oğlumun hayvan ısrarı

Pet bakımı çok büyük sorumluluk isteyen birşey arkadaşların da bahsettiği gibi, sadece evde çocuk pet istiyorsa alınması doğru değil kesinlikle çünkü çocuklardan çok alınacak pet in bakımı ebeveynlere ait oluyor sizin de pek niyetiniz olmadığı için sorun çıkıcaktır mutlaka bir süre sonra ama çocukların da hayvan sevgisiyle büyümesi ve bu sevginin yok olmaması adına çocuğunuzu sevdiği ilgi duyduğu hayvanların olduğu ortamlarda bulundurabilirsiniz evinde pet besleyen arkadaşlarınız varsa onlarla vakit geçirebilir, pet beslemenin sorumluluklarından bahsedip ileride bu sorumluluğu üstlenebileceğin zaman biz de bir pet sahibi olabiliriz diyebilirsiniz ki bir süre oyalayabilir sizi bu
eğer içindeki sevgi çok büyükse ve kararlıysa ilerde elinde bi kedi veya köpekle eve gelme ihtimali büyükdür kendimden biliyorum:))
bende 21 yaşındayım ve evimizde köpeğimiz var annem ve babamın benden daha çok ilgilendiğini söyleyebilirim..=)

Son düzenleme:
özgenin söylediklerini aynen yaşıyorum. 4 yaşında bir terrier im var var annem babam benden daha cok bakıyorlar. Hatta sürekli bunu da söylüyorlar, sinir oluyorum. Vermek istemiyorum ama onlar başka çare yok vs.bişeyler söylüyorlar. Üstelik geçen ay mantar kapmış 500 TL masraf yaptım durup dururken. Çooookkkk büyük sorumluluk, hevesle alıp pişman olmayın.

hamsterlerin ömrü azami iki yıl...ve hassas hayvanlardır...gece evde dolaşırlar birde allah korusun tv kablosu kemirriler yada çamaşır makinesinin arkasına girerler bulamazsın çünkü duydum böyle vakalar..tavşan çok pis hakikaten...
köpeklerde yazık bence apartmana hapsedilmemeli bahçeli ev en doğrusu..teyzemden ibliyorum ne kadar temiz olursa olsun inanın leş gibi kokuyor...
bende kedi var tavsiye ederim..kumunu temiz tuttukça koku yapmaz...saatlerce yalanır ve de temizlenir ..inanın o yalanma merasimi başlamışsa ciğerde koysam bakmıyor...
ben sokakta annesiz bir yavru kedi aldım.sizce bende öyle yapın..çünkü petshoplarda kar amaçlı fahiş fiyatlara satılıyor ve küçük kafeslerde sömürü yapıyorlar hasta hayvancıklarla...
ama çocukların hayvanla büyümesi psikolojileri açısından sağlıklı..paylaşmayı ve sevgiyi biliyorlar..
Hadi ordan, hadi ordan, hadi ordan alsanaalsanasmile
Köpek sakın almayın konu sahibi arkadaşım, her bünye köpek bakımını kaldıramaz..Kuş en kolayı, kuş alın kuş..

valla öncelikle şunu söylemeliyimki eğer bir evcil hayvan edinecekseniz çocuğunuz istiyor diye yada oyalansın diye edinmeyin... ılk önce ben bu minik dostuma ömrü boyu bakabilecek miyim diye düşünmelisiniz.
Sorunuza gelecek olursak;
bir kedi sahiplenirseniz tüyünü,temizliğini,aşısını,bakımını da göze alıp üstlenmeniz gerekiyor.. Aşıları ihmal edilmemeli ki hem kedinizin hem de sizlerin sağlığı için.. Böylece döktüğü tüylerde size hiçbir şekilde dokunmamış olur.

Köpek sahiplenirseniz ki bakımı kediye göre biraz daha zahmetlidir.. Tek zahmeti de hergün dışarı çıkarıp gezdirmektir..Tabii vaktiniz varsa sabah yürüyüşlerini beraber yaparsınız bu da kesinlikle zahmet değildir..Aynı şekilde aşıları vs. aksatılmamalıdır ve tüyleri de göz ardı edilmemelidir..

