Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzu belirti denir mi bilmiyorum. Yani gebelik belirtisi demek istemiyorum. Ama kasıklarımda bir ağrı var sızlama gibi geliyor gidiyor ama devamlı bir kaç gündür arada sırtıma da ağrı geliyor. Dayanamadım daha çok var yürek yemiş gibi kaset test yaptım öylesine biliyorum çıkmayacak 😀 ama normalde hep aynı testi kullanırım bu kadar net kuruma cizgim yoktu. Bunda kuruma çıktı saatler sonra tabi 😀😀😀
Acaba mı dedirtiyor insana ya keşke kuruma çizgisi çıkartmasa hiçbir test ya. Gebelik yoksa insanı umutlandırıyor aslında 5-6 kala öğrenenlerde oluyor tekrar denersin tekrar

Aslında belirti şu belirti işi nasıl biliyormusunuz daha önceki aylarda olmayan bazı keskin belirtiler oluyor mesele ben ilk gebeliğimi göğü ucunda sızlama ağrı oldu ordan şüphelenip test yapmıştım yani o ağrı olunca nerdeyse %97 eminin gebe olduğuma normal zamanda hiç olmaz hatta hamile kalmaya çalışırken göğüs ucumu sıkarak ağrıtmaya çalışırdım 🤣ama banamısın demez ağrımazdı demem o ki diğer aylardan farklı keskin belirtiler arayın tabi istisnalar hariç 🥰
Ama bu göğüs belirtisi de herkeste olmuyormuş. Bir grupta bir arkadaşımız bende göğüs ağrısı hiç olmadı demişti

Göğüs ucu dışında başka nasıl keskin belirt verir sizce
Tabi ben kendimden yola çıkıyorum gebelik hangi tarafta oluştuysa orda batma çok olur baya hissettirir. Yerleşme aşamasında tek tarafta olur bu batma ama yerleştikten ve büyümeye başladıktan sonra rahmin genelinde bir sızlama ağrı oluyor naçizane fikrim

Tabi ben kendimden yola çıkıyorum gebelik hangi tarafta oluştuysa orda batma çok olur baya hissettirir. Yerleşme aşamasında tek tarafta olur bu bat ama yerleştikten ve büyümeye başladıktan sonra rahmin genelinde bir sızlama ağrı oluyor naçizane fikrim
Benim ilk zamanlarda son bir kaç gündür sağda batma oluyor. Aşırı. Hatta eşime dedim batıyor çok diye. Bugün solda ortada genelde sızlama. Bazen batma oluşuyor. Ama genel olarak sağ

Tabi ben kendimden yola çıkıyorum gebelik hangi tarafta oluştuysa orda batma çok olur baya hissettirir. Yerleşme aşamasında tek tarafta olur bu batma ama yerleştikten ve büyümeye başladıktan sonra rahmin genelinde bir sızlama ağrı oluyor naçizane fikrim
Hatta bakın aklıma geldi. Soracaktım buraya. Sağ yumurtalık kısmın soldan daha şiş gibi. Elimle gezdirdiğimde hissedebiliyorum. Kendim mi kuruntu yapıyorum bilmiyorum ama bugün farkettim

Benim ilk zamanlarda son bir kaç gündür sağda batma oluyor. Aşırı. Hatta eşime dedim batıyor çok diye. Bugün solda ortada genelde sızlama. Bazen batma oluşuyor. Ama genel olarak sağ
Muhtemelen sağdan yumurtlamış olabilirsin canım. Bir hafta sonra tekrar testi dene inşallah pozitif görürsün unutma adet gelmedikçe umut var

Hatta bakın aklıma geldi. Soracaktım buraya. Sağ yumurtalık kısmın soldan daha şiş gibi. Elimle gezdirdiğimde hissedebiliyorum. Kendim mi kuruntu yapıyorum bilmiyorum ama bugün farkettim
Aaa yok bende hiç olmadı ama burda okumuştum hamileliğini öğrenmeden önce yumurtladığım taraf daha şiş duruyor diye hadi inşallah senin de öyledir

Ay ozmanda dünyanın nüfusunu düşünemiyorum tek geceyle şak diye hamile kalıyorlar her gün yumurtlasalar hallerini düşünemiyorum Rabbim biliyor da yaratıyor kurban olduğum😂
Her şey öyle bir düzenle ilerliyor ki Allah'ın rahmetine suâl olunmaz. Her şeyimiz bir düzen halindee

X