Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Yok yani öyle yazıyor açıklamalarda ama genelde çift embriyo konuluyor yinede birçok kişi vardır tek konulan. Sabahları biraz daha yoğun oluyor gibi geldi bana öğleden sonra biraz daha sakin gibi 2 defa gittim biri sabah biri öğlendi. Sabah gittiğimde daha kalabalıktı ama insanı bunaltacak bir kalabalık değil tabi istediğinizi sorabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Herkes için hayırlısı ve en güzeli olur inşallah. Ben de randevu alacağım görüşmek için. İki embriyo konulmasını genelde tercih ediyor mu insanlar acaba hani ikiz gebelik ihtimalini artırmak için? İlk randevudan sonra gelecek ay ki adet dönemim için tedaviye başlatırlar mı yoksa prosedürü uzun mu sürüyor?

Çok teşekkür ederim. Herkes için hayırlısı ve en güzeli olur inşallah. Ben de randevu alacağım görüşmek için. İki embriyo konulmasını genelde tercih ediyor mu insanlar acaba hani ikiz gebelik ihtimalini artırmak için? İlk randevudan sonra gelecek ay ki adet dönemim için tedaviye başlatırlar mı yoksa prosedürü uzun mu sürüyor?

Rica ederim yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana, amin inşallah. Evet herkes iki embriyo transferini daha çok tercih ediyor özellikle biri tutunmazsa biri tutunsun diye tek embriyoyla tutan da çok ama risk almak istemiyoruz tabi en azından biri tutunsun diye düşünüyoruz daha çok. İlk görüşmeye gittiğinizde önceki sonuçlarınız falan varsa onlara bakıyor eşinizinden test isteyebilir tekrardan bizden istemişti çünkü sonra sana bakabilir ultrasondan ona göre de inşallah bir sıkıntı yoksa reglin 2. ya da 3. günü çağırıyorlar 1. günü arayıp randevüyü alıyorsunuz gittiğinizde de tedaviye başlamış oluyorsunuz ilaçları falan alıyorsunuz. Hiçbir sıkıntı kist falan görmezse hemen başlıyor diye biliyorum ben uzun sürmüyor yani hayırlısı olur inşallah.

Rica ederim yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana, amin inşallah. Evet herkes iki embriyo transferini daha çok tercih ediyor özellikle biri tutunmazsa biri tutunsun diye tek embriyoyla tutan da çok ama risk almak istemiyoruz tabi en azından biri tutunsun diye düşünüyoruz daha çok. İlk görüşmeye gittiğinizde önceki sonuçlarınız falan varsa onlara bakıyor eşinizinden test isteyebilir tekrardan bizden istemişti çünkü sonra sana bakabilir ultrasondan ona göre de inşallah bir sıkıntı yoksa reglin 2. ya da 3. günü çağırıyorlar 1. günü arayıp randevüyü alıyorsunuz gittiğinizde de tedaviye başlamış oluyorsunuz ilaçları falan alıyorsunuz. Hiçbir sıkıntı kist falan görmezse hemen başlıyor diye biliyorum ben uzun sürmüyor yani hayırlısı olur inşallah.

Sanırım sizde de sperm hareketliliği ve değer düşüklüğü mevcut. Morfolojinin 1 olması sperm sayısının 20 milyon olması acaba tüp bebek işlemi için yeterli mi? Hani bazı doktorlar takviye vitamin ve ilaçlarla artırıp o şekilde uygulamaya geçiyormuş acaba ahmet hoca nasıl yapıyor

Sanırım sizde de sperm hareketliliği ve değer düşüklüğü mevcut. Morfolojinin 1 olması sperm sayısının 20 milyon olması acaba tüp bebek işlemi için yeterli mi? Hani bazı doktorlar takviye vitamin ve ilaçlarla artırıp o şekilde uygulamaya geçiyormuş acaba ahmet hoca nasıl yapıyor

Evet maalesef başka bir hastanede yaptırmıştık yani eşim test vermişti sonuçlar kötü çıkınca doğal yolla olmayacağını öğrendiğimizde Ahmet Hocanın yanına geldik 15 gün arayla 2 defa test istedi ikisindede çok yüksek çıkmadı yine tabi sonra Ahmet Hoca tekrar çağırdı konuşmaya eğer çok aceleniz yoksa ilaç tedavisi uygulayalım dedi eşime Ahmet Hoca ama bu ilaç tedavisi uzun sürüyor ve düzeleceği de kesin değil tabi ilaçlara etkide gösteremeyebilir dedi aşılama için de düşük değeriniz dedi yeterli değil yani tutma ihtimali az dedi. İstiyorsanız tüp bebeğe başlayalım dedi bizde tamam dedik. Sizde içinizi ferah tutun 0 hareketlilik ve 0 morfoloji ile tutan çok kişi var sizede uygularlar belki ilaç tedavisini önce gidip biran önce konuşun bence herşey istediğiniz gibi olur inşallah

Merhaba bende sizinle aynı kaygıları yaşıyorum. İlk denememde pozitifi gördüm ama malesef kısa sürdü :KK43: İkinci tedavime başladım iğne aşamasındayım ama çok kaygılıyım ya tutmazsa diye. Umarım boşa kaygılanıyorumdur ve umarım bu sefer herşey çok daha güzel olur.
Umarım ve dilerim siz de güzel bir netice alırsınız. Çok zor ve kaygı verici bir süreçteyim. Aynı şeyleri yaşıyoruz, ama yürekten diliyorum tekrar olumlu sonuç alırız. Haberdar ederseniz beni çok sevinirim.

