Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kese belli ama ya..benim bir kez adetim 20 gün geçmişti canım doktora gittim kadın direk bana hamile muamelesi yapmıştı kan bile vermemiştim oo 7 haftalık olmuştur kalp atışını da duyarız dedi sonra ultrasonla baktı baktı siyah bir koyuluk gördü sanki bu kese ya var birşey geç döllenmiş falan dedi sonra kan verdim 1 çıktı ve hamile değildim ama nasıl bir heyecana sokmuştu beni o sözleri 😒 o günden sonra dedimki demekki herkes doktor olamazmış emin değilsen bari öyle konuşma..tabi seninki aynı şey değil baya belli canım ya hayırlısıyla kalp atışını da duyarsın inşallah ☺️🥰
Bazıları da gebe olduğu halde hemen sevinme belli olmaz diyip korkutuyor kuzu ne yapacan işte

Kese gormene az kalmış bana 4 haftalık dedi tam bugün
Keseyi bu hafta görmek isterdim ama istediğim doktora önümüzdeki hafta tam bugün randevu bulduğumdan 6+1'de gitmiş olacağım canım nasipse. Belki Rabbim kalp atışını duymayı da nasip eder bakalım

Keseyi bu hafta görmek isterdim ama istediğim doktora önümüzdeki hafta tam bugün randevu bulduğumdan 6+1'de gitmiş olacağım canım nasipse. Belki Rabbim kalp atışını duymayı da nasip eder bakalım
Evet geç gitmek daha iyi olur bı sorun yasamadikca sağlıkla kucağına alırsın inşallah

Kese belli ama ya..benim bir kez adetim 20 gün geçmişti canım doktora gittim kadın direk bana hamile muamelesi yapmıştı kan bile vermemiştim oo 7 haftalık olmuştur kalp atışını da duyarız dedi sonra ultrasonla baktı baktı siyah bir koyuluk gördü sanki bu kese ya var birşey geç döllenmiş falan dedi sonra kan verdim 1 çıktı ve hamile değildim ama nasıl bir heyecana sokmuştu beni o sözleri 😒 o günden sonra dedimki demekki herkes doktor olamazmış emin değilsen bari öyle konuşma..tabi seninki aynı şey değil baya belli canım ya hayırlısıyla kalp atışını da duyarsın inşallah ☺️🥰
İki türlüsü de çok kötüymüş 😂 inşallah bebişlerimizin kalp atışlarını duyalım da kutlayalım ya artık 😂 Hayatta griyi hiç sevmem ya siyah olacak ya beyaz. Arada kalması beni strese sokar, şu an yaşadığım şey de tam olarak belirsizlik, Rabbim beni tam yerinden sınıyor 😂

Öyle yapalım canım teşekkür ederim🥰🥰bu arda siz hiç sperm testı vardınızın eşinde durum nasıl sebebi hep kendındemı aradın Aslında eşlere de odaklanmak lazım
Kuzum ben iki ay dr yöntemiyle ilerledim yumurta takibi yapıldı hormonlarıma bakıldı her şey temizdi. Combi hp hap verdi çok umıtluydu ama olmadı gebelik eşin sperm testi versin demişti işte ağustos- eylül ayında gitmiştim ben sonra araya hastalık vs girdi gidememişti eşim kasım ayında yaptırdı. Doktor basamak basamak ilerlemek istedi kafa da soru işareti kalmasın diye. Sperm testi de temiz olursa senden hsg isticem dedi bana ben tırsıyodum azcık. Bu yüzden bu ay da incir havuc kürüyle deniyim dedim. Ama şubat anne adayları topiğinde bikaç arkadaş sağolsun telkin ettiler beni anestezisiz de olsa işlemin cok kısa sürdüğünden bahsettiler. Eğer kürle de sonuc alamazsam hsg cektiricem

