OĞLUMUN BİRİNCİ YAŞ GÜNÜ

Herkese selam
Oğlum ağustosun yedisinde bir yaşına basacak. Ben kendimce sevdiklerimizi bizde toplayıp küçük bir şey yapmak istiyordum. Zaten eşimin bir annesi bir kız kardeşi var. Ben de beş kardeşim, sadece bir kardeşim evli. Diğerleri daha küçük. Öyle bir plan yapmıştım.

Ama kız kardeşimin eşi ve eşim arasında bir tartışma oldu, şu anda görüşmüyorlar diyebilirim.

Hal böyle olunca ben ne yapacağımı şaşırdım, hiçkimseyi çağırmasam sadece babasıyla ufak bir pasta alsak desem, babannesigil ve anneannesinin bir şeyler yapmak isteyecek, ayrı ayrı yapılsa annemlere biz olduğumuz için muhtemelen kız kardeşim ve eşi gelmeyecek, eksik kalacak. Öyle de hiç istemiyorum.
Sizce ne yapmalıyım?
Çok mu detay düşünüyorum?
(Lütfen önceki yazılarımı okuyup gelip burada bana hakaratvari, kırıcı, konudan alakasız yorum yapacak arkadaşlar hiç yapmasın daha iyi. Burda belki bir şeyleri çözüme kavuştururum, benim aklıma gelmeyen bir çözüm başkasının aklına gelir belki diye başlık atıyorum sonuçta.)
Siz çağırın,gelebilen,gelmek isteyen gelsin,gelmezlerse de kardeşiniz sorun etmeyin sonuçta eşinle küslük konusundan gelmek istemeyebilirlerde pekala. Bozulmazsınız sizde zaten gelmediler diye bu durumda.
Ha 1 yaşa doğumgünü gereksiz anlamıyor,uyku saati geçiyor,kalabalıktan huysuzlanıyor(kızımın kutlamıştım aynen bunlar yaşanmıştı,oğlumda kendi aramızda minik bir pasta kestik)ama ilk çocuğunuz heves ettiyseniz yapın tabi ki birşey diyemem.

İlk birkaç yıldaki doğumgünleri inanın çok gereksiz ve artık fazlaca abartılıyor bence. Çocuk anlamıyor bile. Bence bir küçük pasta bir de hatıra anlamında birkaç fotoğraf yeterli ki ben şahsen öyle yaptım. Amaç çocuğu mutlu etmek çünkü onun doğum günü ama artık abartılı organizasyonlarla gösterişe dönüşüyor sizin konudan bağımsız olarak,gözlemlediklerimden yola çıkarak yazıyorum. 3 yaştan sonra artık anlıyorlar o zaman arkadaşları oluyor eğleniyorlar. Bence hiç onu çağırdım bu gelmedi olayına girip kendinizi strese sokmayın.Alın bir küçük pasta kendi çekirdek ailenizle kutlayın.güzel birkaç fotoğrafını çekip albümünüze koyun yeterli.birkaç sene sonra daha kalabalık onun da eğleneceğiz şekilde kutlarsınız 💕

Herkese selam
Oğlum ağustosun yedisinde bir yaşına basacak. Ben kendimce sevdiklerimizi bizde toplayıp küçük bir şey yapmak istiyordum. Zaten eşimin bir annesi bir kız kardeşi var. Ben de beş kardeşim, sadece bir kardeşim evli. Diğerleri daha küçük. Öyle bir plan yapmıştım.

Ama kız kardeşimin eşi ve eşim arasında bir tartışma oldu, şu anda görüşmüyorlar diyebilirim.

Hal böyle olunca ben ne yapacağımı şaşırdım, hiçkimseyi çağırmasam sadece babasıyla ufak bir pasta alsak desem, babannesigil ve anneannesinin bir şeyler yapmak isteyecek, ayrı ayrı yapılsa annemlere biz olduğumuz için muhtemelen kız kardeşim ve eşi gelmeyecek, eksik kalacak. Öyle de hiç istemiyorum.
Sizce ne yapmalıyım?
Çok mu detay düşünüyorum?
(Lütfen önceki yazılarımı okuyup gelip burada bana hakaratvari, kırıcı, konudan alakasız yorum yapacak arkadaşlar hiç yapmasın daha iyi. Burda belki bir şeyleri çözüme kavuştururum, benim aklıma gelmeyen bir çözüm başkasının aklına gelir belki diye başlık atıyorum sonuçta.)
Bu kadar derin düşünmeye gerek yok. Siz kız kardeşinizi çağırın onlar gelir gelme eşiyle gelir yalnız gelir onla

X