Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Coraspirin alıyor musun ayaklarını yuksette tut yatarken kan akışı hızlansin canım inşallah bebeğin sıkı sıkı tutunur
Hayır sadece folik asit ve bu ilacı verdi doktor

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    130,2 KB · Görüntüleme: 32
canım bız ılk 8ay hep bn gıttım hormın testlerı vs baktırdım sorun yok ama bırseneyı gectı hala olmuyordu esım dedı bırde ben gıdıyım sperm evrdı 8mılyon sperm ılerı hız %15 . tabı moral olarak baya etkılendık esım cok uzuldu, 7ay oldu sanırım ılk test vereşlı her gun kecıboynuzu kaynattım,pekmez,muz,bitter cıkolata fındık her aksam mutlaka yedırdım sonra ıkı asılama denedık ılkı kımyasal oldu ozamn spermı 45mılyondu ıkıncı asılamam negatıf oldu ozamankınde 90mılyon -lerı hzı %35 cıktı. halada her gun devam edıyorum yemem demıyor yıne basladık vs dıyor ama yer ne getırırsem,
sen cok ustune gıtme canım test versın ınsallaahh sorun cıkmaz ama sen bunları saglık ıcınde yemesı gerektıgını falan sıyle cayın yanına mutlaka azda olsa fındık cevız koymaya calıs
canım bız ılk 8ay hep bn gıttım hormın testlerı vs baktırdım sorun yok ama bırseneyı gectı hala olmuyordu esım dedı bırde ben gıdıyım sperm evrdı 8mılyon sperm ılerı hız %15 . tabı moral olarak baya etkılendık esım cok uzuldu, 7ay oldu sanırım ılk test vereşlı her gun kecıboynuzu kaynattım,pekmez,muz,bitter cıkolata fındık her aksam mutlaka yedırdım sonra ıkı asılama denedık ılkı kımyasal oldu ozamn spermı 45mılyondu ıkıncı asılamam negatıf oldu ozamankınde 90mılyon -lerı hzı %35 cıktı. halada her gun devam edıyorum yemem demıyor yıne basladık vs dıyor ama yer ne getırırsem,
sen cok ustune gıtme canım test versın ınsallaahh sorun cıkmaz ama sen bunları saglık ıcınde yemesı gerektıgını falan sıyle cayın yanına mutlaka azda olsa fındık cevız koymaya calıs
Yaa canım iyi toparlamışsınız maşallah , inşallah güzel sonucu tez vakitte alırsınız🤲 ben hep şuna inanırım çabalarsan elinden geleni yaparsan Allah mutlaka senin çabası karşılıksız bırakmaz, mesela siz ne güzel elinizden geleni yapmışsınız gerisi Allaha kalmış
İşte bu yüzden eşimin bu rahat tavırları sinirime dokunuyor
Bende pko olduğu için biz hep benden şüphelendik ama sorun eşimde de olabilir tabi, sorun bendeyse ben kaldıramam diyip duruyor🙁
Aynı dediğin gibi ufak hilelerle yedirmeye çalışıyorum ama o da yeterli olmuyor gibi geliyor, onun da çabasını görmek istiyorum sanırım 😏

Sanırım bizim söylemelerimizle olmuyor. Bizimkine de doktor sonuclara bakıp değerlerin düşük şu şu vitaminleri kullanırsan bu değerlerin 3 ay sonra düzelir ancak diyince dank etti.. şimdi arada unutsa da görev gibi içiyor. Takviye gıdalardan hala stres oluyor arada keçiboynuzu sadece.
Demek Erkekler bizim kadar düşünmüyor, hepsi olmasa da çoğu aynı herhalde, ben sürekli ne iyi gelir diye araştırıp duruyorum ve burda da birçok kadın aynı durumda, bizim için çok yıpratıcı…
İnşallah geç olmadan bizimkinin de kafasına dank eder🤲

