Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bilmiyorum,psikolojim zaten iyi değil güçlü durcam dedikce duramiyorum sürekli kendimi sucluyorum kanama hala devam ediyor kendi doktorum dış gebelik değil diyor,diger doktor olabilir diyor kime guvensem şaşırdım ilacla dusuruyorum zaten. Bir süre uyuyup uyanmak istemiyorum öyle hal aldim 1 haftada
İlaçla mı düşürüyorsun? Neden? Kese göründüyse neden dıs gebelik dendi? Neden ilacla düsük yaptırıyorlar hiçbir şey anlamadım canım

Sağlıkla gelsin de gerisi hiç önemli değil ☺️ aynen ilk buraya yazacağım bu arada karnım çok kötü söylemesi ayıp felaket bir gaz var bitmiyor yalnız kalma biraz kafa dağıtman lazım memelekete git gelince de atla enişteme sabah akşam bırakma yakasını 😂😂😂
Aynen öyle önce hayirli sağlıklı inşallah 🥰
Ay o benim aşılama olurken olmuştu eve dönerken sanki 3 4 aylık hamileyim niye öyle oldu onu da bilmiyorum karnım nasıl sismisti 😅 ahaha bakalım aslında testi hiç yapmayacaktım ben onu da formaliteden yapıyorum uçak bileti alıp gidicem ya ne olur olmaz diye, yoksa onu bile yapmayacaktim
Bir de akıntı yok yok dedim çağırdım resmen çok az gelmiş 🤣

Tabi ben yaşamadığım için bilmiyorum ama iyice uzuyordur seni de ondan iyice strese giriyorsundur. Ama girme yaşı da küçük zaten nasıl bi ortamda yaşadığınızı bilmiyorum tabi de çocuk sürekli görüyorsa kuzenlerini belki daha az görse daha iyi olur
Ya da başka şeylerle oyalansa aklından çıkar kuzunun 🙁
Ama bence kesinlikle senin duygularını da hissediyordur, belki eşinizle veya başka biriyle bisey konuşurken duydu hiç belli olmaz. Onların şuan beyinleri şuan boş olduğu için herseyi akılda tutuyorlar. Mesela yeğenim bazen öyle şeyler diyor ki diyoruz bu çocuk nerden duydu bunu, ama farketmesekde bizim konustuklarimizdan üretiyorlar
Annemlere 10 dakikalık bi mesafede oturuyorum ablamlar abim hepimiz anneme çok yakınız abim annemin üst katında ablam karşısında diğer ablam bi arka sokakta ben 10 dakikalık mesafedeyim sürekli iç içeyiz elbetteki hevesleniyo ama uygun bir dille anlattım şuan bi sorun yok çok şükür bide patavatsiz insan çok biliyosun çocuğu gören senin kardeşin yokmu annene söyle sana kardeş yapsın diye diye çocuğumu bu hâle soktular hepsinden uzaklaştım öyle soyleyenlerle iletişimi kestim ama buda onun eseri oldu kaldı çok şükür şimdi daha iyi

Aynen öyle önce hayirli sağlıklı inşallah 🥰
Ay o benim aşılama olurken olmuştu eve dönerken sanki 3 4 aylık hamileyim niye öyle oldu onu da bilmiyorum karnım nasıl sismisti 😅 ahaha bakalım aslında testi hiç yapmayacaktım ben onu da formaliteden yapıyorum uçak bileti alıp gidicem ya ne olur olmaz diye, yoksa onu bile yapmayacaktim
Bir de akıntı yok yok dedim çağırdım resmen çok az gelmiş 🤣
Bakarsın belki de hamilesin bak belli mi olur benim adetim gelmek üzere ondan sanırım bu arada gerçekten birebir aynı gebelik ve hamilelik belirtileri ilk aylarda özellikle bence çünkü öyle böyle gazım yok yani 😦

