ocuk istiyorum ama...

ben hamilelğimin 6. ayında çok fena grip oldum ve antibiyotik kullanmak zorunda kaldım, tabii tercih edilen bi durum değim ama ne yapalım hastalık bu, geçmişler olsun

bebek 6 haftalık olana dek herhangi bir zararı yok canım.
sorun kalp atışından sonra için rahat olsun..

hayırlı doğumlar
allah ana oğul yardımcınız olsun,
bir avazda bir nefeste kavuşun birbirinize inşallah :))

günaydın hanımlaarrr.... hihoyyyt

naberler bakalım.. tuğbamın da doğum miladı belli olmuş artıkın.. benim paçalar da tutuşmaya başlayacak sanırım delikafadulden malum sırada ben varım.. ve çok heyecanlıyım.. ama bu heyecan korkudan değil mutluluktan.. çünkü azramın içimde giderek belirginleşen hareketlerine hergün daha fazla hayran kalıyorum ve her ultrasonda sakladığı gül yüzünü, minik ellerini, topiş topiş ayacıklarını doya doya öpebilmek için daha bi sabırsızlanıyorum.. boshayallersmile

tuğbacım nacizane aklına gelirsem eğer benim için de dua eder misin tatlım.. Allah hepimize hayırlı doğumlar hayırlı evlatlar nasip etsin.. sende bi avazda kurtul inş. dualarım seninle.. olumunekankayizsmile

sinem anne, sena annecik Şeniz herkes ayrı ama sizi daha bi özlemişim yahuuu bilmiyorumkismile

aslı da yok çoktandır o nerelerde acep :uhm:

portakalım burdayım :))
artık sizlerden biraz uzak kalıyorum oğlan büyüdü, emeklemeler sıralamalar şu an günlük hayatımızın bir parçası, bir dakika durmuyor yashu , bir yuvarlanma bir ittire ittire totoyu kendini ordan oraya atma çabası içinde ki ben de sağında solunda önünde arkasında heder oluyorum. Zaten gecelerimiz hala düzensiz ve uykusuz.. Doruk adını koymayı düşneneler varsa son kez uyarıyorum aman dikkat :)))

Ben diyete başladım geçen hafta başı, zira oldukça yağlanmıştı artık bünyem. süt de & 90 bitti gitti zaten , sadece tek meme o da gece 1 veya 2 gibi veriyorum , paşa kendini mutlu hissetsin diye..Bu sabaha karşı da doğum ile birlikte toplam 18-19 aydır ilk defa regl oldum. Bu sütün cidden artık bittiğinin de bir göstergesi. Hiç ağrılı olmazdı benim reglem ama bu sabah ciddi bir karın ağrım var. Herhalde sökülmesi zaman alacak bunca aydan sonra..

Yaklaşan doğumlarınız ve bebeklerinize kavuşma zamanlarınızı iyi değerlendirin derim naçizane. Yardımcı kadın ayarlayacaklar bu işleri son dakkalara bırakmasınlar, evde doğum sonrası ilk günlerde yardımcı olması çok faydalı. Uyuyabildiğiniz kadar uyuyun, bebekle ilgili kitapla okuyun. Nefes egzersizleri çalışın normal doğumcular, rahiöim açılmasına faydası çok bu egzersizlerin..

İhtiyacınız olan şeyleri de soruverin bir zahmet.
Hepinizi öperim :)

ah be anniş müthişsin vallaa, vakit yokluğunu çok iyi anladığım şu sıralarda sana olan şaşkınlığım dahada artıyor, hangi arada derede pc de olabiliyor ve bu kadar sakin kafayla akıllıca öğtlerde bulunabiliyorsun bravo doğrusu. Netekim benim kuzum gündüz sürekli tilki uykusunda olduğundan wc ye bile zor gidiyorum. Kızlar dediklerinin altına bende imzamı atarım, evet planlamların çok da işe yaramadığını benden iyi tecrübe eden olmamıştır ama yinede dımdızlak kalmamalı, anneanneşer yardımcılar iyi örgütlenmeli bi de bence en önemlisi bebişin ne isteyeceği yani akışına bırakabilmeyi becermek. Benim tek yapabildiğim bu oldu, kuzumu 5 saat sonra alıverdiler koynumdan, 2 gün sonra 5 dk görebildim dokunamadım bile, çıldırmak nedir işte o zaman anlamıştım ama yinede akışına bıraktım kendimi, böyle olacaksa olsun dedim, sıkmadım isyan etmedim, eve döndüğümüzde hem anneanne hem babaanne beraberliğinden doğan karmaşayı duymadım bile...

off bir an geri döndüm o günlere zordu yaw düşünmemek en iyisi.

