Oğlum gitti...

Ber ra Ber ra öncelikle geçmiş olsun.
Çocuğunuzun durumuna çocuklarla çalışan biri olarak çok üzüldüm.
Farkında olmayarak her ikiniz de çoçuğunuza psikolojik olarak zarar veriyorsunuz ve hatalı tutumlar içersindesiniz.
Bunu sizi üzmek için değil bir uzman olarak bazı şeyleri fark etmeniz için yazıyorum.
Eşiniz gördüğüm kadarıyla tam bir aktör ve rolünü iyi oynuyor , o konuda babanızın sağduyusuna ve hayat tecrübesine güvenin ayrıca psikoloğunuzu ve avukatınızı dinleyin.
Onlar sizin iyiliğinizi isteyen size yardımcı olmaya çalışan kişiler.
Çocuğunuzla ilgili duruma gelince ilk önce içinde bulunduğunuz depresif durumdan çıkmaya çalışın ve dramatizasyonu bırakın, dünyada ilk ayrılan ve çoçuğu olan çift siz değilsiniz,
başlığı görünce ilk aklıma gelen 'hamile bir annenin düşük yaptığı' oldu.
Oğlunuz ölüme gitmedi Allah korusun.
Çoçuğunuz babasının yanında, ki iyi bir baba olduğunu söylüyorsunuz, biraz sakin olun.
Bensiz uyumayan,su içmeyen oğlum gitti demişsiniz bu çocuk 5 yaşında, bebek değil,
eğer siz olmadan temel ihtiyaçlarını gidermiyorsa esas bu durum normal değil. Çoçuğunuzu bu kadar bağımlı yetiştirmeyin size bağımlı değil sevgiyle bağlı olması en doğrusu.
Eşiniz çocuktan kaçmış, gece sabaha kadar ağlamış, sonra almaya gelince bu sefer siz 'ben görmeden götürsün' demişsiniz?
Ne yapıyorsunuz böyle?
İkiniz de kendinize gelin ve lütfen aklı başında yetişkinler gibi davranın.
Bu çocukça tavırlar çocuğunuzda ruhsal yaralar açmaktan başka bir şeye yaramayacaktır.
Siz ikiniz de sakin olursanız ve çoçuğunuza onun yaş düzeyine göre sakince, ortak bir dille yaklaşırsanız yavrunuz bu süreçten daha az zarar görür.
Sizin için yapabileceğim bir şey varsa yardıma hazırım.
Durumun acilen düzelmesini tüm kalbimle diliyorum.

Eski konularınıza baktım ve çok üzüldüm.
O evde yediğiniz içtiğiniz burnunuzdan geliyor bir defa aileniz zaten oğlunuzu da sizi de benimsemiyor.
Kesinlikle yatılı bakıcılık vs iş bulup çocuğunuzu da alıp gidin.
Bir süre sonra evlen diye baskı da yaparlar.
Ay çok korkunç ya
Bence çocuğunuz da o evden gitmek için babaya gitmek istiyor

Sizi hatırladım ben evladınıza çok üzülmüştüm anneanne ve teyzelerinin yaptıklarına onlara üzülmüyorum ama sizin için gerçekten çok üzüldüm ama geri döner oğlunuz anne kuzusu o daha .

adam birleşelim diye uğraşmıyor ki.. o bence şimdien özgürlüğün derdinde
bide evlenirse çocuğu babaanneye bırakırmış haspamm!!!

konu sahibi arkadaşım keşke baştan babasıyla görüşmesine engel olmasaydınız
şuanda babayı çok çok özlediği için yapıyor böyle
5 yaşında çocuk anne çocuğu daha
Çok çok büyük hata .Oğluna bu kötülüğü nasıl yaptın.Siz aranızda ne yaşarsanız yaşayın o onun babası.Onu nasıl babasından mahrum bırakırsın.Yaptığınız bencillik..Anneyle babayı eşit sever çocuklar.Onun gözünde sen neysen babası da o..Çocuk anne yanında büyümeli ama babayla da iletişim kurarak..
Cocugu hic aramadi 2 2.5 ay sonradan istemeye başladı

açıkçası okurken sinirlendim.
ne olur bu kadar saf olmayın.
ya da bizi saf yerine koymayın.
çocuğu sizden alıp tereyağından kıl çeker gibi halledecek boşanma işini...
iyi adam rolleriyle..

