ocuk istiyorum ama...

canım benim senacım, Doruk'un güzel annesi. yazdıkların yaşayacaklarımın teminatıdır şeklinde okudum. kayınvalidem de aynen seninki gibi olacak malesef. o da oğlunun ve eşinin üzerinden hakimiyet kurmuş bir sultandır ve ben ona aynı koşulsuz şartsız teslimiyeti göstermediğim için beni eleştirmekten ve yaptığım hiçbirşeyi onaylamamaktan hiç çekinmeyecektir. hatta itiraf etmem gerekirse çocuk düşüncesini de senelerce ertelememenin yegane nedeni onun bu tavırlarını mümkün olduğunca geciktirmekti. yani kuzucum yalnız değilsin. kötü niyetli değiller kesinlikle ama bunu neredeyse tüm kayınvalideler yapıyor galiba. hayırlısıyla Doruk'cuğumun 40 ı çıksın, siz 3 ünüz başbaşa bir kalın o kadar rahat edeceksiniz ki, bunları amaaaaan geçti diyerek hatırlayacaksın belki de aklına bile gelmeyecek.

atk cım çok tebrik ederim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

nurfezacım sana da çok geçmiş olsun. umarım herşey gönlünce olur, meleğin en doğru zamanda sana gelir :)

sena annecik, sinem annecik, nur annecik, çiçek annecik, senemcim, pelincim, nurfezacım, atkcım aslıcım ve adını atladığım topic imizin tüm sakinleri,

Sağlığa,
Mutluluğa,
Huzura,
Şansa,
Düşlediğiniz tüm güzelliklere
Açılan kapınız olsun 2010

isteyen, bekleyen, özlemini çeken tüm kadınların, hepimizin anne olduğu yıl olsun 2010 :Saruboceq:

Son düzenleyen: Moderatör:
Oy oy oyyyy epey bi gelişmeler olmuş amma velakin benim akşama misafirlerim olduğundan hepsini tek tek okumaya fırsatım olmadı, sanırım en iyisi daha geniş bir zamanda okuyup yanıtlayacağımmm. Umarım herkesler süperdirrr, ben işte bi öyle bi böyleyimmm, gündüz kafamı dolduruyorumda gece yatağa yatınca işte işler değişiyor aklımdan silinmeyen şu istatistiği sayıklarken uyandım bu sabah, kabus gibi oldu anlayacağınız, neyse işte böyle böyle geçecek anlaşılan 9 ay, hem zati 5,5 ay kaldııı süprizzzzz

Herkeze mutlu huzurluuu en müthiş güzel haberli gelişmeli bebiş bebiş kokan yeni bir yıl diliyorummmm, sizi kocaman öpüyorummmm hihoyyyt alkisalkisalkis :içelim: a.s. :lepi:

kızlar hepinize teşekkürler iyi dilekleriniz için,bu yıl hepimize uğurlu gelir inşallah. Hepinize sağlıklı,mutlu,huzurlu,bebişli bir yıl diiyorum:)

senacım yazını okuyunca gözüm korktu birden,umarım bunları ben de yaşamam. En kısa zamanda atlatırsın inşallah bu günleri. Doruk bebeğin 40'ının çıkmasına az kaldı dimi? Ondan sonra rahatlarsın inşallah

ohhh be yeni yılın en güzel haberi oldu buu, çok tebrik ederim hayatım seni ve eşini, Allah sağlıcakla tamamına erdirme nasip etsin inşallahhh. Senin şimdi olduğun dönemlerden aklımda en net kalanı bel ağrısı ve gazlarrr, hadi bakalım serüvenin maceran hep gülücüklerle geçer inşallahh

Sena annecik valla ne denirki hiç bilemiyorumm, zaten tahmin edemediğim bir sıkıntı yumağının içinde debeleniyorken birde en yakınlarımız bize yük olmoorr mu çıldırmak içten değil. Bazen şöyle derin bir nefes alıp empati kurmaya çalıştığımda çoğu zaman karşı tarafada hak vermişimdir ama bazı durumların özelliği ve önemi var. Mesela senin durumun, sen daha lohusasın ve hiç bilmediğin yeni tanıştığın büyük sorumluluğa uyum sağlamaya çalışırken herkesin biraz kendini, doğrularını, egolarını, posizyonlarını geri çekmesi lazım. Ama iki ablamda da yaşananları düşününce bırak kayınvalideleri annemim bile ne denli çıldırtıcı olabildiğini hatırlıyorum, haksız değildi belki ama geri durması zamanda yinede ben ben diyip durunca çekilesi olmuyordu tabi.