Kızlar doktordan geldim daha ovulasyon gerçekleşmemiş. Galiba bu ayda geç yumurtlayacağım geçen ayda geç olmuştu. Doktorda “yumurta çok 2-3 tane potansiyel yumurta mevcut büyük ihtimalle geç yumurtlama olacak haftaya tekrar gel bakalım” dedi. Açıkcası biraz moralim bozuldu. Kızlar ne gibi öneriniz var büyütmek için kafam çalışmıyor bide bugün progesterona başlıyorum döngünün 14.günü
V Vavelya09 H hawaii @Yaseminnn35 @zesamu93 ArasaNillGerek ArasaNillGerek @sevgisaygidan
Valla aşkım moralin niye bozulcak önlem alıyoruz işte öğrenmemiz gerekiyor bu ay vücudumuzda ne olup bitiyo diye ona göre yöntem belirliyoruz. Ben havuc incir kürü yapıyorum işte yumurta sağlıklı büyüsün çatlasın diye. Haftaya git zaten o olgunlaşması kesin gözüyle baktığı yumırtaların kalitesini de söyler

İki türlüsü de çok kötüymüş 😂 inşallah bebişlerimizin kalp atışlarını duyalım da kutlayalım ya artık 😂 Hayatta griyi hiç sevmem ya siyah olacak ya beyaz. Arada kalması beni strese sokar, şu an yaşadığım şey de tam olarak belirsizlik, Rabbim beni tam yerinden sınıyor 😂
Sakın sakın sakın stres yapma kuşum hatta şöyle yap şimdiden ikiz bebek Arabaları ikiz kıyafetleri falan bakmaya başla 🥰 ben bu ara vagon bebek arabalarına merak saldım çok hoşuma gidiyor onlara falan bak zaten karnında bir canlı var şükürler olsun belki ikiz belkide tek sen bu süre zarfında kendini hazırla iki ihtimalede hazırlıklı ol ama asla strese girme herşey çok güzel olucak buna inan ve hamileliğin tadını çıkar kuşum bol bol uyu dinlen olur mu bebiş yada bebişler gelince uykusuz kalıcaksın 🤭

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınızı istiyorum. Geç döllenme hakkında. Benim sat 11 Aralık ve bat 10 Ocak olması gerekiyordu. Olmadım. Gecikmenin 3 günü test yaptım negetif saatler sonra kuruma çizgisi çıktı. Bu gün gecikmenin 7 günü halatest yapmadım. Yumurtlama takibi yapmıyorum ne zaman yumurltadım bilmiyorum. Sizde ne zaman tekrar test yapmalıyım eğer geç döllenme ise?
Bir rahatsızlığım yol bir ay önce herşeye baktırdım temizdi

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınızı istiyorum. Geç döllenme hakkında. Benim sat 11 Aralık ve bat 10 Ocak olması gerekiyordu. Olmadım. Gecikmenin 3 günü test yaptım negetif saatler sonra kuruma çizgisi çıktı. Bu gün gecikmenin 7 günü halatest yapmadım. Yumurtlama takibi yapmıyorum ne zaman yumurltadım bilmiyorum. Sizde ne zaman tekrar test yapmalıyım eğer geç döllenme ise?
Bir rahatsızlığım yol bir ay önce herşeye baktırdım temizdi
Canım bence bir erken gebelik bir kaset test al. kaset testle yarın sabah bir dene baktın çıkmadı eğer çok geç bir döllenme varsa beklenen regline az kalmış olacağından erken gebelik yaparsın sonraki gün de

Lütfen yardım yumurtlama döneminde nasıl belirti olur akıntım günlerdir hiç yok bu gün biraz oldu ama afedersiniz sümük gibi bir akıntı kremsi açık bir kremsi karnımda çok hafif ağrı var çok hafif sızlıyor gibi hiç bişey anlamdım bende ovülasyon testimde yoktu

Lütfen yardım yumurtlama döneminde nasıl belirti olur akıntım günlerdir hiç yok bu gün biraz oldu ama afedersiniz sümük gibi bir akıntı kremsi açık bir kremsi karnımda çok hafif ağrı var çok hafif sızlıyor gibi hiç bişey anlamdım bende ovülasyon testimde yoktu
Uzayan şeffaf bir akıntı oluyor internette yazınca fotoğrafı çıkacaktır. Anlık Kasık ağrıları da yumurtlama belirtisi her kadında olmayabilir ovülasyon testi daha net sonuç verebiliyor

X