siz de burada gerçekten safiyane mi yazıyorsunuz yoksa vicdanlı anne görünümüyle
babası oğlunuzu alırsa bunu makul göstermeye çalışmak mı?
ben emin olamadım kusura bakmayın.
sizi tanımayız etmeyiz..

size söyleyebileceğim; zayıf olmayın, güçsüz olmayın. kendinize de çocuğunuza bakarsınız. aile bakanlığına başvurun gerekirse, kaymakamlıklar vs her türlü imkanı zorlayın iş bulun çalışın. maksat helalinden para kazanmaksa iş beğenme lüksü olmaz. kolay olur mu? olmaz tabi..
ama çocuğu babaannesine verip kendi hayatına bakmak değil çözüm.
daha boşanmamışsınız, neden hemen ikinci evliliğin planını yapasınız ki?
illa evlenmek zorunda mısınız?

açıkçası okurken sinirlendim.
ne olur bu kadar saf olmayın.
ya da bizi saf yerine koymayın.
çocuğu sizden alıp tereyağından kıl çeker gibi halledecek boşanma işini...
iyi adam rolleriyle..

siz de burada gerçekten safiyane mi yazıyorsunuz yoksa vicdanlı anne görünümüyle
babası oğlunuzu alırsa bunu makul göstermeye çalışmak mı?
ben emin olamadım kusura bakmayın.
sizi tanımayız etmeyiz..

size söyleyebileceğim; zayıf olmayın, güçsüz olmayın. kendinize de çocuğunuza bakarsınız. aile bakanlığına başvurun gerekirse, kaymakamlıklar vs her türlü imkanı zorlayın iş bulun çalışın. maksat helalinden para kazanmaksa iş beğenme lüksü olmaz. kolay olur mu? olmaz tabi..
ama çocuğu babaannesine verip kendi hayatına bakmak değil çözüm.
daha boşanmamışsınız, neden hemen ikinci evliliğin planını yapasınız ki?
illa evlenmek zorunda mısınız?
Sahte olmamı gerektirecek bir konum yok ki ortada
Hiçbirinizi tanımam
Eşim hic aramadı 2 2.5 ay çocuğunu ama sonradan ne oldu bilmiyorum
Cocuk gitmem diye ağladı ilk başlarda ondan gönderemedik
Ama çocuk 1 haftadır çok ağlamaya başlayınca vicdanen rahatsız oldum gönderdim
Eşim de bir temelli kalsin demiş bide arada alayim demiş net degil yani tutumu

Velayeti alan kişi kendi bakmak zorunda.. çocuğun velayetini alıp babaannesine veremez çocuğu...

Allah kocanı bildiği gibi yapsın.. çocuklar yalan söylemez demekki biriyle görüşürmüş.. çocuğunu düşünen bir baba onun böyle gözünü boyamazdı..

Rabbim yar ve yardımcın olsun.. anne sevgisini hiç bir oyuncak ile kapatamazlar..

Sahte olmamı gerektirecek bir konum yok ki ortada
Hiçbirinizi tanımam
Eşim hic aramadı 2 2.5 ay çocuğunu ama sonradan ne oldu bilmiyorum
Cocuk gitmem diye ağladı ilk başlarda ondan gönderemedik
Ama çocuk 1 haftadır çok ağlamaya başlayınca vicdanen rahatsız oldum gönderdim
Eşim de bir temelli kalsin demiş bide arada alayim demiş net degil yani tutumu
Eşiniz aramasa da babanızın telefonundan onu arayıp oğlunuzla görüştürebilirdiniz.
Eşler birbirinden boşansa da çocuklar ebeveynlerinin ikisi ile de görüşmeli.
Sizi anlıyorum eşinizi görmek, aramak istemediniz ama çoçuğunuz için doğru olan buydu.
7 yaşlarındayken annem tedavi için evden 1,5 ay uzakta kalmıştı o sürede annemi hiç görmedim. Bir gün okuldan eve geldim 'annen geldi' dedi anneannem.
Bırakın koşup anneme sarılmayı, ağlaya ağlaya sokağa kaçmıştım. Özlemim öyle yoğundu.
Oğlunuz da muhtemelen aynı duyguları babasına karşı hissetti.

