Öğretmenlik ve ana okulu ?

Benim çocuklarım kreşin ilk senesinde çok hasta oldular, yarısında gidemediler. O yüzden çocuğunuzu kreşe verin ama siz çalışmayın diyorum 😂 bu sene bağışıklık senesi olur, narinler mi kuvvetliler mi gözlemlemiş olursunuz. Seneye ona göre bir yol çizersiniz kendinize. Bir de büyüdükçe bağışıklıkları gelişiyor, bir yıl bile fark ediyor

Merhaba arkadaşlar sizlerin fikirleri benim için çok önemli . Eşim devlet memuru ve Doğuda ikamet ediyoruz . Doğu diyorum ama şartları iyi kurum lojmanındayız. Eşimin mevkisi olduğu için kaldığım lojman da iyi . Bu kısım çok güzel ancak çocukları ana okuluna verme durumum var çünkü iyi bir kolejle öğretmen olarak iyi bir ücrete anlaşacağım Artık çalışmayı düşünüyorum çocukları büyüttüm .. İkizler 4 buçuk yaşında büyük oğlum okula gidiyor 7 yaşında . Büyük oğlum için sıkıntı yok ama ikizler için endişeliyim . Çocuklar hasta olaxak vs . Biliyorsunuz ki özel sektör çok halden anlamıyor. Biraz da vicdan yapıyorum acaba çalışmasam mı ? Hala ihtiyaçları var bana diyerek :KK43: yanımda destek olacak kimse yok . Sizler çocuklarınızı kaç yaşında anaokuluna verdiniz? Çalışan anne olarak nasıl bir yol çizdiniz ? Hayırlı akşamlar
Ben 4 yaşında verdim çalışan anne olarak ama imkanım olsa daha geç verirdim cunku 4 yas bence bünye olarak zayıf oldukları bir yaş. Çalışma mecburiyeti varsa tabi ki verilir ama hasta olunca ne yapacaksınız ki illa olacaklar. Eşiniz izin alabilir mi. Ben diyorum ya çalışma zorunluluğu olmasa 5 ya da 6 yaşında verirdim inanın çok şey fark ediyor.

Merhaba arkadaşlar sizlerin fikirleri benim için çok önemli . Eşim devlet memuru ve Doğuda ikamet ediyoruz . Doğu diyorum ama şartları iyi kurum lojmanındayız. Eşimin mevkisi olduğu için kaldığım lojman da iyi . Bu kısım çok güzel ancak çocukları ana okuluna verme durumum var çünkü iyi bir kolejle öğretmen olarak iyi bir ücrete anlaşacağım Artık çalışmayı düşünüyorum çocukları büyüttüm .. İkizler 4 buçuk yaşında büyük oğlum okula gidiyor 7 yaşında . Büyük oğlum için sıkıntı yok ama ikizler için endişeliyim . Çocuklar hasta olaxak vs . Biliyorsunuz ki özel sektör çok halden anlamıyor. Biraz da vicdan yapıyorum acaba çalışmasam mı ? Hala ihtiyaçları var bana diyerek :KK43: yanımda destek olacak kimse yok . Sizler çocuklarınızı kaç yaşında anaokuluna verdiniz? Çalışan anne olarak nasıl bir yol çizdiniz ? Hayırlı akşamlar
Ben çocuk annesi ile vakit geçirmeli görüşündeki bir anneyim; sizinkilerin artık okul vakti gelmiş :) you are free mommy kuş. Uç artık yuvadan. Kadınlığa, hayata geri dön :)

Benim çocuklarım kreşin ilk senesinde çok hasta oldular, yarısında gidemediler. O yüzden çocuğunuzu kreşe verin ama siz çalışmayın diyorum 😂 bu sene bağışıklık senesi olur, narinler mi kuvvetliler mi gözlemlemiş olursunuz. Seneye ona göre bir yol çizersiniz kendinize. Bir de büyüdükçe bağışıklıkları gelişiyor, bir yıl bile fark ediyor
İşte bu beni düşündürüyor :KK43: bu sıralar kendimle savaş veriyorum . İşe yaramaz gibi hissettim kendimi :KK43: çünkü bütün arkadaşlarım çalışıyor ben de acıların çocuğu küçük Emrah gibi hissettim kendimi 😂

