Oğlumun kız arkadaşı ve bitmek bilmez istekleri. Evden bişeyler çalıp satan evlat. Ergen bir çocuk yalnız bir anne. Ne yapmalıyım?

Evet altınları nasıl bozdurmuş aklım almadı. Ben 19 yaşındayken 5 doları bozdurmaya götürmüştüm de iki saat telefonda konuşup parayı 50 kere kontrol edip beni 1000 kere baştan aşağı süzüp vermişlerdi. Vereceği de 20 küsür lira bir şey... O kadar küçük çocuk, çaldı mı çırptı mı belli değil kimse kolay kolay bozmaz o altını.
Aslında ihbar geçeceksin kuyumcuya kim satmak üzere olursa anında polis damlayacak oraya
Hangi kuyumcu 16 yaşındaki çocuğun parça parça getirdiği altını bozar
Belki kız arkadaşına veriyor belki yardım eden biri var daha yaşlı o satıyor
Ben olsam o bir kez altın bozdurduğunda ikinci altınlar için kayıp ilanı başvururdum

konu sahıbı lütfen bana kızma

daha önce boşan çocugunla mutlu hayat yaşa al çocugunu boşan ondan diyenlere ,

neden çocugun bütün sorumlulugunu kadın alıyor bu çocugu tek başına mı yaptı ,
çocugu alma bırak biraz da o düşünsün dediğimde yorumuma kocaman begenmedim butununa basanlar ,
gelsin simdi konu sahibine yardımcı olsunlar ,

allah yardımcın olsun canım ,

Kusura bakmayin ama dayanamadim cevap yazmak istiyorum , iyi ebeveynlik bosanmakla evli kalmakla olmaz , tum evli insanlarin cocuklari cok mu mukemmel ? Hayir degil
Burada konu bosanip bosanmamak degil , ebeveynlikle ve cocugun karakteriyle alakali
Evliyken iyi ebeveynlik yapamayan bosaninca da yapamiyor olay bu kadar basit
Bosanma konusunda bizim toplumum bir numaralı hatasi da aman bosandik biz deyip cocugu tepesine cikartmak
İki tane bosanmis aile cocugum var , hem esimin oglu hem benim oglum , o sureci iyi idare edemezsen tepene çıkar cocuk bu kadar basit

Ortama ayak uydurmaya çalışıyorlar kızda çok zengin ve istekli olunca durum iyice karışmış. Hayır madem ailen zengin elin oğlundan sürekli birşey istemek ne oluyor? Oğlunuz takıntı yapmış o yaşta doğal ama yardım alması gerek devlet hastanesine götürün

Kusura bakmayin ama dayanamadim cevap yazmak istiyorum , iyi ebeveynlik bosanmakla evli kalmakla olmaz , tum evli insanlarin cocuklari cok mu mukemmel ? Hayir degil
Burada konu bosanip bosanmamak degil , ebeveynlikle ve cocugun karakteriyle alakali
Evliyken iyi ebeveynlik yapamayan bosaninca da yapamiyor olay bu kadar basit
Bosanma konusunda bizim toplumum bir numaralı hatasi da aman bosandik biz deyip cocugu tepesine cikartmak
İki tane bosanmis aile cocugum var , hem esimin oglu hem benim oglum , o sureci iyi idare edemezsen tepene çıkar cocuk bu kadar basit

bende onu diyorum zaten anne bütün sorumlulugu alıyor ve baba süs bitkisi kalıyor
baba cocugu sadece sımartıyor o çocukla anne ugraşıyor , çocuk annede kalıyor diye baba gününü gün ediyor ,
nasılsa annesi ugraşıyor diye o çocuguna terbiye bile vermiyor ve sonuç bu ,