Eşiniz aramasa da babanızın telefonundan onu arayıp oğlunuzla görüştürebilirdiniz.
Eşler birbirinden boşansa da çocuklar ebeveynlerinin ikisi ile de görüşmeli.
Sizi anlıyorum eşinizi görmek, aramak istemediniz ama çoçuğunuz için doğru olan buydu.
7 yaşlarındayken annem tedavi için evden 1,5 ay uzakta kalmıştı o sürede annemi hiç görmedim. Bir gün okuldan eve geldim 'annen geldi' dedi anneannem.
Bırakın koşup anneme sarılmayı, ağlaya ağlaya sokağa kaçmıştım. Özlemim öyle yoğundu.
Oğlunuz da muhtemelen aynı duyguları babasına karşı hissetti.
Ulaşamadık ki engelledi hepimizi başlarda

Velayeti alan kişi kendi bakmak zorunda.. çocuğun velayetini alıp babaannesine veremez çocuğu...

Allah kocanı bildiği gibi yapsın.. çocuklar yalan söylemez demekki biriyle görüşürmüş.. çocuğunu düşünen bir baba onun böyle gözünü boyamazdı..

Rabbim yar ve yardımcın olsun.. anne sevgisini hiç bir oyuncak ile kapatamazlar..
Velayeti alan çoçuğu kime baktırıyor? Diye takip eden bir mekanizma yok ülkemizde.
Baba kime isterse baktırır , ailemle aynı evde yaşıyorum der, kim hesap soracak?
Boşanan çoğu babanın çocuğuna ya babaanne ya da hala bakıyor ne yazık ki teoride doğru olan pratikte uygulanmıyor.

Velayeti alan çoçuğu kime baktırıyor? Diye takip eden bir mekanizma yok ülkemizde.
Baba kime isterse baktırır , ailemle aynı evde yaşıyorum der, kim hesap soracak?
Boşanan çoğu babanın çocuğuna ya babaanne ya da hala bakıyor ne yazık ki teoride doğru olan pratikte uygulanmıyor.
Konu sahibi şikayet edebilir bence.. çocuğa sorsalar ortaya çıkar..

Oğlum 75 gün görmedi babasını cok aglar olmuştu baba diye
Eşim 5 6 kez istedi ama ben vermemiştim

konuda bu şekilde yazıyor.
Onceki konularimda yazmıştım
Konuyu yazarken kendimi cok kötü hissediyordum
Geniş bir açıklama yapmak aklima gelmedi

Yalnız eşiniz tam bir aktör.. Kendi bakmayacaksa çocuğu sizden istemenin mantığı ne?
Dengesiz, tutarsız adam.. Ayrıca çocuklar yalan söylemez bence, 5 yaşındaki bir çocuk ortada bir şey yokken baştan babamın sevgilisiyle tanıştım sonra arkadaşı demez. Siz de lütfen kendinize gelin, 5 yaşında oğlunuz bu kadar kendinize bağımlı yetiştirmeyin lütfen, hiç bir şeyi sizsiz yapamaması normal ve sağlıklı değil. Siz ayrılıyorsunuz diye o da babasını görmeyecek, istemeyecek değil. Siz de daha güçlü olun, alın oğlunuzu hava almaya çıkın, bir dondurma yedirin gezin güzel vakit geçirin, oğlunuz da mutlu olsun, iyi hissetsin.

