Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Can acısı doktorun bakışından değil tatlım yumurtalar büyüdüğü icin baskı yapıyor acıma hissi ondan ben son günlerde artik yürüyemez hale gelmiştim catlatici iğne vurulduktan sonra :KK66:
Ama benim normalde hiç ağrım olmuyor ki çünkü çok yumurtam yok zaten ağrı yapacak bilemedim dediğin de olabilir

Ama benim normalde hiç ağrım olmuyor ki çünkü çok yumurtam yok zaten ağrı yapacak bilemedim dediğin de olabilir
Ekranda gormuyomusun kaç yumurta olduğunu sayman mümkün değil elbet ama birden ikiden fazla olduğunu görürsün illaki

Teşekkür ederim canım darısı isteyen herkeze nasip olsun 1 prens 1 prenses :)

Tekrar maşallah :) bizde tedaviye başlayacağız ama öok korkuyorum yani çok fazlada bilgim yok aşamalarla ilgili olarak heryerde farklı bir şey yazıyor. Adetin 2. Günü gidiyoruz merkeze o günden itibaren tüm aşamaları anlatabilir misin? Ağrı veren vermeyen. Yani biraz cesarete ihtiyacım var

Arkadaşlar benim doktorum mehmet bey yumurta toplama ve transferi kim yapıyor orada
Yumurta toplamada ve transferde Mehmet hoca yaptı.
Yumurta toplanırken ıcerıdeydi girdiğimde Mehmet hoca hazırdı ve benim anestezi almamı bekledi. Bende güvenle yattım onu görünce. Hep tereddütteydım ya Mehmet hoca yapmazsa dıye. Ama sukur kendisi ılgılendı

Tekrar maşallah :) bizde tedaviye başlayacağız ama öok korkuyorum yani çok fazlada bilgim yok aşamalarla ilgili olarak heryerde farklı bir şey yazıyor. Adetin 2. Günü gidiyoruz merkeze o günden itibaren tüm aşamaları anlatabilir misin? Ağrı veren vermeyen. Yani biraz cesarete ihtiyacım var
Adetin 2. Günü gidiyosun sonra bni 1 hafta sonra çağırdılar iğne kullanıyorsun bu sürede 1 haftadan snrada her 2 günde bir kontrole çağırıyor bnm icin en acılı zamanı yumurta toplama sonrası oldu cnku ohss oldum yani karnım su topladı. Bu her insanda olcak die bisey yok bnm yumurta satım çoktu ve polikist hastasiyim o yüzden su topladi vücudum :) sonra eget rahmin istenilen kalınlığa ulaştıysa transfer işlemi yapılıyor inan işlemi hic hissetmedim bile yatmamla bitmesi bir oldu :)

Yumurta toplamada ve transferde Mehmet hoca yaptı.
Yumurta toplanırken ıcerıdeydi girdiğimde Mehmet hoca hazırdı ve benim anestezi almamı bekledi. Bende güvenle yattım onu görünce. Hep tereddütteydım ya Mehmet hoca yapmazsa dıye. Ama sukur kendisi ılgılendı
Kaç yumurtan toplandı Canım memnun kaldın mı merkezden sonuç olumlu oldu mu

Kaç yumurtan toplandı Canım memnun kaldın mı merkezden sonuç olumlu oldu mu
15 yumurta toplandı 8 tanesi 5. Güne gitti
İlkinde 2 tane transfer edildi. Pozitif sonucaldım. 6. Haftada kalp atışları durdu. Kürtajla sonuçlandı.
Merkezdeki 2. Denemem de ekim ayında oldu. Dondurulmuslarla o da tutmadı maalesef
Su an beklemedeyim kendıme zaman ayırdım hakkımızda hayırlısı ınsallah
Merkezden cok memnunum Mehmet hocanın ilgisinden memnunum
Ben 2 problemle karsılastım tedavi sırasında sukur kendisine ulaştığında bizi gazı ye yonlendirdi. Ve oradaki doktorlardan her an bilgi aldı yonlendirdi.
Hıc suphem yok kendilerinden ellerinden geleni yapıyorlar