Kardeşim evlendi 8 yıl önce, ikinci evliliğinden bir kızı oldu, anneye ne hakaretler sen o... sun, beni başka adamlarla bilmem ne yapmak için bıraktın. Babasına ayrı hakaretler... Geçen okulda tartıştığı bir çocuğun burnunu kırmış, aile davacı olmasın diye babası anlaşmış birazda para vermiş ama idare acımadı, attılar okuldan, bir aydır evde. Annemin ölümünün ardından 5 yaş civarındayken kardeşim velayeti babasına verdi, babasını sevmem ama o da gözü gibi baktı, keza çok tatlı bir üvey annesi var, kadıncağız elinden geleni yaptı iyi olsun diye ama olmuyor olmuyor, bir kaç ay önce babasını yumruklamaya kalkmış, gücü yetmeyince gece yarısı evden çıkıp anneye gelmiş, orada da bin tane kavga. Okuldan bir öğretmeniyle ilişkisi varmış, babası şikayetçi oldu öğretmenden, evden kaçtığında onun evine gidiyormuş, vay sen nasıl şikayetçi olursun diye yer yerinden oynadı. Daha neler neler.... yazmakla bitmez o yüzden konu sahibesini o kadar iyi anlıyorum ki ... çok çaresiz bırakıyorlar insanları
Evladında hayırlısı diye boşuna demiyoruz ya 😕 çok üzücü şeyler. O nasıl öğretmen Allah kahretsin öyle pedofilileri. Meslekten atılsın terbiyesiz. Erkek çocukları daha asi oluyor ama halamın kızıda aynı şeyleri yaşatmıştı hapisteki adama kaçtı falan tövbe Allahım korusun ne denir ki

Merhaba kk üyeleri; başımda öyle bir dert var ki burdan üyelik almamak için direnmeme rağmen artık anlatmak istiyorum yoksa çatlayacağım. Mevzu oğlunuz olunca maalesef çevrenize de anlatamıyorsunuz.
Oğlum 16 yaşında lise öğrencisi. Babası ile 10 sene önce boşandık. Ben kamu da öğretmenim ve tek başıma oğlumla bir hayat mücadelesi veriyorum ama o bunun farkında değil. Babası iyi bir koleje gönderiyor. Lise 1’de başladı buraya zaten çocuğumda ki değişimde burda başladı. Bu yıl başından beri artık hiç başa çıkamıyorum. Aynı kolejde bir kız arkadaşı var. Kız oğlumdan açık açık bana bunu al bunu hediye et tarzında isteklerde bulunuyor; ne bileyim saat kolye gibi... sürekli lüks yerlere (yaşlarına uymayan) yerlere gitmek istiyor ve bir şekilde giriyorlar daha önce takip ettim bilmiyorum nasıl girdiklerini. Taksi paraları buralarda harcanan paralar ben bile bu yaşımda taksiye binmiyorum. Başa çıkamıyorum babası biraz cep harçlığı gönderiyor ama yetiremediği için evde altınlarımı çalıp satmış ben sonra fark ettim... Kavga kıyamet koptu ama çocuk korkmuyor benden. Sakladım kalanları yine buldu yine sattı. Sonra bulamadı evden kitapları toplamış satmış. Hepsi bu bu kıza yetebilmek için. Dolabımdan montumu çıkarıp internetten satmış. Babasına kaç kere şikayet ettim konuştu olmuyor düzelmiyor eskiden bir kalemimi bile almazdı sormadan. Psikoloğa götüremiyorum gücüm yetmiyor. Babası erkek erkeğe de konuşmuş aşk sevgi parayla olmaz tarzında ama anlamıyor bana diyor ki sen benim de kendin gibi mutsuz olmamı istiyorsun boşandınız o zaman bana tüm bunları sağlamak zorundasın ben kötü çocukluk geçirdim diyor sürekli kavga var. En son yurt dışına gitme hevesi çıktı kızı instagram da buldum Avrupa da Amerika da boy boy fotoğrafları var sonra anladım bu yurtdışı merakını da onla denk olmaya çalışıyor. Lise 1’de o heyecanla anlattığı için kızın babasının avukat olduğunu biliyorum ki baro levhasından buldum ofislerini yanlarında avukatlar çalışıyor ofisleri lüks bir muhitte. Bizden kat kat iyi durumdalar yani ama kız yine de oğlumu sömürüyor sürekli. Babasının ofisini aramak geldi aklıma dedim arasam ne anlatacam. Dün akşam da kavga ettik gizlice kredi kartımı alıp gitmiş 1.000 küsür lira para harcamış ben zaten hayat mücadelesi veriyor ayakta kalmaya çalışıyorum. Çok yoruldum ağladım hüngür hüngür. Ne yapmam lazım ne yapabilirim bilmiyorum kıza çok güzel bir mesaj attım bu arada güzel kızım teyzecim oğlum bahsetti senden tanışmak istiyorum seninle tarzında önce tamam dedi sonra engellemiş. Oğlum geldi evde üstüme yürüdü. Ben bunları hak edecek ne yaptım. Babası da ilgisiz yaptığı telefon açıp iki laf söylemek hepsi bu...

