Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzum kalça bölgesindeki topar damalara sıZma olmuş.. Damarlara sızma olunca tehlikeli değilmiş. Rahim içine olsaymış sıkıntıymış..
“Genellikle lenfatik veya vasküler intravazasyon klinik olarak belirsiz olup tehlikeli değildir.”
Pelvik ven neresi oluyor ki. Sızan şey ne nette kanser hücresi falan yazıyor Allah korusun

Pelvik ven neresi oluyor ki. Sızan şey ne nette kanser hücresi falan yazıyor Allah korusun
Yok yok bize kontrast madde verdiler ya.. Bu rahimden geri aksa da tüplere ulaşanlar karın bölgesine akıyor. Tüplerin açık olduğunu oradan anlıyorlat zaten.. Tüplerden pelvik bölgeye geçmese tüpler kapalı olur..
Sende pelvik bölgede toplardamarlara sızmış.. Normalde oradaki sıvıda kalıp sonra yavaş yavaş geçmesi gerekiyor.. Onun nedeni bilinmiyormuş ve tehlikeli değilmiş.. Ama rahim içinde sızma olsa orada ekstra bir doku olduğunu gösteriyormuş ☺️

Yok yok bize kontrast madde verdiler ya.. Bu rahimden geri aksa da tüplere ulaşanlar karın bölgesine akıyor. Tüplerin açık olduğunu oradan anlıyorlat zaten.. Tüplerden pelvik bölgeye geçmese tüpler kapalı olur..
Sende pelvik bölgede toplardamarlara sızmış.. Normalde oradaki sıvıda kalıp sonra yavaş yavaş geçmesi gerekiyor.. Onun nedeni bilinmiyormuş ve tehlikeli değilmiş.. Ama rahim içinde sızma olsa orada ekstra bir doku olduğunu gösteriyormuş ☺️
Teşekkür ederim hocam 😍 çok yardımcı oldun sağol canım i ternet gerçekten bilgi kirliliği yaa insanı zorla hasta eder

Aynen.. Doğrusunj bulmak için bilgi gerekiyor ama bunu da doktor vermiyor.. Biz bize yetmeye çalışıyoruz 😄
Doktor kaynaklıda olabiliyor muş bu riskler. Benim hsg sonrası adet kadar yoğun şekilde 6 gün falan kanamam olmuştu canım. Kiminde hiç olmuyormuş kiminde 1 gün leke sadece. Bide aneztesi li oldum uyanık olsam daha beceremedin yapacaktı her halde

Doktor kaynaklıda olabiliyor muş bu riskler. Benim hsg sonrası adet kadar yoğun şekilde 6 gün falan kanamam olmuştu canım. Kiminde hiç olmuyormuş kiminde 1 gün leke sadece. Bide aneztesi li oldum uyanık olsam daha beceremedin yapacaktı her halde
Ben anestezisiz yaptım. Bir tüpde hafif kapalılık varmış. Zaten ağrısından alıyorsun.. Sonra açma işlemi yaptılar bi daha aynı süreci yaşadım.. Katlanılmayacak değil ama ağrıdı yani.. Sonra 3 gün sürdü ama adet gibi pıhtı attım.. Sonra lekelenme oldu.. Belki sende de öyledir..
Bende o halide çekmişler.. Doktor her iki durumuda gördü. Açılmış dedi..

Öyle canım haklısın tabi birden böyle duygu karmaşasına girdim sevineyim mi üzüleyim mi o yüzden sırf. Daha yeni ya bi de o yüzden. İnşaAllah senden de güzel haber alırız 🙏
IMG20220126152857.jpg

Bugün yumurtlama gunumdu kuzum değerlendirdim hayırlısı bakalım gene pek umudum yok ta

Parol dışında herşey yasak canım bana malesef ya😔bu ay düşen parçanın resmini ve videosunu çektim doktora gidince gösterdim kist parçası gibi dedi baktı cidden kist parçasıymış
O nasıl oluyo cnm ya. Ne parçası düşürdün adetliyken mi düştü. Ben kaçırdım heralde görmedim

O nasıl oluyo cnm ya. Ne parçası düşürdün adetliyken mi düştü. Ben kaçırdım heralde görmedim
Buraya yüklemedim, ciğer gibi bir parça düştü banyoda, kistim küçülmüş kistin parçası düşmüş dedi doktor

Reglime 2 gun var test yaptım negatif geldi benimde :KK43: ama iste kırmızıyi görene kadar yinede umutluyum.33 35 gunde bir oluorum regli belki gec dollenme olmuştur insallah🙏🙏

Kizlar merhaba bı sorum olacaktı. Sperm testi ne zaman yapilmali hangi durumlarda ve hastanede mi yapılıyor hiçbir bilgim yok. Bunun için ne kadar süre beklemek lazım ya da kontrol etmek için hemen baktırmak gerekir mi

Dilos6342 Dilos6342 canım gebelik haberi almışsın tebrik ederim 🥳 belirtilerin nelerdi adet belirtisi var mıydı. Cevap verirsen teşekkkür ederim bir de aşılama mı normal mi olmuştu

Kizlar merhaba bı sorum olacaktı. Sperm testi ne zaman yapilmali hangi durumlarda ve hastanede mi yapılıyor hiçbir bilgim yok. Bunun için ne kadar süre beklemek lazım ya da kontrol etmek için hemen baktırmak gerekir mi
Canım bir yıl gebelik oluşmadığı takdirde doktorlar sperm testi istiyor ama siz kendi isteğinizle daha erken yaptırabilirsiniz.özel hastanelerde fiyat 250-350 arası değişiyor.3 yada 6 gün ilişkiye girilmemiş olması lazım.zaten hangi hastaneden randevu alırsanız orası size söylüyor

Merhaba devlet hastanesi üroloji bölümü yapıyor. Ama 1 yıl geçmesi lazım evlilikten biz eşime yatırmak istedik doktor 4 ay evli oldugumuz için yapmadı. Benim hormonlar yüksek çıktı doktor tavsiye etti flan diye yalan söyledik öyle yapacaktı bize gün verdş. 5 6 gün ilişkiye girmek yasak. Salı günü randevumuz vardı Cumartesi hamile oldugumu öğrendim. Eşime gün doğdı😅 İnşallah sende hamile kalırsında gerek kalmaz canım

X