Offf ! Gurbette olmak çok zormuş:(

M

manolya_16

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi manolya_16
Kendimi bugün gerçekten çok yanlız hissettiğim için sizinle paylaşmak istedim.Ben evlenip ailemden uzakta bi şehire gelin geldim. evliliğim çok güsel gidiyo eşim beni çok seviyo çok mutlu ediyo ama ailede bi o kadar önemli insan için..
Şuan 2 senelik evliyim ve 8 aylık hamileyim. hamile kalana kadar ailemin uzak olmasını çok dert etmiyordum. ama şu son zamanlarda annemin ve babamın eksikliğini o kadar çok hisseder oldum ki anlatamam. kendimi çok suçluyorum neden uzaklara geldim diye sonra Allah böyle nasip etti diyorum teselli bulmaya çalışıyorum. olmuyo ama teselli olamıyorum. eşim çok çaba sarfediyo ailemin eksikliğini hissettirmemek için ama illa bi tarafım eksik işte eksik...

Bi çok arkadaş edindim burda çevrem var ama hepsinin ailesi aynı yerde yada aynı mahallede ve ben onlara çok imreniyorum. bende hastalandığımda annemi istiyorum bi çorba yapsın diye yada bana gelsin bi çay içelim . ben ona gideyim kahvaltı yapalım beraber babamın meleğim diye beni hergün sevmesini istiyorum eski günlerdeki gibi telefonle hergün konuşuyorum ama sarılmak öpmek koklamak çok başka.. ama yinede Allahım başka dert vermesin. artık yapacak başka bişey yok. çok şükür ki eşim çok iyi ve bana aşık. Bide inş. ocakta bebeğim olacak Allah nasip ederse onu bekliyorum büyük bi sabırsızlıkla o benim en büyük tesellim olacak Allahın hediyesi olacak.

çok uzattığım farkındayım ve özür diliyorum ama birilerine anlatma ihtiyacı duyuyordum içim rahatladı biraz. herkese sevgi ve huzur dolu günler diliyorum. aeo

• Konu Sahibi manolya_16
canım merhaba şanlısın ki mutlusun ve sana deger veren bi eşin var bebegin olunca onla zamanın nasıl geçtiğini anlamazsın bile.ben evlenince annemlere yakındım bir gün gitmesem öbür gün mutlaka giderdim.kahvaltımızı beraber yapar gezmeye beraber giderdik .şimdi bende gurbetteyim ilk geldiğimde alışamadım sıkıldım şükür ki bende mutluyum iki de oglum var onlarla oyalanıyorum kısmetse inşallah tekrar ankara ya giderim de yine ailemle olurum.kendine iyi bak sevgilerimlee.

• Konu Sahibi manolya_16
derdime ortak olduğuuz teşekkür ederim vuslat06 . dediğim gibi hamile olmadan önce bu kadar değildi. kafama takmıyodum. demekki hamilelikten dolayı hormonlarım beni bu kadar duygusal ve takıntılı yaptı:)) herşey gönlünce olsun ve Allah sizinde mutluluğunuzu daim kılsın.

• Konu Sahibi manolya_16
Ben de ailemden yeni ayrıldım.Aynı duyguları ben de yaşıyorum.Ailesi ile aynı şehirde yaşayanlara imreniyorum,çok hoşuma gidiyor.Burda sadece eşim var,en büyük destekçim o.Kendinizi çok fazla yıpratmayın,mutluluğunuzun tadını çıkarın.Allah sağlık verdikten sonra her şey olur.a.s.

• Konu Sahibi manolya_16
bence dçok şanslısın adı üstünde EVLİLİK
yani kişinin eşiyle aynı evi paylaşması
şimdiye kadar ailen yanındaydı zaten... sevmişsin evlenmişsin
ne mutluki sana buraya kocamdan ayrılmak istiyorum diye konu açmadın seni mutlu ediyormuş önemli olanda bu değilmi...
siz birbirinizle evlenmişsiniz ailelerle değil!!!
tamam aileni özleyebilirsin ama yapıcak bişey yok..zamanla alışırsın
gurbete gelin giden tek sen değilsin...2 yıl daha yeni bi süre...
heleki bebek olduktan sonra onunla daha çabuk alışırsın...
hatta ozaman kocayı bile unutturur sana =)