15 yumurta toplandı 8 tanesi 5. Güne gitti
İlkinde 2 tane transfer edildi. Pozitif sonucaldım. 6. Haftada kalp atışları durdu. Kürtajla sonuçlandı.
Merkezdeki 2. Denemem de ekim ayında oldu. Dondurulmuslarla o da tutmadı maalesef
Su an beklemedeyim kendıme zaman ayırdım hakkımızda hayırlısı ınsallah
Merkezden cok memnunum Mehmet hocanın ilgisinden memnunum
Ben 2 problemle karsılastım tedavi sırasında sukur kendisine ulaştığında bizi gazı ye yonlendirdi. Ve oradaki doktorlardan her an bilgi aldı yonlendirdi.
Hıc suphem yok kendilerinden ellerinden geleni yapıyorlar
Rabbim seninde gönlüne göre versin inşallah

Kızlar merhaba birşeyi çok merek ediyorum transfere sıkışık gitmek gerekiyormuş ne kadar su içmemiz gerekiyor birde transferden sonra ne kadar zamanda gitmek gerekir hani yatmamız gerekiyor nasıl oluyor o nova art da bilgi sahibi olan arkadaşlarımız çok burda bu konuda çok endişeliyim yardımcı olabilir misiniz ilk denemem olacak :KK43:

Kızlar merhaba birşeyi çok merek ediyorum transfere sıkışık gitmek gerekiyormuş ne kadar su içmemiz gerekiyor birde transferden sonra ngitmek gerekir hani yatmamız gerekiyor nasıl oluyor o nova art da bilgi sahibi olan arkadaşlarımız çok burda bu konuda çok endişeliyim yardımcı olabilir misiniz ilk denemem olacak :KK43:
Evet sıkışık olmak gerekiyor
Kızlar merhaba birşeyi çok merek ediyorum transfere sıkışık gitmek gerekiyormuş ne kadar su içmemiz gerekiyor birde transferden sonra ne kadar zamanda gitmek gerekir hani yatmamız gerekiyor nasıl oluyor o nova art da bilgi sahibi olan arkadaşlarımız çok burda bu konuda çok endişeliyim yardımcı olabilir misiniz ilk denemem olacak :KK43:
Evet sıkışık olmak gerekiyor. Aşırı derecede değil ama sıkıştığınızı hissedecek kadar olması lâzım. Zaten hemşire soruyor sürekli. Transferin ardından da 1 saat kadar yatırıyorlar. Sonra evinize dönüyorsunuz, evinizde dinleniyorsunuz ne kadar isterseniz. İnş iyi olur sizin için..

Evet sıkışık olmak gerekiyor

Evet sıkışık olmak gerekiyor. Aşırı derecede değil ama sıkıştığınızı hissedecek kadar olması lâzım. Zaten hemşire soruyor sürekli. Transferin ardından da 1 saat kadar yatırıyorlar. Sonra evinize dönüyorsunuz, evinizde dinleniyorsunuz ne kadar isterseniz. İnş iyi olur sizin için..

Çok teşekkür ederim inşallah Allahım isteyen herkese nasip etsin. Bazı hastanelerde hemen götürüyorlarmış tuvalete de ya da sonda falan takanı da duydum o yüzden merak ettim.

Çok teşekkür ederim inşallah Allahım isteyen herkese nasip etsin. Bazı hastanelerde hemen götürüyorlarmış tuvalete de ya da sonda falan takanı da duydum o yüzden merak ettim.
Çok sağolun inş..hemen götürmüyorlar, biraz yatıyorsunuz.

Sıkışık olmasanda bi aletle İdrar torbanı dolduryolar Hava gibi bir şey veriyor heralde Ben aşırı su içtiğimde tutamayacağımı düşündüğüm için Çok su içmemiştim O aletle işte bir şeyler yaptı hatta kadının bir tanesi duramamış tuvalete gittim demişti orda çalışan kadınlardan birine oda önemli değil dedi herhalde bu sebep yüzünden

Kızlar yumurta toplama işlemi ağrılı mı oluyor? Anestezi veriliyor ama hani uyandıktan sonra yoğun ağrı oluyor mu? Birde kullanılan ilaçlardan kaynaklı olarak kilo alınıyor mu ?

X