Arkadaşlar, biliyorsunuz benim ilk tüp bebek denememde olmuş, beş buçuk aylıkken erken doğumla ölmüştü kızım. Şimdi, şubat.ta ikinci denemeye başlayacağım ama bu kez korkuyorum ya olmazsa diye. Kalbimi ferah tutmaya çalışıyorum; ama bebeğimin kaybından sonra öyle eksik kaldım ki, tutmazsa o eksikliğim hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor. O kaygı geçmiyor. Var mı aranızda, ilki tutup ikincisi tutmayan yada benzer durumlarda olan?
Ay hadi ınsalşah bu defa yine olur ve saglıklı ilerler canım benim. Benı de ocak ayında cagırdı Mehmet hoca. Ama gitmedim uzunca sure ara verdim
Karar degıatırmezsem:)

Ay hadi ınsalşah bu defa yine olur ve saglıklı ilerler canım benim. Benı de ocak ayında cagırdı Mehmet hoca. Ama gitmedim uzunca sure ara verdim
Karar degıatırmezsem:)
İnş, tek dileğim ve acımı bir nebze olsa hafifletecek tek şey bu şu sıralar..Mehmet bey bana, büyük gebelik olduğu ve psikolojimi toparlamam için hazırsanız şubat ayı demişti. Doğru zamana çok inanmam, hayata tutunabilmek için bir canın daha bana tutunmasına ve sağlıkla kucağına almaya ihtiyacım var. Senin de kalbine göre olsun canım herşey..

İnş, tek dileğim ve acımı bir nebze olsa hafifletecek tek şey bu şu sıralar..Mehmet bey bana, büyük gebelik olduğu ve psikolojimi toparlamam için hazırsanız şubat ayı demişti. Doğru zamana çok inanmam, hayata tutunabilmek için bir canın daha bana tutunmasına ve sağlıkla kucağına almaya ihtiyacım var. Senin de kalbine göre olsun canım herşey..
Amin canım cumlemiizın ınsallah. Güzel haberler verirsin inşallah dualarımdasın

Arkadaşlar benim doktorum mehmet bey yumurta toplama ve transferi kim yapıyor orada

Arkadaşlar benim doktorum mehmet bey yumurta toplama ve transferi kim yapıyor orada
Yumurta toplanırken anestezi yaptılar göremedim ama mehmet hoca birazdan gelecek diye konuşuyorlardı hemşireler. Bayan dr da yapmış olabilir. Transferimi mehmet bey kendisi yaptı.

Yumurta sayısına göre mi narkoz veriyorlar benim öncekinde 2 yumurtam vardı uyanıktım hafif sersemdim yani az diye tam narkoz vermediler şimdi sayı daha fazla ama bilemedin uyumak istiyorum çünkü acıyor

Birde doktor yumurtalıları görmek için çok fena inceliyor taaa tepelere çıkıyor inanın içim dışıma çıkıyor muayenede sizde de böyle oluyor mu zor görünüyor yumurtalar

Can acısı doktorun bakışından değil tatlım yumurtalar büyüdüğü icin baskı yapıyor acıma hissi ondan ben son günlerde artik yürüyemez hale gelmiştim catlatici iğne vurulduktan sonra :KK66:

Can acısı doktorun bakışından değil tatlım yumurtalar büyüdüğü icin baskı yapıyor acıma hissi ondan ben son günlerde artik yürüyemez hale gelmiştim catlatici iğne vurulduktan sonra :KK66:

Canım merhaba. Sizin sorununuz neydi ? Herkese yaş ayrımı yapılmaksızın 2 embriyo transferi yapılıyor sanırım. Tüp bebekte tek yumurta değilde çift yumurta ikizi oluyor zaten diye okumuştum ama bilemedim. Ahmet hocadan memnun kaldın mı genel olarak bahsedebilirsen çok sevinirim

Canım merhaba aslında bnm sorunum normal yoldan hamile kalıp düşükle sonuclanmasiydi. Ahmet hocamı bu sebeble tercih ettim kan pıhtılaşması varmış bende birde polikist hastasiyim :) 2 negatif aşılama ve bir pozitif tüp bebek tedavim var novaartda. Yaş ayrımı varmı bilmiyorum ama ahmet hocam 1 embriyo transferi taraftari bnm israrlarimla 2 embriyo transfer etti bana ve şansıma bin şükürki ikiside tuttu ben hala ahmet hocamla devam ediyorum ıyiki ıyiki tanımışım ve sabırla devam etmişim ben cok memnunum darısı isteyen dileyen herkeze olsun inşallah

Canım merhaba aslında bnm sorunum normal yoldan hamile kalıp düşükle sonuclanmasiydi. Ahmet hocamı bu sebeble tercih ettim kan pıhtılaşması varmış bende birde polikist hastasiyim :) 2 negatif aşılama ve bir pozitif tüp bebek tedavim var novaartda. Yaş ayrımı varmı bilmiyorum ama ahmet hocam 1 embriyo transferi taraftari bnm israrlarimla 2 embriyo transfer etti bana ve şansıma bin şükürki ikiside tuttu ben hala ahmet hocamla devam ediyorum ıyiki ıyiki tanımışım ve sabırla devam etmişim ben cok memnunum darısı isteyen dileyen herkeze olsun inşallah

Anladım canım. Maşallah Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. İkizlerin cinsiyeti ne? :)

X