Amacım yangına körükle gitmek değilll seni az çok anlayabildiğimi göstermeye çalışıyorum o kadar, ve bence kesinlikle unutulmaması gereken yaşanlar ancak geçmiş olduğunda aslında çok da kötü değilmiş dedirtebiliyor ancak, sen hayattaki duruşu net birisin kendi doğru yönünü bulacağından şüphem yok, ama umarım kendine doğru zamanı yeteri kadar vermeyi ihmal etmezsin ve bizide çok fazla sensizle gark etmezsin, zira burada da sana ve bakış açına ihtiyaç duyanlar var. Öpüyorum annecik seni ve tatlı bebişini

Çok sağol cnm.Şu an bel ağrım falan yok ama biraz gaz problemi var malesef,hatta kabızlığa doğru gidioBen de netten hangi dönemde neler yemem gerektiğini araştırıyorum.Sizler neler yiyip içtiniz kızlar?

ya kızlar ben bişe daha sorcam. Geçen çarşamba kadın doğum doktoruna gittim ya kan testi yaptırmak için. Doktor hem gebesin dedi hem de ne vitamin ne folik asit vermedi. Sizce bu normal mi????? Stres yaptım iyice

ya kızlar ben bişe daha sorcam. Geçen çarşamba kadın doğum doktoruna gittim ya kan testi yaptırmak için. Doktor hem gebesin dedi hem de ne vitamin ne folik asit vermedi. Sizce bu normal mi????? Stres yaptım iyice

Şekercim hemen helecanlanma sen bakimm. Öncelikle folikacid işine zaten çok önce başlayabilirdin ama başlamadıysanda geç kalmadan bence hemen başla, birkeç çeşidi var en iyisi doktoruna danış, vitami işine gelince o biraz da kan değerlerine bağlı bana 12. haftadan sonra verdi doktorum. Sanırım öncelikle kendine bundan sonrada devam edeceğin doktorunu bulmak olacak ki bende bu konuda çok zorlandım, şimdide ikili tarama testim riskli çıkınca hastaneyle bağımı koparmamaya karar verdim, anlaşılan şimdilik tek görüş açısına güvenebilmem mümkün değil.

Yeme içme mevzuuna gelince hergün mutlaka bir bardak sütünü, portakal suyunu ve en az iki litre suyunu ihmal etmiyorsunn. Peynir kahvaltının vazgeçilmezi olmalı bi de yaklaşık hergün yumurta,bunun yanı sıra bol bol taze yeşillik ammaaa çok iyi yıkanmış olmalı, en önemliside çiğ et vb den uzak durmalısınnn. Ehhh benden bu kaaa afiyet bal şeker olsunn :icecream:

Bir hafta sonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruzzzz malesef tatil çok güzel ama hep bana çok kısa geliyor. Ehhh diyecek bişey yok kimseciklerde ortada yok hadi bakalım hepimize güzel bir yeni yıl yeni haftaa gelsinn :lepi: alkisalkisalkis

MERHABAA FORUMUMUZUN GÜZEL ANNELERİ VE ANNE ADAYLARI NASILSINIZZ???
BU HAFTA NELER YAPACAKSINIZ HEE ANLATIN BAKEM BENİ SORARSANIZ AKŞAM BÜYÜK BİR AĞRIYLA UYKUMDAN UYANDIM VE ADET OLDUM :)
NEYSE BAYA STRES YAPMIŞTIM ZATEN İLACIMIDA ALAMADIM BU YÜZDEN:)))
ÇOK ÖPTÜM HEPİNİZİ
SİNEM VARYA DEDİĞİN GİBİ 3 GÜN TATİLDİ OKADAR ÇABUK GEÇTİKİ ANLAMADIM kaydirigubbakcemile2

günaydın topic imizin güzel anneleri ve güzel anne adayları opuyorumnanaktan

yeni yılın bu ilk haftası hepimiz için hayırlı ve güzel olsun devamı da öyle gelsin. ben hemen haberimi veriyim 1 ocak sabahı regl oldum. hatırlarsanız daha önce de doğumgünü sabahımda olmuştum. önemli günleri hiç kaçırmıyorum maşallah :roflol: ama ben artık hamile kalayım bu da 2010'un ilk ve son regl i olsun diyorum, moralimi bozmuyorum. bu arada preseed siparişi verdim. bir de onunla deneyeceğim tabi yumurtlama günlerime yetişirse. benden 2010 un ilk haberleri bunlar. umarım hepinizde keyifler yerindedir.

nurfezacım ne diyoruz sağlık olsun, hayırlısı olsun :)

Neden bozacakmışız canım aaaa :)
Herşeyin hayırlısı olsunnn hihoyyyt

Merhaba güzel hanımlarrr..

Bayıldım size bu moral bu şevk bravoooo alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis
Umarımmm bu inancınız sizi hedefe koşturur.