• Konu Sahibi manolya_16

Bu yazdılarını okurken ve hala ağlıyorumsenağlama
Bende aynı senin gibi yaşıyorum hayatı. Daha evleneli 7 ay oldu. Evlileğe alışmak, başka şehire alışmak birde ailemin yokluğu onları sık görememek. senağlama
Bende diyorum neden buraya geldim. Aile çok önemli niye bunu yaptım. Ama sonra eşim...dünyalar iyisi. Bana çok destek. Ama ben canım sıkılınca bir annemi görüp geleyim, yada annem hastalanmış koşup yardım edeyim yapamıyorum....
Kendimi yarım hissediyorum. Hastalanınca annem gelmeye çalışıyor. Ama artık o üzülmesin diye hasta olduğumu bile belli etmiyorumsenağlama
Babam, abimler, annem sık sık arayıp sesimi denetliyor anlamaya çalışıyorlar yani onların aklı bende, benimki onlarda....
En kötüsü çocuk yapmayı bir süre düşünmüyorum....Çünkü annem yanımda yok diye.Ama bazen kendime çok kızıyorum en azından hayattalar 2-3 haftada görüyorum en fgeç ayda bir. Ya hayatta olmasalardı. Ama insan biliyorda kendine bu duyguyu kabul ettiremiyor....
Canım gördüğün gibi yanlız değilsin bu konuda malesef bende yanlızım başka şehirlerde. Ama Allaha şükür ki eşlerimiz iyi. Sevgiler....

• Konu Sahibi manolya_16
ay canim kiyamam sana...okurken kendimi gördüm bi nevi...
babanin evinden cikinca gurbet baslar ister 1 km olsun ister 1000km...
kendini daha iyi hissetmen acisindan söylüyorum,bir bebegin var allahim saglikla kucagina versin insallah..bende yok,henüz olmuyo...
geldigin sehirde seninle ayni dili konusan arkadaslar bulmussun ne güzel...bende buda yoktu,dili baska,havasi baska,insani baska,inan ictigimiz suyu bile farkliydi...hergün hergün aglardim gizlice,kaynanam duymasin diye öyle köselerde...anneni arayamazsin,derdini anlatamazsin bilirsinki oda üzülür,kiyamazsinda...
bebegin geldiginde emin ol daha iyi daha güclü hissedeceksin kendini,esinde seni cok seviyormus,sende onu...ne kadar güzel massallah,allahim bozmasin...bunlari düsün canim...

• Konu Sahibi manolya_16
Bebegini allahin izini iyle kucagina aldiktan sonra böyle seyleri düsünüp kendini üzmeye zamanin bile olmicakyerimseniben

Zor güzelim kolay degil tabiki, insan ailesini yaninda istemezmi?

Fakat artik kendine bir yuva kurmussun bir iken iki simdide üc oluyorsunuz kendi ailenin sorumluluklari daha agir basacak bir zaman sonra...doganin kanunu bu.

Hem binlerce kilometre uzakta olsunlar yeterki canlari sag ve saglikli olsun yeter be güzelim.:teselli:

Allah mutlulugunu bozmasin.

• Konu Sahibi manolya_16
ooff ooff manolyacım yazını okuyunca yıne kapanan yaralarım deprestı
bende nısanlıyım ve uzaga gelın gıdıcem ama varya bu yoldan donmememk ıcın zor tutuyorum kendımı
oda tek askımı sevdıgım ıcın
nasıl alıscam nasıl ben aılemsız yapıcam dıye dusunmeden yapamıyorum
ama kader kısmet ıste Allah baska dert vermesın dıyorum sonrada herseyın bası saglık cunku
bıde otarftan dusunuyorum ya gozumun onunde olupta hasta olsaydılar
ya yanlarında olupta evımde huzurum olmasaydı emınımkı bu dertler daha cok uzerdı bızı
oyuzdenmı Allah daha beterınden saklasın canım
helekı cocugun olunca dahada bı baglanırsın aılene merak etme

• Konu Sahibi manolya_16
ah canim benim seni anliyorum ama sen dua etki kendi vatanindasin arada belki kilometreler var ama bizim gibi yurt disinda yasayanlar ne yapsin ya helede hic kimsesi yoksa benim burda esimden baska kimsem ama kimsem yok yapayalnizim yani allah mutlulugumuzu bozmasin onemli olan bu canim

• Konu Sahibi manolya_16
Merhaba sevgili manolya,gurbette olmak deyince bende yurtdisindasin zannettim.Haline sükret en azindan vatanindasin.Ben de evlenip yurtdisina yerlestim.Dili,dini,kültürü,gelenek görenekleri herseyi farkli.Hemde hic bir tanidigim,akrabam,arkadasim yoktu.Tamamen yanliz bu süre zarfinda güvenebilecegim akraba boyutunda bir iki arkadas edindim.