bence kızın babasıyla görüşün. açık açık izah edin durumunuzu. o da kızına sahip çıksın. hiç utanmayın. bu ne ya.. çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun

Benimde annem babam ayrıldı. Ben 17 yaşında yanımda 10 yaşında kardeşimle kalakaldım. Kendimide büyüttüm kardeşimide. Sizin oğlunuz durumu suistimal etmiş maalesef. Kolejden alın, ilk senede bu kadar değişen kalan 3 yılda ne hale gelir.

Herkes okumuş ve gerçekten yanlış yorumlar yazmış bir ergenlik dönemindeki çocuğa yaklaşım şeklimiz bu mu gerçekten ya üzüldüm.. evet yaptıkları doğru değil ama bu yaşta ki bir çocuk empati kurarak düşünün lütfen 6yasinda babayla anne ayrılmış bu çocukta zaten bir güvensizlik sevgisizlik suçluluk duygusu oluşmuş bende boşandım ama bu süreçte psikolog şart büyüdükten sonra bozulan bozulmuş bunu ancak siz düzeltebilirsiniz odasında her yerde sevdiğinin ismi varmış evet belki bu gelip geçici ama bu süreçte çemkirmesini azaltmak için bence olumlu yaklaşın mesela arada odasına gidin girmek için izin isteyin ve anne oğul biraz sohbet edelim mi deyin ya ne bileyim biraz derdin var mı deyip dinleyin gülümsetin sürekli çünkü anne ve baba evleniyor 6 yaşında ayrılıyor ayrılık onun için bir travma olmuş ve ayrılıktan korkuyor sizde yapma etme deyince tepki veriyor bence çok normal anne babaları herkesin biraradayken siz ayrusinz onun içinde kopan şeyleri görmüyor olabilirsiniz ama empati kurmak zor değil:) bence tanışmak istediğini söyle ama önce biraz aranızı duzeltin sonra. Eğer geçim sıkıntısı yüzünden ayrıldıysanız kavga sürekli sürekli ayrılmamak için kendisi sürekli herşey alma eğiliminde olabilir ben sana güveniyorum en iyi doktor sensin canım anneden başka iyi doktor olamaz hislerinle hareket et onun için çektiklerini gözünün önüne getir anneliğin zaten sorununu çözer böyle devam edersen oğlunu kaybedersin kimseyle gidip konuşma sakin kizin ailesiyle konuşma gururunu kırarsın ve bu onu daha kötü hale getirir ben 22 yaşındayım lise ye gittim öyle ortamlarda bebeksin oğlum annen şikayete gelmiş falan derler mazallah elden kayar tutamazsın sana güveniyorum sen yaparsın bence ☺

Herkes okumuş ve gerçekten yanlış yorumlar yazmış bir ergenlik dönemindeki çocuğa yaklaşım şeklimiz bu mu gerçekten ya üzüldüm.. evet yaptıkları doğru değil ama bu yaşta ki bir çocuk empati kurarak düşünün lütfen 6yasinda babayla anne ayrılmış bu çocukta zaten bir güvensizlik sevgisizlik suçluluk duygusu oluşmuş bende boşandım ama bu süreçte psikolog şart büyüdükten sonra bozulan bozulmuş bunu ancak siz düzeltebilirsiniz odasında her yerde sevdiğinin ismi varmış evet belki bu gelip geçici ama bu süreçte çemkirmesini azaltmak için bence olumlu yaklaşın mesela arada odasına gidin girmek için izin isteyin ve anne oğul biraz sohbet edelim mi deyin ya ne bileyim biraz derdin var mı deyip dinleyin gülümsetin sürekli çünkü anne ve baba evleniyor 6 yaşında ayrılıyor ayrılık onun için bir travma olmuş ve ayrılıktan korkuyor sizde yapma etme deyince tepki veriyor bence çok normal anne babaları herkesin biraradayken siz ayrusinz onun içinde kopan şeyleri görmüyor olabilirsiniz ama empati kurmak zor değil:) bence tanışmak istediğini söyle ama önce biraz aranızı duzeltin sonra. Eğer geçim sıkıntısı yüzünden ayrıldıysanız kavga sürekli sürekli ayrılmamak için kendisi sürekli herşey alma eğiliminde olabilir ben sana güveniyorum en iyi doktor sensin canım anneden başka iyi doktor olamaz hislerinle hareket et onun için çektiklerini gözünün önüne getir anneliğin zaten sorununu çözer böyle devam edersen oğlunu kaybedersin kimseyle gidip konuşma sakin kizin ailesiyle konuşma gururunu kırarsın ve bu onu daha kötü hale getirir ben 22 yaşındayım lise ye gittim öyle ortamlarda bebeksin oğlum annen şikayete gelmiş falan derler mazallah elden kayar tutamazsın sana güveniyorum sen yaparsın bence ☺
Sizdeki bu ozguvene hayranim(!)