Maddi gücünüz yetiyorsa bir yıl daha bekleyin. Veya ücretli öğretmenlik daha iyi olabilir saatleri açısından. Özel okullarin beklentisi çok oluyor..birden üç çocuk ve o tempoyu kaldırabilir misiniz bilemedim. Ara verdiğiniz için zor olabilir. Ben oğlumu 4.5 yaş devlet okulu anasinifina verdim. Çoğu zaman hastalıktan gidemedi zaten. Gittiği de 4 saat oluyor. Ben çalışıyorum ama isim esnek. 3 çocukta sizinle aynı okula gidecekse olabilir ama işte birinden biri hasta olsa ne yapacaksınız karışık olabilir. Anneanne babaanne yoksa eşiniz izin alamayacaksa zor olur.

Tam Gün anaokulu için uygun görmüyorum ben o yaşları ama yarım gün ideal ve gitmeliler kızım 5 yaşında başladı 2 yıldır gidiyor yarım gün çok
3,5 yaşında verdim ve çok memnun kaldım,hatta pişman oldum keşke daha önce verseydim diye. Yemek ve uyku düzeni oluştu, sosyalleşti ve arkadaşlarıyla ilişkileri daha güzel oldu. Özel anaokuluydu ve oğluma çok şey kattığını gördüm. Çalışın veya çalışmayın o önemli değil,ama çocukları mutlaka verin okula.
Çalışıyor musunuz hocam ? Hastalık vs durumunda nasıl yönettiniz süreci

Ben kızım 1 yaşındayken işe başladım.3 yıl çalışıp tayin sebebiyle farklı ile geldik lojmandayiz aynı şekilde fakat 1 yıl kızımın uyum.sureci diye ara verdim.Kizim 4 yaşındaydı ve sürekli hastalıkla ugrastim devamsızlığı çok oldu.Seneye daha toparlar diye düşündüm.Ben de Eylül de başlayacağım işe.Bir yerden başlamak lazım.Oyle mi yapsam böyle mi yapsam derken herşey lafta kalıyor icraat göstermek gerekiyor bana kalırsa.Ben mesela mesai durumlarından dolayı geç çıkma durumum olacak kolay bir isim yok.Esim askeri personel yılın 6 7 ayı yok.Ona rağmen plan yapıyorsam sizin olasılığınız daha yüksek.Ama 3 çocukla nasıl olacak ben bu.yuzden 2. Düşünemiyorum bile.Esiniz sigortanızı ödesin en karlısı bu bence.

Maddi gücünüz yetiyorsa bir yıl daha bekleyin. Veya ücretli öğretmenlik daha iyi olabilir saatleri açısından. Özel okullarin beklentisi çok oluyor..birden üç çocuk ve o tempoyu kaldırabilir misiniz bilemedim. Ara verdiğiniz için zor olabilir. Ben oğlumu 4.5 yaş devlet okulu anasinifina verdim. Çoğu zaman hastalıktan gidemedi zaten. Gittiği de 4 saat oluyor. Ben çalışıyorum ama isim esnek. 3 çocukta sizinle aynı okula gidecekse olabilir ama işte birinden biri hasta olsa ne yapacaksınız karışık olabilir. Anneanne babaanne yoksa eşiniz izin alamayacaksa zor olur.
Babaanne ve anneannne gelemiyor :KK43: eşim tayin alana kadar şehir değişikliği teklif ettim annemin olduğu yere bir sene kadar dişimizi sıkalım vs diyerek onun tarafından pek kabul görmedi . Yani artılarını eksilerini anlattım çözüm olarak çalışma dedi 😂 ancak bunu istemiyorum :KK43: bakalım nasıl yapacagm

