Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hyr her adet olan yumurtlama görmüş olmaz. Yumurtlaması olmayan kadınların adeti biraz gecikir, lekelenmeyle başlar yavaş yavaş sökülebilir. Gecikmesinin sebebi de vücut yumurtlama olmadı diye ne zaman adet olacağını bilmemesidir.
peki ya vakitnde adet olursak .öğrenmek istediğim bu ayyumurtlama oldu mu olmadı mı adet olunca anlamak. 14-15-16-17 günleri yaptım ovulasyon silikti . sonra da testim bitti bi daha almadım 😂

Negatif test ne demek ben biliyorum negatif değil o 😅Rahat ol biraz çocuğu korkutucaksın 😅
Bende bu zamana kadar ne flaş tuttum şaşı oldum hiç görmemiştim hatta sabah bile emindim negatiften görünce uykulu uykulu gözüm açıldı birden. İlk defa gördüm ya kan sonucu da çıkmıyor bir de silik ne biliyim kafam karmakarışık

Hayirlisi olsun inşallah bat 22 Ocak mı canim bugun 22 ocaklar coşuyor bak sende kan ver güzel haberler alalım inşallah ♥️
Bat 25'i, normal test ve kan için bir süre daha bekleyim. İlk gebeliğimde 3 gün önce ve 1 gün önce kan verip artışa bakmıştım. Yine benzer yoldan devam ederim 😊

Benim yumurtlamam bi gün geç oldu sadece adetlerim 28 günde bir. Eğer catladiysa çıkıyor 10 günden sonra ama siz bilirsiniz tabi
Ya işte artışa da bakmak gerekiyor ya, ilk gebeliğimde battan 3 gün önce ve 1 gün önce kan verip artışa bakmıştım. Silik çizgi görmek yetti şimdilik sanırım bana 😄

Aaaa :KK12:

Yanlis pozitif gösteren test yokki.
Adet olacak gibi agrilarinin olmasi cok normal, karnin sindiden genisledigi icin agriyor. Ve gebeliginde zaman zaman bu agrilari yasayacaksin
İlk başta aslında ümitlenmedim. Predictor early 3 4 değeri bile algılayıp silik çizgi çıkarıyormuş o yüzden. Ama kaset testte de silik çizgi görünce bi heyecan yaptım
Ama gerçekten ne göğüs hassasiyeti ne akıntı ne başka bisey hiç bisey yok sadece kasikta batma bi de iç bacak kisimlarimda çekilme oluyor gibi bu kadar. Dünde ani ağrılar girmişti belime resmen adet öncesi durumu yani eğer sonuç çıkarsa ve güzel ilerlerse diyeceğim ki hiç belirtisizde oluyormus

yanılmıyorsam 17 ya da 18. günü yumurtlamanın. ileri mi atmış demek oluyor?
Evet mesela şöyle örnek vereyim benim bat uygulamaya göre 10 ocakti ama yumurtlama 4 gün geç oldu 14 Ocak oldu bat günüm. 9 ocakta test yaptım silik dahi çıkmadı regl günüm 10 Ocak olsa her türlü çıkardı 2 gün sonra yaptım yani 14 ocağa 3 gün kala silik gördüm

4pik 5yumurta akı gibi olan o akıntıyı görmüştüm reglimi 18-19 gibi bekliyodum ama vücut salgılarım beni yanılttı sanırım hala Regl olmadım yarın olucam muhtemelen.Bu durumda 6sı yumurtlama oluyo ve biz nasıl olsa 4-5civarını değerlendirdik artık gerek yok diye 6sında bişey yapmadık.Sonra vay efendim neden hamile kalamadım😅Gerçi sperm yaşıyo uzun saatler de denk getiremediysek demek..Yine Regl olsam da kurtulsam zamanları geldi ne yazık ki.Şubata da geçsem mi geçmesem mi bilemedim bi ay daha bu ay olduğu gibi takip edersem mental sağlığımı koruyamicam sanırım 😅İnsan bukadar emek verince de günlük hayatına devam edemiyo ne biliyim reglim 4gün geçmiş farketmemişim hadi bi test yapym diyenlere benim aklım hiç ermiyo benim
Seni çok ama çok iyi anlıyorum geçen gün. BUnu düşündüm Ovulasyon takip ediyoruz sonrasında yumurtlama çatlama gördük mü değerlendirmeyi bile bırakıyoruz sonrasında bit şey yok o kadar pınçik o kadar hassas davranıyoruz aslına bakarsan belki hatalarımız buralarda ben bu ay aralıklı değerlendirip sadece son bir bir hafta yı değerlendirmeyeceğım çünkü psikolojik olarak arada kalan zamanı beklemek zor geliyor değerlendirmeye devam edersem bu ay diyorum belki bu olmadı şimdi olur falan diyerek her seferinde biraz böyle oyalanırım yoksa rutin hattan kopuyorum.etrafımda dünya dönmüyor duruyor gibi hayata dair herşey gözümden çıkıyor sonra hüsranlar.ama bu ay bunu yapmamaya odakladım kendimi inşallah sende o süreci atlatacak bir yöntem bulursun bu arada örgü bilek ördüm sinirden 😊

Evet mesela şöyle örnek vereyim benim bat uygulamaya göre 10 ocakti ama yumurtlama 4 gün geç oldu 14 Ocak oldu bat günüm. 9 ocakta test yaptım silik dahi çıkmadı regl günüm 10 Ocak olsa her türlü çıkardı 2 gün sonra yaptım yani 14 ocağa 3 gün kala silik gördüm
nasıl yani hamile olabilir miyim hala?

X