Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Günaydın kizlar 🌺 uyurken çok şiddetli baş ağrısıyla uyandim ki benim en büyük sınavım migrenim. Parol plus alip uyudumecburen. Normalde gecirmez ama çok şükür geçti. Var mi aranizda migrenle mücadele eden hamilelikte çok korkuyorum bazen o kadar şiddetli oluor ki acillik oluorm.
Canım merhaba bende 7 haftalık hamileyim ve migrenim şiddetli tutuyor malesef 😓 mide bulantısı migrenle birleşince baygın kalıyorum resmen sen bir çözüm bulabildinmi

İyi akşamlar kızlar ben folik asit kullanıyorum ne işe yaradığını bana söyler misiniz ya da yazar mısınız
Eger folik asit kullanmazsaniz hamile kaldiginizda bebeğin belinde omurilik oluşurken açılma oluyor adı da Spina Bifida. Internetten bakabilirsiniz, hamileligin özellikle 4. 5. Haftalarında çok çok önemli diye biliyorum folik asit almak. Gebeliğin 3. Ayına kadar da devam ediyorsunuz

Kızlar geçen ay 30-31 yumurtlama gördüm ayın 1 de yumurtam çatladı ve adetim 3 gün gecikti idrar testi yaptım bugün negatif çıktı ne olabilir bir fikriniz var mı kist felan mi olustu ki hafif kramplar giriyor karnıma hastalanacam gibi ama yok yani gelmiyor.. Hamilelik olsaydı çıkardı demi idrarda ?

Kızlar geçen ay 30-31 yumurtlama gördüm ayın 1 de yumurtam çatladı ve adetim 3 gün gecikti idrar testi yaptım bugün negatif çıktı ne olabilir bir fikriniz var mı kist felan mi olustu ki hafif kramplar giriyor karnıma hastalanacam gibi ama yok yani gelmiyor.. Hamilelik olsaydı çıkardı demi idrarda ?
3 gün gecikmeyle çıkmayabilir ama kist olup olmadığını ancakki ultrason muayenesinde anlayabilirler bende Ocak 27 de yumurtladığımı düşünüyodum akıntı vs ama demekki olmamış ki adet oldum 1 gün önce testlerde negatifti idrardaki ama belli olmaz belki seninki geç döllenmiştir idrara geç düşüyo zaten hcg en garantisi kan vermek

X