Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet 1 hafta vardı. Döngüm değişti sanırım 1 ay içinde 2 kere olmuş oldum bu ay resmen
Canın sağolsun hayatım bazen vücudumuz fresh start atıyor olabiliyor böyle şeyler, ben seni hiç salmıyorum burdan Ocak ayında da bizimlesin. Direkt sat 27.12.2023 yazıyorum Bat ne yazayım?

Az önce eşimle tartıştık yapmayalım böyle gergin olacaksan çocuk falan dedi. Bitmiştir arkadaşlar. Yapmıyorum çocuk falan zaten değerlendiremedim de bugünü de tartışmaktan. Güzel haberlerinizi alalım inşallah hepinizin ben askıya alıyorum bu işi. Listeden de çıkarıyorum kendimi.
Ya canım söylenenlere en iyisi kulak asmamak çünkü genelde bu süreçte kavga oluyor bende az yaşamadım hep bir sorun kavga çıkıyor inan bana canını sıkıp üzülme bence yinede değerlendir arkadaşımızın biri bahsetmiş hep malesef duyacağız bir şeyler ama erkekler bizim duygu durumumuz inan anlamıyorlar aynı duygulara sahip değiliz biz daha duygusalız ve söyledikleri şeylerin farkına varmayabiliyorlar bazen umarım hakkında hayırlısı olur 🤲

Kuzum biz bir buçuk yıllıkken denemeye başladık 6 aylık evlilikte sürekli çocuk muhabbeti her erkeği sıkar malesef bizim gibi düşünme onları 😍 üzme kendini bişey olmamış gibi davran benim eşim geçen sene yılbaşında çocuk mu çok zor ekonomi vs istemiyorum demişti herkesin içinde ama abartı birşekilde bende bir alındım ki bende çocuk düşünmüyordum o zaman. Mart ayında çocuk muhabbetini kendi açmaya başladı bu sefer ben istemiyorum ileride dediğimde sürekli gündeme getirdi denemeye başlayalı 3 ay oldu ama utanmasa herkese biz çocuk yapıyoruz diyecek 😂 yani ben istekli olsam hafif bir ses yükselttiğimde bebek mevzusundan böyle yapıyorsun derdi ama şuan diyemiyor 😍 erkekler malesef böyle kuşum
Zaten tartıştık artık hiçbir şey olmamış gibi davranmam ne yazık ki mümkün değil. Biz geçen ay tek seferlik korunmasız ilişki yaşadık nispeten yumurtlama dönemime denk gelen. O güne kadar tamamen korunuyordum. Dolayısıyla sadece bu ay gerçekten olsun ya dedik ve o da istiyordu, sürekli konuşan biri de değilim bu mevzuyu. Ama iki gündür hasta olan benim, sırf şu bir kaç günü değerlendirelim falan diye kendimi toplamaya çalışırken onun bu yaptığını ve söylediğini sindiremiyorum. O benden daha çok isteyene kadar ben havlu atmış durumdayım :KK47:

Kızlar merhaba reglim 21nde bitti 24 teste başladım testimi yorumlarmısınız? Yaklaşık 4 aydır ovülasyon testiyle hareket ediyorum ama bir türlü tutturamadım bende ve eşimin testlerinde hiçbir problem yok ama gebelik olmuyor 😢
IMG_4027.jpeg

Normalde günü gününe olurum mevsim değişikliği stres vs bazen 2 gün gecikir geçen ay gecikti mesela ama hiç böyle açık renk bir akıntı olmadı bakalım bu gece ya da yarın olmazsam bile cuma gününe kadar bekleyeceğim inşallah gelmez 🙏 Teşekkür ederim bu arada cevabınız için 😌
Kuşum senden test bekliyorum valla bizi müjdele :dua:

Kızlar merhaba reglim 21nde bitti 24 teste başladım testimi yorumlarmısınız? Yaklaşık 4 aydır ovülasyon testiyle hareket ediyorum ama bir türlü tutturamadım bende ve eşimin testlerinde hiçbir problem yok ama gebelik olmuyor 😢Eki Görüntüle 3359006
Bende sizin gibiyim bir yıla kadar normal dedi doktor salmak lazım dikkati başka yöne çevirmek gerek