Annemlere 10 dakikalık bi mesafede oturuyorum ablamlar abim hepimiz anneme çok yakınız abim annemin üst katında ablam karşısında diğer ablam bi arka sokakta ben 10 dakikalık mesafedeyim sürekli iç içeyiz elbetteki hevesleniyo ama uygun bir dille anlattım şuan bi sorun yok çok şükür bide patavatsiz insan çok biliyosun çocuğu gören senin kardeşin yokmu annene söyle sana kardeş yapsın diye diye çocuğumu bu hâle soktular hepsinden uzaklaştım öyle soyleyenlerle iletişimi kestim ama buda onun eseri oldu kaldı çok şükür şimdi daha iyi
Ne terbiyesiz insanlar var yahu size ne 😦 utanmıyorlar mı küçücük çocuğa git annene söyle sana kardeş yapsın demeye resmen ayıpladım 😑😑😑

Yaa daha iyi anladım şimdi 🙁 o insanların zaten ağzını bantlamak istiyorum ne uğraşıyorsunuz küçücük çocukla. Zaten çok yakinmissiniz onları goruyor, böyle şeyler duyuyor bir de üstüne çocuğun istemesi çok normal. Bir de eğer sizde ufacık dahi olsa böyle bi üzüntü görürse olana bakın artık
Zaten bu insanları anlamıyorum çocuk olmaz ee daha yok mu derler, ilki olur ikinci ne zaman derler böyle böyle hiç memnun olmazlar.
Sanki bez parasina ortak cikacaklar hey allahim size ne ya

Ne terbiyesiz insanlar var yahu size ne 😦 utanmıyorlar mı küçücük çocuğa git annene söyle sana kardeş yapsın demeye resmen ayıpladım 😑😑😑
Başta kaynanam çok söyledi çok uyardım susmadı bende iletişimi kestim gidip gelmiyorum eşimde zorlamiyo çok şükür özellikle eşimin tarafından çok çıktı bu ses çünkü hepsi dip dineler her gören çocuğa aynı soruyu sordu çok ayıp yani yerin dibine giriyorum resmen o an bende hiç biriyle görüşmüyorum ama dediğin gibi etkileri hala çocugumun üzerinde. Atlaticaz insallah

Merhabalar bugün çok yoğunum bakamadım, yeni hamişler varsa tebrik ederim🐣

Ben de elendim maviss_34 maviss_34 üzerime çarpı koyabilirsin😅 sabah test yaptım dün çıkan kuruma çizgisi bile bugün hiiç çıkmadı, kapak gibi yüzüme çarptı yani , bugün adet olmam lazım ama adet belirtileri de yok inşallah hemencecik olurum da öbür aya geçerim✋

Yaa daha iyi anladım şimdi 🙁 o insanların zaten ağzını bantlamak istiyorum ne uğraşıyorsunuz küçücük çocukla. Zaten çok yakinmissiniz onları goruyor, böyle şeyler duyuyor bir de üstüne çocuğun istemesi çok normal. Bir de eğer sizde ufacık dahi olsa böyle bi üzüntü görürse olana bakın artık
Zaten bu insanları anlamıyorum çocuk olmaz ee daha yok mu derler, ilki olur ikinci ne zaman derler böyle böyle hiç memnun olmazlar.
Sanki bez parasina ortak cikacaklar hey allahim size ne ya
Aynen öyle canım dediğin gibi çok şükür anlayışlı bi eşe sahibim. Bakalım rabbim neler gösterir bilinmez inşallah tez vakitte alırız güzel haberleri

Bakarsın belki de hamilesin bak belli mi olur benim adetim gelmek üzere ondan sanırım bu arada gerçekten birebir aynı gebelik ve hamilelik belirtileri ilk aylarda özellikle bence çünkü öyle böyle gazım yok yani 😦
Evet ya çoğu hamile öyle diyor aslında belirtilerin çoğu da 5 haftadan sonra başlıyormuş sanırım hcg arttikca yani. Biz kendimizi çok dinliyoruz. Catlatma iğnesi de beta hcg çıkarıyor diyorlar ya sadece ilk kez kullandigim gün sabahına biraz baş dönmem ve uyku halim olmuştu sonra da hemen geçti. Sonradan yaptığım ignelerde onu bile hissetmedim mesela

X