Okul beslenmesi için öneriler

my mister

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2024
1.269
3.910
33
Kızlar bana okul beslenmesi için fikirler verir misiniz ya pankek börek poğaça kuruyemiş dışında artık ne yapacağımı şaşırdım doğrusu şimdiden herkese teşekkür ediyorum

Benim oğlum hemen her gün ekmek arası kaşar peyniri götürüyor. Yanına meyve, kuruyemiş, bazen domates salatalık ekliyorum.

Leyla Budak diye bir hanimefendi var, youtube kanalına kısa videolar yüklüyor okul beslenmesi hakkında bir bakın isterseniz. Fikir alabilirsiniz. Ben lisedeyken çok erken kalkıyordum okulum uzak olduğu için. Annem bana yumurta haşlıyordu yanında zeytin peynir ekmek vs. Mis gibi kahvaltı bence çocuğunuz yumurta seviyorsa bir deneyin.

Son düzenleme:
Kızlar bana okul beslenmesi için fikirler verir misiniz ya pankek börek poğaça kuruyemiş dışında artık ne yapacağımı şaşırdım doğrusu şimdiden herkese teşekkür ediyorum

Yemek termosuyla yiyebildiği sulu yemekleri, pilav, makarna gibi yemekleri koyabilirsin. Annem bana sulu yemek, pilav koyuyordu termosla yiyordum. Hatta sınıfta bir arkadaşımıza annesi ıspanak, yoğurt her şeyi termosla koyuyordu.

Cepli poaça var güzel oluyor. Rulo buzluk böreği ve kalem börek hep var dolabımda. Ayrıca krep arası bal, reçel çok sever kızım

Bir çok öğretmen yumurtayı yasakladı maalesef.

ElmalıKurabiye,tırtıl kurabiye, ıslak kurabiye, kek, patates salatası, makarna, ekmk arası sandviç, bazen simit, krep, mercimek köftesi, tavuk kızartıyorum bazen hamburger gibi ekmek arasına koyuyorum marulla,
Benim de en muzdarip olduğum konu bu. Bıktım artık ne koysam diye düşünmekten.
En kötüsü de sabahın köründe hazırladığım şeylerin yenmeden geri gelmesi.

Ev yapımı burger, çiğ köfte dürüm,ton balığı ile sandviç,tavuk döner dürüm,haşlanmış yumurta ile dürüm olabilir.

Cepli poğaça piştikten sonra içine kasar,salam yada domates vs koyabilirsiniz .

Patates haşlaması yada kizartmasi olabilir yanına domates,salatalık.zeytin ile.

Tost turleri olabilir,hazır yufkadan gozleme olabilir.

Biz sıkma deriz bazlamasini kendimiz yaparız ama hazır lavaslada olur patatesi haşlayıp kavurup hazır yuvarlak lavasi ısıtıp içine sarıp durum yapabilirsiniz tulum.peynirli,kasarlida olur.

Haslanmis brokoli, havuc gibi sebzeler de tok tutuyor. Seviyorsa ogunune ekleyebilirsiniz. Benim oglum cok seviyor bunlari mesela. Evde atistirmalik havuc ya da brokoli yer.

Böyle çok renkli besleyici salatalar yapabilirsiniz.
Ton balığı salatası, tavuklu salata, bakliyatli salatalar gibi.
Sebzeleri şekilli doğrayıp buharda haşlayıp koyabilirsiniz garnitür gibi.

Sizin ne guzel bireyselmis biz liste ile hazirliyoruz. Her gun beslenmemiz belli. Evet kolaylik oluyor ama hazirlanan liste yetersiz bence. Bes gunumuz soyle, pogaca, soguk sandvic, patates kozartma, kek, tost. Yaninda mevsim meyvesi. Bir gun ayran bir gun sut.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…