Benim de en büyük destekcim esim onsuz buraya dayanmam olanaksiz.Onun sevgisi ilgisi ile yanlizligimi unutuyorum.Yilda birkac kez ülkeme gidiyorum,ailemle hasret gideriyorum.

Sözü cok uzatmayacagim,beterin beteri var yani.Dedigin gibi allah baska dert vermesin.
Allah saglikli sihatli cocugunu kollarina almayi nasip etsin.

• Konu Sahibi manolya_16
canım ıyıde bu çok normal bir durum senin en azından görüşebileceğin bir baban var ben babamı yeni kaybettim.eşin ailen var bence Allah'A ŞÜKRET başka birseyde yapma...

• Konu Sahibi manolya_16
bende gurbetteyim sen benden sanslisin ki kendi ülkendesin ya ben baska ülkedeyim ve sadece 2 saat uzakliktayim aileme ama iste senede bir yanlarina gidebiliyorum bende seningibi cok sorun ederdim ilk baslarda esim saolsun bana cok destek oldu ama simdi hamileyim dogumuma cok az kaldi bütün düsüncem bebegim simdi fazla aklima getirmemeye calisiyorum bazi aksamlar zaten webcam dan görüsüyoruz bebegin dogsun sende onla ugrasmaktan düsünmeye vaktin kalmaz:1hug:
insallah bebegini saglikli bir sekilde dünyaya getirirsin

• Konu Sahibi manolya_16
arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim benimle ilgilendiğiniz için . hepiniz o kadar haklısınız ki .. Allah başka dert vermesin inş.
ama bu aralar kendimi bu konuda çok mutsuz hissediyordum ama şuan yazdıklarınızı okuyunca gerçekten biraz da olda teselli buldum gerçekten çok rahatladım içim ferahladı. Allah herkesin yuvasını korusun mutluluğunuz ve huzurunuz hiç bozulmasın . iiyi akşamlar

• Konu Sahibi manolya_16
benimde ailem uzakta..ben değil ama onlar taşınıp gitti..
ne kadar zor olduğunu biliyorum..evliliğimin 1,haftasında gittiler..
terkedilmiş gibi oldum..zaten evlendiğim zamanda sorunluydum onlarda tuz biber oldu..
hala alışamadım ama iki yılı geçti evleneli..ben hala alışamadım..

• Konu Sahibi manolya_16
Hamilesin diye annenenleri daha çok özlûyorsun. Hamie kadinlar çok hassas olurlar, bilirsinyerimseniben

Bebegini saglicakla kucaga aldiginda, SIKINtin üzuntün geçer, emin ol a.s

Yine senin ailenle ayni havayi alip veriyorsun, peki ya dis ülkelere giden gelinlere ne demeli?

üzme tatli canini, bebegini düsün

• Konu Sahibi manolya_16
canim cok uzuldum gurbette ailesiz cekilmiyor gercekten allah yardimcin olsun bende goremiyorum ailemi 2 senedir falan kim bilir daha kac sene goremicem bayramda geliyor ayni bende sen gibiyim oyle bir hasret ozlem cokuyorki icime yinede onlar iyi olunca bende mutlu oluyorum ne yapalim buda bizim kaderimiz en azindan esinle aran iyi buna sukretmelisin kendine iyi bak

• Konu Sahibi manolya_16
Gurbetlik cok zor.. Allah kimseye yasatmasin. Hele bide baska ulkedeysen dahada cekilmez oluyo. Benim Allaha sukur annem yanimda simdilik. Ama bu yaz tek basima temelli dönücem Turkiyeye. Kendi vatanimda olucam ama bu seferde annemden ayrilicamsenağlama. Annemsiz nasil yapicam, annemsizlige nasil alisicam bilmiyorum:1no2:.
Allah kimseyi sevdiginden, vatanindan ayirmasin:Saruboceq:

• Konu Sahibi manolya_16
bende gurbetteyim ve hiç arkadaşım yok burada((((((((

• Konu Sahibi manolya_16
Evet hiç kimse ailenin yerini dolduramıyor.Onlara duyulan hasreti geçiremiyor.Ama artık senin de bir bebişin olacak.Senin de ailen genişliyor.Sorumlulukların artıyor.Kendini bu konulara yoğunlaştır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…