Yaa canım iyi toparlamışsınız maşallah , inşallah güzel sonucu tez vakitte alırsınız🤲 ben hep şuna inanırım çabalarsan elinden geleni yaparsan Allah mutlaka senin çabası karşılıksız bırakmaz, mesela siz ne güzel elinizden geleni yapmışsınız gerisi Allaha kalmış
Bende pko olduğu için biz hep benden şüphelendik ama sorun eşimde de olabilir tabi, sorun bendeyse ben kaldıramam diyip duruyor🙁
Aynı dediğin gibi ufak hilelerle yedirmeye çalışıyorum ama o da yeterli olmuyor gibi geliyor, onun da çabasını görmek istiyorum sanırım 😏
bızde oyle dusunuyoruz ya elımızden gelenı yapıyoruz gerısı Rabbıme kalmış.
cok sukur toparladı, bızde toparladık elhamdulıllah olumsuz dusunmuyorum hıc
sende uzme kendını erkekler ıste bıraz degııskler bızım gıbı degılle maalesef, beklıde bısey yoktur esının .
emın ol bır sure sonra oda cabalayacaktır , ınsallaahh en kısa surede nasıp olur canım, amınn

bızde oyle dusunuyoruz ya elımızden gelenı yapıyoruz gerısı Rabbıme kalmış.
cok sukur toparladı, bızde toparladık elhamdulıllah olumsuz dusunmuyorum hıc
sende uzme kendını erkekler ıste bıraz degııskler bızım gıbı degılle maalesef, beklıde bısey yoktur esının .
emın ol bır sure sonra oda cabalayacaktır , ınsallaahh en kısa surede nasıp olur canım, amınn
Amin canım inşallah bir sorunu yoktur..
En kısa zamanda hayırlısıyla güzel haberleri alalım hepimiz, bu süreç çok yıpratıcı Allah yardımcımız olsun🤲

Kızlar herkese merhaba ❤️ bir süredir takip ediyorum sizleri ve hepinize teşekkür ederim çok şey öğrendim sizden :) sizlere bir sorum olacak. 31 aralık sat tarihim, test yapmadım ancak 8-9 ocak gibi akıntı takibiyle ovulasyon günüm olduğunu düşünüyorum. Bat tarihim de 25 ocak. İlk gebeliğimde yerleşme kanaması olmuştu bunda olmadı :KK43: bu yüzden sanırım çok da ümitli değilim. Early predictor aldım ama sizlere danışmak isterim, ne zaman test yapmalıyım? Bekleyim mi sizce daha
Merhaba canım erken gebelik testleri en erken sanırım 6 gun öncesinden gösteriyormuş senin daha günün var beklemeni tavsiye ederim benimde bat bu gün 9 gün kaladan beri test yaptım çok moral bozuyo tavsiye etmiyorum o yüzden şuan beklemedeyim inşallah hamileyizdir

Kızlar 31 aralıkta çatlatma iğnesi yapıp 11.gün kab testi vermiştim negatif çıktı. Bugun 17.gün olmasına ragmen regl olmadım normal de 14 yada 15inde olmayı bekliyordum. Sizce neden? Bu durumu yaşayan var mı 🥲

Yok canım eşimde sorun yokta daha kaliteli sperm olsunndiye doktorumuz vitamin verdi 2 tane onu kullanıyor. Bilmiyorum öyle düşünme genede niye sorun bizde değil de eşlerimiz de olsaydı onlara bunu hissettirip yada ne biliyim konusur muyduk. Hayır onlar niye bize söylesin ki. Bizim artık bunları bırakmamız cidden bırakmamız lazım. Kafamızı düşüncelerimizi artık daha rahat bırakmamız lazım. Yoksa bu gidişle ne çocuk olacak ne de streslerimiz evlilik hayatlarımıza yansıyacak
Aynen öyle bende bunu demek istemiştim bırakmamız lazım ama nasıl kafadan nasılsın aticaz

Erkekler bazen kabullenemiyor bisey çıkacak diye, sizden değilde olumsuz bisey çıkacak diye kaçıyor olabilir 😑

X