Ben kızım 1 yaşındayken işe başladım.3 yıl çalışıp tayin sebebiyle farklı ile geldik lojmandayiz aynı şekilde fakat 1 yıl kızımın uyum.sureci diye ara verdim.Kizim 4 yaşındaydı ve sürekli hastalıkla ugrastim devamsızlığı çok oldu.Seneye daha toparlar diye düşündüm.Ben de Eylül de başlayacağım işe.Bir yerden başlamak lazım.Oyle mi yapsam böyle mi yapsam derken herşey lafta kalıyor icraat göstermek gerekiyor bana kalırsa.Ben mesela mesai durumlarından dolayı geç çıkma durumum olacak kolay bir isim yok.Esim askeri personel yılın 6 7 ayı yok.Ona rağmen plan yapıyorsam sizin olasılığınız daha yüksek.Ama 3 çocukla nasıl olacak ben bu.yuzden 2. Düşünemiyorum bile
Gerçekten üç çocuk çok farklı hepsi ayrı dönemlerde hasta oluyor :KK43:

Gerçekten üç çocuk çok farklı hepsi ayrı dönemlerde hasta oluyor :KK43:
Dediğim gibi çalışmayın eşiniz sigortanızı öderse daha karlı çıkarsınız.yani 3 çocukla pek mümkün değil bence.Ben ikinci çocuk için şuan korkuyorum açıkçası.Ne anneanne ne babanneye güvenerek çalışmam çalışmadım da.3 yıl bakıcıya verdim kızımı.Suan da tam gün anaokuluna gönderip okuldan alıp 1 saat oyalicak bakıcı bulacağım mesela isim hep koşturmaca olacak babası yanımızda.olmayinca ama 3 çocukla yani çok çok çok zor.Kazandiginiz zaten boşa gider.Baba izin alsa da anne gibi bakmaz.En son sinirlenir çık işten der.

Ben öğretmen değilim😊 hasta oldu hâlâ da oluyor ama yapılabilecek bir şey yok zamanla bağışıklık da kazanıyorlar okul çok faydalı oldu bizim açımızdan günde 3 saat gidiyor yollamaya değer çünkü biz ebeveynler olarak çok bir şey öğretemiyoruz yeri geliyor bizi dinlemeyebiliyorlar öğretmen güzel bir otorite oluyor disiplini öğreniyor kuralları öğreniyor mutlaka tavsiye ediyorum

Ben 6 aylıkken okula başladım ve anaokulu öğretmeniyim. 4-5 yaşında bir çocuğun evde durmasının ona hiçbir faydası yok inanın. 3 yaşında kreşe başlauan çocuklar hep 4te başlayanlardan ileride. Hele ilkokulda, anaokuluna gitmiş çocuklar dirrl önce başlıyor ve öyle de devam ediyor… hiçbir öğrencim ilk günler dışında annesini aramıyor okulda ama her gelişim alanını destekliyoruz. Yaşıtlarıyla sosyalleşmeleri, özerklik ve özgüven kazanmaları da cabası… inşallah okul öncesi zorunlu olacak zaten yakında, mutlaka gönderin derim. Orada konuşursunuz durumunuza göre tabi ama ben olsam farklı sınıflara yollardım🙏🏻

Dediğim gibi çalışmayın eşiniz sigortanızı öderse daha karlı çıkarsınız.yani 3 çocukla pek mümkün değil bence.Ben ikinci çocuk için şuan korkuyorum açıkçası.Ne anneanne ne babanneye güvenerek çalışmam çalışmadım da.3 yıl bakıcıya verdim kızımı.Suan da tam gün anaokuluna gönderip okuldan alıp 1 saat oyalicak bakıcı bulacağım mesela isim hep koşturmaca olacak babası yanımızda.olmayinca ama 3 çocukla yani çok çok çok zor.Kazandiginiz zaten boşa gider.Baba izin alsa da anne gibi bakmaz.En son sinirlenir çık işten der.
Kolej kendi bünyesinde çalıştırdığı öğretmenin çocuklarından daha az bir ücret alıyormuş bir arkadaşım öyle gönderiyordu o kısmı güzel gelmişti . Ama şimdi durum nasıl olur bilmiyorum. Dediğiniz gibi sıkıştığında da çık diyebilir

Ben özel sektörde mühendisim,hastalık durumlarında rapor aldım hep,eşim esnaf ama hiç faydası olmadı sağolsun 😊bir yerden başlamanız gerekecek. Çocuklar kaç yaşında başlarlarsa başlasınlar illa ki hasta olacaklar. Bence eşinizle iyi bir işbirliği sağlayabiliyorsanız yeterli.

X