Öğretmenlik ve ana okulu ?

Baloglusunannesiii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
1.180
788
33
Merhaba arkadaşlar sizlerin fikirleri benim için çok önemli . Eşim devlet memuru ve Doğuda ikamet ediyoruz . Doğu diyorum ama şartları iyi kurum lojmanındayız. Eşimin mevkisi olduğu için kaldığım lojman da iyi . Bu kısım çok güzel ancak çocukları ana okuluna verme durumum var çünkü iyi bir kolejle öğretmen olarak iyi bir ücrete anlaşacağım Artık çalışmayı düşünüyorum çocukları büyüttüm .. İkizler 4 buçuk yaşında büyük oğlum okula gidiyor 7 yaşında . Büyük oğlum için sıkıntı yok ama ikizler için endişeliyim . Çocuklar hasta olaxak vs . Biliyorsunuz ki özel sektör çok halden anlamıyor. Biraz da vicdan yapıyorum acaba çalışmasam mı ? Hala ihtiyaçları var bana diyerek :KK43: yanımda destek olacak kimse yok . Sizler çocuklarınızı kaç yaşında anaokuluna verdiniz? Çalışan anne olarak nasıl bir yol çizdiniz ? Hayırlı akşamlar

Son düzenleme:
Bence küçük yaşta çocuğu özele vermek çok mantıksız. Eşiniz devlet memuruysa hastalık vs.. izin alması sizden daha kolay olue

Merhaba arkadaşlar sizlerin fikirleri benim için çok önemli . Eşim devlet memuru ve Doğuda ikamet ediyoruz . Doğu diyorum ama şartları iyi kurum lojmanındayız. Eşimin mevkisi olduğu için kaldığım lojman da iyi . Bu kısım çok güzel ancak çocukları ana okuluna verme durumum var çünkü iyi bir kolejle iyi bir ücrete anlaşacağım . İkizler 4 buçuk yaşında büyük oğlum okula gidiyor 7 yaşında . Büyük oğlum için sıkıntı yok ama ikizler için endişeliyim . Çocuklar hasta olaxak vs . Biliyorsunuz ki özel sektör çok halden anlamıyor. Biraz da vicdan yapıyorum acaba çalışmasam mı ? Hala ihtiyaçları var bana diyerek :KK43: yanımda destek olacak kimse yok . Sizler çocuklarınızı kaç yaşında anaokuluna verdiniz? Çalışan anne olarak nasıl bir yol çizdiniz ? Hayırlı akşamlar

4.5 yaş anaokuluna başlamaları için yeterli. İlkokula da başlasalar hasta olacaklat. 2-3 yaş çocuğu değiller. Birde evin büyük çocuğu hastalık getirecek eve ondan da geçer hastalık. Zaman kaybetmeden işe başlarsanız sizin için avantajlı olur.

Merhaba arkadaşlar sizlerin fikirleri benim için çok önemli . Eşim devlet memuru ve Doğuda ikamet ediyoruz . Doğu diyorum ama şartları iyi kurum lojmanındayız. Eşimin mevkisi olduğu için kaldığım lojman da iyi . Bu kısım çok güzel ancak çocukları ana okuluna verme durumum var çünkü iyi bir kolejle öğretmen olarak iyi bir ücrete anlaşacağım Artık çalışmayı düşünüyorum çocukları büyüttüm .. İkizler 4 buçuk yaşında büyük oğlum okula gidiyor 7 yaşında . Büyük oğlum için sıkıntı yok ama ikizler için endişeliyim . Çocuklar hasta olaxak vs . Biliyorsunuz ki özel sektör çok halden anlamıyor. Biraz da vicdan yapıyorum acaba çalışmasam mı ? Hala ihtiyaçları var bana diyerek :KK43: yanımda destek olacak kimse yok . Sizler çocuklarınızı kaç yaşında anaokuluna verdiniz? Çalışan anne olarak nasıl bir yol çizdiniz ? Hayırlı akşamlar
Siz calismasaniz da o çocuklar okula gidecek ve hasta olacak bir yerden başlamak lazım. Takviye vitaminler aldırıp. Butik tarzı bir kreşe verin. O çocuklar okula gidince hastalık kaçınılmaz oluyor. Sağlıkla buyusunler.

Siz calismasaniz da o çocuklar okula gidecek ve hasta olacak bir yerden başlamak lazım. Takviye vitaminler aldırıp. Butik tarzı bir kreşe verin. O çocuklar okula gidince hastalık kaçınılmaz oluyor. Sağlıkla buyusunler.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Peki anaokulu saatleri nasıl olmalı ? Bir kaç arkadaşım sabah 9 akşam 5 e kadar veriyor . Bu saatler bana fazla geldi

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Peki anaokulu saatleri nasıl olmalı ? Bir kaç arkadaşım sabah 9 akşam 5 e kadar veriyor . Bu saatler bana fazla geldi
Sizin çalışma saatinizi bağlı . Okulla sözleşmeyi imzalamadan önce alıştırma olarak siz daha evdeyken yarım gün verebilirsiniz. Sonrası zaten mecburen tam gün olacak baba da memur. E siz de özel okul 5 de bile çıkacağınız kesin değil.guvenilir bir kreş bulup okul açılana kadar yarım gün sonra full devam ettirin.

Sizin çalışma saatinizi bağlı . Okulla sözleşmeyi imzalamadan önce alıştırma olarak siz daha evdeyken yarım gün verebilirsiniz. Sonrası zaten mecburen tam gün olacak baba da memur. E siz de özel okul 5 de bile çıkacağınız kesin değil.guvenilir bir kreş bulup okul açılana kadar yarım gün sonra full devam ettirin.
Görüştüğüm kolejlerden birinde saat 16:30 da çıkabileceğim diğeri ile ek ders almazsam o saatte çıkabiliyorum .

E o zaman mecbur 9-5 vereceksiniz. Dediğim gibi okullar başlamadan yarım günle alistirin sevdirin siz okula başlayınca da tam güne çevirin. Çocuklar da bir anda ne oldum demesin.
Görüştüğüm kolejlerden birinde saat 16:30 da çıkabileceğim diğeri ile ek ders almazsam o saatte çıkabiliyorum .

Bu sene olmasa seneye verseniz gene aynı şeyler yaşanacak bundan kaçış yok yani.
Sadece maddi olarak değil genel olarak çalışmaya ihtiyaç duyuyor diyorsanız bence çalışmalısınız.
İki sene anaokuluna gitmiş olacaklar çok normal bu da günümüzde.
Ayrıca malesef genel sorunumuz bu böyle şeyleri babalarinda dert etmesi gerekiyor sadece annelerin derdi değil bu mesele.

3,5 yaşında verdim ve çok memnun kaldım,hatta pişman oldum keşke daha önce verseydim diye. Yemek ve uyku düzeni oluştu, sosyalleşti ve arkadaşlarıyla ilişkileri daha güzel oldu. Özel anaokuluydu ve oğluma çok şey kattığını gördüm. Çalışın veya çalışmayın o önemli değil,ama çocukları mutlaka verin okula.

X