Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
4pik 5yumurta akı gibi olan o akıntıyı görmüştüm reglimi 18-19 gibi bekliyodum ama vücut salgılarım beni yanılttı sanırım hala Regl olmadım yarın olucam muhtemelen.Bu durumda 6sı yumurtlama oluyo ve biz nasıl 4-5civarını değerlendirdik artık gerek yok diye 6sında bişey yapmadık.Sonra vay efendim neden hamile kalamadım😅Gerçi sperm yaşıyo uzun saatler de denk getiremediysek demek..Yine Regl olsam da kurtulsam zamanları geldi ne yazık ki.Şubata da geçsem mi geçmesem mi bilemedim bi ay daha bu ay olduğu gibi takip edersem mental sağlığımı koruyamicam sanırım 😅İnsan bukadar emek verince de günlük hayatına devam edemiyo ne biliyim reglim 4gün geçmiş farketmemişim hadi bi test yapym diyenlere benim aklım hiç ermiyo benim
Yumurta akı yanıltmaz. Ya ikinci faz 14 gün değilde 16 gün sürüyor ki bu da gayet normal, ya adetin stres gibi faktörlerden dolayı gecikiyor, ya da gebesin 🤷🏼‍♀️ Ben de mental sağlığım için bu ay hiçbir şey takip etmek istemiyorum hatta telefonumdan bile uzak durmak istiyorum.

Canım lar yazan herkese tesekkur ederim kaçrdgm cevap vermedim varsa toplu sekılde nurdan yazayım.. Cok sevındım heyecanlandım korktum her duyguyu aynı anda yasadım suan.
Rabbim sabırla bekleyen herkese nasip etsın.
Topikte ki diğer gebeleri de tebrik ederim. Rabbim saglıklı hayırlı gebelıkler nasip etsin. Yarın kan veririm buyuk ihtimal yazarım mutlaka herkese teşekkür ederimmm 🌺

Benim doktorum ve aile hekimim de tsh değerini 2.5 ta tutmak istiyoruz dedile. Benim 4.5 tu @Bir_Mumine nin ilacından 25 lik verdiler. İkisi birbirinden habersiz aynı şeyi söyledi bu arada. Bir de yanında selenyum verdiler her gün içmem için.
Türkiyede böyle olabilir ama almanyada değil. Orada 1 hedefleniyor artık. Ben de onlara uymak istiyorum. Umarım izin veir aile hekimim 😂

Yumurta akı yanıltmaz. Ya ikinci faz 14 gün değilde 16 gün sürüyor ki bu da gayet normal, ya adetin stres gibi faktörlerden dolayı gecikiyor, ya da gebesin 🤷🏼‍♀️ Ben de mental sağlığım için bu ay hiçbir şey takip etmek istemiyorum hatta telefonumdan bile uzak durmak istiyorum.
Hamile değilim ondan eminim reglim de takvime göre zaten 20siydi ama ben heralde hsg tarih oynattı diye düşündüm.
Valla yapabileceksen en güzeli telefondan uzak durmak çünkü insan meraktan herşeyi didik didik ediyo.Biz bi tık abartıp günlere göre takip ediyoduk işte şuan döllendiyse şurda şimdi kanaldan geçiyo bugün yarın yerleşir filan diye😅Aşırı kaptırdık bildiğin gibi değil.Sonrası da tabiki hüsran.1 ay yurt dışında olucam ben de öyle dağıtmayı düşünüyorum belki bi işe yarar

Hamile değilim ondan eminim reglim de takvime göre zaten 20siydi ama ben heralde hsg tarih oynattı diye düşündüm.
Valla yapabileceksen en güzeli telefondan uzak durmak çünkü insan meraktan herşeyi didik didik ediyo.Biz bi tık abartıp günlere göre takip ediyoduk işte şuan döllendiyse şurda şimdi kanaldan geçiyo bugün yarın yerleşir filan diye😅Aşırı kaptırdık bildiğin gibi değil.Sonrası da tabiki hüsran.1 ay yurt dışında olucam ben de öyle dağıtmayı düşünüyorum belki bi işe yarar
Benim bu ay adetim 2 gün erken geldi genelde hsg cektirenlerin erken geliyormuş. Ben de öyleyim her belirtiyi nette aratırım bu belirtiyle gebe kalanları bulurum haha. 1 ay yurtdişi çok iyi gelecek size, biz de 1 haftalığına kaçmak istiyoruz o arada telefonumu hiç kullanmak istemiyorum buraya da uğramam 🤭

Direkt çıkmış maşallah, tebrik ederim ne güzel yaa🤩❤️

Yalnız burada ardı ardına hamişler çıkınca insanın 839365.kez negatif sonuca rağmen inanmayıp test yapası geliyor,şeytan soldan soldan dürtüyor Allahım esirgesin😂😆
Bende gaza geldim de yaptm bugun daha 4 gun var adetime hıc beklemiyordum bu ay ama anında gordum pozitifi 😁🤗 darısı tum isteyenlere 🤗😍😘

Tesekkurler bu arada 🌺

X