Oğlumun kirpiği döküldü 😔

📍📍📍
Güncel:
11 ay önce açmıştım konuyu corona yüzünden çok sıkıntılı günler geçirdik 4 ay hastane tedavisi aksadı çünkü hastane çok acil değilse kabul etmedi (devlet hastanesine gidiyorduk) ama hiç bi sonuç vermedi boşuna gitmişiz :KK43:

Bu süreçte hızlı bi şekilde kaşları ve kirpikleri tamamen döküldü sonra saçları açılmaya dökülmeye başladı corona bulaşması korkusuyla bişey yapamadık 4 ay beklemede kaldık :KK43:

Bundan 2 ay önce akrabaların tavsiyesi üzerine özel bi kliniğe cildiye doktoruna gittik onlarında başından aynı hastalık geçtiği için güvendik ve gittik doktorumuz hiç korkmayın sıkıntı yok geçici stres sıkıntı ve bazı vitaminlerin eksikliğinden kaynaklı dedi oğlumu ve beni sakinleştirdi özgüveni tekrar geldi hiç kimsenin yanına girmiyordu görüşmek dahi istemiyordu şimdi tekrar neşeli hali geri geldi şapkasını takıp markete gidiyor arkadaşlarıyla buluşuyor oyun 🎮 oynuyor o mutlu olunca bende çok mutluyum

Alopesi areata yani saçkıran hastalığı bizimki önce kirpikten dökülmeye başladı kaş sonrası saç sonrası vücudun bazı bölgelerinde çok zor bi hastalıkmış Allah herkese şifalar versin internette o kadar eksi moral bozucu şeyler okudum ki kesinlikle çıkmaz yazıyordu ümidimi nerdeyse kaybetmiş tükenmiştik

Verdiği ilaçlar özel saç kremi şampuanı uyguladığı tedavi mükemmel bi sonuç verdi inanılmaz bi şekilde kaşları kirpikleri geldi ve saçlarıda geliyor bugün kontrolü vardı ve herşey mükemmel dedi 6 ay tedavisi sürecek inşaAllah

Hergün rutin bi şekilde kremini saçına sürüyorum banyo yapıyor kaş kirpik için iki siprey var aralıklı olarak sıkıp sürüyorum ilaçlarını içiyor ve sonucu mükemmel oldu 👍🏻👏🏻👏🏻

📌Güncelleme: cildiye ye gittik dermatoloğa gittik fayda etmedi başka bölümlere gidecez artık✔

Merhaba hanımlar

Valla çok bunalldım bu sıkıntıdan konuyu bide sizlere soruyum dedim

Oğlumun 2 ay önce sağ üst kirpiği döküldü denize girmişti hergün acaba deniz suyu kirpik kökünü yakmış olabilirmi diye düşündüm ama yaksa diğer kirpiğide dökülürdü sadece sağ üst kirpikleri döküldü

Cildiyeye gittik b12 verdi bişey yok çıkar dedi oğlum hergün dert sıkıntı yapıyor okulda herkes ne oldu gözüne diye soruyor diyo
Akşam yatarken hergün badem yağı sürüyor
Bugün tekrar gidelim doktora dedim inat etti gitmem diye oğlum 16 yaşında

İnternetten çok araştırdim nasıl tekrar çıkar diye çok farklı kürler var
Acaba bu durumu yaşayan oldumu dökülen kirpik ne zaman tekrar çıkar

Bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim 🥰
Güncel 📌

X