Aslinda 6 aydir falan ama yumurtlama zamani kanamam oluyordu o gunleri degerlendirmiyormusum ben halbuki en verimli o gunlermis bilmiyordum son aylarda ogrendim ama yinede kacirdim buyuk ihtimal duzensiz degerlendirdim yine. Bu ayi kendime ilk sayiyorum sat 12. Gunden itibaren gun asiri oldu cunku o yuzden de baya heycanliyim 😇🤩 belirtiler herkeste degisiyorda hem burda hem cevremde duydugum buyuk cogunlugun ortak belirtisi meme hassasiyeti bende onu takip ediyorum artik bende pek sık olan birsey degil cunku.
Suan bas agrisi akinti kasik agrisi var insallah dollenmeye isarettir.
İnşallah bitanem 🙏🏼 zaten gün aşırı olduysa yüzücünün yumurtayı yakalama olasılığı yüksektir 🥰
valla meme hassasiyeti belirtisini ben pek takip edemiyorum çünkü hep hassas 😫 sorması ayıp akıntın ne şekilde şu an senin?

lilyrosey lilyrosey canım, ben bir yıldan fazladır uğraşıyorum çocuk için. Bak ben diyorum biz demiyorum dikkat edersen, bu süreçte bazı problemlerim çıktı tüplerim tıkalıydı falan filan.. bir sene sonra hamile kaldım ama düşük yaptım. Eşim de istiyor ama benim düşündüğüm gibi düşünmüyor. Bir sene bana destek oldu ama her şeyi ben araştırıyordum doktor ayarlıyordum o sadece beni hastaneye götürüyordu. Şu an en ufak bir şey söylesem çok kafana takıyorsun, çok düşünüyorsun, başın ağrısa hastaneye gideceksin nerdeyse falan diyor. Üstelik gurbetteyim dertleşebileceğim kimsem yok burda.
Kısacası erkekler gerçekten bizim gibi düşünmüyor. Siz de daha 6 aylık evliymişsiniz biraz zaman tanı kendine ve evliliğine. Ben de yaş geçiyor kafasına girdim hep aklımda bu var kendime engel olamıyorum ne yapayım 🤷🏻‍♀️ seni çok iyi anlıyorum ama geçecek her şey rayına oturacak bebeğini kucağına alacaksın inşallah 🙏

Kuzum ben takvime göre değerlendirdim. Belki de o günlerde değildi yumurtlamam, çatlamam vs. Ya da geçen ay gecikmem oldu, belki siklusum uzadı bilmiyorum ki. Bir dolu bir boş da tam olarak ovulasyonu bilemediğimizden yapıyoruz. testle gitmek istemedim stres olmamak için ama görünen o ki senin de dediğin gibi, eşim bebeği bana lütuf olarak verdiğini falan düşünüyor. Benim de bir gururum var sonuçta, suratıma bu kadar gergin olacaksan yapmayalım çocuk falan dediği anda bitti çocuk meselesi benim için, Rabbim hayırlıysa versin, ben koşturacak değilim koca adamın peşinden.
Yok kuşum ben eşin bebegi sana lutuf olarak veriyor demek istemedim bazen oyle dusunmesede oyle gibi davraniyolar cunku stresi bizim kadar kaldiramiyor bizim hassas oldugumuzu bildigi icinde can acisiyla nerden vurabilirim diye sacmaliyorlar bazen iste ama eminim oyle degildir. Sen aksama daha farkli bir psikolojide olacaksin ve tatliya baglayacaksiniz o listeyede ekle kendini lutfen ilk bir yil birbirimizi yemedigimiz konu kalmadi bizimde.

Bu arada benim bugün bat günüm ama yumurtlama 3 gün geç oldu, adetim de geç gelebilir.
Pik gününün üstünden 13 gün geçti kaset test negatif, gelen giden yok bakalım hakkımızda hayırlısı 🤷🏻‍♀️

X