Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İstersen amuda kalkıp gideyim yanına, neden gittğimi biliyor hiç yemiyor yani hıı dün olmadı bugün olacak yani diyo bide nazları niyazları deli ediyor adamı
Ay sus sus bu dönemlerde onlarda pek bi ağırdan satıyorlar kendilerini. Ama bana işlemiyor açıkçası ya şuna bak ayda resmen 2-3 gün var şansımızın olduğu. Keşke böyle bir zaman kısıtlamamız olmasaydı

Al bendende o kadar bilimsel makale yazıyormuş gıbı ilişki yaşıyoruz ya sayısal kriterler bilmem neler ben işi iyice abarttım dün spermlerin amcaoğlusuna kadar ilerlettim arastırmayı meğer bu spermler erkek testısınde 60 günde bir yenılenıyormus yenılendıkten 2 hafta sonra dışarı atılmayınca bütün canlılık ozellıgını kaybediyormuş kuzum ya yanı yumurtlama gunlerı dışındada gun aşırı ilişki önerıyolar ki sperm canlı olsun hep diye bızde su sıra hep yumurtlama gunlerınde gun aşırı oluyor taaa öbür yumurtlamaya kadar hıc bısey yapmıyoruz bu sekıl olması iyi deılmıs yanı tutmamak için uğraşıyorlar resmen bu spermler işimizi zorlaştırıyor

H hawaii bata kaç gün kaldı yüreğim ağzımda hayırlı haberlerini bekliyorum
Valla ben salıp geriliyorum aradayım inşallah iyi olur çatlamadan beridir sağ kasığımda bir ağrı sorma gitsin. Belirti kovalamayacağım diyorum ama ağrılar kovalıyor beni hayır olsun diyelim çarşamba günü bu ayın ilk erken gebelik testini yapacağım elimde üç tane var

Ahh kuzu bana sorsan ben sana bunları anlatırdım amcaoğluna çok önce indim ben. Bu yüzden sperm testi verirken 3-5 gün pehriz diyorlar. 6-7. Güne spermler mefta ve evet 60 günde olgunlaşıyorlar. Şuan adama yedirdiğim her şey 2 ay sonra etkisini gösterecek. Sana bi ek bilgi daha benden. Günaşrı ilişki denmesinin sebebi salgılanan meninin fazlalığı değil içindeki canlı sperm sayısı. Hatta 2 boş 1 dolu da diyor doktorlar ve evet sen 2 hafta ilişkiye girme sonra niye tutmadı de tutmaz tabi ölmüş oluyor çoktan. Doktorlar üreme sağlığı için haftada 3 ilişki diyor. Yeni spermlerin üretilmesi açısından ilişkinin düzenliliği şart. Hatırlarsan ben yumurtlamamdan sonra bile nerdeyse adete kadar günaşrı devam ediyorum demiştim. Hoş ben ağustostan beridir düzenli ilişkideyim olmayınca da olmuyor

Ay ilk güzel haberi senden alacaz ve sen ayağını süreyeceksin tmm mı hatta şöyle totem yapalım tutarsa ayakkabının altına adımızı yaz şölee bi kapı önünde yere sürü bunu da denedik deriz

Doğru geçen ay geç geldi bu ay düzene girer ama. Arada bi öyle gecikme oluyor. Bi ovulasyon takibi yap bakalım daha net olur en azından. Yine insanın aklına kışlığa kaldırma düşüncesi geliyor
Ya canim simdi konustukta denk gelecek insallah biraz moralim duzeldi denk getirmeye caliscaz yani ben bisey yapamam yumurtlamama da o denk getirecek insallah ya bu ovulasyon testleri de ne pahali ya eskiden ne guzel ucuzdu. Bebis gelmeden masraf cikariyor inovita 20 li olanlardan alacagim bulursam. Birde su sogani merak ediyorum bugun ilk ictim bakalim diger aya hamile kalirsam bir sogan bebegi daha geliyor yazacagim yasadiklarimi topiklere

Gelin evlenirken yaparmış onun gibi kız valla benim hayırlısıyla olursa evdeki tüm topuklu ayakkabılara isimlerinizi yazıp iyice sürtecem ayağımı yat kalk dualarıma da ekleyeceğim inşallah çok bekletmez yavrularımız gelirler hayırlısı ile

Bir soğanın günlüğü diye topik açarız hiç gününü strese sokma kendini bakalım kız soğan iyi gelirse diğer ay ben de içeyim. Kız havuç yemekten fenalık geçirecem. Bu arada seversen ciğer de ye arada onda da A vitamini bolca var

Çarşamba günü an ve an yanındayım. Zaten evdeyim 2 hafta. Önce seni hayırlayacaz sonra kendimizi

Çarşamba günü an ve an yanındayım. Zaten evdeyim 2 hafta. Önce seni hayırlayacaz sonra kendimizi
Valla regle dört kalmış olacak çıkarsa büyük şaşkınlık ve mutluluk olur ,sağlıkla hayırla gelsinler de bazen diyorum alıştım beklemeye ama rabbim daha fazla bekletmez bizleri inşallah da gebeliğin şu haftasında bu oluyor kısmına geçip o konularda doktora yaparız.. Allahın gücüne gitmesin gebeliğe hazırlık hakkında bilgiye doydum yani ben artık belirti aramak değil belirtileri yaşamak istiyorum sizlerle

Ayy
aslında ben bu gun aşırı ilişkinin sperm canlılığı için onemlı oldugunu ilk gebelikten önce bir gebenin gunlugudekı Ebru ceylandan ögrenmıstım de unutmusum yaaa şimdi aklıma geldi bak yumurtlama dısındada gun aşırı ılıskının onemını vurguluyordu.kafa gıtmıs benım çocuktan sonra kafa kafa kalmıyor darısı sıze olsun insallah ılkı olsun da kafa karışıklığını sonra duzeltırsınız benım gibi ben o zaman bu ay adete kadar uzatayım deneme işini eşime de anlatayım durumu. Belkide dedıgın gıbı o yüzden tutmuyordur her şey olabılır valla . Cok zor bu çocuk yapma işleri Canlı sperm denk gelecek de tutacakta valla gerçekten nasıp bu işler ya . Pat dıye olanlar böyle dikkatimi edıyor sankı cok az bı kısmı edıyordur belkide. Cok fazla ihtimal var düşün düşün b.ktur işin

Bi sonraki levele geçmek istiyorum ben de. Bu aylarda ne olacak şu aylarda hangi kontrol nerde ne ucuz vs

Aman canım bizde hal mı kalıyor ya yumurtlama zamanı aşırı heyecan stres yoğun tempo ve yumurtlama bitince BİR SÜRE GÖRÜŞMEYELİM diyorum

Yani bi ay bizim yumurta kaliteli olmuyor. Kaliteliykem sperm kalitesiz oluyor. Vuslata edemediler diye düşünüyorum ben de

Bi sonraki levele geçmek istiyorum ben de. Bu aylarda ne olacak şu aylarda hangi kontrol nerde ne ucuz vs
Ya ben avokadoya sardım bu ay hayır meret ilk zamanlar tatsız geliyordu şimdi nasıl yenilmesi gerektiğini keşfedince bir tatlı gelmeye başladı. Günde on tane versen yerim ama çok pahalı ya

Senin gözde sultanın havuç sanıyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…