Ben dün gece yarısı 4 suları bir uyandım uyanış o uyanış bir daha da gözlerim kapanmadı, haliyle şimdi çok fena uykum varr, noloorr böyle anlamadım doğrusu, tatil bitti diye vücut tepki mi veriyor ne anlamak mümkün değil, halbuki şimdi evde olsam mışıl mışıl horuldardımm... Ahh çıkmadıki büyük ikramiye anında istifa edeyimm, her ne kadar çoğunluk sıkılırsın falan desede yok kardeşim niye sıkılacakmışımm, sekiz saat yarı açık cezaevi gibi dairede zorunlu bulunmaktansa özgürce dilediğini yapabilme fikri bana çok hoş geliyor. Umutlar bir başka bahara artıkk :1closedeyes:

ilahi sinemcim yaa varya senle hayat geçer he şimdi bende oturduğum yerden hayal kurdum cezaevimi vs yok anacım Allaha şükürler olsun. Bu zamanda böyle işe sahip olmak çok büyük bir nimet :) Bu arada dediğin gibi uyku dengesizlikleri yaşıyon ee tatilde bol bol yat sonra sabah erken kalk tabi şimdi uyuklarsın üstüne birde hamilesin :)
Valla bana da amorti çıktı.. Neyse üzülmedim aslında:))))) sabah bende düşündüm zengin kocaları olan ev hanımlarını oh beee.. Düşünsenize emek yok bişey ondan bundan şundan alıcan hep gezcen kocan gezmek istemicek sen kızacaksın ıdıdı dıdıdı.. ANAAAAA
Eşim bana hep diyor valla iyiki çalışıyosun tatillerde adamın burnundan getiriyom. gece bile uyutmuyom adamı :kedi: yaniiiii o yönden değil vırvırvır konuşuyom ayol laelaelaelaelae

ahahahaha nurfezacım çok haklısın sinem annecikte bir stand up havası sezinliyorum onu okumaya başladığım ilk günden beri. aahh bana amorti bile çıkmadı tabi bilet almazsam çıkmaz di mi :)))))))))))) amaaa en büyük piyangom bu aralar çıkacak hissediyorum bunuuuuuuu :Saruboceq:

bu arada benim de zaman zaman aklımdan koca parası yiyen bir kadın olmak geçmiştir amma velakin bööle çok paralı kocaların ortağı (kötü kadınlar!!) da çok oluyor genelde. onu düşünüp amaaan boşver, bugünümüze şükür deyip geçiyorum :)

Falla öle canım yaaa ehueheuehhueh Sinem çok tatlı bir anne olucak maşallah ona
Handecim sana da Rabbimden tez zamanda sağlıklı hamişlikler nasip etsinnnn mükemmel anne olacağın kesin bu arada NURR ve SENAAAA nerdesinizzz yaawwww???
gelin artık yaaa kaydirigubbakcemile

AY KIZLAR BENDE MAARİFİ KURTARIOM ZAAR. SON HAFTALAR NOTLAR ÖDEVLER DERKEN EEE BE OKULDAN AYRILAMAZ OLDUM. BU ARADA E-OKULU BİLİRSİNİZ MEB'İN VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ AYNI ZAMANDA DA DEĞERLENDİRME AĞI.. NEYSEM ÇOCUKLARIN SON NOTLARINI GİRMEYE ÇALIŞIOM SON SÜRAT, BİR DE GERİ SAYIYORUM VALLA BENDE ZEVKLE. ÖHÖMMM ŞÖLE Kİ: NÖBETTEN DÜŞMEME 2 HAFTA KALDI, SÖMESTRE 3 HAFTA, DOĞUM İZNİME DE 6 HAFTA VAR YAAAA YUPPİİİİİİİİ!!! GERİ SAYMASI ÇOK EĞLENCELİ. DÖNCEM BEN SİZE DÖNCEMMMM ŞU İŞLER BİTSİN EFSANE GERİ DÖNCEK ARANIZAAAAA... HADE BAKAM YOL VERİN BANA ACCUKKK, ÇOCUKLAR NOTA AÇÇÇ NOT VERMEM GERENKKK NOTTTT!!!zemuszemuszemuszemuszemuszemus

Melaba kızlarrr....

ilahi çok fena güldürdünüz beni moral verdiniz, sağolun varolunn. Da siz şu istifa mevzuma niye güldünüz ben onu anlayamadımm. Şekerler ben kocişim zengin olsunda bende eve konuçlanıyorum demiyorumkiii, ben zengin olayım onuda evinin babası yapayım istiyorumm. yan yana diz dize oturur büyütürüz en sağlıklısından bebişlerimizi di mi ama :lepi: offf be hayali bile züperrr, o vakıf senin bu vakıf benim kokoş kokoş dolanırım artıkınn

Neyseee bu arada dünyaya dönelim di mi ama, efenim ben sabah yine kurulmuş gibi 4 de uyandım ve sonrada debelene debelene tam uyanma vaktimde yine daldımki malum sonrası sersemlik, uyanmak istememe tekrar hayallere dalma ama malesef işte gine işteyimmm. Ama şu doğum izinleri işini falan nur hocamdan duyunca pek bir hoşuma gitii, gitmesinedeee sonrasındaki maceralar konuusnda da sena anneciği anımsayıp şöyle bir gurkkk yaptım :ecrin_bebek: Amaannnn neyseee moralimi bozmayacağımmm Allahh hepimize mutlu mesut bir yıl versinnnn aminnn... :Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…