Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yok canım ona baktiririm zaten illaki. Sadece ilk zaman şaşkınlıktan aklıma gelmeyebilir 😅 insülin direnci de engelliyor diyorlar bakalım bi baktiricam degerlerime bir de benim her doktorun farklı bisey söylediği bi sorunum var
En son çıktığım da insülin direncine baktir dedi ne alaka anlamadım ama baktiralim bakalım bi
ne çok engel varmış yaa

O zman bekle yavrum adetle atAbilecegin kist mı boyutu ne kadar doktorlar daha iyi bilir ben bişey diyemem kuzum ama benim de kistim patladı bı kaç ay önce çok ciddi sancılar çektim
Yaa bende hareket edemiyorum sancı giriyor hep yat dedi bana. Biri 4cm biri 5cm benimkinin. Sizin patlayınca bi zararı oldu mu bana yumurtalığa yayılır gibi bişeyler dedi anlamadım

İnşallah canım sağol yinede🌼
İnan ben çok yasadim canım. Hatta 17 18 yaslarindaydim yeni atanmış bi doktor vardı yine böyle ağrıyla gittim. Bana dediği inşallah iyi huylu çıkar yoksa yumurtaligin alınır yaşında çok küçük demişti. Aglaya ağlaya nasıl çıktım ordan başka doktora daha gittim (çocukluğumdan beri gittigim doktordu) saçmalamış yok öyle bisey dedi bitkisel bi hap vermişti adetle atıldı sonra

Öyle oluyor var ya zaten araştırdıkça konuştukça kendini dinliyorsun. Ahh ahh keşke ben de adetim geçmiş 1 hafta aaa diyenler kadar rahat kafada olsaydim🥲
Ben ilk gebeliğimde öyleydim niye gelmiyor adetim dedim sonra da unuttum gitti, halbuki zaten gebelik istiyordum ama gebe olabileceğim yine de aklıma gelmemişti :KK70:

Nasıl yaptın onu lütfen söyle :dua:
İlk gebeliğimde çok rahattım, kendime aylarca olmayacağını buna hazırlıklı olmam gerektiğini, üzülmemem gerektiğini söyledim ve gebeliğe dair hiçbir şey araştırmadım. Gerçekten ne zaman yumurtladığımı bile bilmiyordum. Beslenmemi bile değiştirmedim folik asit de almadım. Şimdi kofeinsiz kahve içiyorum, ateş takibı yapıyorum, yok 🤣

İlk gebeliğimde çok rahattım, kendime aylarca olmayacağını buna hazırlıklı olmam gerektiğini, üzülmemem gerektiğini söyledim ve gebeliğe dair hiçbir şey araştırmadım. Gerçekten ne zaman yumurtladığımı bile bilmiyordum. Beslenmemi bile değiştirmedim folik asit de almadım. Şimdi kofeinsiz kahve içiyorum, ateş takibı yapıyorum, yok 🤣
Aaa neden ilk baştan öyle düsündün ki? Ben herkes gibi bir iki ayda hamile kalcam sanıyordum 😅
Tabi sonra şak diye kist çıkınca, daha önceden de böyle dertlerim olduğundan stres üstüne stres yasadim

Aaa neden ilk baştan öyle düsündün ki? Ben herkes gibi bir iki ayda hamile kalcam sanıyordum 😅
Tabi sonra şak diye kist çıkınca, daha önceden de böyle dertlerim olduğundan stres üstüne stres yasadim
Ben hep çevremden aylar sonra olduğunu gördüm, o yüzden ilk üç ay gebeliği unut diyordum kendime. Üzüldüm canım 😕 umarım dertlerin geçip gider en yakın zamanda :KK200:

Ben hep çevremden aylar sonra olduğunu gördüm, o yüzden ilk üç ay gebeliği unut diyordum kendime. Üzüldüm canım 😕 umarım dertlerin geçip gider en yakın zamanda :KK200:
Allah razı olsun dediğim gibi bende stres yapacak etken çok, annemde 40 yaşına kadar zor bekledi hep kadın hastalıklarından çekti, bende öyle 12 yaşında adet gördüm o zamandan beri çekiyorum ara ara
Insallah üstümüzden şu stresi atabiliriz bi an önce 🤲🤲

Benim 2.5 3cm arası 1 yılı geçti hala yok kimyasal bile olmadı. Ama bende stres yapacak şey çok. Eşimin işi gel git, hiç bilmediğim şehir yalnızlık vs vs
Anlıyorum seni... zor gerçekten öyle. Ama kistin büyük değilmiş elhamdulillah. Bende de kimyasal bile olmadı çok ilginç gerçekten.

X