Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bitanem seni korkutmak istemem çok küçükse bişey olmaz diyorlar ama geçen ay çok hasta oldum antibiyotik tedavisi olmaz zorunda kaldım bata 10 gün kala meğerse bebeğim varmış fakat kimyasal oldu ama illaki ilaçlardan olmayabilir belkide sağlıksız bir gebelikti o yüzden bundan sonrası için dikkat et canım bol su iç

ya bilemiyorum ki inan insanın kafası allah bullak oluyor yaa 2 ay kadar kullanacağım zaten fazla uzatmayacağım canım bende vitamin olarak ne kullanmam lazım onu da bilmiyorum ki

ya bilemiyorum ki inan insanın kafası allah bullak oluyor yaa 2 ay kadar kullanacağım zaten fazla uzatmayacağım canım bende vitamin olarak ne kullanmam lazım onu da bilmiyorum ki
Kuşum genel olarak öncelikle bir kan tahlili vermeni ve kafana göre takviye yahut kür kullanmamanı öneriyorum. Ancak genel olarak gebelik öncesi depoları hazır tutmak ve hem tutunmayı kolaylaştırmak hem de gebelik oluşur ise bebeğin sinir sistemi sağlığı açısından folik asit, omega (balık yağı), b-12 takviyesi ve deponuza göre demir takviyesi öneriliyor.

canım kan tahlillerini yaptırdım hiç bi sorun çıkmadı bende eşimde biraz sıknıtı var folik asitte kullandım 3 4 ay falan bıraktım onu da bakalım ya en azından 2 aydan bişey olmaz diye düşünüyorum olumlu sonuç alanda çok fazla :) :)

Ben regl oldum bu ay elendim kızlar Allahım geride kalanların yardımcısı olsun. Ovülasyonda da 19 u çatlama görmüştüm ama ona rağmen tutmamış nasip sat 2 Ocak bat 29 ocak
Benimde bu ay olmazsa birdaha ki aya kaldigimiz yerden devam canim nasip

Inan o kadar takibe vaktim bile yok canim iki gune bir iliskiyle goturcem artik yorucu oluyor ama yapacak birsey yok. Bu hafta makaleme agirlik vercem bu islere cok kafayi taktim yapmam gereken seyleri boslamaktan ve kafaya takmaktan baska bir getirisi olmadi

Selam kizlar hepinize saglikli bebisli bir yil diliyorum
Bugün tüp bebege basladim iki kucuk folikül ve bir kistim gozuktu( oysa gecen ay toplamda 7 folikülum vardi)
Doktor 3 gün günde iki tane kulnamam icin klomen verdi cuma da gonalf baslayalim dedi. Klomen hic kullanmadim kulanan var mi ne icin kullaniliyor ?

Öyle oluyor canım ben çakşır haricinde birde hayıt kullanmıştım . Birde bu otlar tiroid fonksiyonları değiştiriyor , tiroidde yumurtalıkları direkt etkiliyor. Sonra vitaminlere geçtim. Vitamin olarak b12 nize muhakkak baktırın normal değerler arasında olsa bile benim doktorum 500-600 arası iyi demişti genel sağlığımız için. Bebek için inositol ve selenyum muhakkak öneriyorum . Selenyum üreme sağlığı için çok önemli . Ben birde genelde evde olduğum için , çok güneş görmediğim için nutraxin balık yağı çocuk için olanından ve d vitamini kullanmıştım . Hamile kaldığımızda ilk etapta bebek bizim depolarınızdan beslendiği için vicdanen rahatlık olarakta vitamin iyi ki kullanmışım diyorum .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…