Ah arkadaşım keşke bu ergenlik olsa keşkeeee
Kardeşimin oğlu da böyle, ilk evliliğinden 16 yaşında
Kötü bir çocukluk geçirdim diyerek kan kusturuyor hem anneye hem babaya
Hırsızlık, yalan, iftira, ileri derecede şiddet, evden kaçma aklına ne gelirse var
Gitmedik doktor kalmadı 6 yaşından beri
İyilik, kötülük,ceza hiç bir şey fayda etmiyor, kardeşim hep eli kalbinde gözünün yaşı durmadan yaşıyor
Bazı çocuklar kötü, gerçekten ruhları kötü Rabbim nerde varsa yardım etsin ebeveynlerine
Ve malesef boyle kotu kalpli cocuklar kotu bir adam olarak hayatlarina devam ediyorlar. Asla duzelmiyorlar.

Sizdeki bu ozguvene hayranim(!)
Ya allah aşkına muge anliyi izlemiyor musunuz okuldan almak yada farklı şekilde ceza vermek elden kaymasına neden olacaktır bende anneyim hanımefendi ama şöyle düşünün evet suçlu bunu biliyoruz evet çalarak çırparak götürmüş buda yanlış ama düşünür musunuz ona gore ortada bir yanlış yok ve sadece ortada kendisini ayırmaya çalışan bir anne sevdiğini kötülemeye çalışan bir anne var ne yaparsanız yapın bunu anlamaz bu yaşta ergen 16 yaş ne demek ya çok küçük ben o yaşta valla sokakta oynuyordum cılız birşeydim çocuk yani anlamaz anlamaz ceza vererek olmaz bu

Bence de alın okuldan. Önce tehdit edin sonra alın. Büyük ihtimalle intihar ederim, kendime zarar veririm, evden kaçarım gibi seyler soylucektir merak etmeyin yapmaz. Poposunun keyfine bu kadar düşkün bı çocuk evden kaçıp kendine zarar falan vermez. Sonra da dediğinizi yapın. Altınlariniz ve paranız konusunda daha dikkatli olun ayrıca. Altınlarinizi paranızı bankaya aktarın, evdeki butun satılabilecek değerli eşyalarınızı arkadaşlarınıza bı yere emanet bırakın, dolabınıza da kilit taktırın. Harçlığını da kesip çaresiz bırakabilirsiniz. Siz üzerinde bı otorite kuramamissiniz ne yazık ki o otorite boşluğunun cenemesini cekiyosunuz

[
Annesinin dolabındaki mantoyu çıkartıp internette satan çocuğa bu dediklerinizin yapılması çocuğun daha beter olmasından başka bir sonuç vermez

Çocuk annesinin altınını satmış üstüne yürümüş siz diyorsunuz ki sarıp sarmalayın
Sakın ha üstüne gitmeyin

Korkarım hırsızlık yapacak kadar tek derdi kız arkadaşının istekleri olmayabilir. Genelde madde bağımlılığı yaptırır. Bence biraz daha detaylı takip edin. Çantası, cepleri, cüzdanı, telefon mesajları, odası vs.
İnşallah yoktur ama bu kadar hırsızlık size asi gelmesi hiç iyi şeyler düşündürmedi bana..

