Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bilmiyorum ki kuzum eşimde yanımda değil zaten öyle bile olsa değerlendiremiyoruz bu ayda hüsran o değil reglim ileri attı ben olana kadar sen ikinciye olacaksın neredeyse 😂😂
Bakalim surpriz yumurtalar bu ay kimler olacak canim hayirlisi olsun kimyasal oldugumda 41. Gun regl oldum sonraki ay 36. Gun regl olmustum bende.

Merhaba şimdi doktordan çıktım ve kafamı toplayamiyorum bı tane çocuğu. Var iki yıl önce dış gebelik geçirdim ve bir yıldır bebek. istiyoruz letu kulandim 3ay olmadı Bı kere de iğne çatlatma
Bu ay femara kullandım ve rosgenyl woman adetle birlikte bugün 13gun sağ ve solda 19ve 18mm yumurtam olusmus AMH0.3 ve bana doktorum sağ yumurtalık rahme yapışık dedi tüp bebek yapalım dedi bu ay çatlatma iğne ile hem kendimiz deneyelim hem de düşünelim dedik aşılama boş vakit olur amh degerinden dolayı dedi
Ben napayim kaldım tepkisiz ve anlamsız
Bı de aklımda soru kaldı doktora sormayı unuttum eğer yapışıklık varsa o tedavi edilmeden tup bebek olur mu

İnşallah bitanem 🙏🏼 zaten gün aşırı olduysa yüzücünün yumurtayı yakalama olasılığı yüksektir 🥰
valla meme hassasiyeti belirtisini ben pek takip edemiyorum çünkü hep hassas 😫 sorması ayıp akıntın ne şekilde şu an senin?
Bende pek olmaz hassasiyet genelde nadiren olur o yuzden onu baz almistim kendime. Akinti 2 gun yogundu yani kivam olarak dun 3. Gun baya ic camasirim islaniyordu nerdeyse. Bugun pek yok bakalim bitti o durum ama kasigim yattigimda donerken bile baski oluyor hala. Bu ay sag taraftan yumurtlama hissettiriyor kendini. Bu ay yumurtayi yakalamazsa yine doktora gitmeyi dusunuyorum bir sikinti varsa zaman kaybetmeyeyim diye belki bir hormon veya sperm sorunu vardir. 20 li yaslarda olsam neyse de belli yastan sonra korkuyorum.

lilyrosey lilyrosey canım, ben bir yıldan fazladır uğraşıyorum çocuk için. Bak ben diyorum biz demiyorum dikkat edersen, bu süreçte bazı problemlerim çıktı tüplerim tıkalıydı falan filan.. bir sene sonra hamile kaldım ama düşük yaptım. Eşim de istiyor ama benim düşündüğüm gibi düşünmüyor. Bir sene bana destek oldu ama her şeyi ben araştırıyordum doktor ayarlıyordum o sadece beni hastaneye götürüyordu. Şu an en ufak bir şey söylesem çok kafana takıyorsun, çok düşünüyorsun, başın ağrısa hastaneye gideceksin nerdeyse falan diyor. Üstelik gurbetteyim dertleşebileceğim kimsem yok burda.
Kısacası erkekler gerçekten bizim gibi düşünmüyor. Siz de daha 6 aylık evliymişsiniz biraz zaman tanı kendine ve evliliğine. Ben de yaş geçiyor kafasına girdim hep aklımda bu var kendime engel olamıyorum ne yapayım 🤷🏻‍♀️ seni çok iyi anlıyorum ama geçecek her şey rayına oturacak bebeğini kucağına alacaksın inşallah 🙏
Yok kuşum ben eşin bebegi sana lutuf olarak veriyor demek istemedim bazen oyle dusunmesede oyle gibi davraniyolar cunku stresi bizim kadar kaldiramiyor bizim hassas oldugumuzu bildigi icinde can acisiyla nerden vurabilirim diye sacmaliyorlar bazen iste ama eminim oyle degildir. Sen aksama daha farkli bir psikolojide olacaksin ve tatliya baglayacaksiniz o listeyede ekle kendini lutfen ilk bir yil birbirimizi yemedigimiz konu kalmadi bizimde.
Ay konuşmaya ihtiyacım varmış yazdıklarınızı okudukça valla ağlamaya başladım sinir boşalması yaşıyorum galiba. Çok teşekkür ederim kızlar ya.

Ben 27 eşim 34 yaşında dolayısıyla ben de çok gecikmek istemiyorum. Yeni evliyiz ama yaşlarımız çocuk için artık hadi denilebilecek yaşlar.

İnşallah biraz beni kırdığını anlar, yoksa ben adım atmayacağım.

Ay konuşmaya ihtiyacım varmış yazdıklarınızı okudukça valla ağlamaya başladım sinir boşalması yaşıyorum galiba. Çok teşekkür ederim kızlar ya.

Ben 27 eşim 34 yaşında dolayısıyla ben de çok gecikmek istemiyorum. Yeni evliyiz ama yaşlarımız çocuk için artık hadi denilebilecek yaşlar.

