Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ayy beni de hatırladığın için çok sevindiiim hayırlı uğurlu olsun yavrum, sağlıklı ilerlemiş gözüküyor maşallah nazar değmesin ultrasonda bakıldı mı
Evet bakıldı yarın 6 haftalık olacak bebitom kese oluşmuş karından göründü neyseki..1.07 cm kesesi bir sonrakine 1 inde gidicem canım

Canım ben de şu an yarı yarıyayım sadece regl öncesi yapayım negatifse boşuna beklentiye girmem yine olmazsa da bu ay nasip değilmiş diyeceğim Allah büyük verdiğinde bir hayır vermediğinde bin hayır aramak lazım

Kızlar benim 3-4 gündür sabah erken saatlerinde ayaklarımın altı çok fena yanıyor sizde hiç oldu mu öyle bir şey adetim ayın 27 sinde

Ayyy kuzum ya ben yazamadım hiç kaç gündür eşim hasta grip olmuş benim mide çok fena acayip halsizim hiçbir işin ucundan tutamıyorum şu ilk 3 ayı kazasız belasız geçirseydik ya
Aman dikkat et sana bulaşmasın ilaç da kullanamazsin çok zor geçiyor tedbirli ol sen hastalanma meyve yemeye dikkat et geçmiş olsun

Oda farklı bi bakış açısı canım eyer çok stres oluyosan sonucu erken öğrenmek istiyosan 5 gün kala erken gebelik testiyle öğrenebilirsin zaten varsa çok az. Hayalet bir çizgiyle belli oluyor ben 2 aydır deniyorum 2 seferde regle 5 gün kala yaptım ikisinde de tertemiz negatif çıktı ben şu sonradan pozitife döner olayına çok inanamıyorum o dedikleri şey eyer yumurtlama geç olmuşsa o ay regle 2 yada 3 gün kala falan pozitife dönüyor ha oluyormu oluyor bu topiktede şahit olduk ama bence kullanılan testin markasına olcebilirlige gore de değişiyor 5 gün kala farklı marka 3 gün kala farklı marka yapıyor mesela sonuç pozitife dönüyor belkide baştan pozitifti ama kalitesiz olduğu için göstermedi birsuru ihtimal var.benim ilk gebeligimde 5 gün kala çok hayalet bi çizgiyle öğrenmiştim sen de. Eyer istersen testini yap 5 gün kala kafanı netlestirirsin dediğin gibi kuzum

Aynen canım ya bakalım 24 ünde başlayacağım elimde üç tane aynı markanın erken gebelik testi var regle de dört kalmış olacak işte varsa çık silik de olsa çıkar herhalde şu an için daha erken. Bakalım zaman ne gösterecek

Kizlar adetimin 9. Gunu itibariyle (biteli 2 gun oldu) sogan kurune basladim gunde bir defa icecegim ve 10 gun yapacagim ilk icisim biraz limon damlattim hic fena degildi neler yazmislar kaynatirken burnuma bez bagladimda icerken agladimda bilmem ne gozum korkmustu ne abartmislar. Hani normalde birseyin yaninda getirseler yine icerim heralde normal ilik su gibi iste kaynatildigi icin sogan tadi baskin degil

Aynen canım biraz hassasiyet meselesi bir de zaten kaynayan suya atıp beş dakka kadar soğanla kaynatmaya devam ediyorsun. Belki de çok tutuyorlarsa soğan tadı baskın gelmiş olabilir hadi hayırlısı olsun hakkında güzel bir detoks olur rahim ve yumurtalıklar için ama günde iki kez daha iyi eğer içebilirsen

Yani icerim icmesine kuzucumda zaten zayifim iyice zayiflatmasin dedim 1 kez yapayim. Bu arada esim 1 ayligina yok demistim ya is degistirdi sonra gelip 10 gun kalip yine gidecekmis o 10 gune yumurtlama denk geldi geldi yoksa yine ertelenecek cok uzgunum cunku sonraki ayda gelip ne kadar kalacagi belli degil

Kızlar ben şeffaf akıntıyı takip ettim ovulasyon testi yaptım sonraki hergün ama yumurtlama yakalayamadım. Sizce gebelik testini ne zaman yapmalıyım? Bat 27 ocak bu arada

Kızlar çok afedersiniz ama bugün idrarımın kıpkırızı olduğunu gördüm bildiğin kan kırmızısı. İlk başta acaba adet oluyorum da oyüzden mi diye düşündüm ama tek damla kan yok sadece idrarım böyle korktum ya bilgisi olan varmı

Bu arada döngünün ortasındayım

Yumurtlama zamanı kimi insanda çok hafif bı kanama olur diye okumuştum leke gibi takip et kendini bı daha olursa bı hastaneye görün bnce
İdrarla gelir mi bilmiyorum çünkü idrar farkli yerden geliyor çünkü

Yumurtlama zamanı kimi insanda çok hafif bı kanama olur diye okumuştum leke gibi takip et kendini bı daha olursa bı hastaneye görün bnce
İdrarla gelir mi bilmiyorum çünkü idrar farkli yerden geliyor çünkü
Bende ilk başta senin gibi düşündüm ama hiç kanama yok beyaz-şeffaf akıntı var ağrım sızım da yok bol su içiyorum şimdi bakalım

Sen bilirsin canım o zaman günde bir tane muz ye muhakkak folik asite devam ederek. Bu arada hiç canın sıkılmasın inan nasipte varsa tek seferlik ilişkide bile tutar ne olduğunu anlamadan inşallah güzellikler bizi çok bekletmeden bulur

Ben bugün baya baya regl oldum aşılamanın 13.günü bugün aşılamada olsa gününden şaşmıyor reglm çok üzüldüm. 2.aşılamaydı nasip olmadı. Doktor ister Salı gel ister 1ay dinlen sana bırakıyorum dedi. 1 ay dinlenmeyi düşünüyorum çünkü 2 aşılamayıda ara vermeden yaptım. Off zor süreçler Allah yardımcımız olsun

Insallah. Folik asite devam ediyorum canim o gune denk gelir insallah tamamen nasip ya benim ayarlamam mumkun degil zaten onu iyice anladim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…