Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar selam regl biter bitmez yumurtlamam oldu 3-4 gündür akıntım yoktu bugün krem gibi akıntım geldi reglye 9 gün var hamilelik belirtisi olabilir mi ? Dış gebelik geçirdim 2 ay oldu korunuyorduk yanlışlıkla birşey mi oldu acaba bi şüphelendim

Eğer sağlklıysanız ikinizde stres yapmayın canım biz ikimizde testleri yaptık iyi olduğumuza emin olduk sonra stres yapmayı bıraktık 6.ay hamile kaldım..hamilelikte 10 gün süren lekelenme duymadım ben belki başka bir sağlık problemidir bir kadın doğuma görün adet olmazsan
teşekkür ederim yorumun için evet aslında herşeyin başı psikoloji stres daha yeni kontrolden geçtiğim için sebep bulamadım bende illaki vardır bir sebebi bakılım umarım tekrarlamaz eğer olursa tekrar bi giderim doktora hepimiz için hayırlısı olsun

Kizlar herseyime baktirdim birtek tupler acik mi kapali mi onu bilmiyorum hsg cektirmedigim icin onunla ilgili de bir uyenin yazdigi birsey buldum bakin. Ben cunku yillarca bebek yagi kullandigim icin ondan da supheleniyorum. Yaziyi kopyaliyorum

""slm kızlar yazdıklarınızı okuyunca belki faydam olur diye yazayım dedim..ben rahim filmi çektirdiğimde 2 tüpümde tıkalıydı, ameliyat oldum fakat tüplerim tam açılmadı, zorlu geçiş vardı..2 ay yumurtlama takibi yaptırdım, olmadı..sonra bi tanıdığım maydonoz-süt buharı ve viksten bahsetmişti..3gün 3er defa uyguladım ve o ay hamile kaldım
yok canım içine değil aman yanarsın..yarım litre süt, yarım litre su içine bir bağ maydonozun yapraklarını koparıp içine attım, 2 çay kaşığı viks ve azıcık karabiber koyup karıştırdım..kaynayıp yapraklar pörsüyünce, azıcık soğumasını bekleyip, belime çarşaf sarıp hafifçe üzerine çöktüm..buhar bitince tekrar kaynattım, böylece 3 defa..adetin 5. 6. ve 7. günü günde 3er defa ama her gün taze süt ve maydonozla..biraz çökmekten bacakları sızlıyor insanın ve çokça da terliyorsun ama denemeye değer..bir de hiç üşütmeyeceksin o ara mümkünse bikaç gün çorapla dur..""
Kuzuş ben 2022 ekimde kontrol amaçlı bi film çektirdim temiz çıkmıştı. Kürtajdan sonra doktor yapışıklık kalmış olabilir tekrar çekelim dedi 2023 kasımda bi daha çektirdim yine temiz çıktı 😅 yalandan yere 2 defa film çektirdim

Kızlar selam regl biter bitmez yumurtlamam oldu 3-4 gündür akıntım yoktu bugün krem gibi akıntım geldi reglye 9 gün var hamilelik belirtisi olabilir mi ? Dış gebelik geçirdim 2 ay oldu korunuyorduk yanlışlıkla birşey mi oldu acaba bi şüphelendim
Canım çatlama sonrası akıntı opaklaşıyor normal deniliyor ama her şey olabilir sen en iyi ihtimali düşün🤗

Kuzuş ben 2022 ekimde kontrol amaçlı bi film çektirdim temiz çıkmıştı. Kürtajdan sonra doktor yapışıklık kalmış olabilir tekrar çekelim dedi 2023 kasımda bi daha çektirdim yine temiz çıktı 😅 yalandan yere 2 defa film çektirdim
Bende bebe yag kullandim o tuplerde tikaniklik yapabiliyormus ondan suphelendim canim sogani denemek istiyorum ama hormonlara da ters etki edermi diye korkuyorum bir taraftan. Tupler tikanik oldugunda regl duzeni nasil oluyor acaba benim bir ay erken oluyor bir ay gec bir ay sagdan diger ay soldan yumurtlama olurmus ya acaba onunla mi baglantili diye aklima geldi.