bu arada sena anniş tamda yarama parmak bastın şu regl meselesi. Doktorum 40 mız bittikten sonraki muayenede regl olmadığımı duyunca olmam için bana farlutal isimli bir ilaç verdi, o an hiç sorgulamadım, yani neden olayımki süt koruyor işte ne güzel di mi diye, netekim rapor isteme derdinde olduğumuzdan eşimde bende hiç sorgusuz he he dedik çıktık. Ben hiç yapmadığım şekilde hiç prespektüsü okumadan başladım ilaca, ertesi sabah yani ikinci ilaçtan sonra kuzum her zamanki fazla sütü ağızdan fışkırtma operasyonunda çok az sarı bişeyde kustu Allahtan eşimde yanımdaydı ve gördü, ben acayip korktum ve hemen şimşek çaktı koşup okudum ilacı, zaten hamişlere kesin yasakmış emziren annler için de araştırma yapılmadığı ama süte karıştığını okuyunca hemen doktoru aradım, cevap yok. Bende çocuk doktorunu aradım böyle böyle diye, kadın beni epey sakinleştirdi, ilacın böyle bişey yapmayacağını ama hormon içerikli olduğundan kullanmamam gerektiğini hemen regl olmamamın çok normal olduğunu söyledi ve tabi bende ilaca devam etmedim. Bu arada kendi doktorumubi daha aramayıda unuttumm. Takiii bugüne kadar çünkü bugün rapor almaya gittik ve bende saf saf hemen böyle böyle oldu diye söyleyinceeee amanın adam sen bir köpürdü bir saydı döktü çocuk dokturuma anlatamam, bir hışım farmakoloji ansiklopedilerine koştu bana makaleler okuttuu, hemen o doktoru bırak, izin ver arayayım onu haşlayayım bile dedi deli adam. Odasından çıkarken kendimi dayak yemiş gibi hissetim, işin en acısı da hiç cevap verememek oldu çünkü rapor almak zorundayım eyvahedigeldismile

özetle kesinlikle ilaç kullanmayı düşünmüyorummm bilmiyorumkismile

vays bee anne diye tanımlanmak çok acayipmişşş, fezoşş bende sizleri çok özlüyorum ama çok mümkün olmoorr uzun uzun hayattan kopmak ve buralara uçmak ama yinede kaçamak yapmayı beceriyorum gördüğünüz üzre hemde artıkın evde tek başınayız, zuzum ve ben. Bu arada yemeğimi kekimi bilem yaptım, nerelerimi kaşasam bilemedim delikafadulden

bu arada demek minikliğin ismi kesinleştii, azra! maşallahh güzel ve son zamanlarda duyduklarımdan farklı. Bizim didoşda usg de doğru dürüst yüzünü göstermezdi, oradaki hareketleride çok belirleyici oluyor mesela şimdide uyurken elleri kolllarıyla mutlaka yüzünü kapatıyor bakalım minik azra nasıl olacakk, tadını çıkar tatlımm, son zamanların, hamişlik bi başka güzel yaw, demiyorumki sonrfa çok zorlanacaksın, boşver hiç düşünme sen o faslı, şimdinin güzelliğini doya doya yaşa, bol bol uyuu, bol boll eşinle gezin tozun...

Sinem ne diyosun ??!!??
Ne farlutal , yaw
Benim doktorlarım 6 ila 12 ay arasında regl olmayabilirsin eğer tam kapasite emzirirsen sakın telaşlanma dediler. 40 ına farlutal yazmak da neyin nesi????????????????????????????

Çocuk doktoruna devam et jinekologu en kısa zamanda şutla diyorum başka birşey demiyorum ben...

bende aynen katılıyorumm, ama hendeği de geçmem lazımm beyefendinin en büyük savunması süt koruyor zannedip hamile kalıp çıkıvermiyeymişim karşısına. Tabi ben zıır cahilimyaaa 8 yıl öyle süte müte güvenip korundumya. Aslında en çok da kendime kızıyorum nasıl olurda kumadan içmeye başladım diyeee iaz maz iki tane ilaç bi şekilde geçti kuzumaaa, bundan sonraa çookk daha dikkatttt lmaz:

merhaba kızlar naberler...

ben hafif depresif ruh halindeyim bugün.. nedendir bilmiyorum.. sanırım yine bu lanet hormonların işi.. o yüzden de hemen akşam olsa evime gitsem tatilime başlasam diyorum.. hafta sonu, tatil tatil, ve kocişle başbaşa iyi olacağımı düşünüyorum.. bu arada tuğba bugüne kadar doğum yapmadıysa bile bugün doktor müdahale edecekti değil mi?

hadi bakalım hayırlısı olsun inş.

ya sinem anne.. ilk defa sende duydum galiba, 40ı çıkar çıkmaz regl olmak ne demek yaa.. sena annecik doğru diyor. bence de sen o doktorunu bi an önce şutla.. tabi şu rapor işinin bitmesi lazım di mi??

sena anne bu aralar bende bi tuhaflık var.. bırak organize olmayı herşeyi koyvermiş durumdayım.. kendimi bayramdan sonrasına programladım ve şu an kafa tatilindeyim.. 37.haftaya kadar çalışabilir raporu aldım ve işe gelip gidiyorum, onun dışında da evde tek yaptığım tembellik.. bu arada normal doğum hazırlıkları için bahsettiğin nefes egzersizleri ve kegel egzersizlerini yapıyorum.. umuyorum bi faydasını göreceğim..

