Oğlumun kirpiği döküldü 😔

Kocakarı ilaçları olmaz mı? Jiletle kazıma, sarımsak veya saf bademyağı sürmek… İçeriden -hormonal- kaynaklı dökülmelere dışarıdan takviye nafiledir. Öncelikle bir endokrinolog (iç salgıları uzmanı) doktora görünmeniz gerekir. Sorunun sebebi bulunduktan sonra doktor metabolizmanın normal salgılara dönmesine yardımcı tedavi uygular. Kıl kökleri de buna paralel olarak sağlıklı yapısını kazanır.
Bir uzmanin yazisi

Öncelikle geçmiş olsun.

Bence ara tatili beklemeseniz daha iyi olur diye uyarmaya geldim.
Sağlıkta 1 gün değil 1 saat bile insan için önemli sonuçta vücudumuz bize sinyal veriyor böyle şeylerle.

Umarım hiç birşey çıkmaz. Mevsimsel yada strestendir. 🤲

Bu hafta yoklama almiyorlar. Bence subat tatilini bekleneyin derim ben, biran once doktora goturun.

Ayni durum benim bir erkek kuzenimde de olmuştu ergenlik döneminde sonra geçti... bi sorayim herhangi birsey kullandı mı yoksa kendiliğinden mı gecti
Ayy çok teşekkür ederim lütfen b sorun zahmet olmazsa diğer kirpiğide dökülmeye başladı

Kardeşimde saç kıran var saç kaş kirpik hiçbir şey yok.
Organ nakillerinxe kullanılan ilaçlardan bile kullandı çıktı bırakınxa yine döküldü. Israrla endokrine git diyorum dinlemiyor. Üni hastanesinin yapamadığını mı yapacak diyor. Siz de mutlaka endokrine gidin.

Ayy çok teşekkür ederim lütfen b sorun zahmet olmazsa diğer kirpiğide dökülmeye başladı
Canim sordum cevap bu...
20200113_205532.jpg

Baska bi bilgim yok... çok geçmiş olsun... ama geri çıktığı konusunda kesin ilgi... dert etme kendine... o zaman kuzebime de stres sebepli denilmişti...

Kardeşimde saç kıran var saç kaş kirpik hiçbir şey yok.
Organ nakillerinxe kullanılan ilaçlardan bile kullandı çıktı bırakınxa yine döküldü. Israrla endokrine git diyorum dinlemiyor. Üni hastanesinin yapamadığını mı yapacak diyor. Siz de mutlaka endokrine gidin.
Evet bi tanıdığım da endokrine gidin mutlaka dedi çinkosuna baktırın dedi

Merhaba hanımlar

Valla çok bunalldım bu sıkıntıdan konuyu bide sizlere soruyum dedim

Oğlumun 2 ay önce sağ üst kirpiği döküldü denize girmişti hergün acaba deniz suyu kirpik kökünü yakmış olabilirmi diye düşündüm ama yaksa diğer kirpiğide dökülürdü sadece sağ üst kirpikleri döküldü

Cildiyeye gittik b12 verdi bişey yok çıkar dedi oğlum hergün dert sıkıntı yapıyor okulda herkes ne oldu gözüne diye soruyor diyo
Akşam yatarken hergün badem yağı sürüyor
Bugün tekrar gidelim doktora dedim inat etti gitmem diye oğlum 16 yaşında

İnternetten çok araştırdim nasıl tekrar çıkar diye çok farklı kürler var
Acaba bu durumu yaşayan oldumu dökülen kirpik ne zaman tekrar çıkar

Bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim 🥰
Bepanten iğne olsun bı kutu.
Zamanla çıkar.
Stresden dökülüyor.
B12 iğnesi olduğunda folik asitte icirin.
Hücre yenileme özellikleri var.

Canim sordum cevap bu...
Eki Görüntüle 2576246
Baska bi bilgim yok... çok geçmiş olsun... ama geri çıktığı konusunda kesin ilgi... dert etme kendine... o zaman kuzebime de stres sebepli denilmişti...
Teşekkür ederim sizede zahmet oldu ❤️
Kimisi saçkıran diyo kimisi vitamin kimisi stres
Cildiye doktoru stres vitamin demişti ilacını kullandık fayda etmedi
Tekrar başka bölüme gidecez bakalım ne diyecek

Teşekkür ederim sizede zahmet oldu ❤
Kimisi saçkıran diyo kimisi vitamin kimisi stres
Cildiye doktoru stres vitamin demişti ilacını kullandık fayda etmedi
Tekrar başka bölüme gidecez bakalım ne diyecek
Emin olun düzelecek bir şey, üzülmesin stres yapmasin bu ara kendine... kortizonlu krem de bi sorun doktora... tekrar gecmis olsun

Benim kardeşimin gözleri van kedisi gibi farklı renk ve dikkatli bakılırsa farkedilir. Bir gün kardeşim küçükken çarşıda bir kadın durdurdu ve uzun uzun baktı bişeyler söyledi. O günün sabahına kardeşim kalktı ki sağ üst gözünün tam ortadaki kirpikleri yoktu. Kremler damlalar yağlar kullandı ama çıkmadı. Ama sizin oğlunuzun tüm yok ve diğer gözde de başlamış bu sebeple içten gelen bir durum diye düşünüyorum. Kardeşimin sırf bir bölgede oldu ve başka yerine hiç sirayet etmedi. Yine de siz nazarı da aklınızda bulundurun.

Güncelleme:

Merhaba hanımlar

Valla çok bunalldım bu sıkıntıdan konuyu bide sizlere soruyum dedim

Oğlumun 2 ay önce sağ üst kirpiği döküldü denize girmişti hergün acaba deniz suyu kirpik kökünü yakmış olabilirmi diye düşündüm ama yaksa diğer kirpiğide dökülürdü sadece sağ üst kirpikleri döküldü

Cildiyeye gittik b12 verdi bişey yok çıkar dedi oğlum hergün dert sıkıntı yapıyor okulda herkes ne oldu gözüne diye soruyor diyo
Akşam yatarken hergün badem yağı sürüyor
Bugün tekrar gidelim doktora dedim inat etti gitmem diye oğlum 16 yaşında

İnternetten çok araştırdim nasıl tekrar çıkar diye çok farklı kürler var
Acaba bu durumu yaşayan oldumu dökülen kirpik ne zaman tekrar çıkar

Bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim 🥰Eki Görüntüle 2576255 Eki Görüntüle 2576256
Ya normal mi bu kadar dökülme tekrar doktora gidin bence b12 veya başka bişeyse dışarıdan yapılan şeyler fayda etmez ki tedavi edilmesi gerekli bence umarım kısa zaman da düzelir üzücü bi durum

Kantaron yağı denediniz mi

Çok geçmiş olsun... Eşimin Eli yanmıştı kantaron yağı hücre yenileyici olduğu için kullandık ama bayağı bir killanmisti yanan yer

Yatmadan once pamukla degdirin göz kapaklarına hiç bir zararı yok ayrıca bu yağın

X