Canım çatlama sonrası akıntı opaklaşıyor normal deniliyor ama her şey olabilir sen en iyi ihtimali düşün🤗
Kuzumm inan bende çok istiyorum yeni bir hamilelik 😍ama dış gebelikten iğne oldum 2 doz korkuyorum iğne zarar verir diye. Korunma ile ilgili birşey dememişti doktor cuma gidicektim işte rahim filmi gereklimi diye ama hayırlısı olsun🥹

Kuzumm inan bende çok istiyorum yeni bir hamilelik 😍ama dış gebelikten iğne oldum 2 doz korkuyorum iğne zarar verir diye. Korunma ile ilgili birşey dememişti doktor cuma gidicektim işte rahim filmi gereklimi diye ama hayırlısı olsun🥹
Öyle canım bu ay nasipte varsa tüm engelleri aşar gelir Allahın izniyle 🤗

Bi ara bi 4+6 gibi bişey dedi ama tam anlayamadım zaten o anın stresi ve heyecanıyla algılarım kapandı hep 🥲🥲 ama şey dedi son adet tarihiyle hamilelik uyumlu dedi sıkıntı yok dedi ☺️ muayenem de bi tuhaftı. Karından ultrasonda göremedi, kese gözükmüyor diyince zaten başımdan kaynar sular döküldü. Vajinal bakalım dedi onda da baya kurcaladı etti gördü keseyi ama işte ortasında bölme var, ya ikiz ya başka bi durum, değişik bilmiyorum ya 😔 kan da verdim betaya bakacaklar. Gidince kalp atışı mevzusunu sorucam bakalım
Muayene sonrası kanaman oldu mu az da olsa

Beta değerim 3483 çıktı kızlar. İkiz de olabilir olmayabilir dedi. 2 hafta sonra tekrar gel dedi ayın 1 ine randevu aldım. Yolda da sağlık ocağına gidip gebe kaydını yaptırdım, oradaki ebe de beta değerimi duyunca şok oldu 😂 ikiz olabilir diyor ☺️ geriye kaldı kalp atışını duymak inşallah 🥰🥰🥰
Aynı anda aklımıza gelmişsin bak BB_Queen BB_Queen

Bende bebe yag kullandim o tuplerde tikaniklik yapabiliyormus ondan suphelendim canim sogani denemek istiyorum ama hormonlara da ters etki edermi diye korkuyorum bir taraftan. Tupler tikanik oldugunda regl duzeni nasil oluyor acaba benim bir ay erken oluyor bir ay gec bir ay sagdan diger ay soldan yumurtlama olurmus ya acaba onunla mi baglantili diye aklima geldi.
Canım bence hazır eşin yokken regl biter bitmez başla 15 gün o ay varsa bir şey sıkıntı sökülür gider reglin kanaman düzene girer

Beta değerim 3483 çıktı kızlar. İkiz de olabilir olmayabilir dedi. 2 hafta sonra tekrar gel dedi ayın 1 ine randevu aldım. Yolda da sağlık ocağına gidip gebe kaydını yaptırdım, oradaki ebe de beta değerimi duyunca şok oldu 😂 ikiz olabilir diyor ☺️ geriye kaldı kalp atışını duymak inşallah 🥰🥰🥰
Ay hadi inşallah sağlıkla gelsin ya da gelsinler🤗❤️

Ay ay ay ay yaaaa minnoşlar geliyor galiba dur bakalım hadi hayırlısı :nazar: :nazar: :skandal: . Kalp atışı için randevu aldın mı ne zaman gideceksin kuşum?

Yaaaa kıyamam ben onaaaa yazarım tabii ki sen beta baktırmıştın sanki dimi yakın tarihte
Hayır ben geçen hafta çarşamba baktırdım 315 idi şimdi minik pandam 1500 ü geçmiştir sanırım.eşim de çalışyor hastanede yok burda olmadı c.tesi direk gidicez özele 6.haftaya bir gün kalmış olacak o gün.inşallah kesesi rahat görünür merakla o fotoyu göreceğimiz günü bekliyoruz ☺️

İnan ben aslında anlamadım ya acı eşiğim yükseldi herhalde kasıktan çok belim ağrıyor gibi 😅 ama dün kasıkların altında ağrı hissettim çatlama olmuştu hemen hayallere daldım. Sen çatladın da döllendin mi annem diye konuşuyorum aşağıya doğru. 😂 Bundan sonraki günlerde de sıkı tutun diye ninniler söylemeye başlayacağım😅 belki baskı hisseder de ayıp olmasın diye tutunup gelir😂😂
Ayy çok güldüm ya alahta sizi güldürsün ah bu yumurtlarr bi bilse neler çekiyoruz acırlar bize 😅😅

Hayır ben geçen hafta çarşamba baktırdım 315 idi şimdi minik pandam 1500 ü geçmiştir sanırım.eşim de çalışyor hastanede yok burda olmadı c.tesi direk gidicez özele 6.haftaya bir gün kalmış olacak o gün.inşallah kesesi rahat görünür merakla o fotoyu göreceğimiz günü bekliyoruz
Hadi bakalım ya güzel haberlerle inşallah ☺️

Vay kuzum beta değerin birden artmış jlk duydugumuzda çok düzenli artıyordu hadi bakalım 😘

X