Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İnsallah cnm ya dua et gönlümdekini nasip etsin Rabbim hayırlı sağlıklı . Ben bu ay baslayamicam doğum kontrol hapina baya hastayız analı oğullu. Doğum kontrol hapı bana ilk günler çok fena dokunuyo bide onu çekemem bı daha ki ay başlarım diye düşünüyorum
Hadi yaa geçmiş olsun canım Allah şifa versin inşallah bi an önce ikinize de cook dikkat edin havalar çok soğuk 🙏 hiç kullanmadım o yüzden bilmiyorum canım sen daha iyi bilirsin tabi inşallah bir an önce güzel haberler alırsın sende hep dualarimdasiniz 😍🤲

Kızlarım nasılsınız?
En son 6 gün gecikme sonrası regl olup bırakmıştım kendimi. Doktora gittik amh bakıp sürece başlayalım ama ultrasona göre folikül sayın iyi yaşın 28 gençsin acele etmeyelim 3-4 ay akışına bırakıp bakarız demişti. Sonra ben 8 aydır hiç folikül takibi de yaptırmadığım için onu yapalım bi dedik amh 1.8 geldi beklediğimden düşük dedi ve tahmini yumurtlamada gittiğimde çatlamış bile yumurtan dedi. Sinirim bozuldu geçen ay o kadar geciktim bu ay nasıl 12. Günde falan yumurtlamışım bile erken olabilirim yani ocak sonu? Amh için de beklemeyelim o zaman başlayalım regl 3. Günü gel yumurta geliştirici başlayalım dedi 2-3 ay öyle devam eder olmazsa iğneler biraz daha pahalı o ilaclar ilk aşamada oraya geçmeyelim yaza kadar böyle planlayalım olmazsa yazın aşı tüp konuşalım dedi. Benzer süreç yaşayan var mı bana şuan başlayacağı iğne vs değilse ne hapı geliştirici olan ne acaba fikir verir misiniz zaten erken yumurtlamışım bu ay boşa gitti canım sıkıldı🤣

Kızlarım nasılsınız?
En son 6 gün gecikme sonrası regl olup bırakmıştım kendimi. Doktora gittik amh bakıp sürece başlayalım ama ultrasona göre folikül sayın iyi yaşın 28 gençsin acele etmeyelim 3-4 ay akışına bırakıp bakarız demişti. Sonra ben 8 aydır hiç folikül takibi de yaptırmadığım için onu yapalım bi dedik amh 1.8 geldi beklediğimden düşük dedi ve tahmini yumurtlamada gittiğimde çatlamış bile yumurtan dedi. Sinirim bozuldu geçen ay o kadar geciktim bu ay nasıl 12. Günde falan yumurtlamışım bile erken olabilirim yani ocak sonu? Amh için de beklemeyelim o zaman başlayalım regl 3. Günü gel yumurta geliştirici başlayalım dedi 2-3 ay öyle devam eder olmazsa iğneler biraz daha pahalı o ilaclar ilk aşamada oraya geçmeyelim yaza kadar böyle planlayalım olmazsa yazın aşı tüp konuşalım dedi. Benzer süreç yaşayan var mı bana şuan başlayacağı iğne vs değilse ne hapı geliştirici olan ne acaba fikir verir misiniz zaten erken yumurtlamışım bu ay boşa gitti canım sıkıldı🤣
Merhaba yumurta geliştirici dediği büyük ihtimal klomen, femara veya letudur
İnşallah güzel haberler alirsiniz🙏

Kızlar çok moralim bozuk ya. Kahverengi akıntımsı bişey geldi peçeteye. Geçen ay kimyasalda da böyle başlayıp kırmızıya dönmüştü. Çok korkuyorum 😔
Özelde sadece iğne yapıp yollarlarsa bide duphaston al derlerse duphaston sakin alma. Progestron al direkt korkma kötüyü getirme aklına 🙏🏻

X