uff çenem çok düşük.. işte yapasım yok.. akannehir bakalım şurada 4 saat kaldı mesai bitimine.. ben biraz ya sabır çekim..

herbikeşlere şimdiden iyi hafta sonları..

burdayım portakalcım. işlerin yoğunluğundan çok fazla fırsat bulamadım uğramaya, malum ramazan da eklenince, misafirler davetler falan nasıl geçiyor zaman anlamıyorum. zaten senden başka da merak eden yok sağol canım.
bebek olayına gelince ilk ay veto yedik çok moralim bozuktu zaten bir süre.. çalışmaları sürdürüyoruz ama hayırlısı bakalım...

selamlar kizlar)
arasira girip haberlerinizi aliyorum ama yazmaya pek elim gitmiyor nedense...hevesim kacmis durumda benimde ..Aslicim senle ayni durumdayim yani...bu ay da pek ümidim yok ..bugün yarin görürüm kirmizi karti gene ...öffffsenağlama calismalara devam bakalim...

Tugbisten güzel haberler alalim bakalim, saglikla bebisine kavussun...:Saruboceq:
Feyzuscum canim benim, hft sonu geldi, bol bol tembellik yap, keyfini çikar..
Sinemcim ve senacim tecrübelerinizi bizden esirgemeyin...zamani gelince ihtiyacimiz olacak :Saruboceq:
hepinizi öpüyorum ,iyi haftasonlari güzelleropuyorumnanaktan

ya tatlım sen doktorlar konusunda ne şanssızsın beyaa! cidden en antikası hep sana mı düşer yaa? emziren annelerin adet görmemesinin çok normal olduğunu anadolunun dağ köyünde yaşayan hafize teyze dahi biliyor da doktorun bu ilacı sana nasıl dayatabiliyor! hakkaten yaaa ver sen şu doktorun telefonunu ben arayıp fırçalayayım bak sinir oldum yaaa!
kızlar doğuma gidenlere allaha emanet olun, tez vakitte kolaycacık bebişlerinizi kucağınıza alın diyorum, süt gelmiyor demeyin ısrar ısrar ısrar edin, süt mutlaka geliyor! sağlıklı ve normal doğumlarla, sağlılklı gelecek nesillere diyorum ve hepinizi öpüyorum.

ben geldiiiiiiiim,hem de 2 kişi olarak :))) 26 ağustosta doğdu meleğim,herşey yolunda. Baksanıza pc başına bile geçebildim:))))) hemen özet geçeyim: epiduralli normal doğum oldu,epidural takılana kadar baya zorlandım ama sonrası çok kolay geçti.biraz dikişim var ama hızla iyileşiyor:) oğlum 2980 gr 49 cm doğdu,minicik bişey ve kimseye benzemiyo:)))) şimdilik bu kadar kızlar görüşmek üzereeeee

ay ne güzel haber bunlar:) çok sevindim canım allah analı babalı büyütsün. sana da geçmiş olsun. bende merak ediyodum cuma günü doğum yapcaktın nasıl geçti diye. çok şükür hayırlı haberleri aldık. şu epiduralli doğumu bende merak ediyorum ayrıntıları anlatırsın. belki bir gün lazım olur :)

Tebrikler Tuğba'cım kaydirigubbakcemile5 Ata Pamir aramıza, dünyanıza hoşgelmiş Allah sağlıkla ve analı babalı büyümesini nasip etsin, bahtı açık, şansı bol olsun...opuyorumnanaktan

amanıınnnn ne kadar güzel bi hafta başlangıcı oldu benim için.. tuğbacım.. Allah oğluşunu sizlere bağışlasın, analı babalı büyüsün, akıllı uslu çocuk olsun inş. yerimseniben bi ömür boyu sağlıklı, huzurlu ve birlikte güzel günler geçirin inş. opuyorumnanaktan maşallah maşallah neredeyse 3 kilo doğmuş kuzu.. yerim ben onuuu :asigim:

ayy çok mutlu oldum yaa.. darısı bizim başımıza artık.. peliinn sıra bana geldii... hadi bakalım bi epiduralli normal ve kolay doğumda ben istiyoruuummm.. zemuszemus

hayırlı olsun canım
allah sağlıklı mutlu bir yaşam nasip etsin hem bebikoya hem size :)))
bol şans, uykusuzluklardan yılma e mi gececek nasılsa :))))))))))))))))

Kızlar
Sccuba Sinem in annesi kalp krizi geçirmiş, hastanedeymiş, S,nem çok üzgün ve moralsiz hepinizin duasına ihtiyacı var. bilginize,

Kızlar
Sccuba Sinem in annesi kalp krizi geçirmiş, hastanedeymiş, S,nem çok üzgün ve moralsiz hepinizin duasına ihtiyacı var. bilginize,

çok üzüldüm.. Allahtan annesine acil şifalar diliyorum.. sineme de kolaylıklar.. :Saruboceq: mübarek ramazanda dualarımız kabul olur inş.

bizi de bilgilendirdiğin için ayrıca teşekkür ederim sena anne..

görüşmek üzere..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…