Kesinlikle anlayacaktir kirdigini hayatta ne engeller var ilk engelde havlu atma kuzucum 😘 belki bebis dollenmistir bile kiz ne zaman yumurtladigini bilmiyosun sonucta 😍

Eğer evliliğinden ve eşinden genel olarak memnunsan hiç kafana takma, ara ara hepimize geliyor bu hisler. Ben de kaç kere “ben de artık uğraşmayacağım bir tek benim mi çocuğum sen niye hiç düşünmüyorsun” dedim. Ama geçiyor bir iki güne çocuk isteği daha ağır basıyor 🤭 bana dedi ki “sen araştır ne yapılacaksa bana söyle, ne yenmesi gerekiyorsa getir önüme koy yapmazsam o zaman şikayet et”. Ben de gittim aktardan bir şeyler aldım keçiboynuzu özü çakşır kökü falan bunları yiyeceksin dedim 😂 sonra doktora gitmem lazım şöyle şöyle bir sorunum olabilir dedim tamam dedi götürdü. Yani erkekler çok düz hayatım, böyle şeylere kafaları mı basmıyor bunları düşünecek vakitleri mi yok bilmiyorum ama bizim gibi düşünemedikleri kesin. Bir de eve gelince huzur istiyorlar sanırım, elbette biz de huzursuzluk istemeyiz ama bu onları çok iten bir şey. Hiç kendini üzme, sen net ol o sana uysun geçecek inşallah bu zamanlar 🌺

Kızlar ben 1 buçuk yıldır gebelik istiyorum bu ay femara + çatlatma iğnesi oldum. 13 aralıkta çatlattım 29 Aralık test günüm ama dayanamadım 2 gün önceden predictor erken gebelik testi yaptım gebe miyim bakar mısınız

Eklentiler

• A45BA47A-C27D-4BED-9E04-FB6792CCFA72.jpeg
    A45BA47A-C27D-4BED-9E04-FB6792CCFA72.jpeg
    36 KB · Görüntüleme: 56
Kızlar ben 1 buçuk yıldır gebelik istiyorum bu ay femara + çatlatma iğnesi oldum. 13 aralıkta çatlattım 29 Aralık test günüm ama dayanamadım 2 gün önceden predictor erken gebelik testi yaptım gebe miyim bakar mısınız
Kaç dkkada çıktı canım var gibi ama testte dağılmış sanki ama ikinci pembe çizgi var yani bilemedim

Bende pek olmaz hassasiyet genelde nadiren olur o yuzden onu baz almistim kendime. Akinti 2 gun yogundu yani kivam olarak dun 3. Gun baya ic camasirim islaniyordu nerdeyse. Bugun pek yok bakalim bitti o durum ama kasigim yattigimda donerken bile baski oluyor hala. Bu ay sag taraftan yumurtlama hissettiriyor kendini. Bu ay yumurtayi yakalamazsa yine doktora gitmeyi dusunuyorum bir sikinti varsa zaman kaybetmeyeyim diye belki bir hormon veya sperm sorunu vardir. 20 li yaslarda olsam neyse de belli yastan sonra korkuyorum.
BB_Queen BB_Queen guncelleme yapiyorum az once birden oyle akinti geldi ki namazimi tamamlayamadim yarim biraktim resmen afedersin altima yapmisim gibi yumurtlama bittiyse bu neyin nesi simdi anlamadim

Kızlar İstanbul Anadolu tarafında önerebileceğiniz kadın doğum uzmanı var mı
Canim ben Pendik yüzyıl Hastanesi'nde iki dogumumu yaptım oradan bildiğim doktorlar var. Kimisi hala orada kimisi yine Pendik Medical Park vs oralarda. İsim olarak Halide Yüksel, Esra Günay, Neslihan Alan bunları verebilirim. Hepsinin çok çok hastası var çok iyi doktorlar.

BB_Queen BB_Queen guncelleme yapiyorum az once birden oyle akinti geldi ki namazimi tamamlayamadim yarim biraktim resmen afedersin altima yapmisim gibi yumurtlama bittiyse bu neyin nesi simdi anlamadim
Yumurtlama bittikten sonra su gibi akıntı olması normal canım. Bi süre sonra azalır ve kurur, kremsi veya yapışkan bir hal alır. Endişelenme 🌼 Hatta için rahat etsin diye kadın doğuma git adetinin 3. veya 4. günü, bi hormon testi yaptır. Ben test yaptırdıktan sonra inanılmaz rahatladım

Bir ablan olarak görebilirsin beni canım. bende bu gunleri ilk çocuğumda yaşadım. Bizler strese giriyoruz evet ama onlar da strese giriyor biliyor musun ve bunu belli etmiyorlar. Ya da bu şekilde biraz kırarak, biraz agresif tavırlar sergileyerek canımızı acitiyorlar. Sonrasında farkına varıyorlar evet ama bizim kirginligimiz öyle hemen geçmiyor. Keşke böyle yapmasalar diyeceğim ama bu nasıl soyleyim yaradilislari gereği erkekler bizim gibi ince dusunemiyorlar. İlk önce davranıp sonra dusunebiliyorlar. Bizde düşünüp sonra harekete geçiyoruz. Bu onlar için çok büyük bi eksiklik öyle düşün kirginligina bu açıdan bak. Sonra eminim sen de affedebileceksin. Sonra her şey daha da pozitif olacak inşallah testinde ☺️

Kızlar merhaba reglim 21nde bitti 24 teste başladım testimi yorumlarmısınız? Yaklaşık 4 aydır ovülasyon testiyle hareket ediyorum ama bir türlü tutturamadım bende ve eşimin testlerinde hiçbir problem yok ama gebelik olmuyor 😢Eki Görüntüle 3359006
Ovulasyonla takip etmeyin derim regl bitti mi 3-2-3-2 diye kuralına uyabilirsiniz. Ben pek güven olmuyor ovulasyonla

Bu test markası prodoctor mu ? bunda çok yanlış çıktığı oluyormuş eğer o markaysa sizinki. Farklı bir markayla deneyin isterseniz öyle daha emin olursunuz

İğneden kaynaklı positif de çıkabilir takip etmeniz gerekiyor yarın tekrar yapın silik de çıkabilir koyulukta olur. Koyuluk varsa vardır bence inşallah

X