Tam tersi sizin aranızda ne olursa olsun çocuğunuza yansıtmayın, babasıyla arasının iyi olması onun mutlu olması, daha az etkilenmesi demek. Hem babasında da kalacak pek tabii, neden kalmasın? Evet, sizsiz yapar çünkü o artık 5 yaşında, yapamasa da yapmalı! Düşünce tarzınızı değiştirin lütfen kendine güvenen, sağlıklı bireyler, toplumlar yetiştirelim..

Mune Mune abla gereken tavsiyeleri aldim bence
İş benim sahte olabilme ihtimalime ve anneligimi kullanmama ve sorgulama ya gelmeden konuyu kapatir mısın
Sen biliyorsun abla neler yaşadığımi

Bu benim başıma gelmez bunu yapmam dememek lazım

Cocugumu babası istemedi 2 2.5 ay ulaşmadi bizde ulaşamadık

Bence eşiniz ayrılma olayını uzatmayın diye "aldatmadım"diyor. Çocuğun da gözünü boyamaya çalışıyor. Siz en iyisi eşinizle mantıklı bi şekilde konuşup karar almaya çalışın. Çocuğa evlense bile babanesi bakarmış.Peki özannenin yerini tutar mı? Hem ayrılıp kendine bi yol çizmk istiyor hem de çocuğu üvey baba yanında büyür diye korkuyor..Kozlar elinizdeyken yere sağlam basarak hareket etmeye çalışın)

Merhaba, öncelikle telaşlı davranmamanızı öneririm. Ben de boşanmış bir ailenin çocuğuyum, çocuğunuzun velayeti size verilir normal şartlarda. Ancak ekonomik olarak bakamayacağınıza karar verilmesi durumunda ya nafakanın arttırılması tartışılır ya da çocuğun babaya verilmesi. Bence olabildiğince öncelikli olarak bir iş bulun kendinize.
Çocuğunuzun babasının çocuğu istemesinin sebebi nafaka vermek istememesi olabilir. Çocuk size verildiğinde her ay düzenli olarak çocuğunuz için nafaka yatırmakla yükümlü hale gelecek. Bundan kaçıyordur diye tahmin ediyorum. Eğer siz çalışmıyor olursanız size de nafaka ödemek durumunda belli bir süre için. Avukatınız size detaylı bilgi verecektir.
Lütfen yaşadığınız herşeyi avukatınıza aktarın; size söyledikleri çocuğunuza söyledikleri vb. Avukatınız bunlarla ne yapacağını bilir.
Dilerim önce çocuğunuz sonra da sizin için en güzeli en hayırlısı olur. Ne olursa olsun, ailenize teşekkür edin. Onlardan güç alın. Herkes sizin kadar şanslı olamıyor. Ve lütfen mücadelenizden vazgeçmeyin. O sizin çocuğunuz ve siz yanlış hiçbir şey yapmadınız.

oğlunuz gider elbette, babası çünkü.
anneye olduğu kadar babaya da ihtiyacı var.
hiç bunu bensiz duramazdı şimdi nasıl duruyor diye kişiselleştirmeyin. oğlunuz çok normal davranıyor.

baba anladığım tutarlı davranmıyor. aylarca aramayıp sonra hediyeye boğuyor hep benimle yaşa diyor.
size ayrı oğlunuza ayrı konuşup yalan söylüyor.
çocuk zaten anneyi babayı olduğu gibi zamanla tanıyacaktır ve bir tepki geliştirecekse geliştirecektir.
Ancak babasını silmeyecektir, yine gitmek görüşmek isteyecektir.

bence şu anda siz ailenizin de desteği ile tutarlı ebeveyn olmaya çalışın.
çocuğunuza babasını istediği zaman görebileceğini ama evinin sizin eviniz olduğunu, her zaman sizinle yaşayacağını söyleyin. ve mahkemede eğer ki velayeti vermek istemiyorsanız asla vermeyi kabul etmeyin. görüyoruz şöyle böyle olur deyip velayeti alana kadar yalan dolan çevirip velayeti aldıktan sonra değişebiliyorlar. siz eğer ki velayeti verecekseniz o başka tabi ki.

X