Tavşana gelirsek, çok fazla pislediklerini biliyorum.. o kadar

Hepsi birbirinden sevilesi hayvanlardır fakat dediğim gibi oğlum istiyor diye alacaksanız ve yarın öbür gün tüyü,kılı,maması diyerek sokağa bırakacaksanız hiç edinmeyin....:eek:lmaz:

Eğer bu tarz şüpheleriniz varsa bir kuş alın besleyin derim ben..

katılıyorum arkadaşıma.. ayrıca tavşanlar çok şekerlerdir ama kemirgen olduklarını unutmamalı,evde zor gibi bu bakımdan..

valla yakın yerde olsanız gelsin benim köpeğimi sevsin oynasın istediği zaman diyeceğim ama:KK43: uzaksınız işte...

her hayvanın yükü var ve oğlunuz sadece onu sevme kısmıyla ilgilenecek, derdi tasası size düşecek. kedinin kumuydu mamasıdı tüyüysü, köpeğin gezmesiydi, tavşanın tüyü ve büyüyünce kafese sığmadığı için eve salmak zorunda oluşunuz, hamsterin ve kuşun kafes temizliği, balığın suyu.... saymakla bitmez.

ille de gönlü olsun derseniz balık ya da kuş alın. hamster da olur. ben de besledim ama düzenli olarak kafesini yıkamanız gerekiyor. balığın suyunu değiştirmek gibi de kolay olmadığı için sıkıntı verebilir.

evde hayvan beslemek sorumluluk isteyen bir şey sadece oğlunuz istiyor ve siz anne-baba olarak istemiyor iseniz sakın bir hayvanı sahiplenmeyin onunda duygularının olduğunu unutmayalım.
Emin olunki onun bakımı tamamen size ait olucak çocuklar sadece eğlence ve oyun kısmında olucaklarki ( bende aynısı anneme ve babama yapmış biri olarak diyorum )
ne zaman kendiniz gerçek bir dostun hayvan (bu kelime her ne kadar bana kaba gelsede) olduğunu düşünür ve ister iseniz o zaman bir hayvan sahiplenmeyi düşünün derim.
tabii bir çocuğun hayvan sevgisi ile büyümesi ise buna muhteşem den başka bir söz bulamıyorum

tavsanlar gercekten cok pisliyorlar evde bakılacagını sanmam. Benm kücükken 2 tane tavsanım vardı balkonda bakıyorduk biraz baktık sonra da onu afiyetle mideye indirdik. Eti çok lezzetli oluyor tavsiye ederim :)) Cocugunuza da böle bi hayvan almak yerine civciv alın kedi yada köpek alıp onu bi süre sonra terkedersiniz hayvana cok buyuk acı cektirmis olursunuz bu yuzden onları tavsye etmem.

Arkadaşım gerginlik yarıtıcak birşey yok...gerilmeyelim lütfeen..benimde evimde pisiciğim var dünyalar tatlısı oğluşum..bakımı bana zor gelmiyor çok sevdiğim için evde en idal hayvan olarak düşünüyorum ben kedileri en azından çalışanlar için..ama dünyanın en güzel varlıkları gerçekten sitres sinir herşeyini alıp götürüyorlar madem oğlun çok seviyor sende eğer istersen neden olmasın kii:) hem iyi bir ev hanımıyım diyorsun sanada arkadaş olur oğluşun okula gider eşin işe sende yanlız kalmazsın inan çok güzel bir duygu ama elbette zorluğuda var yani bir çocuk gibi ilgi ister sevmek ister bakım ister...ee herşeyde bir emek istiyor öyle değilmi? en basit canlı çiçek ona bile su veriyosun kendiliğinden olmuyor yani hiçbirşey ama tabi kararını iyi vermeni öneriyorum..sevgiler..

Son düzenleme:
arkadaşlar,hepimiz birer hayvan dostuyuz..
hayatın onlarla daha güzel olduğunun farkındayız..

lütfen maksadını aşmış bazı mesajlar gibi mesaj eklemekten vazgeçelim..

konumuz 4 ayaklı dostlarımız değil mi..

X