen bisey hocanın hoşuna gittiği için belki daha yüksek almıştır. Karne notlarindan önemlisi üniversite sınavındaki başarın. Arkadaşlarınla eğlence tarzın aynı olmayabilir. Yani dedikodu yapmaktan eğlenmiyor olabilirsin. Bu sende bir sorun olduğunu göstermez. Biraz daha aktif olmaya çalış. Küçük şeylere takılma. Ve neden beden derslerini sevmiyorsun?

Ortaokulda bireylere takiliyordum basarimda dusus olmustu, lisede derslere odaklandim cok parlak bir ogrenci oldum. Ozguvenim de artti. Odak noktani degistirirsen buyuk olcude toparlarsin.

Lise hayatım eğlenceli güzel ve sağlam dostluklarla hiç geçmeyecek mi?
Bilmiyorum, ama boyle surekli kafani buna takarsan olmaz. Daha faydali seylerle mesgul ol.
Herkes mi lise günlerini özlüyor herkesin mi lise hayatı hababam sınıfı ablalarım?
Yoo, ben lise gunlerimi hic ozlemiyorum. Iyi ki bitti, Tanri bir daha dusurmesin.
Bi tek benim mi şu ana kadar insanlara anlatıp gülebileceğim güzel lise anılarım yok.
Benim de yok, yalniz degilsin.

Voleybol basketbol gibi top sporları ilgimi çekmiyor ve beceremiyorum.Rezil olma korkusu var ve sıkılıyorum o sporları sevmediğim için.Hoca kadın olsa regl oldum derdim de erkek

Sen kadın değilsin ki
Çocuksun, ergensin, ama hala kız çocuğusun
Çocuklar klubü değil burası

Ya iyi ki bu dönemde çocuk veya ergen olmadım iyi ki.

Canım güzeller güzeli kardeşim:) Şu dertlere ileride bakıp o kadar gülecek ve ben neden hayatı kendime zehir etmişim diyeceksin ki.. Şimdi eminim herkes böyle söylüyor da inanmıyorsun. Hayatının en güzel dönemleri. Şöyle akıl vermek isterim sana kendi üzerimden. Ben 15 yaşında olsam her günümü daha mutlu yaşamaya özen gösterirdim. Kesinlikle daha çok derslerime odaklanır çok iyi bir üniversiteye girmek için kafamı yorardım. Çünkü şu an sana zor gelen dersler üniversitede dönüp bakınca 'yaaa ne kolaymış, lanet olsun niye çalışmamışım ben offff' şekline dönüşüyor. İyi bir üniversite demek aynı zamanda iyi, kaliteli, seviyeli, aydın arkadaş çevresi de demek. Derste her şeyi sorardım, anlamadığım her şeyi sorar derslere katılırdım. Okul ne için var zaten? Bunun için değil mi okul dediğin şey? O gerzek arkadaşların sormuyor diye ben rezil olacağım diye niye bu hakkından vazgeçiyorsun. Gülerler, salak derler sana en fazla... Ama sen öğrenmiş olursun onlar öğrenemez!!! Öğretmenler sadece sınava yönelik not vermezler, konuşkan olmaya, araştırıcı olmaya, özgüveni yüksek olmaya çalışan çocuklara daha iyi not verirler. Çünkü bunlar daha önemlidir hayatın her yerinde. Sen sor, araştır, öğretmenlerine göster... Hocam ben şunu araştırabilir miyim? Bu öyle mi? Şu şöyle mi diye sor bakalım ne oluyor :)

Beden dersini de bir deneyim olarak gör.. Hem hareket etmek iyidir, özgüveni arttırır, beyni çalıştırır :)

Emin ol sevmiyorsan arkadaşlarını ilerde hayatlarında olmayacaklar bile. Zaten onlara gerek bile duymayacaksın. Çık whatsapp guruplarından, ilgilenme, onlara uyma.. En fazla konuşurlar arkandan ama ne önemi var bunlar geçecek gidecek de. Geçici şeyler için üzme kendini. Kitap oku, araştır, doğaya çık, kendine bir hobi edin mutlaka. Kendi dünyanı kendin yarat.

Dikkate almazsın biliyorum ama sen sordun ben söyledim.

Lise yıllarımı çooook ama çok özlüyorum üniversite yıllarını da. niye biliyor musun çünkü tek sorumluluk ders çalışmak. şimdi dönüp bakıyorum da tek pismanligim yeterince cesaretli olmamak ve ne istedigime karar verip o yönde çok calismamak olmuş. kötü gecen gunlerim tabi ki olmuştur sevmediğim öğretmenler arkadaşlar ama inan hatırlamıyorum bile geçmişe dönüp bakınca hep güzel anılar kalmış aklımda. sana bir abla tavsiyesi bizim gibi değilsiniz sizler bilgi her an elinizin altında ne yapmak istiyorsan ilerde ne olmak nasıl bir evlilik yapmak Nerede yasamak ona göre seçimini yap ve derslerine çalış, öğretmenlerin düşük not versin boşver sen öğrenmeye bak sınava girecek olan sensin seçtiğin meslek okuduğun okul gelecekteki yasam standartlarıni belirleyecek. bu şansını iyi kullan.

lise de bende sevmezdim beden egitimini niye bilmem . aaba tembellikmi üsengeclikmi bilmiyorum ama sevmezdim.
simdi diyorum ne güzelmiş.

o arkadas grubunuda takm özellikle son dönemler sosyal medya kullnım artmasıyla cocuklukta birlesince böyle seyler oluyor

bu yıllatın bidaha gelmez kitabını oku dersine calıs kendini olumlu telkin et.

beden eğitimi sevmemen sportif olmamanla alakalı olabilir

örneğin bizim zamanımızda park dahi yoktu topu elimize sadece okulda alırdık bir de lojman vs de büyüyenler vardı onların sahaları vs vardı

onlar tabii ki daha iyi idi

bütün derslerim 5 beden eğitimi 4 tü zira hocaya göre umursamıyordum

umursamıyor değil de umursamaz görünüyordum zira dalga vs geçilirse takmama modunda idim

evet topla aram iyi değildi ama esnektim mesela

amut plates vs gibi şeylerde iyi idim ama müfredat basket at diyordu turnikeye gir vs vs

baktım bu ders otlarımı düşürüyor o zaman dönem ödevi vardı bedenden dönem ödevi aldım herkes matematik fen alayım diye yalvarırken ben beden diye yalvardım

sınıf öğretmeni deli herhalde dedi yoo dedim diğerlerini çalışır yaparım ne olacak ki

uzatmayayım

üniversite sınavında türkiye nin parmakla gösterilen bir okuluna ilk tercihim olarak girdim yüzde birlik dilimle öğrenci alırdı tavan puana yakın bir puanla kazandım

olay sende bitiyor

bırak arkadaşı güzle anıyı şunu bunu

geleceğine odaklan zira bu seçim için başka zamanın olmayacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…