[

Annesinin dolabındaki mantoyu çıkartıp internette satan çocuğa bu dediklerinizin yapılması çocuğun daha beter olmasından başka bir sonuç vermez

Çocuk annesinin altınını satmış üstüne yürümüş siz diyorsunuz ki sarıp sarmalayın
Sakın ha üstüne gitmeyin kızlarda konuşmayın
20 25 yaşında adam değil ama 16 yaşında ve durumu farklı boşanmış bir ailenin çocuğu anne öğretmen belki yeterli zamanı harcayamadı baba zaten beraber değil bu kıza bütün umudunu bağlamış ben kesinlikle yaptıkları doğru demiyorum kesinlikle yanlış ve kabul edilecek bir tarafı yok ama sert tepki vermek ne kadar doğru buna ben yorumumu yaptım zaten herkesin yaklaşımı farklı keşke buraya yazıp aklını karıştırmak yerine oğlu psikoloğu kabil etmiyorsa kendi gitsin bir dktora ne yapması gerektiğini anlardı o zaman sizin gibi okuldan al babasıyla konuş demeyecegine eminim FORUM BENIM DEGIL AMA BENDE BU KONUDA TECRUBELIYIM !!!
hicbir psikolog okuldan al kizin ailesine şikayet et demez gitsin psikologa eğer benim dediklerimi dmeezse bende burdayım çocuğuyla daha çok zaman geçirmesini beraber sinemaya gezmeye gitmesini söyleyecek buna eminim karşıdaki kız da daha ergen çünkü!!

bende onu diyorum zaten anne bütün sorumlulugu alıyor ve baba süs bitkisi kalıyor
baba cocugu sadece sımartıyor o çocukla anne ugraşıyor , çocuk annede kalıyor diye baba gününü gün ediyor ,
nasılsa annesi ugraşıyor diye o çocuguna terbiye bile vermiyor ve sonuç bu ,
Ama iste o babalar evliyken de babalik yapmiyor onu demeye calisiyorum
Sonucta cocuk iki kisilik eylemle dunyaya geliyor , her iki tarafin esit sorumlulugu olmali ama boyle baba olmayi beceremeyen adamlar evliyken de o sorumlulugu almiyor
Burada benzer konulari okuyoruz surekli , gecen hafta vardi hatta , adam haftada 3 gun spora yazilmis zaten isten gece 11 de geliyormus vs vs , herif evli ama baba oldugunun farkinda degil , atmis cocuklari anneye hayatina bakiyor
İnsanin bosaninca karakteri degismez , boyle babalar hep boyle zaten onu demeye calisiyorum
Cevremde pek cok bosanmis baba var , emin olun sahane babalik yapan da var , sadece cocugunun kolej parasini gonderip ayda bir ziyaretine gelen de var , bu tamamen karakter meselesi

birkaç ay sonra zaten yıl bitmiyor mu? belli ki kızı seviyor çözüm okuldan almak değil oğlunuzu farklı konulara yönlendirmekte bence. okuldan alınca, işe sokunca, tehdit edince daha çok kaçacak. farklı bi alan bulmalı çocuk için kızdan soğuması zaten bir anlık bir şey. bu yaşlarda hepimiz ya da çoğumuz böyle bi şey yaşamadık mı? önemli olan kızdan korumaya çalışıp tepki toplamak değil ki böylesi kıza daha çok bağlayacaktır oğlunuzu. bence sessiz ve derinden hareket etmeli. oğlunuzu tanıyan sizsiniz babayla farklı şehirdeyseniz yaz tatilinde babaya göndermek, babanın da sorumluluk alması ve yaz planını yoğun bir şekilde yapmak çok mantıklı olabilir. kızdan bi şekilde uzak tutmalı soğutmalı.

Evet altınları nasıl bozdurmuş aklım almadı. Ben 19 yaşındayken 5 doları bozdurmaya götürmüştüm de iki saat telefonda konuşup parayı 50 kere kontrol edip beni 1000 kere baştan aşağı süzüp vermişlerdi. Vereceği de 20 küsür lira bir şey... O kadar küçük çocuk, çaldı mı çırptı mı belli değil kimse kolay kolay bozmaz o altını.

Tabi o zamanlar dolar 4 lira 😂

X