Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Eklentiler

• IMG_20240104_200926.jpg
    IMG_20240104_200926.jpg
    99,9 KB · Görüntüleme: 68
Çatlama sonrası 12 gün deniliyor erken gebelik testlerinde çıkabilir. İnşallah hayırla sonuçlanır 🙏
Şuanda çatlamanın üstüne 6 gün geçti 12 gün olduğunda erken test mi yapayım yani? Ya benim ilk bebeğim kazara oldu hiç bir bilgim yok bu konularda maalesef üstüne de 6 yıl geçti heralde bu 2. Ugrastıracak biraz 🙃

Şuanda çatlamanın üstüne 6 gün geçti 12 gün olduğunda erken test mi yapayım yani? Ya benim ilk bebeğim kazara oldu hiç bir bilgim yok bu konularda maalesef üstüne de 6 yıl geçti heralde bu 2. Ugrastıracak biraz 🙃
Size kalmış ama genelde çatlama sonrası döllenmiş zigotun embriyo olup rahimde tutunacak yer bulması 10-12 gün arası yazıyor internette. Sizin geç döllenme ılduğu için regle üç kala beş kala diyemiyorum. Ama genelde çatlama sonrası 14. Gün regl olunacağı yönünde genel geçer bilgi var. Herkes de farklı olabilir ama sürekli gebelik testi yapmayayım derseniz ve bekleyebiliyorsanız bir hafta-on gün daha bekleyin daha net olur. 😊

Bence bende bu ayda birsey yok canlarim ovulasyon testim bile boyleyse gebelik testi yapmama hic gerek yok regl 3 4 gune gelmesi lazim olsa daha koyu cikardi. Yinede cumartesi sabah yapcam erken gebeliği.

Eklentiler

• 20240104_202539.jpg
    20240104_202539.jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 57
Benim 6 gün geçti tarihim ama regle 2 gün kala yumurtam çatladı yani geç çatladığı için internette 14 gün geç gelebilir yazıyor ondan bekliyorum 14. Günü 🥹
Sizin regl döngünüz normalde düzenli mi, bata kadar aslında testlere ve ilişkiye devam etmek mi gerek ya ben reglin 15. Gününe kadar çatlamayı görünce bırakıyorum her şeyi sonra iki hafta beklemek zor oluyor🙈
Bence bende bu ayda birsey yok canlarim ovulasyon testim bile boyleyse gebelik testi yapmama hic gerek yok regl 3 4 gune gelmesi lazim olsa daha koyu cikardi. Yinede cumartesi sabah yapcam erken gebeliği.
Ee burda görünüyor canım niye yok dedin ki

Ben direk fotoya bakınca sevindim gebelik testi sandım canım o heyecandan mesajını anlayamamışım kusura bakma. Canını sıkma daha vakit var 🙏

En son geçen sene ovülasyon testleri kullanıyordum bu ay da deneyeym dedim ama bir türlü koyulaşma olmuyor sürekli silik kalıyor 15. güne geldim ateşim de yükselmedi bu ay ilk defa böyle oluyor ama göğüs hassasiyeti dolgunluğu iki gün oldu başlayalı.normalde 10 12. günlerde olurdu benim. Bu ay yumurtlama yok galiba bende :KK43:(

Canım o herkeste olmuyor ya hatta çok önceden bir üye yapmıştı ovulasyon testiyle gebelik testini aynı anda gebelik testi bariz çift çizgi ovulasyon ise baya silikti yok gibi birşeydi

En son geçen sene ovülasyon testleri kullanıyordum bu ay da deneyeym dedim ama bir türlü koyulaşma olmuyor sürekli silik kalıyor 15. güne geldim ateşim de yükselmedi bu ay ilk defa böyle oluyor ama göğüs hassasiyeti dolgunluğu iki gün oldu başlayalı.normalde 10 12. günlerde olurdu benim. Bu ay yumurtlama yok galiba bende :KK43:(
Testler bozuk olabilir,geç yumurtlayacak olabilirsiniz bence biraz daha takip edin akıntı kontrolü vs.

Sizin regl döngünüz normalde düzenli mi, bata kadar aslında testlere ve ilişkiye devam etmek mi gerek ya ben reglin 15. Gününe kadar çatlamayı görünce bırakıyorum her şeyi sonra iki hafta beklemek zor oluyor🙈

Ee burda görünüyor canım niye yok dedin ki
Yok canım pcos varmış bende aslında düzenliydi ama son zamanlarda düzensizleşti meğerse pcos varmıs ve son zamanlarda cok kilo aldığım için düzensizleşmiş yeni öğrendim bende 🙃 valla bende yumurtlama döneminde 2 güne bir yapmaktan canım cıkıyor yumurtlama bitince bırakıyorum 😂

Aynen bende cizgi gordukce herseyi bile bile sanki gebelik testi gibi heyecanlaniyorum her seferinde 😍
İnşallah gerçekten görüp sevineceğimiz günler de gelecektir canım. Rabbim zorlaştırmasın. Hayırla sağlıkla göndersin evlatlarımızı bizlere🙏❤️

Yok canım pcos varmış bende aslında düzenliydi ama son zamanlarda düzensizleşti meğerse pcos varmıs ve son zamanlarda cok kilo aldığım için düzensizleşmiş yeni öğrendim bende 🙃 valla bende yumurtlama döneminde 2 güne bir yapmaktan canım cıkıyor yumurtlama bitince bırakıyorum 😂
Sonuç da geç de olsa görmüşsünüz çatlamayı ne güzel,güzel sonuçlansın inşallah diyelim 🤗

Testler bozuk olabilir,geç yumurtlayacak olabilirsiniz bence biraz daha takip edin akıntı kontrolü vs.
Akıntı 10. gün falan başladı 3 gün sürdü . Tam bu arada ateşimde de yükselme olurdu ama olmadı ovülasyon da hiç pozitif çıkmadı. Çatlamadan bir hafta sonra göğüs ağrısı başlayıp sonra da adet olurdum. Şimdi çatlama olmadan göğüs ağrısı başkadı.26 gün falan döngüm. Geçirdiğim en saçma ay sanırım bu
Laboquick testler bu arada

Benim 6 gün geçti tarihim ama regle 2 gün kala yumurtam çatladı yani geç çatladığı için internette 14 gün geç gelebilir yazıyor ondan bekliyorum 14. Günü 🥹
Evet genelde yumurta çatladıktan 14 gün sonra regl geliyor ya ama tabi herkeste farklı olur. Benim 4-5 gün kaldı. Geçmek bilmeyen günler. Bugün bir ara eczanenin önünden geçerken alayım bir test yarın sabah yapayım dedim ama kesin kararım adet gününü beklemek

X