Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    150,3 KB · Görüntüleme: 33
Kızlar benim bir sorunum var, eşleriniz sağlıklı beslenme konusuna nasıl yaklaşıyor, eşim henüz sperm testi vermedi ama yakında verecek, bizim 1 yıldır olmuyor, hep ben çabalıyorum, arada kaçırsam da sağlıklı, yumurta kalitesini artıran şeyler yemeye dikkat ediyorum,167 boyum 57 kiloyum, 6-7 kilo verdim, sürekli araştırma yapıyorum, eşim benim tam tersim, stres olmasın diye ona baskı yapmayayım diyorum ama karşımda 1 tam ekmek yiyor🤦‍♀️ Sabah muz verdim yemiyor, muz yani muz tadı kötü biiey de değil, omega hap falan bile içiremiyorum, yani onu çocukken bile annemiz bile içirirdi basit bişey di mi, konuyu açınca hep kavga ediyoruz, sabah yine tartıştık işte şimdi küsüz, sizce ben çok mu abartıyorum? Çok kafama takıyorum bu konuyu orası yanlış ama o da fazla rahat değil mi😔 Eşleriniz ne tepkiler veriyor benim eşim mi sorunlu, herhangi bir kilo ya da sağlık sorunu da yok ama 🤧

Kızlar benim bir sorunum var, eşleriniz sağlıklı beslenme konusuna nasıl yaklaşıyor, eşim henüz sperm testi vermedi ama yakında verecek, bizim 1 yıldır olmuyor, hep ben çabalıyorum, arada kaçırsam da sağlıklı, yumurta kalitesini artıran şeyler yemeye dikkat ediyorum,167 boyum 57 kiloyum, 6-7 kilo verdim, sürekli araştırma yapıyorum, eşim benim tam tersim, stres olmasın diye ona baskı yapmayayım diyorum ama karşımda 1 tam ekmek yiyor🤦‍♀️ Sabah muz verdim yemiyor, muz yani muz tadı kötü biiey de değil, omega hap falan bile içiremiyorum, yani onu çocukken bile annemiz bile içirirdi basit bişey di mi, konuyu açınca hep kavga ediyoruz, sabah yine tartıştık işte şimdi küsüz, sizce ben çok mu abartıyorum? Çok kafama takıyorum bu konuyu orası yanlış ama o da fazla rahat değil mi😔 Eşleriniz ne tepkiler veriyor benim eşim mi sorunlu, herhangi bir kilo ya da sağlık sorunu da yok ama 🤧
canım bız ılk 8ay hep bn gıttım hormın testlerı vs baktırdım sorun yok ama bırseneyı gectı hala olmuyordu esım dedı bırde ben gıdıyım sperm evrdı 8mılyon sperm ılerı hız %15 . tabı moral olarak baya etkılendık esım cok uzuldu, 7ay oldu sanırım ılk test vereşlı her gun kecıboynuzu kaynattım,pekmez,muz,bitter cıkolata fındık her aksam mutlaka yedırdım sonra ıkı asılama denedık ılkı kımyasal oldu ozamn spermı 45mılyondu ıkıncı asılamam negatıf oldu ozamankınde 90mılyon -lerı hzı %35 cıktı. halada her gun devam edıyorum yemem demıyor yıne basladık vs dıyor ama yer ne getırırsem,
sen cok ustune gıtme canım test versın ınsallaahh sorun cıkmaz ama sen bunları saglık ıcınde yemesı gerektıgını falan sıyle cayın yanına mutlaka azda olsa fındık cevız koymaya calıs

Kızlar herkese merhaba ❤️ bir süredir takip ediyorum sizleri ve hepinize teşekkür ederim çok şey öğrendim sizden :) sizlere bir sorum olacak. 31 aralık sat tarihim, test yapmadım ancak 8-9 ocak gibi akıntı takibiyle ovulasyon günüm olduğunu düşünüyorum. Bat tarihim de 25 ocak. İlk gebeliğimde yerleşme kanaması olmuştu bunda olmadı :KK43: bu yüzden sanırım çok da ümitli değilim. Early predictor aldım ama sizlere danışmak isterim, ne zaman test yapmalıyım? Bekleyim mi sizce daha

Sanırım bizim söylemelerimizle olmuyor. Bizimkine de doktor sonuclara bakıp değerlerin düşük şu şu vitaminleri kullanırsan bu değerlerin 3 ay sonra düzelir ancak diyince dank etti.. şimdi arada unutsa da görev gibi içiyor. Takviye gıdalardan hala stres oluyor arada keçiboynuzu sadece.

X