Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bana da 4ken 2 kadın doğumcu normal demişti kendi kendine 2.5 altına düştü sonra. Internette ki bütün doktorlar 2.5 altı olması lazım diyor sağlıklı gebelik falan icin

Adet öncesi bütün semptomları yaşıyorum
Sivilce ishal huzursuzluk hepsi var 🥲
Sivilce vs oluyormus belirtidir de öyle okumuştum bende de çıkınca 😬 inşallah bendeki gibi bitmez de senin 🌸

Reglinde düzen olmadığını söyle öncelik bu bir düzen yok neden bu denli bir ara kanama var ona niye bakmıyor yada doktorunu değiştir bu önemsemek gereken bir konu

Rshim.filmine regl den sonra gittim ben ,regliyken değildi canım

Canım ben bu ay çekildim.nokta damla dahi olsa randevunuzu iptal edin demişti bana. Ben 12.gunumde çekildim
Çok sağolun kizlar demekki benimde iptal etmem gerekecek bende anlamadım neden muane edip bakmadığını sadece kalem oynatarak liste doldurdu zten o gün aşırı sinirlendim muhtemel randevu iptal olacak ve haladir devam ediyor bana kendisi üç ay sonra gel dedi şimdi bunay sonu başka doktora gidecem belki ya da beklicem

Kızlar 1.iki ay önceki hormon tahlilim 2. Olan bugün verdiğim lh hormonu güzel düşmüş değil mi bu iyi bisey
Canım baya fark var ikisi arasında ya 2. değerlerin bence gayet iyi ama adetin kaçıncı günü verdin ikisini de adetliyken mi verdin fsh, lh, estriol verdiğin zamana gore değişkenlik gösteriyormuş benim doktorum öyle dedi adet dışında bakılan hormonları dikkate almıyor yorum yapamam diyor ikisi zaman olarak aynı şartlarda değilse karşılaştırma yapma bence o niye öyle bu niye boyle diye kafana takma

Tabi kizzz benim evimin altı hemen o yüzden hiç normal hastaneye gitmek istemiyorum kaç gün sonraya sıra veriyorlar benim folik asit falan hepsini aile hekimi verdi
Ama tekrar gelip kan vermeni değerini takip etmesi gerektiğini gerektiğinde ilacın dozajını değiştirmesi gerektiğini de söyledimi?

Maşallah canım 😍😍😍 değerin gebelik için yeterli olabilir ama başka sorun yoksa ve yine de olmuyorsa 1e indirmeye çalışabilirsin gebelik istiyorum de dahiliyyeye gitmen lazım
Canım ben asıl insülin direncinden supheleniyorum biraz da kilo oldugu için. Adet olursam gidicem muhakkak aklımda yani
Bir iki kere fsh 9 falan çıkmıştı onun haricinde hep normal hormonlar
Tsh da ilk tahlil yaptırdığım zaman 4 çıkmıştı sonra diğer ayda 4 çıkmış ondan bi kaç ay sonra kendi kendine düşmüş nasıl oldu anlamadım onu

Kızlar bu arada yeni birşey öğrendim.. Birçok gebe kalan kadınlar..ilk zamanlar hasta olurlarmiş.. basbaya soğuk algınlığı.. Hamilelik ritini diye bişey okudum yaaa az önce...

E ben kaç gündür gribimm ya 🤧 burnum boğazım hasta hasta yatiommm

Sen ne diyin bu işe S sonsuzaskk 🤣😂

Canım baya fark var ikisi arasında ya 2. değerlerin bence gayet iyi ama adetin kaçıncı günü verdin ikisini de adetliyken mi verdin fsh, lh, estriol verdiğin zamana gore değişkenlik gösteriyormuş benim doktorum öyle dedi adet dışında bakılan hormonları dikkate almıyor yorum yapamam diyor ikisi zaman olarak aynı şartlarda değilse karşılaştırma yapma bence o niye öyle bu niye boyle diye kafana takma
Ikisi de adetin 4 uncu günü yapıldı canım benim doktorumda adet olunca gelmemi söylemişti ama malesef ameliyattaymış artık perşembe günü tekrar gidicem nasil yorumlayacak merak ediyorum ilk tahlilden sonra 3 ay doğum kontrol hapı yazmıştı ama ben kullanmadim

