Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
daha adet olmadım cnm.
Göğüs hassasiyetim başladı ama her adetimden on gün önce başlardi. Bugün 35.gunum.
Anladım canım hamılelık degılsede en koşa zamanda adet olursun ınsalah cunku adet gecıkınce insan strese giriyor benım de bikere uzun süre gecıkmıstı kafayı yıyecektım strese gırdıkce daha cok gecıktı

V Vavelya09 canım bu arada demın mesajını okudum da hamılelık belırtısı sandığın seyın aslında çatlama belırtısı olduğunu yazmışsın da benımde 31 aralıkta çatlamam oldu bel ve kasık agrısı gıbı bısey oldu bendede sen soleyınce farkettım şimdi . Ben ekımde korunmayı bıraktığım ay yumurtlama gördükten 2 3 gun sonra aynı bu tarz şeyler olmustı hatta ben gebelik belırtısı sanmıştım sanırım bu çatlama belırtılerını gebelik belirtisiyle karıştırıyoruz galıba

Hadi hayirlisi olsun ama korunmayi birakan cogu kiside adet gecikiyor zaten ama 1 hafta uzun bir sure vardir insallah. O cosku bugun bende de var yarin ki test icin aman degilsek bile bugun icin sevinemezmiyiz ya sevinmeye korkar olduk. Bencede oyle bata 1 hafta kala catlayacagi aklima gelmedigi icin acaba yerlesme falanmi diyordum bende. 30 araliktada benim catlama oldu ama bat 7 veya 9 u olmali cok garip. Benim testim negatif cikarda yinede regl olmazsam biraz daha beklemem lazim demektir. Yok 7 sinde regl olursam catlamadan 8 gun sonra olmus olur yine problem bu evre bu kadar kisa surmemeli.

Ayn adetmi olacam hamilelikmi var diye düşünmekten duramıyorum insan

Ya bende şunu anlamadım ekim ayında 2 gun arka arkaya pik gördüm ovulasyon testimde. Sonra ovulasyon testim bittiği için çatlama gününü tespıt edemedım büyük ihtimal yumurtlama günlerimden sonra çatlama olmustur diye tahmin ettim. O dedıgım ağrılar yumurtlama gördükten sonraki 2 3 gün sonrası oluşmaya başladı sımdı 2 gun yumurtladım tamam ama eyer o agrılar çatlama sebebiyle olmuşa neden yumurtlamadan 3 4 gun sonra Ağrı oluşsun ki çatlama o kadar geç mi olmuş yani anlamadım yumurtam gecmı çatladı acaba kafamda delı sorular planlı hamılelik olunca herseyı böle takıp edıyorsun istemsiz

Şoyle ki ben catlamayi silik testle gordugum akabinde 2 3 gun boyunca o batmalari hala yasadim yani catlama olmadan basladi catladi sonrasinda da devam etti onu merak ediyorsan. Illaki catlamanin oldugu gun agri olup bitecek diye birsey yokmus onu gordum. Sadece tam catlamanin oldugu gun kasik batmasina ek olarak bel agrisi ve cok akinti oluyor bende. Ama testle yapmasam yinede tam emin olamazdim bir ayimdaki belirtiler diger aya tutmayabiliyor.

Geçen ay deli gibi belirti yaşamıştım ama testlerim birbirinden beyazdı, bu ay yokmuş gibi hissediyordum, hatta bayağı karamsardım, önümüzdeki ay için ovulasyon testlerine bakmaya başlamıştım bile ama bu gün yaptığım dahil 4 testte de çift çizgiyi yakaladım bu arada kesin hamilelik belirtisi diyebileceğim belirtiler bende daha yeni yeni çıkmaya başlıyor biliyor musun
K

Kuşum benim bata 9 gün var 0 belirti ilk gebeligimde dehset belirtilerım olmustu bu ay bısey yokmuş gıbı hıısedıyorum umut yok pek bu ay hayırlısı olsun ınsallah

Kızlar test almaya çıkıcam ama çok üşeniyorum adet olucakmışım gibi karnımda çok ağrıyor ya ne yapsam bilemedim 4 günüm kaldı hiç mi yapmasam yada bitane alıp denesemmi

canım evet ovülasyon. kullanmıyorsan ağrı hissettiğin an değerlendir. Genelde yumurtlamadan oluyor çünkü o ağrı

canım benim de öyle olur hep. Çatlama görürüm 1-2 gün ağrı devam eder hatta bazen 3 gün. Ama benim çatlamadan 8 gün sonra yine aşırı yoğun bir ağrım vardı onun nedenini bilmiyorum mesela. Testim de yok diye bakamamıştım. Ona hala anlam veremiyorum mesela. Bazı şeyleri de bilemiyoruz işte :)

Bismillahirrahmanirrahim sat5 Ocak bat 2 Şubat

Büyük kızçem okuldan gelsinde bebişi ona bırakıp çıkıp alıcam test bakalım ama adet olucak gibiyim ya inşallah olmam
Ablaların faydaları iki kızıma güvenip 3.ye öyle niyetlendim. Testini al dayanabilirsen sabah yap 3 gün kala daha kesin oluyor. Ya da bir kaç test al bugünden yapmaya başla

Kızlar merhaba tedavi ye başlayacağım bu ay bugün reglimin birinci günü ptesi gideceğim doktor a dördüncü gün oluyor reglin bu şekilde tedavi başlanır mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…