Canım ben asıl insülin direncinden supheleniyorum biraz da kilo oldugu için. Adet olursam gidicem muhakkak aklımda yani
Bir iki kere fsh 9 falan çıkmıştı onun haricinde hep normal hormonlar
Tsh da ilk tahlil yaptırdığım zaman 4 çıkmıştı sonra diğer ayda 4 çıkmış ondan bi kaç ay sonra kendi kendine düşmüş nasıl oldu anlamadım onu
Demekki senin normal tsh değerin zaten 2 civarında, 4e stresten veya yanlış beslenmeden çıkmıştır. Adet olmasan da insülin direncine baktır nolur. Gebelikte daha önemli

Yaa yediğin ictigin bile etkili onda yüksek cikmadiktan sonra gerisi yeme içmele bile oynuyor o yüzden 4 ve altı normal işte
Aynen canım hiç farklı bisey tuketmedim bile kendi kendine düsmüs
Sivilce vs oluyormus belirtidir de öyle okumuştum bende de çıkınca 😬 inşallah bendeki gibi bitmez de senin 🌸
Yok be canım ilk aylar ümitleniyordum da artik cık onlar başladı mı anlıyorum hemen adet olucam🥲

Kızlar bu arada yeni birşey öğrendim.. Birçok gebe kalan kadınlar..ilk zamanlar hasta olurlarmiş.. basbaya soğuk algınlığı.. Hamilelik ritini diye bişey okudum yaaa az önce...

Ben ilk iki gebeligimde öyle olmuştum doğrudur belki. Vücut bebeği reddetmesin diye bağışıklık düşüyorya ondan demişti doktor

Aynen canım hiç farklı bisey tuketmedim bile kendi kendine düsmüs

Yok be canım ilk aylar ümitleniyordum da artik cık onlar başladı mı anlıyorum hemen adet olucam🥲
Yaa ben bu aya kadar kendimi bilmiyormusum desem yeri var hiç dinlemezmisim yani akıntı göğüs hassasiyeti falan bu işlere girdikçe farketmeye başladım günlerini vs

Evetttt doğruuuuuuu vücut gebeliği atmasın diye bağışıklık sistemi zayıflıyor ve bu yüzden hasta olunuyor.

Demekki senin normal tsh değerin zaten 2 civarında, 4e stresten veya yanlış beslenmeden çıkmıştır. Adet olmasan da insülin direncine baktır nolur. Gebelikte daha önemli
Yok canım ona baktiririm zaten illaki. Sadece ilk zaman şaşkınlıktan aklıma gelmeyebilir 😅 insülin direnci de engelliyor diyorlar bakalım bi baktiricam degerlerime bir de benim her doktorun farklı bisey söylediği bi sorunum var
En son çıktığım da insülin direncine baktir dedi ne alaka anlamadım ama baktiralim bakalım bi

Yaa ben bu aya kadar kendimi bilmiyormusum desem yeri var hiç dinlemezmisim yani akıntı göğüs hassasiyeti falan bu işlere girdikçe farketmeye başladım günlerini vs
Öyle oluyor var ya zaten araştırdıkça konuştukça kendini dinliyorsun. Ahh ahh keşke ben de adetim geçmiş 1 hafta aaa diyenler kadar rahat kafada olsaydim🥲

Ben ilk iki gebeligimde öyle olmuştum doğrudur belki. Vücut bebeği reddetmesin diye bağışıklık düşüyorya ondan demişti doktor
Görüyor musun çok sasiridm okuyunca .. çunki ben bazı belirtiler yaşıyordum.. bunlarla ilgilenirken hasta oldum esimde rahatsızdı ondan geçti diye düşündüm.. halbuki eşimde aynı sikayetler yok onun bambaşka şikayetleri vardı ne boğazı ağrıdı nede burnu tikandi o iylesti hemen de ben esas yattım assagi gunlerdir

X